رایانه باستانی اپل ۳۰۰ هزار دلار قیمت گذاری شد
۷۶۴۰۳۵
۰۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰
۵۲۹۰
یک رایانه تولیدی شرکت اپل در دهه ۷۰ میلادی که هنوز هم سالم و قابل استفاده است، برای فروش در یک مزایده ۳۰۰ هزار دلار قیمت گذاری شده است.

خبرگزاری مهر: یک رایانه تولیدی شرکت اپل در دهه ۷۰ میلادی که هنوز هم سالم و قابل استفاده است، برای فروش در یک مزایده ۳۰۰ هزار دلار قیمت گذاری شده است.

این رایانه که اپل – ۱ نام دارد و جزء اولین سری از رایانه های تولیدی شرکت اپل است، قرار است طی هفته های آینده برای فروش عرضه شود.

رایانه باستانی اپل ۳۰۰ هزار دلار قیمت گذاری شد

رایانه مذکور یکی از ۲۰۰ رایانه اپل – ۱ است که در سال های ۱۹۷۶ و ۱۹۷۷ توسط استیو جابز و استیو وزنیاک طراحی و عرضه شدند. در حال حاضر تنها ۶۰ رایانه اپل – ۱ در دسترس است که البته بسیاری از آنها نیز کار نمی کنند.

یک مهندس متخصص تولیدات اپل به نام کوری کوهن موفق شده این رایانه قدیمی را به حالت عملیاتی اولیه خود بازگرداند. در جریان آزمایش های به عمل آمده این سیستم بدون مشکل به مدت هشت ساعت به کار خود ادامه داده و حتی صفحه کلید آن مربوط به دهه ۷۰ میلادی است.

این رایانه در زمان تولید ۶۶۶ دلار قیمت گذاری شده بود و حالا به طور قطع با قیمتی بیش از ۳۰۰ هزار دلار فروخته خواهد شد. ارزش شرکت اپل طی هفته های اخیر از مرز یک تریلیون دلار گذشته و آن را به ارزشمندترین شرکت خصوصی جهان مبدل کرده است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج