واکنش ژوله به دعوای مجازی با طارمی و آزمون
۷۴۷۷۷۱
۲۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۱
۹۷۸۶ 
امیرمهدی ژوله طنزپرداز سرشناس کشورمان می‌گوید شاید بد موقعی با مهدی طارمی و سردار آزمون شوخی کرده است.

خبرآنلاین: یکی از جنجالی ترین اتفاقات قبل از جام جهانی، برخوردی بود که در فضای مجازی میان مهدی طارمی و سردار آزمون با امیرمهدی ژوله رخ داد. برخوردی بر سر یک شوخی. مهدی ژوله طنزی نوشت و این دو برنتابیدند و بعد دعوایی بزرگ راه افتاد بین طرفداران‌شان. حالا این هنرپیشه در گفت و گویی از آن ماجرا گفته است.

*در نهایت با طارمی آزمون آشتی کردید یا هنوز به شما خصمانه نگاه می کنند؟

من با کسی قهر نبودم. زمانی که من ورزشی‌نویس بودم و با بهترین ورزشی نویس های این مملکت کار می کردم، سردار آزمون 7ساله بوده و نهایتا طارمی ده ساله. من خودم را صاحب حق می دانم که درباره مسائل ورزشی حرف بزنم به پشتوانه تمام کارهایی که در ورزشی‌نویسی کردم و یک شوخی ساده بود که آنها هم جواب بدی ندادند، آزمون که گفت تو خوبی و طارمی هم گفت سرت به کار خودت باشد. توهینی در آن نبود. نه آنها حرف بدی زدند و نه من حرف بدی زدم. خصومتی هم وجود نداشت.

من این تیم را خیلی دوست دارم با اینکه ستاره ای مثل علی کریمی، یا علی دایی و مهدوی کیا در آنها نیست ولی خیلی تیم جذابی هستند. ما در ایران نداشتیم اینطور کار تیمی. همیشه از کار دفاعی تیم می نالیدیم برای اینکه ساختار دفاعی محکمی نداشتیم. خیلی بچه های خوشگل و خوش تیپ و جذابی هستند. خیلی سال بود که بعد از نیکبخت واحدی فوتبالیست محبوب اینطور جذاب مثلا برای خانم ها نداشتیم. این تیم یک تیم دخترکش جذاب دوست داشتنی بود. نه من با آنها مشکلی داشتم نه آنها با من مشکلی داشتند. حتی زمانی که خیلی انتقاد بیرحمانه از سردار می شد من پشتش درآمدم یا مثلا من افسوس خوردم که چرا طارمی از دو فرصتی که داشت نتوانست استفاده کند و یک‌باره گرید خودش را بالا ببرد. هیچ مشکلی وجود نداشت. من چیزی گفتم آنها هم جواب می دهند. حالا ما با این سن ده هزارتا فحش هم بخوریم مهم نیست آنها جوان تر هستند یا شاید انتظار و توقع شان از من بیشتر است. دوست نداشتند این را بگویم. ماجرای بغرنجی نیست. وقتی تداخل منافع نداریم مشکلی هم به وجود نمی آید.

نخستین واکنش ژوله به دعوای مجازی با طارمی و آزمون

*به نظر می رسید اگر از بازی‌شان انتقاد می کردید اینقدر ناراحت نمی شدند که از تیپ و ظاهرشان انتقاد کردید.

یک شوخی بود فقط. شاید من اگر انتقاد اساسی تر و اصولی تر می کردم شاید کارگشاتر بود. شوخی دم دستی بود و شاید شوخی ای نبود که از من انتظار داشتند. درباره بازی های تدارکاتی تیم من گفتم که چرا اردوی آماده سازی درست و حسابی تیم ندارد. بعد یک طرح یوز روی هواپیما می زنند و در بوق و کرنا می کنند. آن انتقاد اساسی و ریشه ای بود. این شوخی که چرا گوشت را بیرون گذاشتی خوشایند اکسپلور اینستا بود و آن چیزی که من می پسندم.

*شاید برای همین هم بیشتر دیده شد و بازخوردش بیشتر بود.

یک باره به جایی رسیدند که گفتند تو روحیه تیم ملی را داری تضعیف می کنی؛ بابا بیخیال! چه ربطی داشت؟ نمی دانم شاید جای آن شوخی نبود، شوخی بی دلیلی بود. اگر آدم یک حرف اساسی چه فنی یا مدیریتی بزند پایش هم می ایستد، ولی این یک شوخی بود که گفتیم و رفتیم و آنها هم مشکلی نداشتند.

نخستین واکنش ژوله به دعوای مجازی با طارمی و آزمون

*البته یک عده هم گفتند که چرا آنقدر در اردو در فضای مجازی هستند که شوخی را ببینند و بعد بخواهند جواب هم بدهند.

من یک چیزی گفتم، آنها هم جواب دادند که بعد من گفتم شما اصلا اینجا چه می کنید؟

حالا من یک چیزی می گویم که می توانم بگویم تحلیلی پشتش است یا بی دلیل است ولی وقتی تو سرت در فضای مجازی است تمام پست ها را هم می خوانی، تمام انتقادها را هم می شنوی، نتیجه اش این می شود که در 23سالگی از تیم ملی خداحافظی می کنی! مگر بازیکن های ما فحش در استادیوم ها نمی خورند؟

چی یک جوان 23 ساله را این قدر حساس می کند که از کوچکترین نقد ناراحت شود و جدی می گیرد. این جدی گرفتن، مساله من نبود ولی به خودشان آسیب می زند.

خود مهدی طارمی چه در ماجرای پرسپولیس چه در ماجرای شایعات مربوط به ازدواجش از این فضا لطمه خورد. این جدی گرفتن دنیای مجازی آسیب می زند و یک قضاوتی نسبت به مردم به آنها می دهد که ممکن است حقیقی و واقعی نباشد.

چون اینستاگرام خیلی نماینده واقعی آن چیزی که در جامعه اتفاق می افتد نیست. این فضای مجازی می تواند بازتابی از بخشی از جامعه باشد که شاید تندتر از اصل جامعه باشد و وقتی آنها بخوانند و جدی بگیرند به خودشان و روحیه‌شان و بازدهی‌شان آسیب می زنند.

انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:17 - 1397/04/28
سلام.جناب.ژوله.شماهم.آدم شدی. خداپدر.رامبدجوان رانگهداره
که.شماررابه.خندوانه.اورد
پاسخ ها
خلاقی
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
اینکه تو قبل از خندوانه ژوله رو نمیشناختی مشکل خودته
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
تو نمیشناسم حرف نزن
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
تو نمیشناسم حرف نزن
Iran, Islamic Republic of
22:15 - 1397/04/28
واقعا حق با ژوله بوده عکس گرفتند انگار قهرمان بدنسازی هستند و کاملا عکس گویای همه چی است واسه فوتبال نرفته بودن فقط واسه تیپ و قیافه رفته بودند بعد از این عکس بود که به همه گفتم برای همین بوده که کاپیتان تیم پرسپولیس به تیم ملی دعوت نشده انگار تیم فقط مال ژیگولا بوده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
شما مدیون اینایید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۶
چشم حسودا بترکه
Iran, Islamic Republic of
20:56 - 1397/05/02
خب میتونی خودتو صاحب حق ندونی نظر هم ندی که این همه جنجال درست نشه. مگه دروغ میگم؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۶
لایک
Iran, Islamic Republic of
20:56 - 1397/05/02
خب میتونی خودتو صاحب حق ندونی نظر هم ندی که این همه جنجال درست نشه. مگه دروغ میگم؟
Iran, Islamic Republic of
20:04 - 1397/05/06
کی از مرتیکه که صداش مثل معتاداس نظر خواست یکی نیست بگه بشین ژولللله
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1397/05/21
من بوشهر ام واز مهدی طارمی. دفاع میکنم

من بوشهر ام و از مهدی طارمی. دفاع میکنم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج