باران موسمی، لاهور پاکستان را به زیر آب برد
۷۴۱۶۱۲
۱۴ تير ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۱
۳۳۸۶ 
در پی بارندگی‌های شدید موسمی در شهر لاهور پاکستان، خیابان‌های این شهر زیر سیل رفته و 15 تن کشته و 75 تن مجروح شدند.

خبرگزاری ایرنا: در پی بارندگی‌های شدید موسمی در شهر لاهور پاکستان، خیابان‌های این شهر زیر سیل رفته و 15 تن کشته و 75 تن مجروح شدند.

بر اساس اخبار رسانه های پاکستان، طی 16 ساعت بارش شدید باران در شهر لاهور، به زیرساخت های این شهر خسارت جدی وارد شده است.

بر اساس گزارش سازمان هواشناسی پاکستان، بارش باران در شهر لاهور تا نیمه آگوست امسال( 24 مردادماه) ادامه دارد.

براساس برخی گزارش ها، بر اثر بارش شدید باران، خیابان های این شهر ترک برداشته و سامانه حمل و نقل و ترافیک نیز مختل شده است.

بر اساس برخی گزارش ها همچنین، بارش شدید باران در برخی مناطق روستایی ایالت پنجاب پاکستان، موجب ریزش سقف خانه های گلی و خشتی فاقد استحکام شده و رانش زمین در برخی مناطق این خیابان را به همراه داشته است.

سازمان های امدادی نیز از شهروندان لاهور خواسته اند جز برای انجام امور ضروری از منزل خارج نشوند تا این نیروها بتوانند آب را از مناطق مختلف خارج کنند.

بارش سیل آسای باران موسمی سال گذشته نیز در مناطق مختلف پاکستان طی 48 ساعت، موجب جان باختن دست کم 21 نفر و خساراتی در شهرها و روستاهای این کشور مختلف شد.

تابستان سال 95 هم بارش شدید باران های موسمی در مناطق مختلف پاکستان، بیش از 200 کشته برجا گذاشت.
فصل بارش باران های موسمی شدید در پاکستان تازه شروع شده و معمولا تا دو ماه طول می کشد.

به دلیل ضعیف بودن زیرساخت ها به ویژه در مناطق محروم این کشور، باران های شدید در فصل های مختلف معمولا با خسارات و تلفات همراه است.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج