مدیر سروش: هیچ پیام‌رسانی با دستور، محبوب نمی‌شود
۷۵۴۴۶۴
۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹
۵۴۹۲ 
سید صالحی، مدیر سروش به «صبح‌نو» گفت: «اساساً شرایط بازار خودش این را تعیین می‌کند و نیاز نیست مردم را الزام کنیم یا به شکل کاملاً دستوری به سمت یک پیام‌رسان دعوت کنیم. یکی شدن پیام‌رسان‌های فعلی نشدنی است چون تکنولوژی‌ها و خدماتشان متفاوت است.

سید صالحی، مدیر سروش به «صبح‌نو» گفت: اساساً شرایط بازار خودش این را تعیین می‌کند و نیاز نیست مردم را الزام کنیم یا به شکل کاملاً دستوری به سمت یک پیام‌رسان دعوت کنیم.

بازار در مدت کوتاه تعیین تکلیف خواهد کرد که کدام پیام رسان برجسته‌تر و ملی خواهد بود و کدام پیام‌رسان را مردم کمتر توجه می‌کنند. همچنین این فرصت نیز فراهم خواهد شد که سایر پیام‌رسان‌ها بتوانند در حوزه دیگر فعالیت کنند. در حال حاضر کلی ارگان و مجموعه وجود دارد که نمی‌خواهند در یک پیام‌رسان عمومی فعالیت کنند. این‌که ما همه را تبدیل کنیم یا مجبور کنیم که با هم یک چهارچوب تعریف کنند و یک پیام‌رسان بشوند چیز خوبی نیست.»

سیدصالحی در ادامه به بحث رقابت در بازار بدون دخالت‌های پشت پرده اشاره می‌کند و می‌گوید: در بازار اگر دقیقاً دو ماه فرصت رقابتی بدون دخالت وجود داشته باشد یعنی نیایند در این میان یک هاتگرام یا طلاگرامی را دخیل کنند و کل پلن را بر هم بزنند - خود مردم با رفتن و تجمع در یک پیام‌رسان تکلیف پیام‌رسان‌ها را مشخص می‌کنند. در مجموع نیازی نیست که در این زمینه دستوری عمل کنیم. دستوری عمل کردن یک فرصت استراتژیک را هم از کشور می‌گیرد.

یعنی ممکن است هر پیام‌رسان به هر دلیلی تبدیل به یک انحصار بزرگ بشود و به جای تلگرام یک انحصار داخلی داشته باشیم و اگر این همگرایی اتفاق بیفتد فرصت و تنوع از بین می‌رود. در حالی که اگر همگرایی به این شکل نباشد و دقیقاً همین شرایط فعلی باشد بهتر است. بالاخره یک عده‌ای تلاش کرده‌اند و یک ظرفیتی را ایجاد کرده‌اند.

بنابراین مدل دستوری درست نیست اما اگر بازار انتخاب کند مسأله دیگری است و این مسأله را باید در اختیار مردم و بازار قرار دهیم. سید صالحی در پاسخ به این سؤال که آیا تاکنون در این زمینه گفت‌وگو داشته‌اید نیز گفت: «‌بارها صحبت شده و نکاتی مطرح شده اما این مسأله هم به لحاظ فنی دچار اشکال است و هم به لحاظ منطق اقتصادی.‌»

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
United Kingdom
11:27 - 1397/05/13
ولی با وعده دروغ اینترنت مجانی شاید برخی بی تجربه ها را بتواند فریب دهد برای ثبت نام اولیه
Iran, Islamic Republic of
11:52 - 1397/05/13
ای بی .... ای بی ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
دقیقا
Iran, Islamic Republic of
13:14 - 1397/05/13
بله شما بزور تبلیغ و ..... نرفتی تو گوشی مردم
شما راست میگی
Greece
14:28 - 1397/05/13
هنوز بعد از این همه سال نفهمیدن که
به زور نمیشه مردم رو مجبور کرد

فقط آزمون و خطا
United Arab Emirates
15:56 - 1397/05/13
پس چرا تلگرام رو فیلتر کردین؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج