پارسایی: طرح سوال از روحانی، سیاسی است
۷۵۷۹۱۹
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲
۴۰۸۳ 
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت:طرح پرسش از رئیس جمهوری در مجلس با اهداف اجتماعی، معیشتی و اقتصادی مطرح نشده و بیش از 90درصد امضاکنندگان آن با اغراض سیاسی دست به این اقدام زده‌اند.

خبرگزاری ایرنا: نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت:طرح پرسش از رئیس جمهوری در مجلس با اهداف اجتماعی، معیشتی و اقتصادی مطرح نشده و بیش از 90درصد امضاکنندگان آن با اغراض سیاسی دست به این اقدام زده‌اند.

بهرام پارسایی اضافه کرد: به صراحت می ‌گویم اکثر کسانی که نامه طرح سؤال از رئیس جمهوری را امضا کردند، همان افرادی هستند که مانع تصویب لوایح چهارگانه دولت شدند که می‌توانست از بروز بسیاری از چالش‌های اقتصادی موجود جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه پرسش کنندگان وانمود می‌کنند نگران معیشت مردم هستند، ادامه داد: این لوایح چهارگانه می‌توانست مراودات بانکی ما را به گونه‌ای ترتیب دهد که منابع مالی ما به هیچ عنوان بلوکه و قطع نشود و ارتباطات اقتصادی و مالی ما را با دنیا در وضعیت قابل قبولی قرار می‌داد.

سخنگوی فراکسیون امید ابراز داشت:همین کسانی که مانع تصویب این طرح شدند لطمه سنگینی به اقتصاد و ارزش پول ملی وارد کردند و باعث پدید آمدن تورم موجود شدند و حال خود به بهانه‌ها همین مشکلات از رئیس جمهوری سؤال می‌کنند.

پارسایی با بیان اینکه باید برای اختیارات قانونی نمایندگان احترام قائل بود، افزود: اختیارات نمایندگان باید در چارچوب منافع ملی و انجام وظیفه نمایندگی باشد، نه در گرو اهداف و اغراض سیاسی.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پیش از وصول طرح سؤال از رئیس‌ جمهوری در تذکری از ایشان دعوت کردم به مجلس بیاید، بیان داشت: به عنوان سخنگوی فراکسیون امید از آقای روحانی خواستم حدود اختیارات خود را توضیح دهد و از کارشکنی‌ها سخن بگوید اما متأسفانه امروز رئیس‌ جمهوری باید به این صورت در مجلس حضور یابد.

وی ابراز امیدواری کرد رئیس جمهوری بی‌ پرده و شفاف حقایق را بازگو کند و از عواملی نام ببرد که باعث ایجاد مشکلات فعلی شده‌اند و کارشکنی‌هایی را فاش کند که همگام با اهداف ترامپ و عربستان و اسرائیل برای به بن ‌بست رساندن برجام صورت گرفته است درغیر این صورت مردم همه مسئولیت‌ها را به گردن او می‌اندازند.

پارسایی با بیان اینکه مسئولیت وضعیت فعلی برعهده همه قوا و سازمان‌ها و نهاد‌های کشور است اظهار داشت: مجلس با عدم تصویب یا به تأخیر انداختن لوایح چهارگانه دولت باعث به وجود آمدن مشکلات اقتصادی فعلی شد؛ همچنین ضعف مجلس در عدم نظارت بر قوانین و تصمیم‌گیری و اقدام فراقانونی برخی افراد مشکلاتی را برای کشور بوجود آورد.

وی افزود: دولت نیز در چینش تیم اقتصادی باید قوی‌تر عمل کند و بر عملکرد سازمان‌ها و گروه‌های مرتبط اشراف بیشتر و برنامه ‌ریزی مشخصی داشته باشد و برنامه خود را به صراحت اعلام کند.

پارسایی ادامه داد: بخش دیگری از مسئولیت نیز متوجه قوه قضاییه است که با عدم برخورد قاطع و جدی با فساد اقتصادی باعث بروز وضعیت کنونی شده است و در این باره همه قوا به سهم خود مقصرند؛ حتی سازمان‌ها و نهاد‌هایی که در قدرت وجود دارند ولی در قانون تعریف خاصی از آن‌ها نشده است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: اگر رئیس جمهوری حقایق را با مردم در میان نگذارد، چاره‌ای جز پذیرفتن مسئولیت وضعیت فعلی ندارد؛ بنابراین باید از سهمی که بر عهده خود او و جزو وظایفش است، سخن بگوید و مردم را از سهمی که فراتر از مسئولیتش است آگاه کند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Netherlands
12:26 - 1397/05/21
چرا فکر می کنید کسی که رئیس جمهور می شه خداست؟ چرا نباید مثل بقیه تشریف بیارن مجلس و پاسخگوی نمایندگان مجلس باشن؟
Iran, Islamic Republic of
12:27 - 1397/05/21
انشب یک کلمه از قولهای خودو مشکلات مردم نگفت باید با‌مردم رو راست باشد
Iran, Islamic Republic of
12:29 - 1397/05/21
حرف مفت نزن خسته نشدین ازین همه فیلم بازی کردن ...
Iran, Islamic Republic of
12:34 - 1397/05/21
اصلا فرض کنیم شما درست میگید و سوالات با اهداف سیاسی مطرح شده.
رییس جمهور باید پاسخگوی مردم باشه.
چن ساله میگیم وزرا تغییر کنن ولی هیچ کاری نکردید.وضعیت اقتصادی کشور رو به راه نیست و همه تقصیرات رو گردن این و اون میندازید.
مگه نمی گید رییس جمهور کاره ای نیست.پس استعفا بده
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1397/05/21
کدام واقیت واقیتی که دریا یه خزر را بفروشد وبعد حرف زند آقای روحانی حق ندارد برای دریایه خزر تسمیم بگیرد دریای خزر مال هشتاد پنج ملیون جمعیت هست نه مال آقای روحانی یا وزیر خارجه حق ندارد با سرنوشت ایران اسلامی بازی کند ای ن همه آدم احدام شد ...
Iran, Islamic Republic of
12:43 - 1397/05/21
کدام سوال سیاسی هست آیا فروختن دریایه خزر
Iran, Islamic Republic of
12:45 - 1397/05/21
میخای برین سوال فیزیک و شیمی اونم از نوع تستی دو گزینه ای ازش پبرسین که ن سیاسیه ن جناحی یا ازش بپرسین رنگ مورد علاقش چه
Iran, Islamic Republic of
13:06 - 1397/05/21
پس می خواستی فرهنگی اجتماعی باشه او سیاستی جهت مشکلات مردم ندارد حتی کفایت سیاسی ندارد و باید زودتر برکنار شود.
Iran, Islamic Republic of
14:02 - 1397/05/21
مثل حضورش در رسانه ملی میاد و یکسری آمار کذب میدهد.ویکسری مردم را سرکار میزاره.... بعد نهار رو دست جمعی با نمایندگان میخورد و میرود..ودیگر هیچ
Iran, Islamic Republic of
21:55 - 1397/05/21
خود نمایندگان مجلس هم باید جواب بدند آنجا خانه ملت یا خانه فساد اختلاس هم شما نماینده مردم نیستید الان شدید ارباب مردم نه خدمتگزارند کی از حق یه کارگر دفاع کردید چون خودتان کارفرماید
Iran, Islamic Republic of
16:18 - 1397/05/23
اگه شما ها خودتونو نماینده مردم میدونید،که بعید میدونم.وظاهرا که نماینده دولت متبوعتون هستین، امضاکنندگان سوال هم نماینده همین مردم هستن.
ضمنا با سوال از رییس جمهور اتفاق خاصی نخواهد افتاد،پس سکته نکنید و محض رضای خدا کمی هم بفکر مردم باشید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج