درخواست خبرگان از ۳ قوه درباره وضعیت اقتصادی
۷۵۵۶۵۷
۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۳
۶۷۸۰ 
مجلس خبرگان رهبری طی بیانیه‌ای بهبود اوضاع اقتصادی کشور و حل مشکلات معیشتی مردم از سران قوا را مطالبه کرد.

خبرگزاری فارس: مجلس خبرگان رهبری طی بیانیه‌ای بهبود اوضاع اقتصادی کشور و حل مشکلات معیشتی مردم از سران قوا را مطالبه کرد.

متن این بیانیه بدین شرح است:

در شرایط حساس کنونی که دشمنان اسلام و ملت، با کینه توزی و توطئه ای پیچیده و گسترده، جنگ تمام عیار اقتصادی و روانی و رسانه ای را با هدف ایجاد یاس و ناامیدی و خستگی در ملت پر انگیزه، با نشاط و حاضر در صحنه ایران اسلامی طراحی نمودند و تحریم‌های آمریکا در برابر استحکام درون زا و عزم و اراده ملت کارساز نیست و تأثیر چندانی ندارد.

آنچه که شرایط نامناسب اقتصادی را ایجاد نموده است، مدیریت ضعیف اقتصادی و عدم باورمندی به اقتصاد مقاومتی و خط نفوذ دشمن و فساد و اخلال اقتصادی و گره زدن منافع ملی و گشایش اقتصادی به بیگانگان است.

ابتکار عمل حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (دام ظله الوارف)، و دستور تشکیل شورای هماهنگی اقتصادی به سران سه قوه و معاونان آنان با اختیارات ویژه و همچنین فراخوان دولت توسط معظم له و بیان توصیه‌ها و رهنمودها و دستورهای دقیق، اقدامی بسیار مهم در ترسیم نقشه راه اصلاح اوضاع اقتصادی و حل مشکلات معیشتی مردم می‌باشد و رهبری حجت را بر همگان به ویژه دولتمردان تمام کرده است.

افکار عمومی در انتظار آن است که سران سه قوه، به ویژه رئیس جمهور و مدیران ارشد اقتصادی در عمل و نه صرفاً شعار و سخن، چگونه به مطالبات مکرر ولایت و مرجعیت و علماء و اساتید و نخبگان حوزه و دانشگاه و خبرگان ملت در بهبود اوضاع اقتصادی و حل معضلات معیشتی مردم به ویژه محرومین و مستضعفین و طبقات کم درآمد، پاسخ می‌دهند.

خبرگان ملت در این شرایط حساس و به دنبال مطالبات و رهنمودهای مستمر رهبری و بیانات صریح مراجع معظم، با صراحت و شفافیت به ملت عزیز اعلام می‌دارد که آقای رئیس جمهور و تیم اقتصادی و مدیران ارشد مالی و پولی و دیگر قوا، باید پاسخگوی اوضاع نابسامان اقتصادی پیش آمده باشند.

از آقای رئیس جمهور انتظار می‌رود بدون ملاحظه، با ایجاد تحول و تغییرات در بخش وسیعی از کابینه و مدیران ارشد اقتصادی و مالی و استفاده از نیروهای بانشاط، با انگیزه، دارای برنامه، کارآمد و توانا، به بهبود اوضاع اقتصادی کمک نماید.

همچنین باید نسبت به حل معضلات معیشتی، بیکاری، گرانی و تورم سرسام آور که اقشار گوناگون جامعه را به ستوه آورده است، پاسخ شفاف و روشنی به ملت بدهند. ملت همچنان در انتظار اقدام عملی و تقویت کننده اعتماد و رضایت عمومی توسط رئیس جمهور محترم و ایجاد تغییر و تحول انقلابی و امیدبخش در حل معضلات هستند.

خبرگان ملت، درباره مبارزه قاطع با پدیده قاچاق و کنترل بازار ارز و سکه و اصلاح نظام بانکی و پولی و چرایی معطل کردن ظرفیت کشور در بخش اقتصادی بر برجام و رفع تحریم ها، سئوالات جدی از رئیس جمهور و دولت دارند و از نمایندگان ملت انتظار دارند که با جدیت بیشتر و با روحیه انقلابی، با استفاده از همه ظرفیت­های قانونی در تقویت تولید و اشتغال، حمایت از کالای ایرانی، اصلاح نظام بانکی و پولی، با نظارت بر اجرای قوانین و تحقق مطالبات رهبری و مردم، به بهبود اوضاع اقتصادی و حل معضلات معیشتی مردم و افزایش سطح رضایت مندی عمومی کمک نمایند.

خبرگان ملت از قوه قضائیه به عنوان ملجأ مردم در احقاق حق و اقامه عدل، انتظار دارند، پرچم احیای حقوق عامه و عدالت قضایی را برافراشته نگه دارند و نسبت به کشف جرم و مجازات اخلالگران و مفسدان اقتصادی با سرعت و دقت و شفافیت عمل نمایند.

دیگر برای مردم قابل تحمل نیست به طور مکرر خبر اختلاس‌های کلان و فرار غارتگران بیت المال و تاراج سرمایه‌های مردم را بشنوند. لازم است قوه قضائیه و دادستانی‌ها و ضابطین خاص و عام قضایی جهت احقاق حقوق عامه در بخش پولی و مالی و بانکی بیش از پیش و با حساسیت ویژه اقدام و راه‌های نفوذ و اختلاس و اخلال و آشفتگی اقتصادی و سوءاستفاده از بیت المال را سد نمایند.

ملت هوشیار و دشمن شناس ایران اسلامی هرگز اجازه نخواهند داد بدخواهان و اخلالگران به نظم و امنیت عمومی، مسیر مطالبات به حق خویش را در جهت بهبود اوضاع اقتصادی و حل مشکلات معیشتی منحرف نمایند و از مسئولان امنیتی و انتظامی می­خواهیم که شبکه­‌های توطئه و دست های پلید پشت پرده اخلال در امنیت عمومی را شناسایی و تعقیب نمایند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:36 - 1397/05/15
هرکس کلاه برداری واختلاس کرد بدون محاکمه اعدام بشود دیگر مشکلی پیش نمیاد فقط ده نفر را اعدام بکنن حساب کار دست این افراد میاد
Iran, Islamic Republic of
22:39 - 1397/05/15
اگه دولت قرار بود بشه کاری کنه که تا حالا کرده بود...
Iran, Islamic Republic of
22:56 - 1397/05/15
بهترین کارشناسان اسلامی که باید بهترین راه کارها را در مورد این دین جهان شمول ارایه دهند بویزه در مسایل فرهنگی و بانکی و دزدی و رانت و پارتی بازی و انحصار طلبی و غیره خود خب رگان و روحانیت هستند خوب راه کار عملی را ارایه دهند به دیگران تکلیف کردن سلب مسولیت از انها‌نیست
Iran, Islamic Republic of
23:00 - 1397/05/15
قانون اساسی وظایف هر نهادی را مشخض کرده....
Iran, Islamic Republic of
23:15 - 1397/05/15
یعنی دیگر خبر اختلاس و رانت خواری نخواهیم داشت پیگیری خواهید کرد که مفسدان اقتصادی وابسته به هر جناحی وسازمان ونهادی طبق قانون محاکمه ودر اسرع وقت مجازات شوند تا دیگر کسی جرات فساد مالی نداشته باشد یعنی دیگر ویژه خواری وسهم خواهی افراد معدود از بین خواهد رفت من امیدوارم این اتفاق بیفتد
Iran, Islamic Republic of
23:42 - 1397/05/15
باسلام اختلاسگر بدون محاکمه اعدام باید بشود برای درس عبرت دیگران
Iran, Islamic Republic of
00:38 - 1397/05/16
ملت به درخواست های فرمالیته عادت داره...
Iran, Islamic Republic of
04:04 - 1397/05/16
به این میگن سخنان حکیمانه درست
Iran, Islamic Republic of
07:29 - 1397/05/16
چقدر دیر صداتون درومده ... بعدشم وظیفه شما چیز دیگریست که اصلا بهش نپرداخته اید
Iran, Islamic Republic of
07:58 - 1397/05/16
بنظر می رسد مجلس خبرگان نیز بدنبال فشار بر دولت است درحالی که انتظارمی رود مسیر دولت را بازتر نموده اختیارات دولت را اصلاح کنند ودر اداره کشور دستش را باز بگذارند وحمایتش کنند بهتر نتیجه خواهد داد
Iran, Islamic Republic of
08:22 - 1397/05/16
با این قانونی که شما دارید الفاتحه خرید و فروش که جرم نیست..
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج