منع بکارگیری بازنشستگان شامل شهرداران می‌شود
۷۵۹۶۳۳
۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۰
۵۲۹۳
عبدالرضا هاشم زایی با اشاره به تصویب قانون منع بکارگیری بازنشستگان در دستگاه های دولتی در مجلس گفت: این قانون شامل حال تمام شهردارهایی که بازنشسته هستند، می‌شود و استثنایی وجود ندارد.عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس عنوان کرد: به طور کلی و در نهایت اگر اجرای قانون به مشکل بخورد، باید از مجلس سوال شود زیرا تفسیر قانون با مجلس است

اقتصاد آنلاین: عبدالرضا هاشم زایی با اشاره به تصویب قانونمنع بکارگیری بازنشستگان در دستگاه های دولتی در مجلس گفت: این قانون شامل حال تمام شهردارهایی که بازنشسته هستند، می‌شود و استثنایی وجود ندارد.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه افزود: اگر شهردار تهران بازنشسته باشد، این قانون شامل حالش می شود. اما اگر محمدعلی افشانی بازخرید باشد دو حالت دارد؛ بعضی می گویند حکم بازنشسته و بازخرید یکی است و اگر این استدلال درست باشد، قانون مذکور باید در مورد شهردار تهران هم اجرا شود.

برخی هم معتقدند که این دو حکم یکی نیست و بنابراین منع بکارگیری بازنشستگان در مورد افشانی قابلیت اجرا ندارد.

هاشم زایی اظهار داشت: من شنیده ام که شهردار تهران بازخرید است، اما اگر بازنشسته باشد، قانون صراحت دارد که نمی تواند در این سمت باشد و چنانچه بازخرید باشد، محل اختلاف است که با یک سوال از مجلس می توان مشکل را حل کرد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس عنوان کرد: به طور کلی و در نهایت اگر اجرای قانون در مورد افرادی مانند شهردار تهران به مشکل بخورد، باید از مجلس سوال شود زیرا تفسیر قانون با مجلس است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:43 - 1397/05/25
این چه قانونیه یا باشد یا نباشد مگه کسانی که در شهرداری بازنشسته هستن آن زمان که کار میکردن چه گلی به سر این شهر زدن آنها اگر عقل شان می رسید تهران را به شهرهای اطراف وصل نمیکردن جوان ها را بیاورید از ایده ای جدید استفاده کنید کسانی را طر کار گذاشته اید که همش در چرت هستن جوانان طراح جوانان با ایده بیاورید.
Iran, Islamic Republic of
04:48 - 1397/05/25
اینا خودین اصلا به این فکر نکنید حالا تا زنده ان سر کارن مگر بمیرن تا اخراج بشن
Iran, Islamic Republic of
07:44 - 1397/05/25
این قانون کی اجرائی می شود .
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1398/03/07
این قانون ظاهرا شامل مدیرعامل سازمان پارکها(باغبان شهر)نمیشود.ممنون
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج