بهشت زهرا از بستگان هر متوفی چقدر می‌گیرد؟
۷۵۳۶۴۲
۱۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۸
۱۰۷۵۳ 
روزنامه ایران گزارشی را از روزنامه اطلاعات چهارشنبه 18 مرداد ماه 1351در باره وضعیت درآمدها و هزینه های سازمان بهشت زهرا در نخستین سال تاسیسش منتشر کرده است.

روزنامه ایران گزارشی را از روزنامه اطلاعات چهارشنبه 18 مرداد ماه 1351در باره وضعیت درآمدها و هزینه های سازمان بهشت زهرا در نخستین سال تاسیسش منتشر کرده است.

در این گزارش آمده است:

گورستان بهشت زهرا در مقابل دریافت 260 تومان برای کلیه مخارج و تشریفات کفن و دفن مرده، ضرر می‌دهد.

امروز آقای توسلی مدیرعامل گورستان بهشت زهرا به خبرنگار ما گفت: اگر پولی که ما از بابت ساختن مقبره دریافت می‌کنیم، نباشد، سازمان بهشت زهرا به هیچ‌وجه نمی‌تواند کار خود را ادامه دهد.

زیرا 260 تومان پولی که ما برای انجام کلیه خدمات و تشریفات یک مرده دریافت می‌کنیم، رقمی کمتر از هزینه واقعی کفن و دفن است.

در این میان بهشت‌زهرا برای ساختمان هر مقبره ۳۰ هزار تومان دریافت می‌کند که هزینه ساختمان هر مقبره حدود ۲۰ هزار تومان بیشتر تمام نمی‌شود و رقم مازاد این مبلغ موجب گردیده که سازمان بهشت‌زهرا بتواند روی پای خود بایستد.

آقای توسلی اضافه کرد: تا سال پیش شهرداری پایتخت سالانه مبلغی به ما پرداخت می‌کرد ولی امسال کمک شهرداری نیز قطع شده است و اصولاً کمک پولی شهرداری برای سازمان بهشت‌زهرا جایز نیست. بنابر این باید برای دوام این سازمان مبلغی بابت نگهداری و مرمت قبور از صاحبان اموات دریافت شود.

خبرنگار ما در گزارش خود اضافه کرده است: سازمان بهشت‌زهرا برای خرید ۲۰ دستگاه آمبولانس که قرارداد آن را مدتی پیش منعقد کرده است، اعتباری به میزان یک میلیون تومان در اختیار دارد که از مجموع مبلغ قرارداد ۳۰۰ هزارتومان دیگر کسر اعتبار دارد.

گورستان بهشت‌زهرا از تاریخ مرداد ماه سال 1349 مورد استفاده قرار گرفته است. در این مدت 4۹۰۷۲ نفر فوت شده‌اند که از این تعداد ۱64۸۷مرد و ۱۱4۸۳ نفر زن و ۲۱۱۰۷ کودک از ۱۲ سال به پایین بوده است و جمعاً تعداد 4۰۳6۱ مرده در گورستان بهشت زهرا دفن شده‌اند. تعداد مقبره‌های ساخته شده در بهشت زهرا ۱۸۰ باب می‌باشد که گنجایش دفن ۲6 مرده را دارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:46 - 1397/05/11
آهان پس دولت این وسط چکار می‌کنه اگه قرارباشه از مرده و عذادارها هم بغیر این مبلغ باز بگیرن که جمع کنید این نظام و کشور ثروتمندداریم فقط دنبال گدایی هستن چطور شهرداری از پول خود مردم بده جایز نیست ولی مردم بدن جایزه این پول و از اونایی بگیرین که دلالی قبر میکنن تو همون بهشت زهرا جای مالیات بگیرین ماشاالله دولت ما که از همه خوب بلده مالیات بگیره یارو قبر داره خرید فروش میکنه۳۰۰میلیون اینها کیا هستن بخدا خودتونید عوض اینکه کسی داغدار میشه بیایین تمام هزینه هاشو پوشش بدید حتی تا نهار مهمونای عذادار رو فقط دنبال تیغیدن هستین تازه چرا دروغ میگین شما برای یه مداح یه ربع قراره بخونه ۳۰۰هزار میگیرید دیگه چطوری قراره گوش مردم و ببرید یهو چند نفرم از فامیل مرده بگیرید باهاش زنده بگور کنید تا خیالتون راحت شه ثروتمندترین مملکت دنیا رو داریم با گدا ترین و دلال ترین آدما
Iran, Islamic Republic of
08:59 - 1397/05/11
این چه گزارشی نوشتید .از شما بعیده.یبار بخونید.هم متنش بده و هم نوشتارش
Iran, Islamic Republic of
09:08 - 1397/05/11
عزیزدل برادرچون جایی که برای شهرداری سودنداشته باشه همکاری نمیکنه چون شهرداریهاالان شدن باجه دریافت نه پرداخت اونهم به جیب خصوصی..
Iran, Islamic Republic of
09:20 - 1397/05/11
آیا میدانید حقوق رئیس بهشت زهرا چقدر است .لطفا فیش حقوقی را به مردم نشان بدهید تا مردم بدانند که آنها چقدر می گیرند.
Iran, Islamic Republic of
10:02 - 1397/05/11
حال شما خوبه 46سال پیش260تومان میگرفت میگفت به صرفه نیست الان که دیگه همه چی سربه فلک این باید رایگان میکردن همون بهتر که ادم بسوزونن وهیچ اثری نباشه متاسفم برای طرز فکر طرف که معلوم نیست خودش الان زنده هست یامرده
Iran, Islamic Republic of
10:57 - 1397/05/11
اون قبوری که با قیمت های نجومی میفروشید....چی...همیشه غر میزنید...برای قبرهایی که صاحب دارند و سالیان سال از دفن اموات آنها گذشته و تصمیم دارند متوفی دیگری در انجا دفن کنند مجددا پول زیادی میگیرید...زمینهای وقف شده را به قیمت شمال شهر میفروشید....شما واقعآ مرده خور هستید
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1397/05/11
انصافا با دارمدی که بهشت زهرا داره و پول قبرهایی که از مردم میگیرن بودجه عمرانی کل تهران جور میشه بقیه پولهایی که شهرداری میگیره میشه باهاش پس انداز کنی و شروع به تجارت بزرگ
Iran, Islamic Republic of
16:21 - 1397/05/11
من که وصیت کردم وبه زن وبچه هاگفتم در باغچه منزل مرا دفن کنندویک درخت هم رویقبرم ۰۰۰۰۰وهروز هم برام فاتحه وقران بخانند پول ان هم ۰۰۰۰۰
Iran, Islamic Republic of
19:35 - 1397/05/11
چزا حالا گروگان نگه داشتی
Iran, Islamic Republic of
23:46 - 1397/05/11
اخه این چیه نوشتین اعداد به ریاله تومانه دلاره مال سال ۵۱ یا الان؟؟
خداوکیلی اگه چیزی از این فهمیدین به منم بگین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج