استقبال عربستان از اقدام ترکیه در پرونده خاشقچی
۷۸۳۶۸۰
۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۰
۱۷۶۴۳ 
عربستان سعودی از اقدام ترکیه در موافقت با طرح ریاض برای تشکیل تیم حقیقت‌یاب مشترک در پرونده ناپدید شدن روزنامه‌نگار معروف سعودی استقبال کرد.

خبرگزارش فارس: منبعی مسئول در عربستان سعودی شامگاه جمعه از موافقت ترکیه با پیشنهاد کشورش در پرونده «جمال خاشقچی»، رونامه‌نگار سعودی معروف و منتقد دولت سعودی استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، این منبع سعودی اعلام کرد که کشور از اینکه ریاست جمهوری ترکیه با طرح ریاض برای تشکیل تیم حقیقت‌یاب جهت روشن شدن سرنوشت قاشقچی استقبال و تقدیر کرد.

منبع مسئول سعودی موافقت ترکیه با طرح مذکور عربستان سعودی را «مثبت» خواند و گفت که به توانایی تیم مشترک ترکی-سعودی و همکاری اعضای این تیم در مأموریت محوله، «اعتماد کامل» دارد.

آقای «ابراهیم کالین»، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه پنجشنبه شب اعلام کرد که به درخواست عربستان سعودی، تیم مشترکی جهت بررسی پرونده جمال خاشقچی تشکیل شده است.

این درخواست سعودی بعد از آن مطرح شد که مجامع بین‌المللی و آمریکا از ریاض خواستند سرنوشت جمال خاشقچی را که در کنسولگری سعودی واقع در شهر استانبول ناپدید شده، مشخص کند.

جمال خاشقچی، ستون نویس روزنامه واشنگتن پست آمریکا سه‌شنبه هفته گذشته به همراه نامزد ترکیه‌ای خود «خدیجه چنگیز» برای انجام کارهای ازدواج خود به کنسولگری سعودی مراجعه می‌کند و پس از آن ناپدید می‌شود.

این هفته برخی رسانه‌ها از جمله «دیلی بیست» نوشت که خاشقچی قصد داشت یک حزب و تشکیل سیاسی-ملی برای حمایت از دموکراسی در کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی تشکل دهد و همین مسئله باعث سر به نیست شدن او شود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:20 - 1397/07/20
این یعنی دلارهای کثیف سعودی جنایتکار تاثیر خودش رو گذاشت و ترکیه هم برای ماست مالی قتل یک انسان مظلوم با سعودیها هماهنگ شد
Romania
22:23 - 1397/07/20
از اینجا به بعد دیگه بوی شیردوشیدن میآید
Romania
22:23 - 1397/07/20
از اینجا به بعد دیگه بوی شیردوشیدن میآید
Iran, Islamic Republic of
22:38 - 1397/07/20
پس این سران ترکیه که مدعی شنود و فیلم و شواهد قتل و ذبح کردن را داشتند حالا پیشنهاد کمیته حقیقت یاب می دهند و حتما سر انجام ربط می دهند به ایران یا گروههای تحت حمایت ایران!!!!
Iran, Islamic Republic of
22:44 - 1397/07/20
باوعده 5 میلیاردی بن سلمان به اردوغان اصلا خاشقجی باکمربند انتحاری خودکشی کرده است.سروصداهایی که باورودخاشقجی درکنسولگری ووفریاهای استمدادهم ازهمان پانزده نفری بود که میخواستند مانع انتحار خاشقجی بشوند،ولی حریفش نشدند
.....وخاشقجی بی رحم فقط به خاطرآنکه به وجهه ی محمدبنسلمان آسیب رسانده باشد،مرتکب انتحار شد.
آقای اردوغان مگرهمان همدست بنسلمان وعموی کذایی بن سلمان درراه اندازی داعش وخرید نفت عراق از داعشی هانبود که حالا با اقای شیخ پوتین داعیه ضدداعشی دارد؟
خداعاقبت بندگانش راختم به خیرفرماید.
Iran, Islamic Republic of
23:02 - 1397/07/20
باهمان وعده 5میلیاردی بن سلمان موضوع
پیگیری اعدام وحشیانه خاشقجی خاتمه یافت. ژورنالیستهاهم اگربه نوایی برسندکه. دیگه باقی نخواهدماندواگرورق برگشت وبگویندخاشفجی باجلیقه انتحا ری خودکشی کرده تا حیثیت طفلک سعودی محمدبن سلمان راملکوک کند،جای شگفتی نیست.
البته لازمه این مهم فقط یکمیلیارددیگراست که بین همه ژورنالیست ها تقسیم عادلانه شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج