تابش: روحانی افشاگری نکند، متهم می‌شود
۷۵۸۸۲۷
۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷
۶۳۶۹ 
نایب‌رئیس فراکسیون امید گفت: اگر رئیس‌جمهور در جلسه پاسخ سؤال در مجلس پشت پرده‌ها را افشا نکند خودش متهم اصلی است و اگر افشا کند منجر به انشقاق، سمت‌گیری‌ها و سوگیری‌های سیاسی در جبهه‌های موافق و مخالف می‌شود.

اعتمادآنلاین نوشت:‌ نایب‌رئیس فراکسیون امید گفت: اگر رئیس‌جمهور در جلسه پاسخ سؤال در مجلس پشت پرده‌ها را افشا نکند خودش متهم اصلی است و اگر افشا کند منجر به انشقاق، سمت‌گیری‌ها و سوگیری‌های سیاسی در جبهه‌های موافق و مخالف می‌شود.

محمدرضا تابش نماینده اردکان و نایب‌رئیس فراکسیون امید درباره چرایی سؤال از رئیس‌جمهور در یک‌سالگی دولت دوازدهم، گفت: من به دو دلیل موافق طرح سؤال از رئیس‌جمهور نبودم. اولین دلیل اینکه آقای روحانی وارث یکسری عملکردها و فعل‌وانفعال‌هایی است که امروز کشور را به این وضعیت مبتلا کرده است.

او با بیان اینکه نمی‌توانیم بگوییم شخص رئیس‌جمهور مقصر اصلی است، گفت: خیلی‌ها که خودشان مسبب این اوضاع بودند فرار به جلو می‌کنند و در حال حاضر در موضع مدافعان مردم قرارگرفته‌اند درحالی‌که خودشان باید پاسخگو باشند.

این عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه گفت: دلیل دوم اینکه آیا آقای رئیس‌جمهور که برای پاسخ به سؤال به مجلس می‌آید می‌خواهد پشت پرده‌ها را افشا کند یا خیر. اگر افشا نکند خودش متهم اصلی است و اگر افشا کند منجر به انشقاق، سمت‌گیری‌ها و سوگیری‌های سیاسی در جبهه‌های موافق و مخالف می‌شود.

تابش در خصوص اینکه آیا میراث باقی‌مانده از دولت‌های قبل منجر به تجمعات مردم شده است؟ گفت: تجلی الآن بوده اما خیلی از آن‌ها مربوط به قبل است.

او به ارزیابی عملکرد دولت در یک‌سالگی آن پرداخت و گفت: دولت با تنگناهایی مواجه بوده اما بسیار فعال‌تر می‌توانست عمل کند. افرادی که در کابینه و بدنه دولت هستند، می‌توانستند فعالیت‌های بهتر و ارزنده‌تری داشته باشند.

تابش ادامه داد: البته دولت با مضایقه بسیار زیادی روبرو بوده و اگر این دولت نبود 5 سال پیش با این مسائل مواجه شده بودیم. یعنی آن روز که برجام عملیاتی نمی‌شد این تزریقات و تنگناها بر ملت روا داشته می‌شد.

این نماینده مجلس تأکید کرد: دولت با مردم کم‌حرف زده است و نتوانسته و یا نخواسته مشارکت مردم را جلب کند و این انتقاداتی است که به عملکرد دولت وارد است.

تابش به عملکرد دولت در بعد سیاسی اشاره کرد و گفت: در بعد سیاسی نمره دولت بالاتر از دیگر وجوه بوده است. دولت برجام را به سرانجام رسانده گرچه آمریکا بدعهدی کرد و بیرون رفت که با این اقدام آبروی خودش را در مجامع بین‌المللی برد اما دولت باید ارتباطاتمان با کشورهای منطقه را صمیمی‌تر می‌کرد. دولت نتوانست اقدامی انجام دهد تا در عرصه دیپلماسی یک‌ زبان واحد و حرف واحد حاکم باشد اما در عرصه سیاست خارجی می‌توانیم بگوییم که نمره قبولی گرفت.

او گفت: در عرصه سیاست داخلی هم یک وجهی از آن به مسائل اقتصادی-معیشتی که تا قبل از بحران ارزی و افزایش قیمت سکه و دلار و... بود، خوب بود و توانسته بود تورم را مهار کند. گرچه با توجه به اینکه در جلسات شورای پول و اعتبار بودم خیلی به پیامدهای کاری که انجام می‌داد توجه نداشت.

نایب‌رئیس فراکسیون امید ادامه داد: یعنی افراد بسیاری هشدار می‌دادند که اقداماتی ازجمله افزایش بهره‌های بانکی، خلق نقدینگی، مؤسسات مالی و... مانند سیلی است البته دولت تلاش‌هایی را در جهت مهار این مشکلات داشت و تا حدی موفق بود اما این توفیقات بعد از اعلام خروج آمریکا از برجام از دست رفت که بیشتر منشأ روانی داشت و یک مقدار هم عملیاتی بود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1397/05/23
نیاز به افشاگری نیست میدانیم کار از کجا خراب است
پاسخ ها
AAAAA
United Arab Emirates
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
افشاگری هم کند باز متهم است .
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1397/05/23
اگه حرف بزند عزلش حتمی خواهد بود پس بهتره که شماها سوال سخت نکنیدکه خیلی ها زیر سوال بروند
Iran, Islamic Republic of
12:14 - 1397/05/23
ریشه خراب هست گذشت اون زمان که نوددرصدمردم درخواب زمستانی فرورفته بودند..$$
Iran, Islamic Republic of
12:22 - 1397/05/23
یه جوری میگن افشاگری انگار دیگه اینا خوبن اونا بدن، با این مغلطه‌ بازی‌ها ایشالا در انحراف افکار جامعه ناکام میمونید و مردم هرروز بهتر از دیروزشون بفهمن چی داره به سرشون میاد
شماها 5ساله با همین شعارها ملتو فیلم کردین و قیمتارو 50 تا 100درصد افزایش دادین
جز خودتون و طرفدارای چپ‌گرای افراطیتون دیگه کسی امیدی بهتون نداره و اگه کسی داره که امیدوارم بیشتر مطالعه کنه
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1397/05/23
تمام اظهار نظرات شماها سیاسی و جناحیه.پنج ساله مملکت دست اصلاح طلبا و تدبیری هاست،بازم میگید دولتهای قبل.دولت قبل که خودتون بودید.
موقع قرارداد با پژو و توتال گفتن قرارداد سفت و سختی بستیم،ا.دیگه نمیتونن ما رو براحتی بپیچونن،اما متنشو منتشر نکردن.دیدید که هنوز امریکا از برجام نشده بلافاصله ایران رو ترک کردن،اینم تقصیر دولتهای قبلیه.
خدا وکیلی خیلی رو دارید.
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1397/05/23
فرمایشات. جناب. تابش. روشن. ،شفاف. ،مسایل. دولت. را درواقع. مشکلات. دولت. را از درون. نگاه. کرده وواقعی. به مردم اطلاع. رسانی. نموده اید،، خوشحالم. از. اینکه. شما. در فراکسیون امید. در جایگاه. مسئولیتتان دولت آ آقای. روحانی. معاینه و جراحی نمودید. و راه. روشنی. پیش. پای. آ ن بزرگوار. نهادید، منتهی فقط. در مورد. سیاست. خارجه. دولت. که. فرمودید مثبت. است،بنظرم. نه. مسافرت. های. بی دلیل. و بی نتیجه. وزیر خارجه. با خرجهای. دلاری. سنگین. به. بیت. المال. وضعیت. اقتصادی. وسیاسی. مان مخصوصا. همسایه‌ها. ی عرب، چ هه علنا. بما. توهین. ودر همه. سمینار. های. خارجه. اشان. طرح براندازی. مارا. می‌کشند. اخیر ا هم نخست وزیر. عراق. درباره. تحریم. بما. پشت. کرده. ودست. بسوی. اربابش. آ آمریکا. برده، وهمه کمکهای جنگاوری شهادت. رزمندگان. عزیزمان را زیر. سوال. برد، متاسفانه. عرب سعودی. هم. رفتار. خشن. ونفی. اش. باما. معلوم. میباشد.
Canada
12:35 - 1397/05/23
وقتی یه بچه رو با دروغ بزرگ میکنی تا یه جایی جواب میده وقتی بچه بزرگ شد دیگه بهت اعتماد نداره مردم ایران هم حکم همون بچه رو دارن دیگه به مسئولین از بالاترین رده تا پایینترین اعتماد ندارن
Iran, Islamic Republic of
12:39 - 1397/05/23
شماها اول دستاورد ۵ ساله حکومت خودتون رو بیان کنین بعد بگید دولت های قبل
همین شماها نبودین که وعده حل همه مشکلات رو با برجام دادین؟!
په چرا برجام مثل ماست پاره شدو به اتش کشیده شد و شماها هیچ غلتطی نتونستین انجام بدین؟!
جز ننگ و غارت و دزدی و بی احترامی حتی به اونا که بهتون رای داده بودن چی تو کارنامتون دارین؟
United Kingdom
12:42 - 1397/05/23
راز بقاااااا
بکش تا کشته نشوی
United States
12:55 - 1397/05/23
سلام جناب روحانی
حرف اقای تابش را گوش کن . والا متهم میشوی و حرف حدیث های دیگر. تا دیر نشده!!!@
Iran, Islamic Republic of
13:53 - 1397/05/23
شرافتن هیچ کدام از شما عدالت ندارد نه به فکر مردم هستی و نه طرفدار روحانی قصد شما فقط خراب کردن رقیب به نفع خودتان ما چقدر بدبخت هستیم که به حرف شماها باور کردیم
United States
13:59 - 1397/05/23
الان کیهان گوش خوابونده ..جوابیه اش هم آماده ...ضد حال را تمییز بزنه ...نیمه پنهان روحانی...در نیویورک چه خواهد گذشت ...
Iran, Islamic Republic of
17:18 - 1397/05/23
عجب روعی دارین شما سنگ پا قزوین بازم دولت قبل بع پنجسال پس شما ها چه علتی کردین غلتی کردین فق چپاول وخالی کردن خزانه اینبار جدی جدی خزانه را جاروب زدین میبرید اونبر امریکا انگلیس میخورن مثل قذافی که نصیبش نشد الان دارن امریکا اروپا پولاهی که از ملتش دزدیده بود میخورن سرنوشت شماها م همین
Iran, Islamic Republic of
15:04 - 1397/05/25
به این تابش رای بدیم برا رییس جمهوری اونوقت بازم گندهای روحانی رو میپوشونه
بازم میتونه بگه دولت قبل
التماس تفکر
کار کنید
۵ساله هیچ کاری نکردن و عرضه ندارن میندازن گردن یکی دیگه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج