پیشنهاد احداث خانه و بوستان اقوام در تهران
۷۵۳۶۰۱
۱۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۷
۳۰۱۲
سید محمدعلی افشانی در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه پیشنهاد می کنم با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی «خانه اقوام» را در تهران احداث کنیم، گفت: با احداث این مرکز فرصتی فراهم می شود تا زندگی اقوام مختلف در آرامش، اتحاد و انسجام هر چه بیشتر تقویت شود

خبرگزاری ایسنا: سید محمدعلی افشانی در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه پیشنهاد می کنم با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی «خانه اقوام» را در تهران احداث کنیم، گفت: با احداث این مرکز فرصتی فراهم می شود تا زندگی اقوام مختلف در آرامش، اتحاد و انسجام هر چه بیشتر تقویت شود.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی، معنی صحیح «شهروند» و «پایتخت» را درک نکرده اند. فراموش نکنیم تهران پایتخت است؛ نه مرکز استان یا یک شهرستان. بنابراین هر فردی که ایرانی باشد در آن سهم دارد.

شهردار پایتخت با بیان اینکه تهران مرکز تنوع اقوام ایرانی، تنوع فرهنگ ایرانی و تنوع ادیان است، خاطرنشان کرد: اگر در تهران شاهد همگرایی ملی باشیم، همه کشور تحت تاثیر قرار می گیرد. بنابراین در پایتخت تهرانی و غیر تهرانی ملاک نیست.

افشانی با پرداختن به دو مفهوم «شهروند» و «ساکن» افزود: «شهروند» حق سکونت دارد اما «ساکن» حق حکومت دارد و این حق نیز با آمدن برگه های رای و مرسوم شدن رای گیری ایجاد شده است. با این تعبیر باید «خانه اقوام» را راه اندازی کنیم تا به طور مرتب از اقوام مختلف کشور دعوت شود، برنامه های فرهنگی ویژه شان را در آن اجرا کنند.

شهردار تهران با تاکید بر افزایش همگرایی ملی به عنوان نقطه مثبت ایده راه اندازی «خانه اقوام» اظهارکرد: امیدوارم با راه اندازی این مرکز و توسعه آن به شکل «بوستان» در سال های آتی، شاهد تقویت آشنایی شهروندان با فرهنگ اقوام مختلف باشیم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
06:11 - 1397/05/11
دیگه کم تهران خانه دارد و پولهای شهرستان ها و ذخایر رو که می باید در مناطق کل کشور مصرف کرد به خانه اقوام سوق داد.
این حرف حرف شهردار نیست!!! حرف داروغه شهر هست.
Iran, Islamic Republic of
07:24 - 1397/05/11
وقتی نظر می دهیم. قید و نصب نمی نمایید، پس چه فایده مدیر محترم؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
09:23 - 1397/05/11
شما به جای ساخت خانه اقوام اجازه بدید اقوام در مدارس زبان مادری خود را تدریس بکنند. ....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج