دستگیری ۱۸ زائر معتاد در سرزمین وحی
۷۵۱۸۸۵
۰۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸
۷۹۲۱ 
رییس پلیس فرودگاه‌های کشور از دستگیری ۱۸ نفر به دلیل حمل مواد مخدر حین سفر به عربستان خبر داد و لیست اقلام داروهای ممنوعه حجاج را تشریح کرد.

خبرگزاری ایسنا: رییس پلیس فرودگاه‌های کشور از دستگیری ۱۸ نفر به دلیل حمل مواد مخدر حین سفر به عربستان خبر داد و لیست اقلام داروهای ممنوعه حجاج را تشریح کرد.

سردار حسن مهری در نشست خبری که پیش از ظهر امروز به منظور تشریح اقدامات پلیس فرودگاه‌های کشور در عملیات حج امسال برگزار شد، گفت: از نوزدهم ماه گذشته عملیات حج در فرودگاه‌های سراسر کشور آغاز شده و بر این اساس بیش از ۸۶ هزار مسافر به سرزمین وحی اعزام خواهند شد که از این تعداد تا کنون بیش از ۲۱ هزار نفر به سرزمین وحی اعزام شده و مابقی این افراد تا ۲۰ مرداد ماه به حج اعزام خواهند شد.

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور با بیان اینکه استفاده از دستگاه‌های ایکس ری و دستگاه‌های جدید را برای سفر حجاج بکارگیری کرده‌ایم، گفت: همچنین در ۱۹ فرودگاه و برای بسیاری از کارکنان‌مان آموزش تعالی رفتار را برگزار کرده‌ایم.

مهری با اشاره به ممنوعیت ورود یک سری اقلام به کشور عربستان اظهار کرد: با رایزنی‌های انجام شده تعداد اقلام ممنوعه در عملیات حج امسال به ۱۰ قلم کاهش یافته است که این موارد شامل آمپول پتی دین ۵۰ و ۱۰۰ میلی گرم، آمپول مرفین ۱۰ میلی گرم، قرص متادون پنج و ۲۰ میلی گرم.

شربت متادون، قرص هیدرومورفین دو میلی گرم، قرص متیل فنی دات هیدروکلراید، قرص ترامادول ۵۰ و ۱۰۰ میلی گرم، آمپول ترامادول ۵۰ میلی گرم، شربت اکسپکدورانت کودئین و قرص استامینوفن کودئین است.

وی با بیان اینکه حمل مایعات اسیدی مانند آبلیمو و غوره، ترشیجات، کارد، چاقو، وسایل برنده، قوطی‌های حاوی مواد اشتعال زا همچون گاز و فندک نیز برابر قوانین بین‌المللی ممنوع است،‌ گفت: بنابراین لازم است که حجاج از قرار دادن این وسایل در بار خود خودداری کنند.

مهری همچنین با اشاره به شباهت برخی از داروهای گیاهی با مواد مخدر اظهار کرد: داروهایی مانند شیرین بیان و ... برای پلیس عربستان ناشناخته است. بنابراین لازم است که حجاج از حمل آن خودداری کنند.

وی همچنین با اشاره به پودر کردن برخی از داروها از سوی حجاج اظهار کرد: یکی از مشکلات ما این است که برخی از حجاج داروهایی را که هیچ مشکل و ممنوعیتی نیز ندارند، پودر کرده و شبیه به مواد ممنوعه می‌شود. بنابراین تاکید ما بر این است که حجاج به هیچ عنوان دارویی را پودر نکنند.

مهری درباره برخورد با موارد ممنوعه نیز گفت: اگر زائری داروهای ممنوعه را به همراه داشته باشد از سفر این افراد جلوگیری خواهد شد.

به گفته وی، در صورتیکه کشف اقلام ممنوعه در کشور عربستان طبق قوانین همان کشور با متخلفان برخورد خواهد شد و احتمال دارد که به زندان بیفتند.

مهری همچنین از دستگیری ۱۸ نفر شامل هفت زن و ۱۱ مرد به دلیل حمل مواد مخدر به خارج از کشور خبر داد و گفت: این افراد که دارای سنین بالایی بودند عمدتا مواد مخدر سنتی را در کیف و لباس خود جاسازی کرده بودند.

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور همچنین به زائران هشدار داد که به هیچ عنوان بار و وسایل دیگران را قبول نکرده و بار و وسایل خود را نیز به افراد ناشناس نسپارند؛ چرا که بر اساس قانون مسئولیت هر شیء با فردی است که آن شیء در وسایلش قرار داشته است.

مهری با اشاره به اینکه هنوز ۶۴ هزار زائر به سرزمین وحی اعزام نشده‌اند، گفت: این افراد هیچ نگرانی نداشته باشند و با رعایت نکاتی که از طریق بروشور، پیامک و کاروان‌ها به آنها اطلاع داده‌ایم نسبت به سفر خود اقدام کنند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1397/05/07
همشون ایرانی هستندشک نکن..
پاسخ ها
هم وطن
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۷
یاید ازشون پرسید
اومدی زیارت یا که ...
بدون نام
Germany
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۷
بیشتر از ملتهای دیگه،ما ایرانیان اسم (حاجی) داریم،یه نیگا به خود اعراب بندازین و ببینین چند تا اسم حاجی فلان و حاجی فلان پیدا میکنین.عبادات ما آلوده به ریا و کاسبیه و از دیگران خیلی عقبیم...
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۷
64000 نفر سالم بودند اینو که نمیبینید؟ فقط فرصتی
برای عقده گشایی...
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۷
اینکه ما اسم حاجی داریم طبیعیه اولا که حاجی اسم نیست و لقب مردمی دوما کسی که کعبه سر کوچه شوند طبیعیه که حج رفتن براش افتخار نیست
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1397/05/07
اعدام باید گردد !
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۷
باید از همه تست اعتیاد بگیرند و جریمه و بازرسی ما سخت تر از عربستانی ها باشه تا هیچ‌وقت همچنین مشکلی پیش نیاد. اینا آبروی ایران رو میبرند و کلی دردسر درست میکنن. عربستان گیر میده که من اینا رو اعدام میکنم و بعد ما باید کلی کوتاه بیایم و امتیاز بدیم تا آزاد بشن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۰
بمیر.
Iran, Islamic Republic of
11:28 - 1397/05/07
جالبه ... اینجوری آدم بهتر میره تو حس که عبادت کنه ‌‌‌ ...
Iran, Islamic Republic of
11:28 - 1397/05/07
چطوري حاجي !!!!!!؟
پاسخ ها
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۷
ببین چقدر ضعف تو بازرسیها ودستورات پزشکی وجودداره که حتی افراد معتاد هم رفتن مکه تمام اینا ضعف نظارت قلمداد میشه صرف اینکه فقط حاجی داشته باشیم واقعا ضعف ونقص وعدم مدیریت ونظارت در تمام نهادها وجود داره اینا اگه درست وصحیح تست شده باشن مگر ممکنه که افراد معتاد رو راه بده به خارج از کشور اونم سفر مکه!!!!!!واقعا واسه خودمون متاسفیم خیلی خیلی خیلی؟؟؟؟!!!!!!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۷
اینا معتاد نیستند. دیگه هر پیرزن پیرمردی 10_15 قلم دارو داره که حتی اسماشونو نمیدونه و هزار سال فکر نمیکنه استامینوفن کودیین با هرویین برابره تو.
عربستان
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1397/05/07
خوب بنده خداها معتاد هستند این دیگه اینهمه ناسزا گفتن نداره 70 - 80 سال سن دارند بجای دارو به این وابسته شدند اینکه مشکلی نیست اینگونه بزرگش کردید شماها فقط برای شمادت زدن به دیگران خلق شده اید عیب و ایرادهای خودتان را نمیبیند !!!
Iran, Islamic Republic of
11:50 - 1397/05/07
.... حاجی مسیر رو اشتباه رفتی
Iran, Islamic Republic of
11:51 - 1397/05/07
امروز نظر بزار 3 روز دیگر ببین خخخخخخخ
United Arab Emirates
12:24 - 1397/05/07
حاجی داری اشتباه میزنی
Iran, Islamic Republic of
12:43 - 1397/05/07
هیچی دیگه وقتی برگشتن بجای اینکه از سفر حج و صفا و مروه تعریف کنن میریم برا زیارت قبولی میبینیم پای بساط منقل وبافور و پیک نیک نشستن. ای خدا خودت ببین مملکت مارو
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۷
چرت نگو اینجوریام نیست
Iran, Islamic Republic of
12:55 - 1397/05/07
انسانی که به حساب در ظاهر عازم سرزمین وحی است و قاچاق مواد مخدر این لیاقت حاجی بودن رادارد فقط میخواهد اسمش را عوض کند ننگ بر شما باد که این دکان را باز کرده اید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۷
مرگ بر امریکا خخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
17:50 - 1397/05/10
نیروی امنیتی خسته نباشید
Iran, Islamic Republic of
00:07 - 1397/05/29
اینا کار اسراییله که به اسلام ضربه بزنه!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج