حسن‌زاده: جوِ ورزشگاه‌ها آرام‌تر شده است
۷۶۴۵۷۵
۰۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۲
۵۱۰۶
رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال اعلام کرد، تشدید مجازات متخلفان از سوی این کمیته با جرایمی پلکانی صورت می‌گیرد.

سایت فدراسیون فوتبال: اسماعیل حسن‌زاده در مورد صدور حکم جریمه مالی با توجه به تخلفات هواداران باشگاه استقلال خوزستان و جریمه در نظر گرفته شده برای این تخلفات اظهار داشت: اولاً باید بگویم که مبنای کمیته انضباطی برای صدور حکم گزارش مقامات رسمی از جمله داور و ناظر همچنین دفاعیات دو طرف است،

در حالی که شاید تحلیلگران که به محتوای این گزارش‌ها و اطلاعات دسترسی ندارند بر مبنای اخبار و تصاویر منتشر شده در رسانه‌ها رأی کمیته انضباطی را مورد تحلیل قرار دهند. به هر ترتیب تحلیل‌ها و نگاه‌های متفاوتی نسبت به احکام کمیته انضباطی وجود دارد و ما ضمن بررسی و مشاهده این دیدگاه‌ها پذیرای انتقادات هستیم.

وی همچنین اضافه کرد: یکی از اصول مورد توجه در صدور حکم تناسب مجازات با جرایم و تخلفات است. از سوی دیگر تشدید جریمه به شکل پلکانی و پس از تکرار تخلف صورت می‌پذیرد. به طور مثال فصل گذشته هواداران یکی از باشگاه‌های لیگ برتری تخلفاتی انجام دادند که بارها با جریمه نقدی روبه‌رو شدند.

حسن‌زاده: جوِ ورزشگاه‌ها آرام‌تر شده است

در هر حکم طبیعتاً میزان جریمه افزایش پیدا می‌‌کرد تا اینکه در هفته نهم حکم محرومیت تماشاگران از حضور در یک مسابقه صادر شد. در واقع مبنای ما این است که در هفته‌های ابتدایی حکم‌های شدیدی صادر نشود، اما با تکرار هر تخلف طبیعتاً شاهد تشدید احکام خواهیم بود.

از سوی دیگر صدور احکامی مثل محرومیت تیم‌ها از بازی مقابل تماشاگران‌شان طبیعتاً موردپسند اهالی فوتبال قرار نمی‌گیرد و بهتر است که بازی‌ها با حضور تماشاگران برگزار شود. تمام تلاش ما این است که از رسیدن به این مرحله و صدور حکم نهایی جلوگیری کنیم، اما وقتی تخلف بارها تکرار می‌شود منجر به صدور شدیدترین احکام خواهد شد.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال همچنین گفت: بنده و همکارانم به دنبال صدور رأی عادلانه و متناسب با میزان تخلف هستیم. حداقل جریمه پیش‌بینی شده 50 میلیون ریال است، اما در این پرونده با توجه به تعدد تخلفات جریمه 200 میلیون ریالی در نظر گرفته شده که چهار برابر است.

تلاش می‌شود با همین جرایم مالی از تکرار و بروز مجدد چنین تخلفاتی جلوگیری شود. اتفاقاً بسیاری از این احکام و جریمه‌ها هم تأثیرگذار بوده و باشگاه‌ها به دنبال رفع مشکلات و آسیب‌ها بوده‌اند. ما در کمیته انضباطی با اجرای قانون تلاش می‌کنیم رأی متناسب صادر کنیم نه رأیی که برای راضی کردن منتقدان باشد.

همچنین باید بگویم بعد از وقایع تلخی که در هفته سوم روی داد در دو هفته اخیر شاهد بهبود شرایط ورزشگاه‌ها همچنین همکاری بسیاری از باشگاه‌ها و کانون‌های هواداری بوده‌ایم که جو استادیوم‌ها را آرام‌تر کرده‌اند. در نهایت علیرغم وجود انتقاداتی که نسبت به صدور هر حکمی وجود دارد امیدواریم همچنان احکام صادره علاوه بر تناسب با جرایم صورت گرفته در کاهش مشکلات و آسیب‌ها همچنین تخلفات تاثیرگذار باشد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج