۵ اختراع نیکلا تسلا که قدرت‌های جهانی از آنها هراس داشتند
۷۸۲۸۰۰
۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۶
۱۳۰۱۵
اکثر اختراعات بزرگ اساسا جامعه‌ای که در آن رخ داده‌اند را تغییر می‌دهد. از آن جایی که افرادی که در قسمت بالایی ساختار جامعه‌ قرار گرفته‌اند با تثبیت وضعیت فعلی قدرت و ثروت بیشتری به دست می‌آورند، فناوری‌های انقلابی که به حال همه‌ی جهانیان مفید بوده اما در عین حال تهدیدی برای موجودیت آنهاست را متوقف کرده و نهایتا از دور خارج می‌کنند.

وبسایت گویا آی تی: اکثر اختراعات بزرگ اساسا جامعه‌ای که در آن رخ داده‌اند را تغییر می‌دهد. از آن جایی که افرادی که در قسمت بالایی ساختار جامعه‌ قرار گرفته‌اند با تثبیت وضعیت فعلی قدرت و ثروت بیشتری به دست می‌آورند، فناوری‌های انقلابی که به حال همه‌ی جهانیان مفید بوده اما در عین حال تهدیدی برای موجودیت آنهاست را متوقف کرده و نهایتا از دور خارج می‌کنند.

نابغه علوم مهندسی، نیکلا تسلا هم از این قاعده مستثنی نبود. در ادامه بعضی از فناوری‌های ابتکاری تسلا که ”آنها“ نمی‌خواهید شما چیزی درباره‌ی آنها بدانید را با هم بررسی خواهیم کرد.

اشعه‌ی مرگ

۵ اختراع نیکلا تسلا که قدرت‌های جهانی از آنها هراس داشتند

نیکلا تسلا در سال ۱۹۳۰ ادعا می‌کرد که یک ”اشعه مرگ“ اختراع کرده و از آن با نام Teleforce یاد می‌کرد. این ابزار قادر به تولید اشعه‌ی قدرتمند از انرژی بود که برای انهدام هواپیماهای جنگی دشمنان، نظامیان خارجی، یا هر چیز دیگری می‌شد از آن استفاده کرد. البته ”اشعه‌ی مرگ“ هرگز به تولید نهایی نرسید چون تسلا معتقد بود که با به کارگیری آن انهدام و محو کردن کشورها از روی کره‌ی خاکی بیش از پیش آسان می‌شد.

تسلا این طور می‌گفت که یک دولت با استفاده از این ابزار قادر به انهدام هر چیزی در محدوده‌ی ۲۲ کیلومتری خود خواهد بود… [و] دیوار قدرت مستحکمی ایجاد خواهد کرد که هر کشوری، کوچک یا بزرگ را علیه همه‌ی ارتش‌ها، هواپیماها و دیگر نیروهای نظامی غیرقابل نفوذ خواهد کرد.“ وی گفته بود که تلاش‌هایی برای سرقت این اختراع انجام شده است. چندین ناشناس وارد اتاق کار او شده و برگه‌های تحقیقاتی وی را بررسی کرده‌اند اما سارقان یا جاسوسان مورد نظر دست خالی برگشته‌‌اند.


نوسان ساز تسلا

۵ اختراع نیکلا تسلا که قدرت‌های جهانی از آنها هراس داشتند
در سال ۱۸۹۸تسلا ادعا کرد که موفق به ساخت نوسانساز کوچکی شده که بعد از اتصال به دفتر کار و راه‌اندازی، تقریبا تمام ساختمان و اطراف آن را به لرزه درآورده است. به عبارت دیگر، با استفاده از این ابزار امکان شبیه‌سازی زلزله میسر می‌شد. با توجه به خطرات احتمالی که ساخت چنین ابزاری می‌توانست ایجاد کند، تسلا سریعا یک چکش گرفته و شروع به تخریب آن کرده و به کارمندانش هم سفارش می‌کند در صورتی که از وجود چنین چیزی از آنها سوال شد، ادعای بی‌اطلاعی کنند. بعضی از نظریه‌پردازان معتقدند دولت امریکا همچنان از تحقیقات تسلا در مکان‌هایی مثل تاسیسات هارپ (HAARP) استفاده می‌کند.


سیستم برق رایگان

۵ اختراع نیکلا تسلا که قدرت‌های جهانی از آنها هراس داشتند
تسلا با دریافت کمک مالی از سوی شرکت JP Morgan در سال ۱۹۰۲-۱۹۰۱ اقدام به طراحی و ساخت ابزاری به نام برج Wardenclyffe در نیویورک کرد، یک ایستگاه انتقال بی‌سیم غول‌پیکر. مورگان فکر می‌کرد برج Wardenclyffe امکان ارتباطات بی‌سیم را در سراسر جهان فراهم خواهد کرد اما تسلا برنامه‌های دیگری برای آن در سر داشت.

تسلا با استفاده از نظریات خود مبنی بر استفاده از زمین برای ارسال سیگنال‌ها، قصد داشت با استفاده از این برج اقدام به ارسال پیام‌، تماس‌های صوتی و حتی ارسال عکس‌های رادیویی از دریای آتلانتیک به انگلستان و به کشتی‌های دریایی کند. اگر این پروژه موفق می‌شد، هر کسی می‌توانست با فرو کردن یک میله در زمین، به الکتریسیته دسترسی داشته باشد.

متاسفانه، رایگان شدن برق سود سرشار شرکت‌های تامین نیرو را از بین می‌برد. و ضمنا وجود چنین سیستمی می‌توانست وضعیت قدرت‌های جهانی را به خطر بیاندازد چرا که به طور کلی صنعت انرژی را متحول می‌کرد. تصور کنید اگر جامعه نیازی به سوخت‌های فسیلی نداشت، دنیا چه شکلی پیدا می‌کرد؟ آیا قدرت‌های بزرگ جهانی همچنان امکان کنترل کشورها را داشتند؟ مورگان از تامین مالی تغییرات مورد نظر تسلا امتناع کرد. این پروژه در سال ۱۹۰۶ به حال خود رها و هرگز عملیاتی نشد.


بشقاب پرنده

۵ اختراع نیکلا تسلا که قدرت‌های جهانی از آنها هراس داشتند

در سال ۱۹۱۱ نیکلا تسلا به روزنامه New York Herald گفت که در حال کار روی یک ”ماشین پرنده“ ضد جاذبه است. اظهارات تسلا:
”ماشین پرنده‌ی من نه بال دارد و نه ملخ. شاید با دیدن آن روی سطح زمین هرگز تصور نکنید که این یک دستگاه پرنده است. با این وجود این ماشین با امنیت کامل قادر به حرکت در تمام مسیرهای هوایی است و با بالاترین سرعت ممکن است؛ شرایط بد آب‌وهوایی اثر منفی روی آن نداشته و چاله‌های هوایی یا جریان‌های هوایی مکنده هم مشکلی برای آن ایجاد نخواهند کرد. این دستگاه در صورت تشخیص وجود چنین جریان‌های هوایی نامناسبی قادر به ارتفاع‌گیری بوده و بالاتر از سطح آنها پرواز خواهد کرد. این دستگاه حتی در صورت وزش باد شدید قادر است برای مدتی طولانی به صورت ثابت در آسمان بماند. مکانیزم قدرت پرواز دستگاه من از قوانین حاکم بر پرواز پرندگان پیروی نکرده، بلکه یک حرکت مکانیکی ساده است.“
بشقاب پرنده‌ی تسلا با سیستم رایگان انرژی کار می‌کرد، آن هم در زمانی که صنعت هوافضا و صنعت خودرو وابسته به نفت بود. این اختراع هم دچار سرنوشتی مشابه سیستم انرژی رایگان شد.


بالون‌های هوایی پیشرفته

۵ اختراع نیکلا تسلا که قدرت‌های جهانی از آنها هراس داشتند
تسلا طرح پیشنهادی جالبی در زمینه‌ی جابجایی مسافران داشت: بالون‌های هوایی برقی، با فاصله ۱۲ کیلومتری از سطح زمین، تنها در طی ۳ ساعت قادر به انتقال مسافران از نیویورک به لندن خواهند بود. وی حتی فکر می‌کرد امکان تامین انرژی بالون‌های از اتمسفر وجود دارد، و به همین خاطر بالون‌ها برای تامین انرژی هرگز نیازمند توقف نخواهند بود.

بالون‌های هوایی بدون سرنشین می‌توانستند مسافران را به مقصدهای از پیش تعیین شده منتقل کرده یا از آنها برای حملات جنگی از راه دور استفاده کرد. متاسفانه هیچ کسی اعتباری برای این پروژه قائل نشد. هر چند امروزه شاهد پرواز پهپادهای بدون سرنشینی هستیم که عملیات‌های بمباران هوایی را انجام داده، هواپیمایی با سرعت مافوق صوت ساخته شده که سرعت فوق‌العاده بالایی داشته و فضاپیماهای که می‌توانند بالاتر از جو زمین به دور آن بچرخند.
بسیاری از مردم همواره از FBI به عنوان مظنون اصلی سرقت تمام کارها، پروژه‌های تحقیقاتی و اختراعات تسلا یاد می‌کردند. درستی این شایعه با درخواست‌های اخیر قانون آزادی اطلاعات که FBI را تحت فشار قرار داده بود، ثابت شد.

انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:55 - 1397/07/18
چقد جالب واقعا چنین نوابغی رو بای تالحظه اخر عمرشون ازشون استفاده کرد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
چه استفاده ای مثلا؟!
مثلا اونو چزوند و ازش رب گوجه فرنگی تولید کرد و احتکارش کرد و بعد که قیمتش رفت بالا اونو به قیمت گزافی فروخت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
رب گوجه فرنگی نیکلا تسلا
سالم و درجه یک
با قیمت تعاونی
Todoroki shouto
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
Switzerland
16:01 - 1397/07/18
اگه الان زنده بود تسلا با این امکانات علمی و پژوهشی در عرض یک سال دنیا رو دگرگون می کرد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
اگه الان زنده بود فوق فوقش سر چهار راهها سیگار می فروخت و یا شیشه پاک می کرد
Iran, Islamic Republic of
16:06 - 1397/07/18
خیلی ممنون که این مقاله رو کار کردید همون موقع که مقاله رو کار کردید راجع تسلا دارم تحقیق میکنم حدود یک ساعتی واقعا نابغه بوده اختراعات و نظریاتی خیلی جالبی داره حتما راجعش تحقیق کنید
ضمنا مرگ اون ثابت نشده و در حاله ای از ابهامه بعضی ها میگن به اینده سفر کرده ولی چیزی که مشخصه هرگز جسدش پیدا نشده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
چرت و پرت نگو و اشاعه دهنده خرافات نباش یعنی با چکش به آینده سفر کرده یا با اون بالون مسخره اش!
مگه هر کسی که جسدش پیدا نشه به آینده سفر می کنه یا از چشمه حیات می نوشه!
پیشنهاد می کنم به جای تحقیق در مورد تسلا در مورد عقل خودت تحقیق کنی بهتره!
اون خبرنگار عربستانی که توی سفارت عربستان و در کشور ترکیه هم گم شد با اطلاعاتی که شما در اختیار دارید و گفتید اونم امکان داره به آینده سفر کرده باشه!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
توی تاریخ جسد خیلی ها پیدا نشده این دلیل بر این نیست که نمردن و با چکش به آینده سفر کردن، دلیلش بیشتر اینکه شاید یکی با چکش زده توی سرشون و جسدشون رو یه جایی چال کرده، حالا اونای که مردن و جسدشون پیدا نشده که تکلیفشون مشخصه یعنی صد درصد مردن مثل چنگیز خان
اونای هم که جسدشون پیدا نشده و نمیشه هم مردن مثل نیکلا تسلا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
دو تا دوستی که جوابم رو دادید باید بگم بعضیها گفتن سال 2011 نیکولا تسلا رو تو نیویورک دیدن
من نگفتم حتما رفته اینده فقط گفتم یکی از شایعه هاست
17:21 من گفتم با چکش رفته اینده؟
جریان اون چکشه اینه که یه دستگاه میسازه که با تاثیر روی امواج ساختمونارو تخریب میکرده بعد به کار میوفته میخواد ازمایشگاش نابود شه با چکش میشکونش
اون بالنم تقریبا یچیزی در حد پهپاد های بی سرنشین امروزیه که ایدش عملی نشد
بهتره کمی راجع ایشون تحقیق کنی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
بهتره هر چیزی که می بینی و می شنویی باور نکنی الان مثلا فیلمش رو هم می دیدی که خدا رو شکر ندیدی فکر می کردی عیسی مسیحه چون توی فیلمش انسانها رو هم شبیه سازی می کنه
خوب شد شما پلیسی چیزی نشدید چون آدم زود باوری هستید و هرچی
که می شنوی رو باور می کنی
بعدش اینکه مسئله بالون با پهبادها زمین تا آسمون فرق می کنه و شما فقط میری مطالب ویکیپدیا رو مطالعه می کنی که هرکسی می تونه هرجوری که دوست داره ویرایش کنه و قابل اعتماد نیستند
اون چیزی که تسلا بهش اعتقاد داشت حتی روش سرمایه گذاری هم نکردن چون می دونستن فقط در حد نظریه بوده
گوشی های که وایرلس شارژ میشن هم یه چیز دیگه هستن
اون اعتقاد داشت مردم سیم رو به زمین بزنن برق خواهند داشت
اون بالن رو خیلی بزرگ کرده فقط در حد نظریه خوب بوده که سه ساعته از نیویورک به لندن بره و از این حرفها یا اصلت همونجا توی هوا
شارژ بشه و یا بشقاب پرنده اش
اگه بالونش رو نگاه کنی می فهمی که چیز خیلی ساده ای بوده که انقد بزرگش کرده و پشتوانه علمی نداشته
تقریبا همه اون چیزهای که اینجا نوشته شده پشتوانه علمی نداشتن و فقط نظریه بوده
تسلی بیشتر دوست داشت به چیزهای که فکر می کنه و هرگز عملی نشدن خیلی شاخ و بال بده
واسه همین شکی توی این نیست که تخیل خوبی داشته و تخیل رو همه ادمها دارند
حتی شمایی که هرچیزی که می بینی و می شنویی زود باور میکنی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
۱۳:۳۱ تسلا هر چی بوده بهتر از تو بوده
Iran, Islamic Republic of
16:44 - 1397/07/18
این مواردی رو که گفتید شبه علم هستن نه علم یعنی پایه علمی نداره و حتی بعضی هاش در رزومه تحقیقاتی تسلا نبوده اگر این موارد امکان پذیر بود مطمئنا با این حجم از پیشرفت علم دانشمندان دیگری میتونستن اینها رو اختراع کنن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
دقیقا همون چیزی رو گفتی که من می خواستم بنویسم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
تسلا انسان عادی نبوده و هوش زیادی داشته که شما انگار هیچ بهره ای از هوش نبردی و فقط ادعا و حرف مفتشو دارین واسه اینکه تمام اختراعات ایشونو امروزی ها دارن میبینن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
خوب با این استدلال شما چرا جاذبه قبل از نیوتون کشف نشده بود با اینکه کلی دانشمند خفن هم قبل اون بودن؟!!!هر کسی هوش و نبوغ و استعداد تو یه زمینه ای داره.
Iran, Islamic Republic of
17:15 - 1397/07/18
این چیزهای که گفتید فقط در حد نظریه بود و در زمان حیاتش ممکن نبوده!!!
مثلا چیزی که با یه چکش خرابش کرده و باعث زلزله می شده؟!!
چطور امکان داره چیزی که با یه چکش خرابش کرد باعث زلزله بشه مگه بمب اتم بوده!!!
یا اون اشعه مرگبارش!!
فقط در اینکه تخیل خوبی داشته شکی نیست!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
شما از فرگشت ماهی نیستی؟ به تسلا میگی خیالباف؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
همون جور که با یه شی اندازه کف دست میشه یه نفرو اون سر کره زمین دید و باهاش حرف زد . مگه قدرت هر شی به اندازش ربط داره؟؟؟
United Arab Emirates
21:07 - 1397/07/18
و باز هم تمام ایرانی ها میشن علامه دهر ، بابا چرا هر موضوعی میشه ما ایرانیا می‌خوایم خودمون رو توی اون موضوع خیلی بالا بدونیم ، هرکی میاد یک نظریه جناب تسلا رو تحلیل و نتیجه گیری می‌کنه
Iran, Islamic Republic of
12:40 - 1397/07/19
تسلا و ادیسون هم دوره و رقیب هم بودن. درسته که ادیسون اختراعات ارزشمند زیادی داشته که زندگی رو برای بشر راحت تر کرده اما هدف و نگاه اصلیش به علم، بیشتر کسب درآمد و سود بوده ، به طوری که اگه به هر کدوم از این اختراعات مثل اشعه مرگ یا زلزله ساز دست پیدا میکرد به احتمال خیلی زیاد برای کسب سود و درآمد کلانی که داشتن اینا رو به دنیا ارائه میداد، ولی نگاه تسلا فرق داشته و بیشتر به نفع و سود عمومی بشر توجه میکرده
Iran, Islamic Republic of
01:32 - 1397/07/21
مغز اینایی که نظر دادن خیلی کوچک و بستس که حتی سفر به آینده رو هم نمیتونن تصور کنن...جالبه از تسلا ایراد میگیرن کسی که همه میگن انقدر از زمان جلو بوده که شاید اصلا انسان نبوده
Iran, Islamic Republic of
09:38 - 1397/11/02
ولی من میتونم اشعه مرگ تسلا رو بسازم.وقتی مولکول و اتم رو خوب بشناسی و کنترل کنی.شاید فهمیدین اشعه مرگ چیه.دلیل نمیشه چیزی ک به ذهن شما نمیرسه ب ذهن بقیع نرسه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج