ارکستر ملی با رهبر مهمان نواخت
۷۶۲۱۹۷
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷
۲۵۴۲
تازه ترین کنسرت ارکستر ملی ایران به مدیریت هنری فریدون شهبازیان بیست و نهم مرداد میزبان علاقه مندان موسیقی ایرانی با اجرای آثاری از عارف قزوینی و شیدا به رهبری اسماعیل واثقی بود.

خبرگزای مهر: تازه ترین کنسرت ارکستر ملی ایران به مدیریت هنری فریدون شهبازیان بیست و نهم مرداد میزبان علاقه مندان موسیقی ایرانی با اجرای آثاری از عارف قزوینی و شیدا به رهبری اسماعیل واثقی بود.

ارکستر ملی با رهبر مهمان نواخت

تازه ترین کنسرت ارکستر ملی ایران دوشنبه شب بیست و نهم مرداد با مدیریت هنری فریدون شهبازیان، رهبری مهمان اسماعیل واثقی و خوانندگی امیرمحمد تفتی در تالار وحدت تهران برگزار شد. در این کنسرت که با استقبال نسبی مخاطبان روبه رو شده بود، گروه قطعات منتخب و تازه تنظیم شده ای از شیدا و عارف قزوینی را برای علاقه مندان اجرا کردند.

ارکستر ملی با رهبر مهمان نواخت

«شیوه نوشین لبان» با شعری از فروغی بسطامی و آهنگسازی شیدا، «کیه کیه در میزنه» با شعر و آهنگ شیدا، «چهار مضراب برای دو سنتور و ارکستر» به آهنگسازی اسماعیل واثقی و تک نوازی سنتورعلی عابدین و کاوان کریمی، «قرار و اختیار دل» با شعر و موسیقی عارف قزوینی و «زلف شکن شکن» با آهنگ و شعر شیدا آثاری بودند که در بخش اول کنسرت برای مخاطبان ارائه شد.

ارکستر ملی با رهبر مهمان نواخت

در بخش دوم برنامه که بعد از دقایقی استراحت روی صحنه رفت، اعضای ارکستر ملی قطعات «فانتزی برای و ارکستر» به آهنگسازی اسماعیل واثقی و تک نوازی تار صبا طبخی، «شب مهتاب» با شعر و آهنگ شیدا، «تمنای دل» با شعری از سعدی و آهنگسازی شیدا، «بت چین» با شعر و آهنگ شیدا و «ماتم سرو» با شعر و آهنگ عارف قزوینی را اجرا کردند. این در حالی است که تنظیم تمامی قطعات برای ارکستر بر عهده اسماعیل واثقی بود.

ارکستر ملی با رهبر مهمان نواخت

اسماعیل واثقی از جمله هنرمندانی است که پس از طی مراحل ابتدایی آموزش موسیقی در ایران برای ادامه تحصیلات به اتریش سفر کرده و مدرک آهنگسازی خود را از آکادمی وین دریافت کرده است. او به گفته خودش طی دوران اقامت خود در اتریش بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ کنسرت در دنیا با ساز سنتور وتمبک ودیگر سازهای کوبه ای برگزار کرده است.

این هنرمند در چندین کنسرت با یویوما به عنوان سولیست همراه با ارکستر ناسیونال فرانسه و کنسرت های جاده ابریشم حضور داشته است. آخرین اثر واثقی قطعه موزیکالی روی منظومه «ویس و رامین» سروده فخرالدین اسعد گرگانی است که در سال ۲۰۱۵ در تالار «کنسرت هاوس» وین اجرا شد.

ارکستر ملی با رهبر مهمان نواخت

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج