سفیر آلمان به وزارت خارجه احضار شد
۷۸۲۹۱۳
۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۳
۸۴۶۲ 
سخنگوی وزارت امور خارجه از احضار سفیر آلمان خبر داد و گفت: مدیرکل اروپای وزارت خارجه در دیدار با سفیر آلمان به شدت نسبت به دستگیری، زندانی کردن و استرداد دیپلمات ایرانی اعتراض کرد.

مهر: بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه از احضار سفیر آلمان خبر داد و گفت: مدیرکل اروپای وزارت خارجه در دیدار با سفیر آلمان به شدت نسبت به دستگیری، زندانی کردن و استرداد دیپلمات ایرانی اعتراض کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام این خبر اظهار داشت: سفیر آلمان در تهران امروز در اعتراض به اقدام‌ دادگاه آن کشور در استرداد یکی از دیپلمات های کشورمان به بلژیک به وزارت امور خارجه فراخوانده شد.

قاسمی افزود: دستیار وزیر و مدیرکل اروپای وزارت امور خارجه در دیدار با سفیر آلمان به شدت نسبت به دستگیری، زندانی کردن و استرداد دیپلمات ایرانی اعتراض کرده و آن را ناشی از یک توطئه ساختگی توسط دشمنان روابط ایران و اروپا دانست که بدون تردید توسط خود گروهک ترروریستی مقیم فرانسه برنامه ریزی شده بود.

در این دیدار تاکید شد که این توطئه در راستای تخریب مناسبات ایران و اروپا و نیز یک حرکت نمایشی برای جبران شکست های گروهک تروریستی نفاق و رژیم صهیونیستی بوده و ما بر این باوریم که رفتار خارج از عرف در قبال دیپلمات کشورمان و خلاف قواعد پذیرفته شده حقوق دیپلماتیک است و جمهوری اسلامی ایران خواستار بازگشت سریع دیپلمات کشورمان به ایران است.

بدون تردید این توطئه نیازمند بررسی مفصل و دقیق می باشد.

مدیر کل اروپای وزارت امور خارجه خطاب به سفیر آلمان‌تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با هدف صیانت از مبانی حقوق بین الملل و در راستای مقابله با اشکال مختلف تروریسم، حق خود را برای پیگیری های حقوقی و سیاسی محفوظ دانسته و در این خصوص تصمیم متناسب خود را در زمان مقتضی به اجرا خواهد گذاشت.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:49 - 1397/07/18
چقدر هم سفیر آلمان ترسید


بدبختا آمریکا با هماهنگی اروپا از برجام زپرتی خارج شد تا روحاتی از ترس به اروپاییان بیشتر باج بده و آمریکا هم سهمشو برداره
Iran, Islamic Republic of
19:35 - 1397/07/18
دشمن شماره یک ایران وایرانی خود ایرانی خائن است مثل این منافقین قسم خورده کم عقل وبسیار خائن وپست ؛ ... به مردم ومملکتتان چرا خیانت میکنید در بحبوبه جنگ با صدام دشمن دست به یکی میکنن جهت ضربه زدن به رژیم یا مردم ومملکتتان الحمدرالله سر دسته اشان بدرک واصل شد ودر جهنم اعمال ننگین وضد مردمی خود آتش نوش جان میکنند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج