داغ‌ترين خبرهاي اين روزهاي جهان پزشكي
۷۶
۰۲ فروردين ۱۳۹۰ - ۱۷:۳۱
۳۶۹۵۶۹۹ 
از اين صفحات سريع نگذريد
يا اكسير جواني كشف شده؟ آيا اين عجيب‌ترين راه لاغري است؟ آيا معجون خنثي‌كننده خطرات فست‌فود كشف شده؟

داغترين خبرهاي اين روزهاي جهان پزشكي

آيا اكسير جواني كشف شده؟ آيا اين عجيبترين راه لاغري است؟ آيا معجون خنثيكننده خطرات فستفود كشف شده؟

اكسير جواني اينجاست

شايد شنيدن اين خبر براي شما عجيب بهنظربرسد اما دانشمندان ادعا كردند آب چغندر خواصي دارد كه ميتوان لقب اكسير جواني به آن داد.

تحقيقات نشان ميدهد سالمندان بعد از نوشيدن آب چغندر راحتتر ميتوانند از عهده كارهاي خود برآيند و زندگي فعالتري داشته باشند. اين نوشيدني به اين افراد كمك ميكند هنگام راه رفتن 12 درصد كمتر انرژي مصرف كنند و همچنين سريعتر راه بروند.

آب چغندر باعث گشادتر شدن رگهاي خوني ميشود و به اين ترتيب نياز انسانها به اكسيژن در هنگام فعاليتهاي بدني كاهش پيدا ميكند.  هنگامي كه سن انسان افزايش پيدا ميكند، تغييراتي در سيستم قلبي او بهوجود ميآيد كه باعث ميشود مقدار اكسيژن مورد نياز در هنگام فعاليتهاي بدني بهشدت كاهش پيدا كند. اما با كمك اين نوشيدني بدن با اكسيژن كمتر ميتواند فعاليتهاي بدني با شدت پايين را انجام دهد.

اين نوشيدني جريان خون را به سمت مغز تقويت ميكند و به اين ترتيب از بيماريهايي مانند آلزايمر و زوال عقل نيز پيشگيري ميشود. يكي از مهمترين تركيبات موجود در آب چغندر، نيترات است كه باعث باز شدن رگهاي خوني ميشود و به اين ترتيب شما كمتر احساس خستگي ميكنيد.

آب چغندر همچنين كمهزينهترين روش براي كاهش فشار خون است و مصرف آن هيچ عارضه و اثر جانبي به همراه ندارد.

با فستفود چاي بنوشيد

با نوشيدن چاي مي‌توان از افزايش وزني كه در اثر خوردن غذاهاي آماده به‌وجود مي‌آيد پيشگيري كرد.

بعد از خوردن غذاهاي آماده تغييرات مخربي در فشار خون بهوجود ميآيد كه مهمترين دليل آن اسيدهاي چرب موجود در اين غذاهاست. اما چاي سياه ميتواند از اين تغييرات پيشگيري كرده و احتمال ابتلا به ديابت نوع دوم را نيز كاهش دهد.

دانشمندان با انجام آزمايشهايي روي موشها متوجه شدند مصرف چاي ميتواند از افزايش وزن جلوگيري كرده و از تجمع چربيها در بدن پيشگيري كند. چاي سياه داراي تركيباتي است كه از تغييرات در فشار خون انسان جلوگيري ميكند. غذاهاي چرب نقش مهمي در افزايش فشار خون انسان بازي ميكنند. افرادي كه رژيمهاي غذايي پرچرب مصرف ميكنند بيشتر به كلسترول، قند خون بالا و مقاومت در برابر انسولين بدن مبتلا ميشوند. يكي از مهمترين عوامل چاقي در جهان بيماري ديابت است، چرا كه افراد مبتلا به اين بيماري نميتوانند بهخوبي از انسولين موجود در بدن خود استفاده كنند.

در واقع اين خبر خوشي براي طرفداران چاي، بهخصوص چاي سياه است زيرا تحقيقات نشان ميدهد آنها با احتمال كمتري به بيماريهاي سرطان، پاركينسون و بيماريهاي قلبي دچار ميشوند. همچنين افرادي كه بيش از 10 سال است بهطور مرتب چاي سياه مينوشند تراكم استخواني بهتري دارند و ديرتر از ديگران به پوكي استخوان دچار خواهند شد.

نكته مهم

مصرف چاي ميتواند از افزايش وزن جلوگيري كرده و از تجمع چربيها در بدن پيشگيري كند. چاي سياه داراي تركيباتي است كه از تغييرات در فشار خون انسان جلوگيري ميكند

اگر كنار خيابانهاي شلوغ زندگي ميكنيد

زنان بارداري كه در فاصله كمتر از 200 متر از خيابانهاي اصلي زندگي ميكنند با احتمال بيشتري فرزند خود را زودتر از موعد طبيعي به دنيا ميآورند.

اگر يك زن، فرزند خود را قبل از گذشت 37 هفته از شروع بارداري به دنيا بياورد نوزاد او نارس به حساب ميآيد. تولد زودتر از موعد ميتواند خطرات زيادي به همراه داشته باشد كه از مهمترين آنها ميتوان به نابينايي، ناشنوايي، ابتلا به بيماريهاي قلبي و بسياري ديگر اشاره كرد. هرچقدر يك مادر فرزند خود را زودتر به دنيا بياورد به همان اندازه خطر نجات مرگ نوزادش هم افزايش پيدا ميكند. دانشمندان ژاپني متوجه شدند زناني كه در اطراف خيابانهاي اصلي و شلوغ زندگي ميكنند با احتمال 50 درصد بيشتر از زنان ديگر ممكن است صاحب فرزند نارس شوند. بهنظر ميرسد آلودگي هوا مهمترين عامل بروز اين مشكل است چرا كه فشار خون زنان را افزايش داده و حتي ممكن است باعث پاره شدن كيسه آب جنين شود. اين موضوع در سه ماهه اول بارداري اهميت بسيار بيشتري دارد زيرا در آن دوران جنين در حال شكلگيري در رحم مادر است. اگر در اين دوره مادر در معرض گازهاي سمي ناشي از آلودگي هوا قرار گيرد، تركيبات سمي وارد بدن جنين شده و حتي ميتواند باعث سقط آن شود. به همين دليل پزشكان به زنان بارداري كه در شهرهاي آلوده زندگي ميكنند هشدار دادند تا حد ممكن ساعات خروج از خانه خود را كاهش دهند. اين زنان همچنين بايد سيگار كشيدن را ترك و رژيم غذايي بهتري براي خود انتخاب كنند.

پسرها چاقترند يا دخترها؟

تحقيقات نشان ميدهد 7 سالگي دختران بسيار چاقتر از پسران هستند.

يكي از مهمترين دلايل اين موضوع اين است كه مادران توجه بيشتري به دختران خود ميكنند و معمولا به آنها كمتر اجازه بازي كردن و بيرون رفتن از خانه را ميدهند.

مطالعه روي 11 هزار كودك نشان داد معمولا يك چهارم دختران زير 7 سال و يك ششم پسران در اين سنين دچار اضافه وزن هستند. البته تعداد فرزندان يك خانواده نيز نقش مهمي در چاقي كودكان دارند. براي مثال كودكاني كه هيچ خواهر و برادري ندارند 25 درصد بيشتر از ديگر كودكاني كه فقط يك خواهر يا برادر دارند ممكن است دچار اضافه وزن شوند. البته هرچه قدر تعداد فرزندان يك خانواده بيشتر شود به همان ميزان احتمال چاقي آنها كاهش پيدا ميكند.  معمولا مادران بيشتر نگران تغذيه دختران خود هستند و به همين دليل مرتب سعي ميكنند به بهانههاي مختلف به فرزند خود غذا بدهند. علاوه بر آن والدين كمتر به فرزندان دختر خود اجازه ميدهند از خانه خارج شوند كه اين موضوع باعث ميشود كودكان آنها فعاليت بدني كافي نداشته باشند و زمان بيشتري را در خانه به سر ببرند.

اين عوامل سبب ميشود دختران سريعا چاق شوند و نتوانند به اندازه كافي كالري بسوزانند كه اين موضوع خطرات زيادي به همراه دارد. علاوهبر مشكلات مرتبط با سلامت دختران دچار اضافه وزن، آنها سريعتر به سن بلوغ ميرسند كه اين عامل ميتواند اثرات رواني بدي براي آنها به همراه داشته باشد.

اين جادوي سفيد

اين روزها، كشورهاي جهان تمام توانشان را به كار گرفتهاند تا مصرف شير ميان نوجوانان و كودكان خود را افزايش دهند.

آخرين تحقيقات نشان ميدهد، مصرف 3 ليوان شير در روز احتمال بروز بيماريهاي قلبي را تا 18 درصد كاهش ميدهد. همچنين اين تحقيق نشان داد، افرادي كه محصولات لبني كمچرب مصرف ميكنند به هيچ عنوان در معرض خطر چاقي يا بيماريهاي ديگر نيستند.

با نوشيدن شير كلسيم مورد نيز بدن تامين ميشود به همين دليل خطر مرگومير بر اثر سرطان تا 25 درصد كمتر ميشود. شير و ديگر مواد لبني سالمترين و مغذيترين خوراكيهاي طبيعي هستند و مقادير زيادي پتاسيم، كلسيم و پروتئين دارند. افرادي كه مرتب از محصولات لبني استفاده ميكنند 68درصد كمتر از افرادي كه از اين محصولات استقبال نميكنند به بيماريهاي قلبي و عروقي دچار ميشوند.

قبلا هم تحقيقاتي انجام شده بود كه نشان ميداد، شير بهترين مكمل بعد از ورزش است. بعد از دويدن، دوچرخهسواري و رفتن به باشگاه بدنسازي ممكن است عضلات بدن دچار آسيبديدگي شود اما تركيبات موجود در شير دقيقا همان چيزي است كه بدن براي بازسازي خود به آنها احتياج دارد. دانشمندان معتقدند، بعد از ورزش كردن شما بايد سريعا يك ليوان شير بنوشيد. با اين كار بدن مواد مغذي مورد نياز خود را دريافت كرده و به سرعت ميتواند خود را ترميم كند.

از 2 قاتل بزرگ فرار كنيد

دانشمندان به افراد بالاي 45 سال توصيه كردند، هر روز يك چهارم قرص آسپرين بخورند تا از بيماريهاي كشنده در امان باشند.

تحقيقات نشان ميدهد، اين داروي جادويي خطر ابتلا به سرطان و بيماري قلبي را كه بزرگترين قاتلان انسان روي كره زمين هستند، كاهش ميدهد. علاوهبر آن افرادي كه داراي اضافه وزن شديد هستند ميتوانند با مصرف آسپرين از عوارض چاقي مانند سكته و سرطان رهايي پيدا كنند. محققان دانشگاه آكسفورد اعلام كردند، مصرف آسپرين ميتواند سالانه جان هزاران نفر را از مرگ نجات دهد و از بسياري از بيماريهاي كشنده پيشگيري كند. البته اين دارو عوارضي هم به همراه دارد كه مهمترين آن احتمال خونريزي داخلي در بدن است اما دانشمندان معتقدند، فوايد مصرف آسپرين بسيار بيشتر از عوارض آن است.

بعد از 45 سالگي خطر ابتلا به انواع مختلفي از سرطانها افزايش پيدا ميكند. از اين سن به بعد زنان بيشتر از دوران جواني در خطر ابتلا به سرطان سينه قرار ميگيرند و تعداد مرگومير بر اثر بيماريهاي قلبي نيز افزايش پيدا ميكند. ولي با مصرف روزانه 75 ميليگرم آسپرين به سادگي ميتوان از اين بيماريها پيشگيري كرد. 75ميليگرم معادل يك چهارم قرص آسپرين است. البته قبل از شروع مصرف آسپرين حتما با پزشك خود مشورت كنيد تا از بيخطر بودن اين دارو كاملا مطمئن شويد.

منبع : مجله زندگی ایده آل

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
14:38 - 1390/08/22
دستت طلا ایشالاه بری کربلا فقط یادت نره خبر ها رو بفرستی به ایمیل
Iran, Islamic Republic of
00:22 - 1391/10/21
عکس های بکار رفته برای مطالب سایت کیفیت پایینی دارد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج