بازیگر جوان سینمای ایران درگذشت +عکس
۷۴۱۴۸
۰۷ آبان ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۲
۳۹۱۲۱ 
سعید امینی، بازیگر جوان سینمای ایران به دلیل گاز گرفتگی فوت کرد.
کافه سینما: سعید امینی، بازیگر جوان سینمای ایران به دلیل گاز گرفتگی فوت کرد.

بازیگر نقش کامران در نفس عمیق، سعید امینی از میان ما رفت. به گزارش کافه سینما، دلیل مرگ او گاز گرفتگی عنوان شده است. او با بازی در نفس عمیق، فیلم ماندنی پرویز شهبازی، در تاریخ سینمای ایران و ذهن علاقه مندان اغلب جوان این فیلم، ماندگار شد. و دیگر علاقه ای به ادامه بازیگری نداشت. و در زندگی واقعی، سرانجامی همچون سرانجام نقش اش در فیلم یافت.منصور شهبازی، همبازی او در فیلم چندی پیش در گفتگویی با هفت صبح، از خاطرات اش از این بازیگر گفت: «سعید امینی (نفس عمیق) از دوستان من بود. در واقع بچه محل بودیم، یادم هست عمویم وقت زیادی برای پیدا کردن بازیگر برای نقش کامران گذاشت ولی بی‌نتیجه ماند. یک روز رفتم دفتر و او را خیلی خسته دیدم، از او درباره فیزیک بازیگری که دنبالش می‌گردد پرسیدم، یاد سعید افتادم و گفتم یکی از دوست‌های من هست که ظاهرش شبیه کسی هست که می‌خواهی...

روزی که رفتم دنبال سعید جلوی در آرایشگاه به او رسیدم یعنی اگر پنج دقیقه دیرتر می‌رسیدم دیگر به درد نقش کامران نمی‌خورد، می‌خواست موهایش را کوتاه کند. او را بردم دفتر، تا در را باز کردم، قبل از این‌که سعید بگوید سلام، آقای شهبازی گفت خودش است. از او پرسید به بازیگری علاقه داری، سعید گفت نه، او هم گفت چه بهتر!

بعد از «نفس عمیق» یک روز با سعید بودم که از دفتر مسعود کیمیایی با او تماس گرفتند و دعوت کردند در «سربازان جمعه» بازی کند، سعید گفت من فردا کار مهمی دارم و نمی‌توانم بیایم. گفتم چرا قرار به این مهمی را کنسل کردی، گفت فردا باید بروم اسکی! سعید اصلا به سینما علاقه نداشت. چهار سال است از او بی‌خبرم. آخرین بار هم محرم سه سال پیش بود که همدیگر را از دور در خیابان دیدیم و برای هم دست تکان دادیم.»

فقدان این بازیگر سینمای ایران را که تنها با یک فیلم، در حافظه جمعی بسیاری از مخاطبان این سینما ماندگار شد، تسلیت می گوییم.
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
22:19 - 1392/08/07
کامران یه جایی تو نوجونیم گیر کرده هنوزم... می مونه تو یادم...
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
17:30 - 1392/08/08
خدا رحمتش کنه .
ضمنا دوستانی که نفس عمیق را ندیده اند حتما بگیرند ببینند . فیلم بیاد ماندنی و بسیار زیبائی است .
تو ویدیو کلوپها هست .
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
19:29 - 1392/08/10
نیستیم به دنیا می اییم عکس یک نفئه میگیریم! بزرگ میشویم. عکس دو نفره میگیریم! پیر میشویم عکس یک نفره میگیریم! و بعد دوباره نیسیم حسین
پناهی...
اما او تنها توانست اولین عک زنگیش را بگیرد....
UNITED STATES
14:10 - 1392/08/12
ای که بر قبر من تازه جوان مینگری
هیچ داری زدل مادرزارم خبری
من جوان بودمو امیدبسی داشتم
حیف و صدحیف ندیدم ز جوانی ثمری
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
20:38 - 1392/11/23
امیدوارم روحش قرین رحمت خدا قرار بگیره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج