گره تازه در پرونده قتلی که ۱۳ سال قبل رخ داد
۷۵۶۶۸۶
۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۷
۱۳۵۸۰ 
مردی که 13 سال قبل در یک جنایت مستانه جوانی را به قتل رسانده بود، در حالی پای میز محاکمه رفت که اولیای ‌دم فوت کرده‌اند.

روزنامه شرق: مردی که 13 سال قبل در یک جنایت مستانه جوانی را به قتل رسانده بود، در حالی پای میز محاکمه رفت که اولیای ‌دم فوت کرده‌اند.

این قتل 13 سال قبل اتفاق افتاد و از همان زمان تحقیقات برای بازداشت متهم آغاز شد. براساس محتویات پرونده سال 84 در منطقه ورامین، درگیری بین دو جوان در یک مراسم عروسی رخ داد و سپس این درگیری به خیابان کشیده ‌شد. حین درگیری متهم که کاوه نام ‌دارد، با واردکردن ضربه‌ای با قمه جوانی به نام کیارش را به قتل رساند.

کاوه بعد از قتل متواری شد و ردی از او پیدا نشد. در این مدت تحقیقات مأموران برای پیداکردن او ادامه داشت. پلیس در بازجویی‌هایی که برای شناسایی متهم انجام داد، متوجه شد متهم زمان حادثه مست بود. سعید یکی از دوستان او به مأموران گفت: ما به مراسم عقد دعوت شده‌ بودیم و در یک روز در دو مراسم عقد باید حاضر می‌شدیم و هر دو نفری که ما را دعوت کرده‌ بودند، از دوستانمان بودند.

بعد از اینکه به اولین مراسم عقد رفتیم کمی مشروب خوردیم و بعد به مراسم عقد دومین دوستمان رفتیم. کاوه در آن مراسم هم مقداری مشروب خورد؛ زیاده‌روی کرد. من هرچه به او گفتم نباید مشروب بخوری، قبول نکرد. او بدمست بود و همیشه بعد از مشروب‌خوردن درگیری به راه می‌انداخت؛ این‌بار هم با جوانی در مراسم درگیر شد و پسر جوان که کیارش نام داشت، برای اینکه مراسم به هم نخورد، تصمیم گرفت بیرون بیاید؛ کاوه هم دنبال او رفت و درگیری آنها در خیابان ادامه پیدا کرد، بعد هم کاوه با قمه ضربه‌ای به مقتول زد و فرار کرد؛ ما خبر نداریم او حالا کجاست.

تحقیقات برای پیداکردن متهم به جایی نرسید. با توجه به جمیع اطلاعات به‌دست‌آمده و شکایت اولیای‌ دم پرونده برای رسیدگی به شعبه 4 دادگاه کیفری که در آن زمان 74 بود، فرستاده شد. در آن زمان پدر و مادر مقتول زنده بودند؛ آنها درخواست قصاص کردند و رأی غیابی بر قصاص نیز صادر شد تا اینکه دو سال قبل یکی از اقوام مقتول به پلیس گزارش داد که می‌داند متهم کجاست.

او گفت: من او را در شهری اطراف مشهد دیدم و آدرس خانه‌اش را هم دارم.مأموران با بازداشت کاوه متوجه شدند او بعد از قتل به شهر اجدادی‌اش رفته، همان‌جا ازدواج کرده و دو فرزند هم دارد؛ بااین‌حال متهم برای محاکمه به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

از آنجا که پدر و مادر مقتول هر دو فوت کرده‌ بودند، فرزندان آنها و مادر یکی از فوت‌شدگان به‌عنوان ولی‌ دم شناخته شدند. مدتی بعد از دستگیری متهم، مادر پدر مقتول هم که از وراث و از اولیای‌ دم بود فوت کرد و فرزندان او به‌عنوان وراث شناخته شدند و جمع اولیای ‌دم به 15 نفر رسید.

روز گذشته قرار بود متهم محاکمه شود اما از آنجا که از اولیای ‌دم تحقیق نشده بود دادگاه دادسرا را موظف به تحقیق از آنها و اعلام نتیجه به دادگاه کرد و ادامه رسیدگی را به بعد از تحقیق موکول کرد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
11:49 - 1397/05/18
چه ریلکس رفته ازدواج کرده انگار نه انگار آدمی رو کشته
خدا دل چنین کسایی رو از چی آفریده ؟
...
قصاصش کنید بره مشروبخور قانلو
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۹
کاربر 11/49 شما درست میگی. اما هیچ قاتلی از ترس یک شب درست نمی خوابد، این که زن گرفته دو دلیل داشته اول از تنهایی در بیاد و اگر جایی باشه با داشتن زن مظنون نشن. دوم کلا احمق بوده و این حماقت اونو تا پای میز محاکمه آورده، تا ببینیم چی می شود،
Iran, Islamic Republic of
17:50 - 1397/05/18
بی جنبه رو باید دار زد اخه تو که جنبه نداری چرا مست میکنی دعوا راه میندازی اگه خودت کشته بشی به درک ولی میزنی یکی دیگه رو میکشی. معلومه مقتول آدم باشعوری بوده که از مجلس اومده بیرون حتما هم ازش کتک خوردی دیدی زورت نرسیده رفتی قمه کشیدی بدبخت. دادستان باید حبس ابد ببره اگه اولیای دم رضایت دادن ولش نکنید اینو
Iran, Islamic Republic of
22:14 - 1397/05/18
جمیع رفتگان خاک صلوات . جمیع اطلاعت بدست اومده توسط بستگان قاتل : میدونم کجاست بیاید بریم! مثلا شرق الان خواسته چی بگه؟ پانزده ورثه بعد از فوت پدرومادر مقتول ومادر یکی از فوت شده که خودش پانزده ورثه دارد شناسایی شد! مگه مهاجر بوده که یکبار هم هیچ خدماتی ، بیمه ، کارالکترونیکی ، کارت ملی ......نیاز نداشته !!!خسته نباشید
Iran, Islamic Republic of
01:22 - 1397/05/19
یک نفر رو کشته بعد رفته ازدواج کرده و راحت داشته زندگی میکرده یعنی واقعاً این وجدان ندارن؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج