چمران: بعید است هاشمی شهردار شود
۷۸۲۱۴۷
۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۵
۳۲۲۳
شورای شهر تهران گفت: در صورت انتخاب شهردار سیاسی، وضعیت شهر تهران به همین شکل کنونی پیش خواهد رفت.

باشگاه خبرنگاران جوان: مهدی چمران رئیس سابق شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار؛ با اشاره به داغ شدن ماجرای خداحافظی افشانی از شهرداری تهران و احتمال شهردار شدن محسن هاشمی رفسنجانی و همچنین ملزومات موفقیت شهردار آینده اظهار کرد: شورای پنجم همواره به دنبال این است که یک شخصیت سیاسی را شهردار کند و این وضعیت به درد نمی‌خورد.

رئیس سابق شورای شهر تهران گفت: اگر شورای پنجم می‌خواهد کاری کند تا تهران شهر شود، باید از انتخاب شهردار سیاسی فاکتور بگیرد، در غیر این صورت اوضاع شهر به همین شکل باقی خواهد ماند، لذا باید اعضای شورا فردی را به عنوان شهردار انتخاب کنند که اهل کار، تحرک و تحول شهری باشد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا محسن هاشمی رفسنجانی بیشتر اهل کار و تحرک است یا رفتارهای سیاسی؟، گفت: وقتی محسن هاشمی رفسنجانی در مترو تهران بود، اهل کار و تحرک بود، اما اکنون که به شورا آمده بیشتر شخصیتی سیاسی است، چون ما تاکنون در شورا و شهرداری تحرک خاصی ندیدیم، در حالی که فکر می‌کردیم همسو بودن آن‌ها با دولت یک امتیاز است.

وی افزود: یک شخصیت سیاسی باید رایزنی‌های جناحی را انجام دهد تا بتواند برای سازمان و شهری که مسئول آن است، امتیاز بگیرد.

چمران با اشاره به دوره‌ای که خود رئیس شورای شهر تهران بود، گفت: اگر چه ما در آن دوره از لحاظ دیدگاه‌های سیاسی با دولت هماهنگی بالایی نداشتیم، اما مرتب رایزنی می‌کردیم و تا جایی که می‌توانستیم پول‌های شهر را از دولت دریافت می‌کردیم.

رئیس سابق شورای شهر تهران تصریح کرد: گزارش‌ها از شورای پنجم حاکی از آن است که پرداخت سهم دولت به شهر محقق شده، اما از سوی دیگر مسئولان شهری می‌گویند که پول نداریم، پس اگر محقق شده پول هم باید داشته باشند.

وی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه آیا در صورت شهردار شدن محسن هاشمی رفسنجانی آمادگی دارید به عنوان عضو علی‌البدل وارد شورا شوید و فعالیت کنید؟، افزود: من به این موضوع فکر نکرده‌ام، زیرا شهردار شدن هاشمی از نظر من بعید است.

چمران با تأکید بر اینکه نمی‌خواهم ذهنم را به این مسئله درگیر کنم، گفت: علت این امر آن است که در حال حاضر تصویب FATF تمام وجود من را مشغول کرده است و به مسئله انتخاب شهردار نمی‌رسم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:41 - 1397/07/17
تمام نقشه های شما و دیگران که دست اندر کارند هاشمی بوده مردم را فیلم کردین دو نفر را آوردین و نگذاشتیم کار کنند چون هدف هاشمی بوده
Iran, Islamic Republic of
06:48 - 1397/07/17
من واقعا اعتراض دارم این نباید هیچ سمتی داشته باشه. آخرشم اینو کاندید ریاست جمهوری میکنن ببینید.
Iran, Islamic Republic of
10:25 - 1397/07/17
نصف عمر شورای شهر تهران رفت به باد هوا این چه شورای مفتضح و ناکارامدیست که هنوز یک شهردار درست حسابی ندارد واقعا عملکرد این شورا تا بحال چه بوده بی عرضگی هم حد واندازه ای دارد یادش بخیر قالیباف مردانه خدمت کرد و عملکرد مثبتش را همه دیدند هر سمتی لیاقتی میخواهد اما قدرش را ندانستن بدون تعصب و منطقی خودتان قضاوت کنید کارنامه شورا و شهردار قبل با شورا و شهرداران فعلی
Iran, Islamic Republic of
13:24 - 1397/07/18
آقای قالیباف مگر تو کی یا چکاره هستی که تمام وجودت fatf گرفته بابا برو پی کارت دیگر پیر شدی برو استراحت کن مگر تا حالا چه کار مثبتی انجام دادی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج