چه چیز‌هایی به شوهرتان بگویید و نگویید
۷۶۹۴۵۵
۲۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۷
۱۲۳۹۲
بعد از ازدواج آنقدر با همسرتان احساس نزدیکی و صمیمیت می‌کنید که فکر می‌کنید می‌توانید هر چیزی را به او بگویید. اما درست مانند هر رابطه‌ی دیگری، کلمات شما این قدرت را دارند که به ازدواج‌تان آسیب بزنند. قبل از حرف زدن فکر کنید تا لازم نشود بعدا عذرخواهی کنید.

برترین ها - ترجمه از هدی بانکی: بعد از ازدواج آنقدر با همسرتان احساس نزدیکی و صمیمیت می‌کنید که فکر می‌کنید می‌توانید هر چیزی را به او بگویید. اما درست مانند هر رابطه‌ی دیگری، کلمات شما این قدرت را دارند که به ازدواج‌تان آسیب بزنند. قبل از حرف زدن فکر کنید تا لازم نشود بعدا عذرخواهی کنید. در این مطلب به شما می‌گوییم چه چیزهایی را به همسرتان بگویید تا خوشحالش کنید و چه چیزهایی را نباید به او بگویید.

چه چیز‌هایی به شوهرتان بگویید و نگویید

حرف های خوشایندی که به همسرتان می‌زنید می‌تواند او را به زندگی مشترک‌تان دلخوش‌تر کند و حرفهای خسته کننده و تند و دلسرد کننده‌ای که به او می‌زنید می‌تواند او را نسبت به خودتان و زندگی مشترک‌تان دلزده و ناامید کند. کلماتی که از دهان شما خارج می‌شوند این قدرت را دارند که او را برای وقت گذراندن با شما مشتاق‌تر کنند. پس از ته قلب‌تان او را امیدوار کنید و یادتان باشد روراست باشید و خودتان هم حرفهایی که می‌زنید را باور داشته باشید.

1. من ارزش کارهای تو را می‌دانم و تحسینت می‌کنم

خیلی از مردهای متاهل از این شاکی هستند که همسرشان آنها را تحسین و تشویق نمی‌کند. یکی از چیزهایی که بیشتر باید به همسرتان بگویید این است که چقدر از او سپاسگزار هستید و قدر تلاش‌هایش را می‌دانید. این کار شما اعتماد بنفس او را بالا می‌برد و باعث می‌شود شما را بیشتر بخواهد و این برای تحکیم پیوندتان عالی است.

2. ممنونم که در کارهای خانه به من کمک می‌کنی

اگر شوهر شما در انجام کارهای خانه به شما کمک می‌کند واقعا باارزش است. خیلی از مردها به دلیل تنبلی و غرور نیست که در کارهای خانه هیچ نقشی ندارند بلکه می‌بینند که شما شیوه‌ی خاص خود را در خانه داری دارید و او از این می‌ترسد که مبادار ریتم و روال شما را بهم بریزد. اما اگر به شما کمک می‌کند به او سخت نگیرید و بگذارید بداند که ممنونش هستید. ممکن است نتواند دقیقا مثل شما از پس کارهای خانه بربیاید اما دست کم تلاشش را کرده است.

3. من همیشه به تو وفادارم

عشق هم مثل خیلی چیزهای دیگر در زندگی می‌تواند بی‌دوام باشد. اظهار وفاداری و تعهد نشان می‌دهد که عشق شما محکم است و یک احساس ساده نیست. وقتی وفاداری‌تان را نشان می‌دهید و بر زبان می‌آورید، همسرتان احساس امنیت و قوت قلب می‌کند و تعهد و وفاداری‌اش نسبت به شما نیز مستحکم‌تر می‌شود و برآیند همه‌ی اینها یک زندگی زناشویی ایده آل خواهد بود.

چه چیز‌هایی به شوهرتان بگویید و نگویید

4. بیا بیشتر برای هم وقت بگذاریم

این یکی از استثنایی‌ترین کارهایی است که برای شوهرتان می‌توانید انجام دهید تا او احساس فوق العاده بودن بکند. با توجه به تمام مشغله‌هایی که دارید شما و همسرتان احتمالا وقت کافی برای با هم بودن ندارید. دادن این پیشنهاد به شوهرتان حس خاص بودن به او می‌دهد و باعث می‌شود احساس کند مانند شما می‌تواند برای تداوم زندگی مشترک‌تان تلاش کند. شما نیاز دارید که اوقات باکیفیتی را با هم بگذرانید و رابطه‌تان را تغذیه کنید. اگر به همسرتان نشان دهید که دوست دارید زمان بیشتری با هم باشید به او ثابت می‌کنید که احساس صمیمیت با او دارید و دل‌تان برایش تنگ شده، و او نیز همین حس را به شما پیدا خواهد کرد. اوقاتی که با هم می‌گذرانید مفرح و عاشقانه باشد و خودتان را مکلف بدانید که هر هفته این زمان را با هم سپری کنید.

5. دوستت دارم

کوتاه و ساده و شیرین! این دیگر قشنگ‌ترین و ساده‌ترین کاری است که می‌توانید برای همسرتان انجام دهید. خیلی‌ها ممکن است عاشق همدیگر باشند بدون اینکه واقعا آن را بروز دهند. وقتی به شوهرتان می‌گویید دوستش دارید، به او نشان می‌دهید که عمیقا متوجهش هستید و برای‌تان مهم است. این حس بزرگی است که او عاشقش خواهد شد. لازم نیست جملات طول و درازی برای بیان احساس‌تان ارائه دهید تا او احساس خاص بودن بکند؛ جمله‌ی ساده‌ی «دوستت دارم»، لبخندی بر لبانش می‌نشاند و گرمی به دلش می‌بخشد که تمام روز با او خواهد بود.

6. تو یک پدر فوق العاده‌ای

شوهر شما ممکن است در مورد مهارت‌های پدری خود مطمئن نباشد. برای اینکه تشویقش کنید در مسیر درستی جلو برود، بگذارید بداند که پدری فوق العاده است تا اعتماد بنفسش تقویت شود و در نتیجه پدر قوی‌تری برای فرزندتان باشد. اگر شوهر شما عزت نفس بیشتری داشته باشد بهتر می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده تصمیم بگیرد. همه دوست دارند پدر و مادر خوبی باشند و این مهم است که به همسرتان بگویید اینچنین است. به او این اطمینان را بدهید که برای کمک و حمایتش در شرایط خاص کنارش هستید.

چه چیز‌هایی به شوهرتان بگویید و نگویید

7. تو خیلی خوب خانواده را می‌چرخانی

وقتی صحبت از ریاست خانواده می‌شود مردها برای خود استانداردهایی دارند و خیلی برایشان مهم است که شما تلاش‌هایش را ببینید. پس شما هم باید به او ابراز کنید که قدردان زحماتش هستید و شیوه‌ی مدیریتی‌اش را می‌پسندید. به او قوت قلب بدهید که ارزش هر چیزی که برای خانواده‌اش فراهم می‌کند را می‌دانید.

8. من با تو راحت و راضی‌ام

خیلی از ما احساس می‌کنیم همسرمان نعمتی از جانب خداوند است؛ می‌توانیم بی‌دغدغه خود واقعی‌مان باشیم و او نیز کمک‌مان می‌کند رشد کنیم و انسان بهتری شویم. او اشتباهات ما را می‌بخشد و درک‌مان می‌کند. شما باید بگذارید همسرتان بداند که درکنارش چقدر کامل شده‌اید و احساس رضایت دارید.

9. تو همیشه می‌توانی کاری کنی که بخندم و شاد باشم

اجازه دهید شوهرتان بداند که بلد است لبخند را به لبان‌تان بیاورد. به او نشان دهید با خودش انرژی مثبت به خانه می‌آورد و شما برای همین دوستش دارید. شاید همسرتان چیره دست‌ترین آدم در دنیا نباشد که شما را به قهقهه بیندازد اما به او بگویید که عاشق جُک تعریف کردنش هستید. این تعریف‌ها احساس خوبی به او می‌دهد و مطمئنش می‌کند که کارش را در شاد کردن شما درست انجام می‌دهد.

10. من به تو افتخار می‌کنم

اگر همسر شما باعث افتخارتان است پس از این بابت خیالش را راحت کنید! با این کار او احساس می‌کند بهترین مرد دنیاست. اگر به همسرتان ببالید و هر وقت نیاز داشت حامی‌اش باشید، به زندگی مشترک خودتان کمک کرده‌اید. ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که مدام با شکست‌ها و نقص‌ها روبرو می‌شویم پس مرد شما باید بداند که برای بلند کردنش همیشه حاضرید. اگر نشانش دهید که مایه‌ی غرورتان است او هم سخت‌تر کار می‌کند تا به رویاهای‌تان برسید و خانواده‌ای شادتر داشته باشید.

چه چیز‌هایی به شوهرتان بگویید و نگویید

11. خوشحالم که با تو ازدواج کردم

بگذارید همسرتان بداند که اگر زمان به عقب برگردد باز هم او را به همسری انتخاب خواهید کرد. خیلی مهم است که بعد از جروبحث‌های‌تان یا بعد از گذراندن یک موقعیت سخت در زندگی این واقعیت را به زبان بیاورید تا بداند که ناامید نیستید. او را از عشق خود مطمئن کنید و بدانید که اگر واقعا می‌خواهید حرکت قشنگی برای همسرتان انجام دهید، همین ابراز عشق است. در پیدا کردن راههای رمانتیک ابراز علاقه، ابتکار به خرج دهید!

12. حالت چطوره؟ اوضاع چطوره؟

شاید این توصیه احمقانه به نظر برسد اما خوب است بدانید که همه‌ی ما نیاز داریم حرف دلمان را به زبان بیاوریم. برای شوهرتان وقت بگذارید و از او بپرسید حال و روزش چگونه است. ممکن است جوابی غیرمنتظره بگیرید. شاید او در مورد چیزی تردید داشته باشد و احساس کند مطرح کردنش سخت است. شاید هم کاملا خوب و روبراه باشد. شما هرگز این را نخواهید دانست مگر اینکه سوال کنید. این سوال ساده به همسرتان نشان می‌دهد که شما نگران و متوجه او هستید و در مورد هر چیزی که بخواهد می‌تواند برای شما حرف بزند.

13. تو بهترین دوست من هستی

خیلی‌ها فکر می‌کنند عشق و عاشقی بعد از گذشت سالها از زندگی زناشویی تحلیل می‌رود، اما اینطور نیست. گفتن اینکه «تو بهترین دوست منی» بهترین هدیه برای همسر است. شوهر شما تنها کسی است که همیشه کنار شماست و در سختی‌ها به خوبی از شما حمایت می‌کند، شما هم تمام افکار و ایده‌های خود را با او در میان می‌گذارید پس چرا به او نگویید که بهترین دوست شماست؟ با گفتن این جمله او را در مهم‌ترین موقعیت زندگی خود قرار می‌دهید و به او این اطمینان را می‌دهید که همیشه بدون هیچ مانعی، حرفهای‌تان را به او خواهید زد.

چه چیز‌هایی به شوهرتان بگویید و نگویید

14. با هم حلش می‌کنیم

اگر همسرتان باعث بوجود آمدن دردسری شد به جای اینکه با داد و بیداد و سرزنش سعی کنید مشکل را حل کنید یک نفس عمیق بکشید، خونسرد باشید و به شوهرتان بگویید با کمک هم مسئله را حل خواهید کرد و به آرامی اشتباهش را به او گوشزد کنید. مطمئنا با آرامش و همدلی بهتر به راه حل می‌رسید تا با خشم و مرافعه.

15. تفاوت‌ها ما را به هم نزدیک‌تر می‌کند

ممکن است حسابی با هم دعوا کرده باشید و الان احساس کنید همه چیز به پایان رسیده و دیگر عشقی وجود ندارد و دوست دارید فقط از شوهرتان دور شوید. اما صبر کنید! شما باید بفهمید که طبیعیست دو نفر، دیدگاه و عقاید متفاوتی داشته باشند. پس به جای اینکه کنترل‌تان را از دست بدهید و داد و فریاد کنید، به او توضیح دهید چرا جور دیگری فکر می‌کنید. به حرفهای او هم نیز خوب گوش دهید.

16. کاری هست که بتوانم برایت انجام بدهم؟

بیشتر اوقات مردها تصور می‌کنند نباید به کسی بگویند که به کمک نیاز دارند. اما شما به عنوان همسرش باید بفهمید چه زمانی به کمک نیاز دارد. این کار شما به او نشان می‌دهد مراقبش هستید و می‌دانید که درست مانند هر آدم دیگری ممکن است نیاز به کمک داشته باشد. چه کسی گفته مردها نیاز به کمک ندارند؟ آنها فقط نمی‌دانند چگونه کمک بخواهند!

17. می‌دانم که تو بهترین تصمیم را می‌گیری

زندگی پُر از موقعیت‌هایی است که تصمیم گیری‌های سختی را می‌طلبند. در چنین شرایطی باید به همسرتان اطمینان بدهید که به او اعتماد دارید و تصمیم‌هایش مورد قبول شماست.

چه چیز‌هایی به شوهرتان بگویید و نگویید

18. دوست داری بعدا در موردش حرف بزنیم؟

حتما می‌دانید که مردها نسبت به زنها سخت‌تر ارتباط برقرار می‌کنند و اینکه شما آماده‌اید مذاکره‌ای طولانی داشته باشید دلیل نمی‌شود شوهرتان هم آماده باشد. این انتخاب را به او بدهید که اگر حالا آمادگی‌اش را ندارد بعدا در موردش صحبت کنید. با این کار کمک بزرگی به او می‌کنید.

19. دوست داری کمی تنها باشی؟

این پیشنهاد شما هم به همسرتان آرامش می‌دهد و فرصتی برایش فراهم می‌کند تا قبل از هر بحث و تصمیمی، بهتر فکر کند. با این حرف به او می‌فهمانید که درکش می‌کنید و فقط احساسات خودتان مهم نیست.

20. خود واقعی‌ات باش

همه‌ی ما عادت‌ها یا خصوصیاتی را در طرف مقابل‌مان نمی‌پسندیم و از او می‌خواهیم عادت‌های بدش را کنار بگذارد، مثلا سیگار کشیدن، بدقولی و ...، اما عاقلانه نیست که از او بخواهیم خودش را تغییر بدهد. هر کسی شخصیت منحصربفرد خودش را دارد که او را از تمام دنیا متمایز می‌کند. شوهر شما مطمئنا ویژگی‌های زیادی دارد که برای‌تان دوست داشتنی است. به او بگویید کدام خصوصیاتش را دوست دارید و می تواند همیشه خودش باشد.


چیزهایی که نباید به همسرتان بگویید

خشم می‌تواند از ما انسان بهتری بسازد اما به این شرط که بتوانیم در لحظات مناسب از آن استفاده و کنترلش کنیم. احساس ناراحتی و نارضایتی بخشی از هر رابطه‌ای است اما چیزهایی هست که نباید آنها را به زبان بیاورید.

چه چیز‌هایی به شوهرتان بگویید و نگویید

1. همه‌ی مسئولیت‌ها روی دوش من است

درست است که سرتان شلوغ است و کارهای خانه هم تمامی ندارد اما این حقیقت ندارد که شما مسئول انجام همه‌ی کارها هستید! این اشتباهی است که خیلی از خانمها مرتکبش می‌شوند و به جای اینکه به زبانی خوش از همسرشان کمک بخواهند مدام گله و شکایت می‌کنند و کارهای همسرشان را نادیده می‌گیرند. اگر قدردانی‌تان را نسبت به همسرتان نشان دهید او نیز متقابلا دوست دارد شما را خوشحال و راضی کند و بیشتر تلاش خواهد کرد تا کمک حال‌تان باشد.

2. من یادت می‌دهم چطور انجامش بدهی

حتما می‌دانید که وقتی مردها احساس کنند می‌توانند مشکلات زندگی را حل کنند، احساس خوبی در مورد خودشان پیدا می‌کنند، هرچند که کار کوچکی باشد. وقتی شما مداخله می‌کنید و به شوهرتان دستور می‌دهید چه بکند و چه نکند، مخصوصا اگر از شما کمک نخواسته باشد، مستقیما به او می‌گویید که باکفایت و توانا نیست. اگر پیشنهادی دارید می‌توانید اینطور مطرح کنید: اگر مایل باشی پیشنهادی دارم. با این روش اینگونه به نظر می‌رسد که سعی دارید کمک کنید و قصدتان تحقیر و تمسخر نیست.

3. تو هیچوقت به من گوش نمی‌دهی

متهم کردن شوهرتان به اینکه هرگز به شما گوش نمی‌دهد اشتباهی است که نباید مرتکب شوید. علاوه بر اینکه چنین چیزی واقعیت ندارد، منصافانه هم نیست. بیشتر خانمها وقتی که عصبانی و دلخور هستند این حرف را می‌زنند. به جای اینکه کلام و لحن‌تان اتهام آمیز باشد با آرامی به او بفهمانید که رفتارش شما را آزرده می‌کند و انتظار دارید بیشتر به شما گوش بدهد، درست همانطور که شما به او گوش می‌دهید.

چه چیز‌هایی به شوهرتان بگویید و نگویید

4. به من نزدیک نشو

همانطور که می‌دانید ما اغلب در گرماگرم مشاجره‌ها حرفهایی می‌زنیم که بعدا از گفتن‌شان پشیمان می‌شویم. گفتن این جمله به احساسات همسرتان لطمه می‌زند و این پیام را می‌رساند که او را از خود می‌رانید و این چیزی است که هیچکس دوست ندارد. ممکن است در آن لحظه گفتن این جمله شما را راضی کند اما بعدا پشیمان خواهید شد.

5. همه‌اش تقصیر توست

چه کسی کامل است؟ طبیعی است که شوهر شما هم اشتباهاتی داشته باشد. اگر کاری از همسرتان خواستید و او نتوانست انجامش دهد شاید تقصیر شماست که خواسته‌تان را دقیق و شفاف نگفته‌اید. کاملا برایش توضیح دهید از او چه می‌خواهید و از او تشکر کنید که کمک‌تان می‌کند.

6. تو واقعا ترحم برانگیزی

این چیزی است که هرگز و هرگز نباید به همسرتان بگویید و فرقی هم نمی‌کند هدف‌تان چیست و چقدر از دستش عصبانی هستید. به او بگویید که اگر عصبانی یا خسته و دلزده است باید با شما حرف بزند و از کلمات زننده برای خطاب کردنش استفاده نکنید.

7. امروز بچه‌ها را تو نگه دار اما همه چیز را بهم نریز

مطمئنا شوهر شما نمی‌تواند مانند شما از بچه‌ها نگهداری کند یا به امور خانه رسیدگی کند اما این دلیل نمی‌شود از کمکی که به شما می‌کند ایراد بگیرید. او هم به هر حال شیوه‌ی خودش را در مراقبت از بچه‌ها دارد و شما هم باید به او احترام بگذارید.

چه چیز‌هایی به شوهرتان بگویید و نگویید

8. چرا تو نمی‌توانی مثل فلانی باشی؟

هیچکس مقایسه شدن را دوست ندارد. مقایسه کردن همسر با دیگری واقعا ناخوشایند است. شاید کمبودهایی در همسرتان ببینید اما اینکه بخواهید او مثل یک نفر دیگر باشد کاملا نادرست است. این حرف شما نه تنها این پیام را می‌رساند که دوستش ندارید بلکه دیگری را بیشتر از شوهرتان قبول دارید.

9. اگر دوستم داشتی درکم می‌کردی

نه خانوم عزیز! بهتر است اینطور بگوییم: اگر حرف دلت را می‌زدی شوهرت بهتر تو را درک می‌کرد! شوهر شما دوست‌تان دارد و مراقب شماست و به همین دلیل است که تمام تلاشش را می‌کند که اندوهگین نباشید. پس با این حرفهای ناخوشایند، تلاش‌هایش را بی‌اهمیت نکنید.

10. خانواده‌ی تو خوب نیستند

همه‌ی ما روی خانواده‌های‌مان حساسیم و هرگز نمی‌توانیم بشنویم کسی در موردشان بد بگوید. ما علاوه بر پیوند خونی با خانواده‌مان، احساسات و خصوصیات مشترکی نیز با هم داریم. شاید نسبت به رفتاری که عضوی از خانواده‌ی همسرتان انجام داده حس بدی داشته باشید اما به جای اینکه توهین کنید، به شوهرتان بگویید چه چیزی را دوست ندارید و باعث رنجش‌تان می‌شود. با این کار به او کمک می‌کنید بحران را قبل از اینکه از کنترل خارج شود، در کنار شما برطرف کند.

11. از دوستان تو خوشم نمی‌آید

همه‌ی ما دوستانی داریم. اگر شما دوستان همسرتان را نمی‌پسندید احتمالا به دلیل ویژگی خاصی است که او دارد اما اینکه کلا دوستان همسرتان را بد بنامید بی‌ادبی و توهین است. برای رد کردن خصوصیتی در یکی از دوستان همسرتان باید دلیل محکمی بیاورید.

چه چیز‌هایی به شوهرتان بگویید و نگویید

12. کاش هرگز با تو ازدواج نکرده بودم

این حرف نه فقط دل همسرتان را می‌شکند بلکه او را متلاشی می‌کند. تصور کنید کسی را ناگهان از درون تهی کنید، چه خواهد شد؟ گفتن جلمه‌ای با این بار منفی تنها پیامی که می‌رساند این است: شما برای رابطه‌تان احترامی قائل نیستید. همسرتان مجبور می‌شود فکر کند شما می‌توانید بدون او هم زندگی کنید و ممکن است اصلا هرگز عشقی وجود نداشته.
چیزهای زیاد است که باید به همسرتان بگویید یا نگویید، چه حین بحث و مشاجره باشد و یا بعد از آن. به هر حال باید مراقب حرفهایی که بهم می‌زنید باشید، به همدیگر احترام بگذارید و همیشه بهترین کلام و لحن را داشته باشید. بیشتر ما آنقدر کار و مشغله داریم که دیگر به این فکر نمی‌کنیم با همسرمان چگونه صحبت کنیم. اما اگر عادت کنیم که کلام‌مان همسرمان را دل آزرده نکند، خشم‌مان را کنترل کنیم و حد و مرزها را رعایت کنیم، کلام درست و مناسب هم به جای خودش خواهد نشست و زندگی زناشویی کمتر دچار تلاطم خواهد شد.

انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:16 - 1397/06/28
این مطالب واقعا خوب بودن.ممنون
ولی ذات و رفتار ادما فقط موقتی با این مطالب تغییر میکنه
من خودم اصلا از خودم راضی نیستم نه بعنوان همسر خوب و نه مادر خوب
Iran, Islamic Republic of
10:30 - 1397/06/28
مطلب خوبی بود.به همه ی خانم ها پیشنهاد میکنم که این موارد رو رعایت کنند.نگران نباشید.شوهرتون پر رو نمیشه فقط بیشتر عاشقتون میشه و بهتون احترام بیشتری میزاره.من خودم تقریبا همینطور با شوهرم رفتار میکنم و خدا رو شکر خیلی هم احساس خوش بختی دارم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۰
حتما
France
12:27 - 1397/06/28
کلیه موارد عالی هستن و برگرفته از تجربیات روانشناسی و تجربه های شخصی هستند اما در زندگی شهری و ماشینی بقدری دچار مشکلات و چشم و هم چشمی ها شدیم و آستانه صبر و تحمل آدم ها در مسائل زندگی و شهری و مراودات اجتماعی خیلی خیلی کم شده , که خیلی از اصول اخلاقی و منطق زندگی و ارتباط موثر با همسر و فرزند رعایت نمیکنیم و نتیجتا" طلاق های عاطفی و طلاق های توافقی رشد بالایی پیدا کرده و بیشترین آسیب ها متوجه بچه هاس و بیشترین آسیب های اجتماعی رو داریم ...
Iran, Islamic Republic of
15:59 - 1397/06/28
دوستان این مطالب خوب با تمرین و باز هم تمرین عادت میشود ودر دراز مدت نتیجه عالی میدهد موفق باشید
Iran, Islamic Republic of
17:15 - 1397/06/28
چه مطلب خوبی. ممنونم:)
پاسخ ها
حامد اژدری
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۱
خواهش میکنم
Iran, Islamic Republic of
23:14 - 1397/06/28
ای کاش تیتر مطلب رو می زدین: "چه نکاتی به همسرتان بگویید و نگویید" و توصیه هایی به هر دو طرف ارائه می کردین. آقایون هم شدیدا نیاز دارن یاد بگیرن چه طوری باید با همسرانشون رفتار کنن.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۰
اقایون اصلا مطالعه دارن که بخوان این مطالب رو بخونن
Iran, Islamic Republic of
10:47 - 1397/06/29
خوشابحال همسران و آنانی که یک همدم و مونس در زندگیشون دارند و یا خواهند داشت ،
قدر همسرانتون رو بدونید ، و با هم مهربان باشید ،
و بدانید بعضیها با آرزوی داشتن همسر به گور خواهند رفت ،

واقعا خوشابحال کسانی که این امید رو دارند که بالاخره روزی ازدواج خواهند کرد ، حتی اگر اون روز چهل یا پنجاه سالگی باشه ، خیلی بخدا سخته و دردیه جانکاه و قابل درک برای هیچکس نیست ، که بدونی و صدرصد مطمئن باشی و ذره ای شک نداشته باشی که تا آخر عمر هیچ همسری و یاری و همدمی و مونسی نخواهی داشت و باید تکوتنها زندگی کنی ، خدایا بحق این روز عاشورا که پیشت عظمت داره به همه تنهایانی که تا آخر عمرشون همسری نخواهند داشت صبر عطا بفرما
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۱
کیف دنیا رو بکن و از تنهایبت لذت ببر...ازدواج واسه چیته؟؟ اعصاب خوردیش بیشتر از آرامششه
Iran, Islamic Republic of
04:26 - 1397/06/30
من که تو این 16 سال زندگی جز بی احترامی و بی محلی چیزی ندیدم اینایی که اینجا نوشته شنیدن ی6 دونش هم برام مثل فیلمای تخیلی میمونه،
پاسخ ها
توکلی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۰
مطالب خیلی قشنگه اما در عمل‌ چیز دیگه ای اتفاق میفته.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۱
خيلي متاسفم كه مجبوري اين شرايط رو تحمل كني :(
Iran, Islamic Republic of
16:06 - 1397/06/30
تنها تا ابد گرامی مصلحت ما را فقط خداوند میداند انقدر ازدواجهای ناموفق وحتی وحشتناک دیده وشنیده ام که باید خدا رو شکر کرد که در این تنهایی هم حکمت وجود دارد
Iran, Islamic Republic of
09:49 - 1397/07/03
متاسفم که این مسایل رعایت نکردم..کاش امثال من که درخانواده های سست بزرگ میشن تاوقتی به آرامش وفهم نرسیدن ازدواج نکنن.چون خیلی آسیب پذیروحساس هستیم بخصوص که همسرنامهربانی هم شریک زندگی ات شود.
Iran, Islamic Republic of
21:27 - 1397/07/03
این سوسول بازیا مال خارجیاس. مسلما مردای ایرانی اینارو نمیفهمن. مرد که طرز رفتار با زن رو نمیدونه لایق همچین رفتارها هم نیست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج