واکنش ایران به بیانیه اتحادیه عرب
۷۷۰۹۱۹
۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۵
۱۶۲۱۴
سخنگوی وزارت امور خارجه بیانیه کمیته چهارجانبه اتحادیه عرب علیه ایران را فرافکنی و تلاش آنها برای انحراف افکار عمومی از جنگ افروزی و حمایت‌شان از تروریسم دانست.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی وزارت امور خارجه بیانیه کمیته چهارجانبه اتحادیه عرب علیه ایران را فرافکنی و تلاش آنها برای انحراف افکار عمومی از جنگ افروزی و حمایت‌شان از تروریسم دانست.

بهرام قاسمی در واکنش به بیانیه کمیته چهار جانبه اتحادیه عرب که طی آن در موارد متعددی به طرح اتهامات و ادعاهای بی پایه و اساس علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخته بودند، ضمن محکوم کردن اقدامات و فعالیت‌های ضدایرانی این کمیته و ماهیت ضدایرانی آن، صدور چنین بیانیه‌ای در سالروز حادثه ۱۱ سپتامبر را که عاملین آن اتباع برخی از این کشورها بوده‌اند فرافکنی و تلاش بی‌نتیجه برای منحرف کردن افکار عمومی منطقه و جهان از جنگ افروزی‌ها و حمایت‌های چندین ساله آنها از تروریسم و گروه های تروریستی دانست.

این دیپلمات ارشد کشورمان افزود: اعضای این کمیته در حالی دست به صدور چنین بیانیه‌ای زده‌اند که آثار و نتیجه تجاوز ویرانگر آنها در یمن، فاجعه ای انسانیِ بی سابقه‌ای را در دوران معاصر بوجود آورده اند.

علاوه بر ویرانی زیرساخت های اولیه زندگی در این کشور، موجب گرسنگی، بیماری، آوارگی و فقر میلیون‌ها انسان بی‌گناه در آن شده و در چنین شرایطی، متجاوزین بی توجه به چنین جنایاتی، به اتکای حمایت برخی کشورهای فرامنطقه‌ای و با بی‌اعتنایی هر روزه سازمان‌ها، گروه‌های بین المللی، همچنان بر اشتباه مصیبت بار خود پای می فشارند و بر دامنه و عمق این فاجعه بی سابقه می افزایند.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره خواستار همسایگانی امن و با ثبات و یک سیاست همسایگی همراه با اعتماد و احترام متقابل و محیط پیرامونی با ثبات در مرزهای خود بوده است و هیچگاه سیاست دخالت در امور داخلی دیگر کشورها را در دستور کار خود قرار نداده است .

برخلاف آنچه در این بیانیه ادعا می‌شود، تجربه سالهای گذشته نشان می‌دهد جمهوری اسلامی ایران در شرایط دشوار و به درخواست دولت‌های منطقه، در کنار آنها بوده است.

به اعتقاد ما، اتهامات و ادعاهای این بیانیه بیش از هر چیز ناشی از توهمات و سیاست دیکته شده ایران هراسانه به این کشورهاست و از هیچگونه زمینه و دلیل عینی و واقعی برخوردار نیست.

قاسمی در پایان به این کشورها توصیه کرد: به جای در پیش گرفتن چنین روش ها و رویکردهای بی نتیجه، به تلاش‌ها و ابتکارات جمهوری اسلامی ایران برای برقراری گفت‌وگو و همکاری درون منطقه‌ای و بین کشورهای منطقه پاسخ سازنده دهند.

انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:50 - 1397/06/21
جناب قاسمی حرفاتون سراسر در تناقض با اعمالتان در منطقه هست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۳
مثل اینکه تونستن با تبلیغات و تکرار اتهامات واهی ذهنیت شما را هم شکل بدن!
Iran, Islamic Republic of
22:17 - 1397/06/21
احسنت آقای قاسمی
Iran, Islamic Republic of
22:24 - 1397/06/21
مرده شور پاسخگوییتو ببره اینم شد جواب اخه؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۲
آقای تکذیب باز حرف زد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۳
اتفاقا باید همینطوری جواب داد! یعنی وقتی کسی میخواد القا کنه که شما خرابکاری، باید خرابکاریهای خودش را تو‌ی حافظه ها زنده کنی!
Iran, Islamic Republic of
22:24 - 1397/06/21
دیپلمات ارشد کشور بجای تجاوزات و جنایات امریکادر یمن لااقل قرص ومحکم بگید عوامل یازده سپتامبرمتعلق به کشور دیگه هست و باور کن الان وقت یمن نیست و جواب بیانیه اول نام کشورهای حاضر بعد تک تک محکوم شود.مثل قطعنامه ها نکنید که فقط اونها بیشتر مدرک و سند جمع کنن و دودش در چشم ما و اخرشم : به مردم توهین شد.ممنون
Greece
22:49 - 1397/06/21
ایران مظلوم ماااا...
ایران پیر ماااااا...

خدایا ایران مارو از دست این وحوش نجات بده...
پاسخ ها
سهراب
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۴
الهی آمین یا رب العالمین
United States
23:42 - 1397/06/21
اعراب به ایران خیانت میکنه بیانیه بر علیه ایران صادر میکنه معلوم نیست چرا ایران با کمال پرویی از اعراب حمایت میکنه عرب خائنه دست از کشورهای عربی بدارید وبا چهارتا کشور صنعتی تعامل کنید
Iran, Islamic Republic of
23:45 - 1397/06/21
این عرب های مرتجع و وابسته و مزدور که اراده ای ندارند از خودشان و در خدمت آمریکا و اسراییل هستند غیر از اراجیف و حررافی که هنری ندارن با این حرف مفت زدن ها هم به جایی نمیرسن
Iran, Islamic Republic of
00:07 - 1397/06/22
عربها که بیشترشان زیر چادر آمریکا غایم شدند بخاطر آن این همه شجاعت پیدا کردند ولی آن را بدانند که خود آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند بدبخت ملتهای عرب که پولهایشان را دولتهایشان به آمریکا باج میدهند
Iran, Islamic Republic of
08:12 - 1397/06/22
چقدر دیگران دروغ گو هستند ما راستگو ..... الله اکبر
Iran, Islamic Republic of
08:31 - 1397/06/22
مرگ بر آل سعود
مرگ بر آمريكا
مرگ بر اسرائيل
Iran, Islamic Republic of
09:04 - 1397/06/22
الان کلا کاری به وضع مملکت خودمون ندارم که خرابش کردن بروبچه های مسئول خودمون .ولی انصافا حمله به یمن و سوریه و عراق و افغانستان چه دلیلی داره یعنی اینا فعالیت های ضد بشری نیست و فقط کمک ایران به این کشورها برعلیه تروریسم ضد بشريه ?!!!@
Iran, Islamic Republic of
09:10 - 1397/06/22
من نمیگم شما خوب نیستیتن ولی شمایی که مردم خودمون بهتون اعتماد ندارن دنیا چطور اعتماد کنه
Iran, Islamic Republic of
12:04 - 1397/06/22
با این سیاستهای یکدنده شما کل منطقه و جهان با خودتون دشمن کردید و هرا ز وقتتون رو جهت جواب به یاوه گوییها می کنید پس کو تامل با دنیا روحانی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج