صدیقی: امر به معروف باید از گردن‌کلفت‌ها شروع شود،علم‌الهدی: دشمن سفره ما را هدف گرفته است
۷۷۱۶۱۰
۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳
۷۱۸۵ 
امامان جمعه تهران و مشهد در خطبه های امروز نماز جمعه سخنان مهمی را درباره مسائل روز جامعه ایراد کردند.

برترین ها: امامان جمعه تهران و مشهد در خطبه های امروز نماز جمعه سخنان مهمی را درباره مسائل روز جامعه ایراد کردند.

حجّت‌الاسلام کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران، در خطبه‌های نمازجمعه امروز(۲۳ شهریور) تهران مسئولیت‌ها را امانات الهی دانست که به مسئولین سپرده می‌شود و گفت: فردای قیامت از مدیران سؤال می‌شود که مدیریتی که به شما داده شد، در راستای منافع شخصی به کار گرفته شد یا به وسیله آن، به مردم خدمت کردید.

فارس نوشت: وی اهمیت نظارت والدین بر تربیت فرزاندان‌شان را مورد تأکید قرار داد و گفت والدین باید از معلمان بپرسند که به تربیت فرزندان می‌رسند یا سند ۲۰۳۰ را اجرا می‌کنند.

صدیقی: امر به معروف را باید از گردن‌کلفت‌ها شروع کرد، علم‌الهدی: دشمن سفره ما هدف قرار داده است

صدیقی درباره اهمیت امر به معروف و نهی از منکر گفت: این موضوع، از بس مطرود شده، آدم رویش نمی‌شود درباره آن حرف بزند. چرا که فط حرف زده شده است. اگر هم عمل شده باشد، در مورد آدم‌های ضعیف بوده است و آنقدر برخی‌ها را جسور کرده‌اند که امر معروف را یک مانع برای خودشان می‌دانند. در حالی که امر به معروف و نهی از منکر، لطف خدا و دستگیری و بلندکردن یک افتاده است.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر، خیرخواهی و محبت به معنای واقعی کلمه است، تصریح کرد: اما چه فایده که گردن‌کلفت‌ها را رها کرده‌ایم و سراغ ضعفا رفتیم. مردم هم که این‌ها را دیده‌اند، فکر می‌کنند امربه معروف و نهی از منکر، شوخی است.

خطیب جمعه موقت تهران ادامه داد: وقتی گردن‌کلفت‌های سیاسی و اقتصادی همه جوره می‌توانند چپاول کنند و آدم برود سراغ یک دختر تازه‌کار فریب‌خورده، این که فایده‌ای ندارد. شما باید از بالا شروع کنید و راه امام حسین(ع) را بروید. امام حسین(ع) با مردم کوفه کاری نداشت، بلکه با یزدید کار داشت.

صدیقی خاطرنشان کرد: سیدالهشداء برای براندازی نظام فاسد قیام کار کرد. نمی‌گویم با کوچک‌ترها برخورد نشود و نسبت به آن‌ها حساس نباشیم؛ مؤمن، به خاطر غیرت الهی‌اش نسبت به هر حرامی که واقع می‌شود ناراحت می‌شود، امّا با چه کسی باید برخورد کرد و این جان و آبرو را در چه راهی باید مصرف کرد؟ در حفظ هویت، که از طریق حکومت‌ها دست به دست می‌شود.

صدیقی عمل مسئولین را مهم ارزیابی کرد و گفت: مردم از مسئولین الگو می‌گیرند. اگر آن‌ها با غیرت بودند، جامعه غیرتی است ولی اگر در برابر گناه، احساس مسئولیت نکنند و نسبت به سقوط جوانان کَکشان نگذد، جامعه هم بی‌خیال می‌شود و می‌گوید اگر راست است پس چرا خودشان اقدام نمی‌کنند.

علم‌الهدی: قانون مرز امر به معروف و نهی از منکر نیست؛ بازار سوم ارز برای دزدیدن و بردن مال مملکت است

ایلنا: حجت‌الاسلام سیداحمد علم‌الهدی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته مشهد گفت: آموزه مرزنشناسی امر به معروف و نهی از منکر است. کسانی که فکر کنند قانون مرز امر به معروف و نهی از منکر است، اشتباه می‌کنند بلکه قانون روش است. منکری که قانون و شرع می‌گویند منکر است و معروفی که ثابت شده است، تا کجا باید به آن عمل کنیم؟

در آموزه امر به معروف و نهی از منکر امام حسین (ع)، امر به معروف و نهی از منکر مرزی ندارد و باید جلو رفت تا آنجا که بچه‌ شیرخواره در دست امام حسین (ع) قرار گرفت. نمی‌توان گفت آبرویم در خطر افتاد و منافع من به خطر افتاده است، عقب‌نشینی کنم و امر به معروف و نهی از منکر نمی‌کنم.

صدیقی: امر به معروف را باید از گردن‌کلفت‌ها شروع کرد، علم‌الهدی: دشمن سفره ما هدف قرار داده است

وی با بیان اینکه آموزه سوم در امر به معروف و نهی از منکر، این است که موضوعش محدود در یک موضوع خاص نیست، خاطرنشان کرد: مسائل فرهنگی و اخلاقی تنها عرصه‌های امر به معروف و نهی از منکر نیستند. عرصه سیاسی هم شامل امر به معروف و نهی از منکر می‌شود. مسائل معیشتی و اقتصادی نیز شامل عرصه امر به معروف و نهی از منکر می‌شود.

خبرگان برای صیانت از رهبری و امر به معروف و نهی از منکر در عرصه‌های اقتصادی وارد شده است

خطیب نماز جمعه مشهد به انتقادات صورت گرفته از بیانیه اخیر مجلس خبرگان اشاره کرد و ابراز داشت: بعضی افراد ناآگاه می‌گویند مجلس خبرگان چرا به مسائل معیشتی و اقتصادی وارد شده است؟ برخی از نمایندگان مجلس نیز این مسئله مطرح کرده‌ است. خبرگان به دو ملاک به این مسئله وارد شده است.

یکی این است که کار و رسالت اصلی خبرگان است. وظیفه اصلی خبرگان صیانت از رهبری است. وقتی رهبری در مسئله اقتصادی و معیشتی مردم مطالبه دارد و امر می‌کند و در عرصه‌های مختلف، فرمان رهبر لگدمال شده و پشت پا انداخته می‌شود، این وظیفه خبرگان است در مطالبه امر رهبری قیام کند.

علم‌الهدی افزود: جهت دوم هم امر به معروف و نهی از منکر است. ما منکری به این فجاعت ببنیم که قشر آسیب‌پذیر را با خاک یکسان کرده و ما ساکت شویم. در مجلس خبرگانی که در آن بیش از ۸۰ فقیه مجتهد هستند، در برابر این منکر سکوت کنند.

دشمن سفره ما هدف قرار داده است

وی با تاکید بر اینکه عرصه اقتصادی هم عرصه امر به معروف و نهی از منکر است، بیان کرد: در شرایطی قرار گرفتیم که دشمن سفره ما هدف قرار داده و وارد جنگ اقتصادی شده و جلو می‌آید. الان زمان مواخذه نیست، بلکه باید جبهه را متحد کرده و در مقابل دشمن قرار بگیریم و مردم و مسئولان یک صف واحد را تشکیل دهند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه آنچه موجب مشکل شده عملیات روانی است و نه مسائل اقتصادی، یادآور شد: در سبد هزینه یک خانواده طلا چه جایگاهی دارد که همه مردم و همه کسبه، همه زندگی و معاملات خود را براساس آن قرار دهند. سه بازار ارز وجود دارد. بازار اول، بازار دولتی برای کالاهای اساسی است با ارز ۴۲۰۰ تومانی است. بازار دوم، بازار ثانویه با ارز هفت هزار تومانی است و بازار سوم برای دزدیدن و بردن مال این مملکت است و برای کسانی است که می‌خواهند به جاهای دور بروند که برای عیاشی است.

علم‌الهدی اضافه کرد: این بازار سوم، برحسب تحقیق، نیاز ۱.۳ درصد است، یعنی ۹۸.۷ درصد کشور با بازار اول و ثانویه تامین است اما با همین بازار سوم، عملیات روانی می کنند و تمام زندگی و اقتصاد ما را به بالا و پایین می‌‌برند. عده‌ای هم ارز بخرند و ماشین بخرند، عده‌‌ای هم احتکار کنند و عده‌ای هم گرانفروشی کنند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:32 - 1397/06/23
اگر سفره مردم و وضعیت رفاه مردم را درست نکنید و دلار و یورو را به همین صورت ول کنید به همین زودی ایران تبدیل به سوریه خواهد شد .90 درصد مردم اعتمادشون را از دست دادند و ...
Iran, Islamic Republic of
14:41 - 1397/06/23
سفر ه شماحاجاقا هدف قرار نمی گیرد سفر ه فقر ا موردهجو م افرا د اقا زاده قرارگرفته انهم ازداخل کشوره تحریم سگزرد امریکایی اثرزیادی نمیتونه داشته باشد البته ...
پاسخ ها
بدون نام
France
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۳
آفرییییین. واقعا سفره مردم فقط کوچیک شده ...
Iran, Islamic Republic of
14:42 - 1397/06/23
البته سفره ملت هدف قرار گرفته نه دیگران .
پاسخ ها
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۳
حاج اقا سفره مروم بدبخت مدتهاست که هدف قرارگرفته امیدوارم که این بلا به سر همشون بیاد از اون داربزها تا دانه درشتها وووووو همه وهمه وهمه قحطی زده شن
روح الله سلمانی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۳
کدام سفره سفرینیست
Iran, Islamic Republic of
15:21 - 1397/06/23
سفره مردم توسط ی عده ریاکار هدف گرفته و خیلی کوچک شده حاجی
Iran, Islamic Republic of
15:34 - 1397/06/23
اقتصاد مملکت داره فلج میشه شبیه ونزویلا داره می شود بعد میگن همه چی ارومه و تحت کنترله ریال به خاک سیاه نشست دارایی افراد یک سوم شد تورم افسار گریخته شده اینده تیره و تار شدده هر لحطه احساس میکنیم زیر پایمان خالی میشه ۰۰۰
United States
16:21 - 1397/06/23
دشمنان داخلی را کنترل کنید .
من از بیگانگان هرگز ننالم که هر چه کرد آن آشنا کرد .
Iran, Islamic Republic of
16:33 - 1397/06/23
حالا هم که این اتفاق افتاده دلار وسکه وطلا باز خیلی چیزهای دیگه اختلاس ادامه داره .مردم کوه هستند واون کوه وسیل را نمیشه جلو گیری کرد .
Iran, Islamic Republic of
16:47 - 1397/06/23
اینها همه نتیجه بی تدبیری و بی لیاقتی مسئولان کشور هست وگرنه دشمن کجا بود هنوز تحریمها شروع نشده کاسبان تحریم به استقبال و درآمدزایی رفتند .مثل اینکه خیلیها از بهم خوردن برجام خوشحالند وبه پیشباز رفته اند وتا همین یکماه گذشته میلیارها دلار سرمایه کشور وملت را هپولی کردند رفت ...
Iran, Islamic Republic of
17:53 - 1397/06/23
الان صنف کامپیوتر و موبایل و لوازم خانگی و آرایشی و پوشاک و لوازم ساختمان و لوازم خودرو و پلاستیک و کفش و ماشین های اداری و حوزه نشر و کاغذ و لوازم بهداشتی همگی قیمت ها بر اساس دلار بازار سوم قیمت گذاری می کنند، چجوری 1.7% هست؟
حاج آقا وارد کننده اگر ارز 7 تومنی هم بهش بدی جنس را نهایت میده خرده فروش اونم چون معلوم نیست این ارز 7 تومنی تا کی ادامه داره ریسک نمی کنه بفروشه بعد مجبور بشه با ارز آزاد خرید کنه،
Iran, Islamic Republic of
17:56 - 1397/06/23
بازم خوبه همیشه ی دشمن خارجی وجود داره واسه همه چی سفره مردم هم خالی شده کار امریکا هس !!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج