۱۰ شهر خنک ایران برای مسافرت در تابستان
۷۴۲۶۵۱
۱۷ تير ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۸
۲۲۹۵۴ 
یکی از ویژگی‌های خاص ایران همین آب و هوای چهار فصل آن است. در حالی که در جنوب کشور هوا به بالای ۵۰ درجه می‌رسد در مناطقی از ایران شما در تابستان دمای هوایی در حدود ۲۴ درجه خواهید داشت.

وبسایت فرادید: اگر از گرمای تابستان فراری هستید و فرصت سفر رفتن را دارید قبل از اینکه بخواهید کشور‌های دیگر را برای سفر انتخاب کنید بد نیست به داخل ایران بروید و هم از هوای خنک در تابستان بهره ببرید و هم در کشور خودمان گشتی زده باشید. البته با وضعیت قیمت دلار این امر پر بیراه هم نیست.

یکی از ویژگی‌های خاص ایران همین آب و هوای چهار فصل آن است. در حالی که در جنوب کشور هوا به بالای ۵۰ درجه می‌رسد در مناطقی از ایران شما در تابستان دمای هوایی در حدود ۲۴ درجه خواهید داشت.

حالا اگر می‌خواهید برای سفر رفتن آماده شوید این ۱۰ شهر پیشنهاد‌های خوبی برای شما است.

فیروزکوه

اگر ساکن تهران هستید و نمی‌خواهید از شهر خود خیلی فاصله بگیرید و حتی به دنبال مسافرت‌های یک روزه هستید فیروزکوه را فراموش نکنید. این شهرستان از شمال و شرق به استان مازندران، از جنوب و جنوب شرقی به شهرستان سرخه در استان سمنان و از غرب به شهرستان دماوند محدود می‌شود.

۱۰ شهر خنک ایران برای مسافرت
جاذبه‌های گردشگری

فیروزکوه دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی است که به خاطر سردی هوا، بیشتر در فصل‌های گرم سال مردم به آنجا سفر می‌کنند. به عنوان نمونه می‌توان از تنگه واشی که دارای نقش برجسته‌ای بجا مانده از دورهٔ قاجار است، نام برد. تنگه واشی مکانی با جاذبه‌های گردشگری است که در حدود ۱۵ کیلومتری شمال غربی شهرستان فیروزکوه قرار گرفته است. شاید یکی از جذاب‌ترین بخش‌های سفر به تنگه واشی حرکت در رودخانه‌ای است که در بین یک دره سنگی قرار دارد.

آلاشت، مازندران

کمی که از تهران فاصله بگیرید و به سمت شمال حرکت کنید در شهر مازندران می‌توانید به منطقه‌ای جذاب با هوایی خنک بروید. آلاشت، یکی از شهر‌های شهرستان سوادکوه در استان مازندران است شهری زیبا و کوچک با تعداد کمی خانوار، کوچه‌های تنگ و باریک و خانه‌هایی خشتی و گلی با سقف‌های تیر چوبی است.

۱۰ شهر خنک ایران برای مسافرت

آلاشت سرزمینی است در دامنه شمالی فیروزکوه، در ارتفاع ۱۹۰۰ متری از سطح دریا با میانگین بارندگی بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلی‌لیتر در سال است؛ آب و هوایی معتدل و مرطوب دارد و از چند محله تشکیل شده است.

در نزدیکی آلاشت، محلی به نام کاربار تپه سر وجود دارد که اهالی شهر آلاشت، شب‌های تابستان را در آن جمع می‌شوند و گپ می‌زنند. آلاشت زادگاه رضا شاه پهلوی است. خانه‌ای را که در آن به دنیا آمده در سال ۱۳۸۷ به موزه مردم شناسی تبدیل کردند.

با توجه به ارتفاع و آب و هوای آلاشت، گونه‌های متنوع کوهستانی و میوه‌های زیادی در این منطقه رشد می‌کنند. درخت‌های جنگلی، چون تلکا، زالزالک، ازگیل، زرشت، ترنج، سف، ممرز، مرس، موزی، سنوبر، سرو، کاج، سیتی، آلوچه، آلو، سیب، گلابی، گیلاس، گردو، آلبالو، شاه توت، زرد آلو و هلو از نمونه‌های آن هستند.

بجنورد خراسان

بجنورد مرکز استان خراسان شمالی و در شمال شرق ایران است. «بُژنُرد» کلمه‌ای است که در لهجه شمال خراسان تلفظ می‌شود. این شهر با مساحت ۳۶ کیلومترمربع به‌عنوان چهل و چهارمین شهر کشور محسوب می‌شود و یکی از شهر‌های بزرگ خراسان است.

۱۰ شهر خنک ایران برای مسافرت

نام این شهر، «بیژن‌گُرد» یا بیژن یورد در منابع قدیمی و فرهنگ‌های لغت آورده شده و بیژن‌گرد (بجنورد) به معنی «ساخته بیژن» و «آباد شده به دست بیژن» است.

قسمت بزرگی از ناحیه بجنورد با توجه به متون تاریخی در سده‌های پنجم تا هشتم هجری قابل سکونت و آباد بوده است. ناحیه بجنورد با شروع دوران مغول و تیموری آسیب‌های فراوانی را متحمل شد. گلیم‌بافی، قالی و قالیچه ترکمن، پشتی ترکمن، زیورآلات، لباس محلی ترکمن، جاجیم، کلاه کرکی، چوخه، پارچه بافی سنتی، معرق، تذهیب و تشعیر و ساز‌های سنتی از صنایع‌دستی بجنورد هستند.

گرگان

بعد از مازندران می‌توانید به سمت گرگان بروید و به دهکده ییلاقی جهان‌نما برسید. این دهکده در فاصله ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر کردکوی و ۸۵ کیلومتری گرگان و در دامنه کوه جهان‌نما (به ارتفاع ۳۰۸۶ متر از سطح دریا) در منطقه حفاظت‏ شده «جهان‌نما» واقع شده است. دهکده ییلاقی که در میان این دشت قرار دارد، سکونتگاه ییلاقی مردم شهر‌های گرگان و کردکوی است.

۱۰ شهر خنک ایران برای مسافرت

به علت کوهستانی بودن منطقه، چشمه‌های بسیاری، چون نخودچشمه، سرخ چشمه، پیرزن چشمه، شربت، تول بنه، سوته، مازوکش، والدیگاه، امام وردی، چهارسرا، چشمه‌های اطراف محلات جلینگ بلینگ، حاجی آباد، مرادچشمه، تاجین چشمه و چشمه آبگرم زیارت وجود دارد. از دیگر جاذبه‌های دهکده، رودخانه ‏های مهمی، چون رود چهارباغ در جنوب، رودخانه مغزی، رودخانه ترکت و سفیدرود است.

کندوان تبریز

در مناطق خنک کشور همیشه استان آذربایجان شرقی زبانزد بوده و هست. در دل تبریز روستایی صخره‌ای نامی آشنا برای همه دارد. کندوان.

کندوان یکی از سه روستای صخره‌ای جهان و یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری استان آذربایجان شرقی به شمار می‌رود. روستای کندوان یکی از روستا‌های دهستان سهند و از توابع بخش مرکزی شهر اسکو به حساب می‌آید.

۱۰ شهر خنک ایران برای مسافرت

در معماری صخره‌ای مصالح ساختمانی مانند گچ، آهک، خشت و... وجود نداشته و فضای مورد نظر با حکاکی درون سنگ ایجاد می‌شده. این خانه‌های صخره‌ای مثل منازل مسکونی عادی دارای بخش‌های مختلفی مانند اتاق نشیمن، صندوق‌خانه، آشپزخانه و حتی مجهز به سیستم لوله‌کشی آب و برق هستند. قطر دیوار‌های این خانه‌ها در حدود ۲ متر بوده و فضای داخل خانه به‌طور طبیعی در زمستان‌ها گرم و در تابستان‌ها خنک است.

اردبیل

شهر اردبیل برای اولین بار به‌عنوان شهری کوهستانی و با عنوان آراتا بر روی لوحه‌های گلی سومریان در ۵۰۰۰ سال پیش در شهر نیپور باستان ثبت شده است. مورخان، نام اردبیل را واژه‌ای اوستایی می‌دانند که از دو کلمه ارتا (مقدس) و ویل (شهر) که معنی شهر مقدس را می‌دهد. بسیاری از مورخان اسلامی بنای این شهر را به فیروز پادشاه ساسانی نسبت می‌دهند و نام آن را بادان پیروز نامیده‌اند.

۱۰ شهر خنک ایران برای مسافرت
این شهرستان به عنوان یکی از مناطق سردسیر ایران و استان بین پنج تا هشت ماه از سال سرد است. بارندگی نیز در تمام فصول وجود دارد، ولی شدت آن در بهار و پاییز بیشتر است. شهرستان اردبیل متأثر از ارتفاعات کوهستان‌های سبلان، طالش و بزغوش است که این عوامل طبیعی سبب محصور شدن آن شده‌اند. متوسط درجه حرارت آن در حدود هفت درجه سانتی‌گراد است. وجود کوهستان‌های سبلان، تالش و بزغوش، تأثیر بخار‌های دریای خزر و باد‌های سرد شمالی و وجود جنگل‌های شمال و شرق آن در میزان بارندگی و نوسان دمای شهرستان اردبیل بسیار مؤثر است.

ارومیه

در بخش دیگری از شمال غربی کشور که ترک زبان است یکی از کلان شهر‌های ایران وجود دارد، این شهر مرکز استان آذربایجان غربی و شهرستان ارومیه است که در منطقهٔ آذربایجان ایران قرار دارد.

۱۰ شهر خنک ایران برای مسافرت

این شهر از دو بخش کوهستانی در شمال و غرب و دشتی وسیع در جنوب و شرق تشکیل شده و دارای پنج بخش به نام‌های انزل، سیلوانا، صومای برادوست، نازلو و بخش مرکزی است. ارومیه از شمال به سلماس، از غرب به کشور ترکیه و از جنوب به اشنویه و نقده محدود می‌شود. دریاچه ارومیه نیز حدفاصل دو استان آذربایجان غربی و شرقی قرارگرفته است.

ارومیه با قرارگیری بر سر راه‌های تجارتی، به عنوان گمرکی برای صادرات و واردات کالا از ایران به دیگر نقاط و بالعکس بوده است. ارومیه محلی برای خرید و فروش محصولات کشاورزی و عشایری مردم اطراف این شهر است. نوع محصولات کشاورزی در استان آذربایجان غربی مخصوصاً شهر ارومیه باعث شده که این استان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار باشد. باغ‌های گسترده انگور و سیب این استان از شهرت خاصی نسبت به شهرستان‌های دیگر برخوردار است.

ماسوله، گیلان

کمتر کسی می‌تواند تا شمال ایران و گیلان برود، ولی به ماسوله سر نزند. روستای زیبا و تاریخی ماسوله با معماری زیبا و قابل توجه، کوهستان‌های وسیع و جنگل سرسبز، از جمله مکان‌هایی است که در این ناحیه از ایران قرار دارد و به طبیعتی خرم، آب‌وهوایی پاک و مطبوع، هوایی مه‌آلود و آکنده از عطر دل‌نشین بابونه و گلپر، بهاری به سرزندگی ابر‌های باران‌زا، تابستان‌هایی خنک، پاییزی به هفت رنگ رنگین‌کمان و زمستانی برفی مشهور است.

۱۰ شهر خنک ایران برای مسافرت
ماسوله علاوه بر جاذبه‌های طبیعی، به دلیل قدمتی حدود هشت قرن با برخورداری از جاذبه‌های گردشگری تاریخی، یکی از محبوب‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین مناطق توریستی در ایران است. در نزدیکی روستای ماسوله، پدیده طبیعی کم‌نظیر و بسیار زیبایی به نام «آبشار لارچشمه» وجود دارد که امروزه به یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری پرطرفدار در شمال ایران تبدیل شده است.

همدان

به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران، در غرب کشور قرارگرفته است. این استان از شمال با استان‌های زنجان و قزوین، از جنوب با استان لرستان، از شرق با استان مرکزی و از غرب با استان‌های کردستان و کرمانشاه همسایه است. مرکز این استان شهر همدان است که در زمان ماد‌ها بنا شده است و در آن زمان به نام هگمتانه معروف بود و پایتخت ایران بود.از معروف‌ترین مناطق گردشگری در همدان غار علی‌صدر است که کمی دورتر از مرکز شهر واقع شده، اما یکی از زیباترین غار‌های طبیعی است که هرساله گردشگران زیادی به آنجا می‌روند.

۱۰ شهر خنک ایران برای مسافرت

مجموعه تفریحی، توریستی و ورزشی گنج‌نامه همدان در میدان گنج‌نامه و در ۵ کیلومتری غرب شهر همدان و کوه‌های الوند قرار دارد. آب و هوای مطبوع کوهستان، دره الوند و چشم‌انداز زیبای دشت میشان جذابیت فراوانی برای این منطقه فراهم کرده است.

آرامگاه باباطاهر عریان، عارف، شاعر ایرانی‌تبار و دوبیتی سرای اواخر سده چهارم و اواسط سده پنجم در همدان قرار گرفته است. این آرامگاه در میدانی به همین نام در شمال همدان قرار دارد. این اثر در سال ۷۶ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

آرامگاه طبیب، شاعر و عارف ایرانی، ابوعلی سینا، که شهرت جهانی دارد در میان میدانی به همین نام واقع است. میدانی بیضوی با درختان چنار کهن‌سال و آب‌نما‌هایی الهام گرفته از باغ‌های ایرانی، تفرجگاه زیبایی را به وجود آورده است.

شهرکرد

«شهرکرد» که در گذشته به «دهکرد» شهرت داشت، یکی از شهر‌های سرسبز استان «چهارمحال بختیاری» است که در سراسر ایران به سرزمینی مرتفع، کوهستانی، برخوردار از جاذبه‌های طبیعی با چشم‌اندازی مسحورکننده و قدمتی کهن شناخته می‌شود که می‌توان نام آن را در فهرست مقاصد اصلی گردشگری ایران، ثبت کرد.

۱۰ شهر خنک ایران برای مسافرت

مسجد جامع شهرکرد، با قدمتی که به اواخر قرن ۱۳ هجری قمری می‌رسد از جمله عمارات تاریخی و مذهبی در این شهرستان است که به فرمان «حاج محمدرضاخان» و در مساحتی حدود ۲۵۰۰ متر مربع احداث شده است.

در شهرکرد آثار تاریخی، جاذبه‌های گردشگری و زیبایی‌های طبیعی متعددی وجود دارد که می‌توان به کوه غارون، پل خراجی واقع در روستای خراجی، روستای سورک، سقاخانه‌ی ارباب میرزا، موزه‌ی کار و زندگی، امام‌زاده عبدالله سورک، قلعه‌ی صمصام السلطنه، قلعه سورک، آبشار زرد لیمه (بوینه)، شیر سنگی (بردشیر)، قلعه دزک، منطقه بازفت، کتیبه‌های سنگی رخ، غار تنگه خراجی، مسجد جامع هرچگان، امامزاده سبزپوش و ... اشاره کرد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 47
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
11:44 - 1397/04/17
به تبریز و آذربایجان شرقی سفر نکنید که برای همیشه پشیمان خواهید شد
پاسخ ها
بابک اردبیلی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
اتفاقا بهترین شهر جهان هست.بی خود سم پاشی نکن دارای فرهنگ 2500 ساله جعلی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
تبریز و آذربایجان چه بدی بهتون کردن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
چرا؟
شهناز
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۱
من چند سال پیش ب تبریز و اردبیل سفر کردم بسیااار عالی بود
شمس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
دلم میخواد قبل از مرگ برم آلاشت و زادگاه اون مرد بزرگ رو ببینم
ت
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
فرهنگ ایران اگه بری سیلک کاشان میفهمی ۷۰۰۰ هزار ساله ، استانهایی داریم از آذربایجان کوچیک تر و کم جمعیت تر ولی در جنگ چند برابر بیشتر از آذر بایجان شهید دادن در مسابقات ورزشی هم بیشتر مدال آوردن ، بهرحال همه جای ایران عزیزه تبریزم عزیزه ولی بهتره مردم تبریز بیشتر ملی فکر کنن شما بابک خرم دین دارید بقیه ایران ابو مسلم خراسانی ، آریوبرزن ، سورنا ، رستم فرخ زاد ، شما ستارخان دارید لرها سردارسپه ، پس سی مرغ رفتن سیمرغ رو پیداکنن این خاک عزیز مال همه مردم ایرانه همه براش جون دادن ، بهرحال خوب و بد همجا هست
موسی و فرعون در هستی توست
این دو خصم را در خویش باید جست ، مولانا
Iran, Islamic Republic of
11:46 - 1397/04/17
مردم تبریز و آذربایجان شرقی به شدت نژادپرست هستند...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
بله،کاملا درسته.اگه زبان ترکی بلد نباشید حتی آدرس هم اشتباه میدن.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
اصلا اینجور نیست من خودم تبریز آدرس خواستم من تا همون آدرس همراهی کردند حالا یه نفر به تورتون خورده آدرس اشتباه داده تعمیم ندین لطفا
اتفاقا تبریز مردمان بسیار خوبی داره
چه زن چه مرد
و از همه مهمتر په پسرای خوشگلی داره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
بله.اونا زبان افغانی و کابلی بلد نیستند مثل ما.زبانشون ترکی هست
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
کاملا درسته....فقط خودشونو قبول دارن...ولی مردم سالمی هستند از نظر اقتصاد و معامله
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
خودت که متوجه شدی!ترکها چون خوب نمیتونن فارسی صحبت کنن آدرس خوب نمیدن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
الكي الكي هم غير ترك ها رو جريمه مي كنن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
من فارسم و تبریز دانشجو هستم و تو این دو سال فقط با دونفر چنین برخوردی داشتم
خداوکیلی جز مهربونی و روی خوش چیزی ازین مردم ندیدم
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
مگه داری اونجا زندگی کنی دوروز میری سفر برگردی...انقدرم غریب نوازن ک نپرسین
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1397/04/17
نام اردبیل ترکی است.به معنای ارد=بزرگ مرد و بیل =کوهستان سرد.و معنی کلیش میشه مردامان سرزمین سرد و کولاک.وهیچ ربطی به دوره ساسانی افغانی نداره.
در ضمن قدمت اردبیل به گفته مورخان دانمارکی با توجه به کشفیات شهر ییری در خیاو ساوالان 7000 هزار ساله است.وپیش از کشف ایران توسط مهاجران آریایی می باشد.
مردمانی از نژاد خالص ترک و ترکزبان ودارای مشترکات فراوان با کشور آذربایجان و ترکیه.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
یاشاسین.من حتی در کتب خارجی خوندم در زمان های خیلی قدیم مرکز آذربایجان بوده.واقعا اردبیل سرزمین هویت ترک هاست.مثل همه شهرهای ترک نشین تبریز ارومیه زنجان و ...
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
مردمان نژاد خالص ترک شبیه مغولها هستن با صورتی زرد رنگ و چشمان ریز از نظر ژنتیک ترکیه هم ترک خالص نیست در قدیم نام کشور ترکیه اناتولی بوده ...بد نیست یه ازمایش ژنتیک بدی تا بدونی از نژاد ترک خالص نیستی و این چند وقته اشتباه میکردی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
نه بابا! نژادشون ترك خالص نيست اصلا زياد قرابت نژادي با تركاي تركيه ندارند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
داداش چی زدی
ناناز
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
این اقای بی نام احتمالارفته افغانستانی جایی ترکارو با اونجا اشتباهی گرفته
ت
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
ایران بدون آذربایجان ضعیف نمیشه ولی آذر بایجان بدون ایران هیچی نیست
ت
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
وطن پرست نیستی وطن فروش هم نباش ، بعدم گذشت اون زمان که اسم یه خارجی رو میاوردن که به حرفاشون اعتباربدن ، دانمارکی !!!!
Iran, Islamic Republic of
14:04 - 1397/04/17
حالا تو چرا انقد گير نژاد پرستي هستي،انگار كي هستن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
هر چی هستند افغان زبان نیستند. مثل شما
یلدا
Netherlands
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
لطفا توهین نکنید . خودتون کی هستید اصلا.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
خب اگه ترك پرست باشند و غريبه ها رو تحويل نگيرند به مسافرا توو شهرشون خوش نمي گذره
Netherlands
19:26 - 1397/04/17
سلام من اهل تبریز هستم. و باید بگم که ما ترکها و همچنین تبریزیها اصلا نژاد پرست نیستیم. ما هم مثل سایر قوم ها و نژادها یک تعصب و غیرت خاصی روی ترک بودنمون قائلیم. و بگم که تبریزیها و حتی شهرهای دیگه مثل ارومیه و... اصلاً آدرس اشتباه نمیدن . اونی که به شما آدرس اشتباه داده حتما از اهالی تبریز نیست. در ضمن باید بگم تبریز شهر بدون گدای ایران هستش. اگر به این شهر سفر کنید خوشحال میشم .
Iran, Islamic Republic of
20:33 - 1397/04/17
برو سوادتو بالا ببر با رند بازی به کجا می خوای برسی ؟

ترکیه رو هر بیسوادی می دونه که هرگز مال ترک ها نبوده ،همون جور که آذربایجان ما رو و خیلی از شهرهای ما رو ترکها گرفتن ،ترکیه رو هم گرفتن ،آخه رندی تا چه حد !!!!!!!!
یعنی تا اسم یه شهر ترک نشین میاد منتظرم یکیشون پیدا بشه از این حرفا بزنه .

مگه اسم ترکیه ،ترکیه بود ؟که اسم اردبیل ترکی باشه ؟

ترک شدن با هجوم گسترده ی ترکها به همین راحتی !
مگه مصر عرب بود ؟
مگه سوریه و لبنان و فلسطین و اردن و عراق و ...عرب بودن ؟
مگه مردم آمریکای لاتین اسپانیایی یا پرتغالی اند که به زبان آنها صحبت می کنند .؟

سرزمین های ما رو گرفتن طلبکار هم هستند!!!
Iran, Islamic Republic of
21:45 - 1397/04/17
افغانستان قطعا از قزاقستان شما بهتره ،حداقل یه مولانای بلخی رو دارن که ترکیه ای ها باهاش پز بدن ،کشور ابا اجدادی شما ،که همون قزاقستان باشه چی داره ؟
Iran, Islamic Republic of
22:30 - 1397/04/17
فقط شهرکرد عشق است . اگه میخاین لذت مسافرت تاچندسال همراهت باشه به چهارمحال وبختیاری و کهکیلویه وبویراحمدسفرکنید.هم مردمانش گرم وصمیمین وهم اب وهوای سردودلنشینی داره
Iran, Islamic Republic of
10:20 - 1397/04/18
بعضی از این کشورهایی که جز ایران قدیم بودن دیگه کارشون از تحریف تاریخ گذشته ،دارن برا خودشون تاریخ می سازند،اما هر کاری هم کنند نمی تونن از زیر سایه ی ایران بیرون برن هررررگز مگر با توسل به دروغ و خیالات.


حتما چاپ کن ببینم حرف ناحساب بعضی ها چیه ؟
Iran, Islamic Republic of
10:29 - 1397/04/18
شما هم در نظر ترکیه ایا مثل افغانی ها هستید ،فکر کردی خیلی قبولتون دارن ؟
اونا خودشونو اروپایی می دونن نمی دونستی بدون !
پاسخ ها
ت
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
از خودت مایه بذار چرا خودتو میچسبونی به ترکیه هرچند که ترکیه هم هیچی نیست
Iran, Islamic Republic of
11:23 - 1397/04/18
اصل بیطرفی رو رعایت کن ،یا پیامای نژاد پرستانه رو اصلا نذار یا همه رو بذار ،بعدم دیگه اصلا از ترکها چیزی نذار واقعا ملال آور شده !!!!!!!! منتظر و بیکار نشستن تا فوری از این پیامای تکراری بفرستند که ما از شما جلوتریم به قول خودش نژاد خالص ترک !!!!!!!!!!!!!چه شود !!!
همون ترکیه بهتره با اروپایی ها قاطی شدن متعادل شدن
Iran, Islamic Republic of
12:42 - 1397/04/18
چرا کردستان رو نگفتید ؟!!!!!!!!!

شاید 5سال پیش رفتیم کردستان و از سنندج تا کامیاران و... خیلی زیباتر از اونی بود که فکر می کردم ،جز بهترین خاطراتم شده ،خوشگلم بودن !!!
Iran, Islamic Republic of
14:09 - 1397/04/18
جای جای کره ی زمین قدمت داره ،به اندازه ی عمر کره ی زمین !
Iran, Islamic Republic of
22:12 - 1397/04/18
از طرز حرف زدنت قشنگ معلومه از نژاد خالص ترکی،همونایی که به اذربایجان ما مهاجرت کردند ،
Iran, Islamic Republic of
09:25 - 1397/04/19
گرگان الان جهنم مجسمه متاسفانه اصلا خنک نیست
Iran, Islamic Republic of
15:29 - 1397/04/19
بابک اردبیلی
ما سنگ نوشته داریم،ما منشور داریم ،چغازنبیل داریم با یک عالمه سنگ نوشته مربوط به تمدن ایلام که 5000تا 7000 سال قدمت دارن ،پیش از هخامنشیان ما هگمتانه داریم ،ما کتاب داریم ،ما تخت جمشید داریم ،اوستا داریم شوش داریم و....

همه مستند و ثبت جهانی شده
پاسخ ها
محسن
United Arab Emirates
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۰
اقای اردبیلی تمام افتخاراتی که ب ترک های عزیز نصبت دادی مال ایران بود..شوش کجاست تخت جمشید کجاست هگمتانه کجاست..یکم اطلاعاتتو بیشتر کن..اینا هبچکدوم با مال آذر آبادگان نبود دوست عزیز من لرم اصیل تربن نژاد ایران..
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1397/04/19
در ضمن بابک اردبیلی شما با این رفتار کودکانه همه رو با ترکها دشمن می کنی ها !!!!!!!!!

من به شخصه ترک ها رو دوست دارم ،کم شخصیت های بزرگ ندارند ،از شیخ صفی تا شاه عباس ،تا علامه جعفری و طباطبایی و شهریار و علی دایی و اکبر عبدی و یک عالمه هنرمندان دیگه من دوست دارم با کلمه ترک یاد اونها بیفتم ،اما شما آدم رو پشیمون می کنی

چکار افغانستان داری کم بیچاره ها چهل ساله درگیر جنگ اند هر کشور دیگه ای بود شاید اوضاعش از اونا بدتر بود طعنه نزن خودتو گرفتار میشی ها !!!!
Iran, Islamic Republic of
20:30 - 1398/02/05
اورمیه قلب آذربایجان
به دیار آذربایجان شهر اورمیه شهر والیبالی و والیبال خیز خطه آذربایجان خوش اومدید.
آذربایجان دیارنا ، گوزل اورمیه شهرینه چوخ خوش گلیبسیز.
ما آذربایجانی ها به خصوص اورمیه ای ها به ترکی ( اورمولوها ) خونگرمو مهمان نوازیم.
یاشاسین آذربایجان یاشاسین اورمیه یاشاسین تراکتور
پاسخ ها
وحید ایران پور
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
پاییز 97 به تبریز و ارومیه سفر کردم و مردمی بسیار مهربان و مهمان نواز مانند اکثر مناطق دیگر کشور مان دیدم
ترکی صحبت می کنند که خودش جز جذابیت سفرتان می شود و به محض اینکه بفهمند فارس هستید جواب شما را فارسی می دهند.
آدرس هم کسی به ما اشتباه نداد.
اردبیل هم سال 88 رفتم و همین برخورد را دیدم.
نژاد پرست در همه دنیا وجود داره و خوشبختانه اینقدر کم هستند که مشکلی براتون در سفر پیش نخواهد آمد.
پیشنهاد می کنم به این مناطق سفر کنید.

و البته یاشاسین ایران
هاوژین
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
ارومیه که متلق به کردهاست. ولی توسط ترک های مهاجر اشغال شده است...نمیدونی بدون. شما از قوم مغول و همراه با آنها مهاجرت کرده اید و سرزمین کردهای مهمانواز را اشغال کرده اید.
Iran, Islamic Republic of
10:18 - 1398/04/30
سلام
خواستم بهتون پیشنهاد بدم , اینقدر سربسر این آقای بدون نام نزارین , این بنده خدا از صحبت کردنش معلومه یک دختر خانم ترک از بس ایشون روداره بلایی سرش آورده , که دردش حالا حالا از یاد ایشون نمیره , پس بزارید هرچه میخواد بنویسه شاید بعداز صد سال آروم بگیره!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج