مردان از رابطه با زنان به دنبال چه چیز‌هایی هستند؟
۷۶۳۴۶۹
۰۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۰
۲۱۳۰۵
در این مقاله می خواهیم به نیازها و انتظارات مردان از همسرانشان بپردازیم و این که آنان به طور کلی از رابطه با زنان چه می خواهند.

وب‌سایت روزیاتو - حسین علی پناهی: در دهه ۱۹۳۰، دکتر جورج دبلیو کرین یک مقیاس برای نمره دادن به زندگی مشترک مردان و زنان طراحی کرده بود که به شوهران امکان می داد زنانشان را ارزیابی کنند و بالعکس.

هر زن برای زدن لاک قرمز رنگ و یا رفتن به رختخواب در حالی که موهایش با گیر یا چیز دیگری بسته شده بود یک نمره منفی دریافت می کرد. شاید بتوان گفت که دلیل درگیری های بین زوجین در آن دوران بسیار خوفناک بود. اکنون نزدیک به یکصد سال از آن دوران می گذرد و تعبیر ما از یک زن خوب نیز به شدت تغییر کرده است.

در این مقاله می خواهیم به نیازها و انتظارات مردان از همسرانشان بپردازیم و این که آنان به طور کلی از رابطه با زنان چه می خواهند. اگر چه زنان بر این باورند که مردان از آنان انتظاراتی زیاد و گاه غیرمعقول و غیرممکن دارند اما در ادامه این مطلب می خواهیم اعترافات واقعی مردان در مورد انتظاراتشان از رابطه عاشقانه با زنان را بازگو کنیم که با باور عمومی تفاوت های جالبی دارند.

۱- مردان به صداقت و راستگویی زنان اهمیت زیادی می دهند

مردان از رابطه خود با زنان به دنبال چه چیزهایی هستند؟

قبلاً گفته می شد که مردان عاشق چاپلوسی و ستایش شدن توسط زنان هستند. اما به گفته بسیاری از کارشناسان حوزه ازدواج، مردان به اندازه وفاداری، احترام و جذابیت ظاهری برای صداقت و راستگویی زنان نیز اهمیت قایلند. مردان می خواهند که واقعیت را از زبان زنانشان بشنوند. بله واقعیت و نه انتقاد. به طور کلی، یک زن کامل و دوست داشتنی برای مردان، آن زنی است که عقاید خود را بسیار صادقانه و بدون قضاوت کردن بیان می کند.

۲- مردان مشکلی با صحبت کردن در مورد مسایل روزمره زندگی ندارند

شاید عجیب به نظر برسد اما مردان نیز از گفتگوی پوچ و بی هدف در مورد زندگی روزمره بدشان نمی آید. برخلاف باور عمومی، مردان از زنانی که همیشه ساکت می مانند خوششان نمی آید و در واقع به زنانی علاقه دارند که در مورد دیدگاه ها و عقاید خود صحبت کنند.

یکی از دلایل اصلی از هم پاشیدن خانواده ها و ازدواج ها، به باور بسیاری از کارشناسان، عدم تعامل و گفتگو است. اگر چیزی برای صحبت کردن نداشته باشید این موضوع هشداری بسیار خطرناک برای رابطه شما خواهد بود. گفتگو کردن به شما کمک می کند که احساسات یکدیگر را درک کنید تا در نهایت خود می توانید ذهن طرف مقابلتان را بخوانید.

۳- مردان رمانتیک تر از زنان هستند

مردان از رابطه خود با زنان به دنبال چه چیزهایی هستند؟

یک روانشناس سایبری و کارشناس در حوزه ارتباطات بین اشخاص به نام گویندولین سیدمن یک بررسی مقایسه ای در مورد سطح رمانتیک بودن مردان و زنان انجام داده و به نتیجه ای باورنکردنی دست یافت.

بر اساس تحقیقات او مشخص شد که مردان در زمینه رمانتیک بودن از زنان قوی تر هستند. احساسات واقعی نقش مهمی برای آن ها در عشق دارد و به عنوان یک قانون، آن ها معمولاً پیش از زنان به احساسات عاشقانه خود اعتراف می کنند. در عوض زنان در انتخاب شریک زندگی خود بسیار واقع گرا و گزینشی عمل می کنند.

۴- مردان زنان دارای آرایش را می پسندند

بسیاری از مردان ادعا می کنند که هیچ چیز بهتر از زیبایی طبیعی نیست اما این یک دروغ بیش نیست. بر اساس اطلاعات مربوط به یک سایت همسریابی در ایالات متحده، زنانی که آرایش کرده و موهایشان را رنگ می کنند درخواست های ازدواج بیشتری دریافت می کنند. از این رو جذابیت فیزیکی و زرق و برق هنوز هم برای مردان از اهمیت بالایی برخوردار است.

۵- راه ورود به قلب مردان از معده آن ها می گذرد

غذاهای خانگی برای مردان اهمیت زیادی دارد. یک روانشاس و متخصص روابط زناشویی به نام پاتریک وینس بر این باور است که آشپزی کردن زنان برای مردان بسیار مهم است و یک چیز مقدس به شمار می آید. بوی خوش غذا احساسی خوب و آرامش بخش به انسان می دهد.

علاوه بر این، مردان از این که زن مورد علاقه آن ها خود آشپزی کرده و یک دستور پخت غذایی بسیار پیچیده را یاد گرفته احساس خوشحالی می کند. مردان اغلب زنانی را دوست دارند که برای آن ها آشپزی کرده و این موضوع اصلاً کلیشه ای نیست.

مردان از رابطه خود با زنان به دنبال چه چیزهایی هستند؟

۶- مردان دوست ندارند در ملاء عام جلب توجه کنند

اگر شما نمی توانید زندگی تان را بدون فیسبوک و اینستاگرام تصور کنید و به راحتی جزییات زندگی خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارید، باید بدانید که این موضوع می تواند برای اطرافیانتان هشدار دهنده باشد. مردان از شهرت های مشکوک در شبکه های اجتماعی واهمه داشته و دوست ندارند که به قهرمان شایعات عمومی تبدیل شوند.

روانشناسان ادعا می کنند که مردان ترجیح می دهند از توجه بیش از حد اجتناب کرده و به زنانی که زندگی شخصی شان را برای دیگران فاش نمی کنند بیشتر علاقه نشان می دهند.
۷- مردان به زنان مستقل و خودساخته علاقه بیشتری دارند

یک زن زیبا اما کمی خنگ که با دهان باز به صحبت های شوهرش گوش می دهد بدون شک همواره قاعده را به یک زن مستقل و خودساخته که به خود متکی است خواهد باخت. درک این موضوع بسیار ساده است: زنی که مستقل باشد یک شریک مساوی در رابطه زن و شوهری محسوب می شود و می توانید با هم بسیاری از مشکلات را حل کنید.

بدین ترتیب می توان گفت که یک زن مستقل می تواند پشتیبانی قابل اعتماد باشد. اما این تنها دلیل نیست و زنان مستقل از اعتماد به نفس بالاتری برخوردار بوده و از زندگی خود رضایت بیشتری دارند و این موضوع بدین معناست که آن ها کج خلق و تندمزاج نیستند.

۸- مردان به فضای شخصی مختص به خود نیاز دارند

یک روانشناس شناخته شده به نام دبورا تانن می گوید که بر اساس مطالعات وی زنان سعی می کنند تمام وقت آزاد خود را در کنار شریک زندگی شان بگذرانند در حالی که مردان ترجیح می دهند اوغات فراغت خود را به صورت مستقل و در تنهایی سپری کنند.

هر خانواده ای باید به دنبال دستیابی به یک تعادل کامل در روابطشان در این زمینه باشند. اکثر کارشناسان بر این باورند که عشق بیش از حد و حسودی بیمارگونه می تواند حتی مستحکم ترین خانواده ها را نیز دچار مشکل کند.

۹- مردان همیشه به مسایل جنسی فکر نمی کنند

اینکه مردان همیشه به مسایل جنسی فکر می کنند یک موضوع قدیمی و رد شده است. یک روانشناس آمریکایی به نام جد دایاموند می گوید که شاید زنان در ساختن چنین چهره ای از مردان مقصر اصلی باشند زیرا آن ها انتظار یک رفتار خاص را از شریک زندگی خود دارند و آن هم این است که مرد زندگی شان کمی خشن و سرسخت باشد.

در واقع تنها تماس فیزیکی نیست که برای مردان اهمیت دارد بلکه داشتن احساس آرامش و راحتی، حس گرمی رابطه و درک متقابل در هنگام رابطه جنسی نیز برای مردان از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. باور کنید که نیمی از جمعیت کره زمین از این که همیشه باید ثابت کنند خصلت های مردانه دارند خسته شده اند.

۱۰- مردان از رسمی کردن رابطه با زنان واهمه ای ندارند

مردان از رابطه خود با زنان به دنبال چه چیزهایی هستند؟

مردان در واقع از ازدواج کردن نمی ترسند اما هنگام آغاز یک رابطه جدید بسیار مراقب بوده و سعی می کنند که تصمیمات عجولانه نگیرند. مطالعات صورت گرفته در دانشگاهی در ایالات متحده نشان می دهد که غلبه کردن بر ناراحتی ناشی از بهم خوردن یک رابطه عاشقانه برای مردان سخت تر است و مدت زمان بیشتری طول می کشد.

همچنین زنان در سنین بسیار پایین تری نسبت به مردان آمادگی ازدواج را پیدا می کنند. عصب شناسان این شکاف را به این واقعیت مرتبط می دانند که مغز زنان در مقایسه با مغز مردان بسیار زودتر به بلوغ می رسد.

بهرحال توجه به نیازهای عاطفی شریک زندگی و اهمیت دادن به او بسیار مهم است. اگر این کار را بکنید، از این رو هیچ ترسی نمی تواند بر آینده شما سایه بیندازد.

۱۱- مردان در مورد داشتن پسر و دختر به یک اندازه رویاپردازی می کنند

عموماً باور بر این است که تمامی مردان رویای داشتن فرزند پسر را دارند زیرا این فرزندان پسر هستند که می توانند نام خانوادگی آن ها را زنده نگه دارند، می توانند آن ها را برای کوهنوردی یا ماهیگیری بیرون ببرند و در تماشای فوتبال نیز عقاید مشترکی دارند. با این وجود، بر اساس مطالعات انجام گرفته توسط موسسه گالوپ در سال ۲۰۱۱، اکثر پاسخ دهندگان به داشتن فرزند دختر فکر می کردند.

روانشناسان این تمایل را با این واقعیت که والدین آینده از مشکلاتی که هنگام بزرگ کردن فرزند پسر با آن مواجه می شوند- بددهنی ها، دعوا کردن ها و مشکل سازی در مدرسه- مرتبط می دانند. امروزه نیز اکثر کاربران اینترنت نظر مشابهی دارند. در دنیای کنونی جنسیت فرزند اهمیت چندانی ندارد و مقایسه کردن این دو یا صحبت کردن در مورد بهتر و بدتر دانستن یکی قابل قبول نیست.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 39
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:38 - 1397/06/04
بچه فقط دختر بقیشون مسخره بازین:)
پاسخ ها
یلداY
United States
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
خخخخخ
بقیه منظورت پسره؟؟چون از دو حالت که خارج نیست!
یاسمن
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
با اینکه دخترم ولی میگم هر کدوم به یه اندازه خوبن ولی متاسفانه بعضی خانواده ها اینطوری نیستن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۵
می‌دونین چیه؟!
خب اگه دختر بد بود یا پسر، ما الان نصف‌مون دختر نبود، نصفمون پسر! :))
میگم یعنی هر کدوم، خوبیای خاص خودشونو دارن که در کنار هم، تکمیل میشن!
Iran, Islamic Republic of
09:25 - 1397/06/04
سلام منوشوهرم این روزاخیلی بحث میکنیم ودعواوجدل جوری شده که شوهرم ازموندن توخونه پیش من فراریه دعواهامونم به خاطراینه که دوستاشودرروزایی که من خونه نیستم میاره خونه دوستاشم ادمای بدی نیستن امامن ادم حساسی هستم بعضی مواقع هم خودشوهرم یامیره خونه دوستاش به قول خوش گپ میزنن یامیرن گردش مشکل من اینجاست که هروقت بادوستاش میره بیرون تاساعت 1یادونیمه شب بیرونه بعضی مواقع هم تا3نیمه شب هم طول میکشه من ازشماراهنمایی میخواموکه چطورشوهرم روازاین کارامنع کنم یابهتربگم کاری کنم که خودش بدونه ابن کارااشتباهه ودست برداره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
من کاملا مشکل شبیه شما رو داشتم اولین و مهمترین کاری که باید کنی عزت نفستو بالا ببری شاید الان بگی بی ربطه ولی با این کار وقتی خودت تغییر میکنی تموم دنیای اطرافت هم به خوبی تغییر میکنه توجه کن که عزت نفس با اعتماد به نفس فرق داره
Hudson
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
اگه ایمان فرد قوی باشه تا ساعت ۳ نصف شب بیرون نمیمونه
نرگس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
من فقط این رو میدونم که اگر بچه نداری تا این شرایط درست نشده اصلا بچه دار نشو گول این حرف ها که بچه بیاد خوب میشه رو نخور از مشاور خانواده کمک بگیر توی خانه فرهنگ و سرای محله ها مشاورین قیمت مناسب تر هست
ملینا
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
عزیزم من در حدی نیستم که بخوام در این موضوع به یه خانوم ۲۰،۳۰ ساله نظر بدم ولی به نظرم تو هم با دوستات چند شب برو بیرون خونه کثیف غذا حاضر نشده تو خونه ببینه خودش اعتراض میکنه
آقای ایکس
United States
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
۱۰۰تومن پول خرج کن برو پیش مشاور..اینجا دنبال راه حل نگرد
بدون نام
United Kingdom
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
تا جایی که میتونی با همسرت رفاقت کن. سعی کن کاری بکنی که در کنارت احساس آرامش داشته باشه و از حرف زدن در مورد هر موضوعی ترس نداشته باشه حتی اگر از دوست دختر قبلیش یا زیبایی یه خانمی برات صحبت میکنه سعی کن ریلکس باشی یا حتی اگه میتونی تو هم تو هم اون بحث رو ادامه بده دقیقا مثل یه رفیق . کم کم بهت قول میدم ارتباطش با دوستانش کم میشه ولی زمان نیاز داره
س.داعی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
همسر منم همینطور بود، خلقم رو به دلش تنظیم کردم، یعنی آرامش داخل خانه، بعد هم با ذوق نه با شک ازش پرسیدم که بادوستاش بیرون چیا میگذره همونا رو موقع بیرون رفتن اجرا میکردم مثلا دلش میخواست با موتور گاز بده آخرین سرعت بره ولی من که نق میزدم خب کیفش رو خراب میکردم میرفت با رفیقاش، حالا دیگه از دوستاش بریده فقط با خودم رفیقه...
Iran, Islamic Republic of
10:17 - 1397/06/04
مردها رو جون توجونشون کنی تنوع طلبند
آخرش یه جوری یه جایی همچین داغونت میکنند که نگو
Iran, Islamic Republic of
10:54 - 1397/06/04
اقایون رمانتیک نیستن وفقط در چندروز اول اشنایی احساسات یا بهتر بگم هورمونشون بیشتر ترشخ میشه این مقاله چرت بود و معارفی از خودخواهی اقایون داره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۵
دقیقا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۲
ببند دهنتو ترشیده
Iran, Islamic Republic of
11:35 - 1397/06/04
سایت برترینها همیشه چیزایی میگه که مخاطبش زن ها هستن
چرا یه بار یه مطلب نمیزارین که مردا بخونن و تو زندگیشون به کار بگیرن؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
وای واقعا درست میگی
بدون نام
-
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۵
برتربنها ضد زن هست ... خخخ یعنی تا حالا اینو نفهمیدین
علیرضا. باران
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
کاملا موافقم ،گویی که مسؤل این بخش یه خانمی هست که شدیدا از مردا کینه داره.
United States
12:01 - 1397/06/04
رابطه جنسی رابطه جنسی و رابطه جنسی
فکر نکنم چیزی به غیر از این بخوان
(لطفا سانسور نکنید)
پاسخ ها
س،ف
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۵
متاسفانه شما آگاهی از روابط و احساسات مرد نداری که این صحبتا رو میکنی مردها جدای از روابط جنسی بیشتر به احساسات و عواطف طرف مقابلشون اهمیت میدن به شور و شوقی که همسرشون تو خونه برای صحبت کردن در مورد مسایل مختلف داره و گرم بودن زن و همراه و همدل بودنشون نه صرف داشتن رابطه جنسی حتما شما با یک نمونه استثنا در ارتباط بودید همه مردها اینجور که میگید نیستن پس لطفا قضاوت عجولانه نکنید متشکرم ( لطفا چاپ بفرمایید)
بدون نام
-
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۵
افرین فقط دنبال همین هستن لعنتی ها اونم نه از یک زن بلکه از هزاران زن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۵
نه که شما زنا هم بدتون میاد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۵
دقیقا همینه
France
14:26 - 1397/06/04
کاربر محمد جواد برای اولین باره که از یک مرد میشنوم دختر دویت داره
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۵
چرا اقایون هم دوست دارن دختر داشته باشن مثلا شوهر من .البته این اقایون تعدادشون کمه چون مرد باشعور و مهریان تعدادش کمه !
Iran, Islamic Republic of
17:00 - 1397/06/04
برای خودتون زندگی کنید با هر مردی ازدواج کنید بی عیب نیست و با هر مردی ازدواج کنید بعد از چندسال اون هیجانات اول ازدواج به پایان می رسه با عزت نفس زندگی کنیددر هر صورتی تن به خواسته های مرد دادن رو هدف زندگیتون قرار ندید اون فقط یه همراه و همدمه متکی به خود باشید
هر زن اگر ورای همسرداری اهداف شخصی دیگری به جز مستقل بودن مثل اهداف کاری جهت پیشرفت اجتماعی یا فکری و روحی و جسمی داشته باشه سطح توقعات نابجاش از جنس مخالفش کم خواهدشد و در صورت رفتارهای ناهنجار و. خیانت مرد با اسیب کمتری زندگی رو ادامه خواهد داد...
زن موفق یعنی یک بانوی سیاستمدار
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
پس چرا من و شوهرم اینطور نیستیم البته من روی پای خودم وایستادم ولی به هر حال هم من هم اون همون احساسی رو داریم که از اول نامزدی به هم داشتیم ۵ ساله هم که داریم زندگی میکنیم این حرف هایی که گفتی یه کمی منو نسبت به شوهرم مشکوک میکنه
Iran, Islamic Republic of
20:22 - 1397/06/04
من چند سال پیش با عشق ازدواج کردم اصلا حجاب نداشتم ولی بخاطر همسرم محجبه شدم هر چی از عشقم بگم کمه ولی از دست دادمش اصلا وقتی سریال پدر و میبینم یاد زندگی خودم میفتم و حسابی بهم میریزم خواستم بهتون بگم تورو خدا اگه کسی دوستتون داره و شما هم دوستش دارین زندگیتونو حفظ کنید.
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۵
همون یهتر که از دستش دادی وقتی شما تا ان حد براش ارزش قایل شدی که نحوه پوششت را عوض کنی ولی اون تنهات گذاشت بدان که ارزششو نداشته .
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۵
کاربر ۸:۰۴؛
شما که نمی‌دونی توی زندگیِ اونها چی گذشته‌.
کاش زود قضاوت نکنیم.
درضمن قطعا این تغییرِ پوشش، از روی میل قلبی بوده، وَاِلّا نمیومدن بیان کنن.
Iran, Islamic Republic of
11:07 - 1397/06/05
کاربر۸:۴ عزیزم زود قضاوت نکن همسر من فوت شدن وخیلی هم خوشحالم که تغییر کردم چون بنظرم ارزش رو داشت.
Iran, Islamic Republic of
21:54 - 1397/06/05
"اونايي كه فكر مي كنند راه ورود به قلب يه مرد از معده ش مي گذره يه كم زيادي سطح بالا فكر مي كنن"
پاسخ ها
توکلی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۸
ازدواج یعنی کمال ، داشتن همدم ، همدل و همسفر زندگی تا بی نهایت. افسوس که خیلی اکسیره .
Iran, Islamic Republic of
00:18 - 1397/06/21
سلام خوبین بچه هاکاشک به دختروپسرایران فکرکنیم همه میخوان ازایران برن پس ماچکارکنیم باکی ازدواج کنیم من یه دخترهستم
پاسخ ها
توکلی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
دختر خوبی باشی شوهر فراوانه.
Iran, Islamic Republic of
00:48 - 1397/09/24
یا این مقاله درست نیست یا مردانی که من در ارتباط بودم مرد نبودند .
شوهر من به غذای خونگی میگقت وقت تلف کردن زنها برای بیشتر پول درنیاوردن .به آرایش میگفت ریختن پول توی جوب آرایشگاه . و رمانتیک بازی هم حرکات احمقانه برای تیغ زدن .خلاصه نگاه مادی به همه چیز .حتی بچه که اسمش بود چاه پول.
Iran, Islamic Republic of
04:32 - 1398/01/18
سلام
این بدون نام چقد زیر دست و پاست، هر کسی پست میذاره این میاد پایینش یه شعری میگه. در همه مورد هم اطلاعات داره. خخخخخخخ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج