خودرو‌های بامزه‌ای که تنها سه‌چرخ دارند
۷۳۴۵۴۶
۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
۵۹۰۴
وقتی صحبت از خودرو می‌کنیم با وسیله نقلیه‌ای سروکار داریم که بر روی چهار چرخ سوار شده باشد، اما صنعت خودروسازی همیشه به این قانون پایبند نبوده است و هر از گاهی خودرو‌های سه‌چرخی می‌بینیم که در کنار امکانات، ظاهری جذاب و بامزه نیز دارند.

برترین ها - ترجمه از محمد کاملان: وقتی صحبت از خودرو می‌کنیم با وسیله‌ نقلیه‌ای سروکار داریم که بر روی چهار چرخ سوار شده باشد، اما صنعت خودروسازی همیشه به این قانون پایبند نبوده است و هر از گاهی خودروهای سه‌چرخی می‌بینیم که در کنار امکانات، ظاهری جذاب و بامزه نیز دارند.

خودرو‌های بامزه‌ای که تنها سه‌چرخ دارند

این خودروها سرشار از خلاقیت و نوآوری هستند و خالی از لطف نیست اگر در ادامه با هم نگاهی به خودروهای بامزه‌ای داشته باشیم که تنها بر روی سه‌چرخ حرکت می‌کنند.

خودروی سه‌چرخ کامپانیا تی‌رکس (Campagna T-Rex)

در اولین نگاه به این خودرو متوجه خواهید شد که با خودروی سه‌چرخی طرف هستیم که حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. از این خودرو تاکنون مدل‌های مختلفی تولید شده که مدل جشن ۲۰ سالگی آن امکانات بیشتری را شاهد است.

خودرو‌های بامزه‌ای که تنها سه‌چرخ دارند

یک پیشرانه ۱.۵ لیتری با شش سیلندر که ساخت دست بی‌.‌ام‌.‌و است در کامپانیا تی‌رکس حضور دارد، به لطف این پیشرانه، راننده به ۷۷۵۰ اسب‌بخار نیرو دست می‌یابد و تجهیزات ویژه‌ای برای سیستم‌های ترمز و خنک‌کنندگی را در این خودروی سه‌چرخ شاهد هستیم. این امکانات باعث سرعت و چابکی کامپانیا تی‌رکس شده است و از طرف دیگر حضور سه‌چرخ در این خودرو مانور بیشتری را در اختیار راننده قرار می‌دهد.


خودروی سه‌چرخ کارور وان (Carver One)

این خودرو اولین خودروی سه‌چرخ در تاریخ صنعت خودروسازی به‌حساب می‌آید که از بدنه‌ای خمیده بهره گرفته است. کارور وان با یک جفت صندلی، ۲ مسافر را در خود جای می‌دهد و یک پیشرانه چهار سیلندرِ بنزینی در این خودرو تعبیه شده تا ۶۸ اسب‌بخار نیرو را برای راننده فراهم کند.

خودرو‌های بامزه‌ای که تنها سه‌چرخ دارند

به لطف این پیشرانه، خودروی کارور وان در عرض ۸.۰ ثانیه به سرعت یک‌صد کیلومتر در ساعت دست پیدا می‌‌کند. این خودروی چابک چیزی حدود ۱۸۵ کیلومتر در ساعت سرعت دارد.


خودروی سه‌چرخ الیو پی ۵ (Elio P5)

این خودرو که ظاهری جالب و بامزه دارد از یک پیشرانه ۰.۹ لیتری بنزینی بهره میبرد تا راننده ۵۵ اسب‌بخار نیرو را در اختیار داشته باشد. الیو پی ۵ تا صد کیلومتر در ساعت سرعت می‌گیرد و در عرض ۹.۶ ثانیه به سرعت یک‌صد کیلومتر در ساعت دست پیدا می‌کند.

خودرو‌های بامزه‌ای که تنها سه‌چرخ دارند

الیو پی ۵ در میان خودروهای کم‌مصرف سه‌چرخ قرار دارد و با ۳.۴ لیتر بنزین مسافتی حدود ۱۳۵ کیلومتر را طی می‌کند.

الیو پی ۵ توسط شرکت الیو موتورز ساخته شد و انتظار می‌رفت ابعاد جمع‌و‌جور و کارایی این خودرو نظر طرفداران زیادی را جلب کند اما بخت با الیو پی ۵ یار نبود و الیو موتورز درگیر مشکلات مالی شد.


مزدا کی‌۳۶۰ (Mazda K360)

مزدا این خودرو را برای اولین بار در سال ۱۳۳۸ شمسی راهی بازار کرد، مزدا کی ۳۶۰ صندلی‌های کوچکی داشت و امکان مانور بالای این خودرو، آنرا به‌عنوان یک خودروی کوچک و مناسب برای انجام کارهای مختلف در ژاپن تبدیل کرد.

خودرو‌های بامزه‌ای که تنها سه‌چرخ دارند

یک پیشرانه ۲ سیلندری که در زیر صندلی سرنشین واقع شده بود در مزدا کی‌ ۳۶۰ قرار داشت و با توجه به محبوبیت این خودروِ، مزدا در مدل‌های جدیدتر آن ویژگی‌های بیشتری را به این خودروی سه‌چرخ پرتلاش و خستگی‌ناپذیر اضافه کرد.


خودروی سه‌چرخ مورگان (Morgan 3 Wheeler)

در این خودروی سه‌چرخ شاهد طراحی کلاسیک و جذابی هستیم که طراحی‌ خودروهای زمان جنگ‌جهانی اول را در ذهن تداعی می‌کند. یک پیشرانه بنزینی ۲ سیلندری که در زیر صندلی‌ جلو حضور داشت در خودروی سه‌چرخ مورگان به خدمت گرفته شده بود، این پیشرانه به لطف جعبه گیربکس ۵ دنده ساخت مزدا میزان ۸۲ اسب‌بخار نیرو را در اختیار راننده قرار می‌داد.

خودرو‌های بامزه‌ای که تنها سه‌چرخ دارند


خودروی سه‌چرخ پولاریس اسلینگ‌شات (Polaris Slingshot)

شرکت خودروسازی پولاریس این خودروی سه‌چرخ را بیشتر با هدف برف‌روبی معابر معرفی کرد. جالب است بدانید واژه SlingShot که در نام این خودرو استفاده شده به‌معنای قلاب‌سنگ است و دلیل این امر نیز حضور ۲ چرخ در قسمت جلو و ۱ چرخ در قسمت عقب خودرو می‌باشد.

خودرو‌های بامزه‌ای که تنها سه‌چرخ دارند

از آنجایی که با یک خودروی برف‌روب سروکار داریم، فضای داخلی پولاریس اسلینگ‌شات کاملاً ضدآب طراحی شده و پولاریس از پیشرانه ۲.۴ لیتری ساخت دست جنرال موتورز در این خودروی سه‌چرخ کمک گرفته است. این پیشرانه ۱۷۳ اسب‌بخار نیرو را در اختیار راننده قرار می‌دهد.


خودروی سه‌چرخ ریلانت رگال (Reliant Regal)

این خودرو ساخت دست شرکت انگلیسی ریلانت موتور است و با ون کوچک و جمع‌و‌جوری طرف هستیم که ظاهری کاملاً عجیب‌و‌غریب دارد. جالب اینجاست که در انگلستان این خودرو به عنوان موتور سه‌چرخ محسوب می‌شد و به همین دلیل نیز راندن آن نیازی به گواهینامه رانندگی نداشت و انگلیسی‌ها با گواهینامه موتور می‌توانستند سوار ریلانت رگال شوند.

خودرو‌های بامزه‌ای که تنها سه‌چرخ دارند

ریلانت رگال چیزی حدود بیست سال عمر کرد و در بین سال‌های ۱۳۳۲ تا ۱۳۵۲ در گوشه‌و‌کنار انگلستان مشاهده میشد.


خودروی سه‌چرخ تویوتا آی‌ رُود (Toyota i-ROAD)

تویوتا مدل مفهومی آی‌ رود را به عنوان یک وسیله نقلیه شخصی کارآمد معرفی کرد. همان‌گونه که از ظاهر آی‌ رود پیداست این خودرو به لحاظ فنی بین سواری‌های چهار چرخ و موتورسیکلت‌ها قرار دارد و وزن این خودروی سه‌چرخ نوآورانه تنها ۳۰۰ کیلوگرم است.

خودرو‌های بامزه‌ای که تنها سه‌چرخ دارند

آی‌ رود ممکن است ظاهر کوچکی داشته باشد اما به راحتی ۲ سرنشین را در خود جای می‌دهد و ۲ پیشرانه الکتریکی ۲ کیلو وات را در این خودروی سه‌چرخ شاهد هستیم. پیشرانه‌های این خودرو در جلوی آن تعیبه شده و انرژی خود را از باتری‌ لیتیوم آیون حاضر در این خودرو بدست می‌آورند.


بنز پتنت موتورواگن (Benz Patent-Motorwagen)

این خودروی سه‌چرخ ممکن است به لحاظ امکانات حرف‌های زیادی برای گفتن نداشته باشد اما نوآوری‌های زیادی را به صنعت خودروسازی عرضه کرد. بنز پتنت موتورواگن اولین خودرویی بود که از پیشرانه درون‌‌سوز بهره گرفته بود و شخص کارل بنز در سال ۱۲۶۴ شمسی این خودروی سه‌چرخ را ساخت.

خودرو‌های بامزه‌ای که تنها سه‌چرخ دارند

یک پیشرانه کوچک ۱.۰ لیتری را در بنز پتنت موتورواگن شاهد بودیم که ۰.۶۶ اسب‌بخار نیرو را در اختیار راننده قرار می‌داد.


وندرهال ونیس رودستر (Vanderhall Venice Roadster)

تکلیف این خودروی‌ سه‌چرخ در ایالت‌های مختلف آمریکا مشخص نشده است و در برخی قسمت‌ها به‌لحاظ راهنمایی و رانندگی آن را به‌عنوان یک خودروی چهار چرخ کامل قلمداد می‌کنند. وندرهال ونیس رودستر ظاهر کاملاً جذاب و اسپرت دارد و مدل‌های مختلفی از آن تاکنون ساخته شده است.

خودرو‌های بامزه‌ای که تنها سه‌چرخ دارند

در این خودروی سه‌چرخ با یک پیشرانه بنزینی سروکار داریم که ۱۴۰ اسب‌بخار نیرو را در اختیار راننده قرار می‌دهد.

در این قسمت به پایان فهرست خودروهای سه‌چرخ جالب و بامز‌ه‌ای رسیدیم که صنعت‌خودروسازی تاکنون عرضه کرده است، در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم خودروی سه‌چرخ دیگری را می‌شناسید، نام و مشخصات این خودرو را در قسمت نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:34 - 1397/04/02
کاشکی از اون کارور وان سه چرخ بیاد ایران خیلی خوبه...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج