پرونده ۹۵ هزار دلاری نیلسون به کجا رسید؟
۷۷۰۳۱۱
۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴
۵۰۱۲ 
باشگاه پرسپولیس حدود دو ماه پیش در پرونده نیلسون کوریا دروازه‌بان پرتغالی به پرداخت ۹۵ هزار دلار محکوم شده بود اما به نظر می‌رسد این پرونده هنوز بسته نشده است.

خبرگزاری مهر: باشگاه های ایرانی و بخصوص استقلال و پرسپولیس این روزها برای گرفتن پروانه حرفه ای از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا در تلاش برای تسویه حساب با بدهکاران خود هستند. تکلیف تعدادی از این پرونده ها با فشار AFC روشن شده است. تعدادی از پرونده ها هم به خاطر مشکلات مالی بلاتکلیف مانده ولی باشگاه های ایرانی به دنبال رفع آن هستند.

پرسپولیس در این مدت تلاش زیادی کرد تا پرونده های خارجی خود را ببندد. گولج، نیلسون، گابریل و تعداد زیادی از طلبکاران توانستند مطالبات خود را از پرسپولیس بگیرند و بسیاری از پرونده های باشگاه ایرانی در فیفا مختومه شد.

با این حال یکی از پرونده های خارجی که هنوز تکلیف آن مشخص نشده و حداقل باشگاه پرسپولیس در ارتباط با آن خبر رسمی و قطعی منتشر نکرده، شکایت نیلسون کوریا دروازه بان پرتغالی است که زمان سرمربیگری مانوئل ژوزه به پرسپولیس آمد.

این دروازه بان به دلیل دریافت نکردن مبالغ قراردادش بعد از جدایی از پرسپولیس، به فیفا شکایت کرد و فدراسیون جهانی فوتبال هم در تاریخ ۶ جولای ۲۰۱۸ (۱۵ تیرماه ۹۷) برای این پرونده رای داد. طبق نامه فیفا به پرسپولیس، این باشگاه ایرانی موظف بوده است ظرف ۳۰ روز مبلغ ۹۵ هزار دلار را به نیلسون پرداخت کند. البته فیفا برای پرسپولیس این حق را هم قائل شده بود که ظرف ۱۰ روز درخواست تجدیدنظر بدهد و به دادگاه عالی ورزش شکایت کند.

در این مدت هم مصاحبه هایی از نیلسون مبنی بر شکایت از پرسپولیس منتشر شده است در حالی که این دروازه بان دو ماه پیش رای فیفا را گرفته بود ولی پرسپولیس در این ارتباط شفاف سازی نکرده است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج