با این کار‌ها بحران ٣٠ سالگی را پشت سر بگذارید
۷۴۹۲۱۶
۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۵
۴۸۷۴
بحران ٣٠سالگی؟! چیز جدیدی است؟ با این کارها بحران ٣٠ و ٤٠سالگی را پشت‌سر بگذارید

روزنامه شهروند نوشت: «بحران ٣٠سالگی؟! چیز جدیدی است؟ با این کارها بحران ٣٠ و ٤٠سالگی را پشت‌سر بگذارید

آرامشتان را حفظ کنید:

با در نظر گرفتن میانگین عمر یک انسان عادی با شرایط خودتان، هنوز وقت زیادی دارید، پس آرامشتان را حفظ کنید و ثبات ‌نسبی زندگی‌تان را از بین نبرید.

حواستان به روانتان باشد:

فهرستی از کارهایی که خوشحالتان می‌کند، تهیه کنید؛ فیلم‌ دیدن، خریدکردن، سفررفتن، آشپزی‌کردن و... یادتان نرود خطر افسردگی در کمین است.

تکرار نکنید:

افراد معمولا اشتباهات دوره نوجوانی و جوانی‌شان را ناشی از کمی سن و تجربه می‌دانند و معمولا به‌همین دلیل با این تصور که حالا بزرگ و باتجربه شده‌اند، مجددا سراغ اشتباه‌هایشان می‌روند. با خودمان روراست باشیم، آیا ١٠‌سال بعد از این‌که چندین‌ سال از زندگی‌مان را صرف تکرار اشتباهاتمان کرده‌ایم، خوشحال خواهیم بود؟ بهتر نیست از یک سوراخ دوبار گزیده نشویم؟

فکرهای منفی، پر:

«چند‌سال دیگه به این کارات می‌خندی!» حقیقت این است که در ابتدای ٣٠‌سالگی شاید به کارهای گذشته‌تان نخندید، اما حتما به بیهوده‌بودن بعضی از آنها یا اضافه‌بودن میزان انرژی که برایشان صرف کرده‌اید، پی می‌برید. برای هرچیزی به ‌اندازه خودش غصه بخورید تا بعدها به نظرتان بیهوده نباشد. در شادی‌‌کردن ولخرجی کنید و در غصه‌خوردن خسیس باشید.

دوستان جدی داشته باشید:

دوره آزمون و خطای افراد مختلف برای انتخاب دوست، تمام شده است. بهتر است به جای این‌که امروز در مورد دوستی با این شخص و فردا با شخص دیگری فکر کنید، وقتتان را برای انتخاب دوستان جدی و پایدار بگذارید.

تغییر ناگهانی ممنوع:

تا ابتدای جوانی به‌دلیل درگیربودن با بحران هویت، این اجازه را داشتید که هرچند وقت یک‌بار دست به تغییری اساسی بزنید. نوع پوششتان را عوض کنید و... اما بعد از این تغییرات ناگهانی ممنوع، چون بعد از این به دلیل حضور پررنگ‌تر در اجتماع، تصویر خودتان را در ذهن مردم مخدوش خواهید کرد و آنان از شما تصویر فردی دمدمی را به ذهن خواهند سپرد.

وقت علاقه‌هاست:

شاید تا به‌ حال به‌ دلیل مشغول‌بودن به دغدغه‌های روزمره زندگی دست از علاقه‌هایتان کشیده باشید، اما حالا وقت مناسبی است که دوباره به سمتشان بروید. این تصور که «دیگه برای من دیره!» را از خودتان دور کنید.

پیشگیری بهتر از درمان:

بحران‌های زندگی مثل یک زنجیر به یکدیگر متصلند، یعنی این‌طور نیست که پیش خودتان بگویید این یکی را رها می‌کنم تا خودش بگذرد و تمام شود، چون در این صورت این مهره از زنجیره معیوب شده و مهره بعدی زنجیره‌تان را هم معیوب خواهد کرد. پس اگر هنوز شروع نکرده‌اید، سریع‌تر دست‌به‌کار شوید و فکری برای عبور از پل ٣٠سالگی‌تان کنید.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:46 - 1397/05/01
چند روز دیگه سی سالم میشه و بااینکه از لحاظ شغلی و مالی ازخیلی از همسنام جلوترم ولی متاسفانه تو خیلی چیزا جاموندم...کاش زندگی تو بیست و یک یا دوسالگی تموم میشد...هنوزم نفهمیدم فلسفه این زندگی چیه
پاسخ ها
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۶
غصه نخور از هر ۵۰ میلیون یک نفر به زور چیزی تز فلسفه اش بفهمه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج