مرور دروازه‌بانان تاریخ استقلال در لیگ برتر
۷۵۵۶۴۰
۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۹
۱۷۲۴۱ 
وحید طالب‌لو یکی از بهترین دروازه بانان تاریخ باشگاه استقلال است. در طول تاریخ ، دروازه‌بانان برجسته‌ای در این تیم حضور داشته‌اند.

وب سایت نود: استقلال به رکورد بی‌نظیر ۲۰۰ کلین‌شیت در تاریخ لیگ برتر رسیده است. در دست یافتن به این رکورد دروازه‌بانها نقش ویژه‌ای داشتند. در طول تاریخ لیگ برتر، ۱۰ دروازه‌بان عهده‌دار مسئولیت حراست از دروازه آبی‌ها بودند. اما دو گلر، پررنگ‌ترین نقش را در این تیم ایفا کردند مهدی رحمتی و وحید طالب لو به تنهایی در دوسوم بازیهای این تیم حضور داشتند و در طول دوران بازیگری رقابت تنگاتنگی برای تصاحب پیراهن شماره یک استقلال داشتند.

در دوره‌های ابتدایی لیگ، پرویز برومند و هادی طباطبایی دروازه بانهای اصلی استقلال بودند اما در لیگ سوم وحید طالب لو به عنوان پدیده دروازه بانی معرفی شد. این دروازه‌بان از لیگ پنجم، مهدی رحمتی را به عنوان یک رقیب در کنار خود در استقلال دید.اما اشتباه بد رحمتی در دربی لیگ ششم، موجب نیمکت نشینی و در پایان فصل جدایی رحمتی از استقلال شد تا دوباره طالب لو در استقلال بی‌رقیب شود.

حکمرانی طالب لو در استقلال تا لیگ نهم ادامه داشت ولی در لیگ دهم، لغزشهای طالب لو باعث شد تا در برخی از بازیها جای خود را به محمد محمدی دهد و در پایان فصل نیز جایش را به رقیبش مهدی رحمتی داد.

مهدی رحمتی از لیگ یازدهم به استقلال بازگشت و دوران درخشانی را در این تیم گذراند ولی در لیگ چهاردهم به خاطر اختلاف با کادرفنی این تیم را ترک کرد و زمینه‌ساز حضور مجدد طالب‌لو شد. اما طالب‌لو نتوانست جایگاه ثابت گذشته را کسب کند و ذخیره محسن فروزان شد در پایان لیگ چهاردهم با جدایی قلعه‌نویی، دوباره استقلال شاهد حضور همزمان طالب لو و رحمتی بود ولی مهدی رحمتی گزینه اول مظلومی برای حفاظت از دروازه استقلال بود.

با آغاز لیگ شانزدهم هرچند که طالب‌لو دیگر در استقلال جایی نداشت ولی مهدی رحمتی بی‌رقیب نبود و سید حسین حسینی در دیدارهایی که فرصت بازی پیدا کرد چهره خوبی از خود به جای گذاشت تا اینکه در لیگ هفدهم حسینی جوان سهم بیشتری از بازیهای استقلال داشت و توانست رکورد طولانی‌ترین زمان بسته نگه داشتن دروازه را به نام خود ثبت کند.

به جز دروازه بانهایی که اشاره شد، جورج تاپالویچ، اشکان نامداری و مسعود قاسمی دیگر دروازه‌بانهای تاریخ استقلال در لیگ برترند

مرور دروازه‌بانان تاریخ استقلال در لیگ برتر

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:33 - 1397/05/15
کاش اشاره ی به گل بنسون به رحمتی می کردی
Iran, Islamic Republic of
20:57 - 1397/10/23
استقلال آشیانه عقاب هاست از قدیم همین بوده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج