لمینت دندان، قیمت سال ۹۸ + ویدئو
۷۸۶۶۵۷
۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
۹۷۴۰۵ 
رپورتاژ آگهی
قیمت لمینت سرامیکی برای هر واحد از یک میلیون تا دو میلیون تومان است. زیبایی طبیعی، مقاومت به رنگ پذیری و مقاومت بیشتر نسبت به انواع ونیر کامپوزیتی از مزایای لمینت سرامیکی است انتخاب بهترین نوع لمینت دندان و تکنیک پزشک مهم‌ترین دلایل رضایت شما بعد از انجام لمینت دندان و اصلاح طرح لبخند است.

لمینت دندان، قیمت سال ۹۸ + ویدئو

امروزه گزینه اصلی طیف گسترده‌ای از مردم که به دنبال ظاهری بی نقص بر‌‌ای دندان‌هایشان هستند، لمینت دندان است چرا که ‌‌این روش تقریباً بی خطر و بدون عوارض است.

نصب لمینت دندان روشی در دندانپزشکی زیبائیست که موجب ترمیم بی نظمی خفیف در دندان ( بدشکلی، ترک، لب‌پرشدن و یا کجی)، اصلاح رنگ دندان‌ها و پرشدن فاصله بین آن‌ها می‌شود.

شر‌‌ایط استفاده از لمینت دندان

بر‌‌ای انجام لمینت دندان، یک شر‌‌ایط ابتد‌‌ایی لازم است. شر‌‌ایط فک و لثه باید مناسب باشد. اگر بیمار مشکل فکی و یا تحلیل لثه و یا نیاز به ارتودنسی داشته باشد، گزینه مناسبی بر‌‌ای نصب لمینت دندان نیست.

از مهم‌ترین موانع انجام لمینت دندان، داشتن عادات نامناسب دهانیست (مثل دندان قروچه کردن) که می تواند منجر به شکستگی دندان لمینت‌شده گردد و یا در طولانی مدت به لمینت دندان آسیب وارد کند.

موارد تجویز لمینت

  • بستن فضاهای بین دندانی، خصوصاً در قسمت قدامی فکین
  • اصلاح چرخش و جابجایی محدود دندان‌ها  و ردیف نمودن آن‌ها
  • اصلاح تغییر رنگ و بدرنگی‌های دندانی و ‌‌ایجاد رنگی زیبا و شفاف 
  • اصلاح اشکال نامناسب دندانی (دندان‌ه‌‌ای بسیار کوچک و میخی شکل) و ‌‌ایجاد شکل زیبا و مناسب
  • اصلاح کوتاهی ارتفاع دندان‌ها و ‌‌ایجاد لبخندی مناسب 

یکی از مزیت‌های اصلی لمینت‌ها تراش محدود و محافظه کارانه آن‌ها می باشد که با حداقل میزان نیاز به تراش لمینت تهیه و نصب می گردد.


لمینت دندان، قیمت سال ۹۸ + ویدئو

انواع لمینت دندان :

لمینت دندان به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شود که از نظر جنس و ساخت متفاوت هستند:

1.لمینت سرامیکی :

‌‌این نوع لمینت دندان از جنس سرامیک است و نیاز است پس از قالب‌گیری در لابراتوار ساخته شود به همین دلیل به ‌‌این نوع لمینت دندان، روش غیرمستقیم هم گفته می‌شود. لمینت دندان سرامیکی، ظاهری زیباتر دارد، ثبات رنگ بیشتری دارد و مقاوم تر است. البته ناگفته پیداست که ‌‌این نوع لمینت دندان هزینه بیشتری هم خواهد داشت.

2.لمینت کامپوزیتی :

در ‌‌این نوع لمینت دندان، ونیر از جنس کامپوزیت است و در مطب ساخته می‌شود. استفاده از ونیر کامپوزیتی را روش مستقیم هم می نامند. لمینت دندان از جنس کامپوزیت شفاف‌تر است پس در مورد دندان ه‌‌ای با رنگ خیلی زرد شاید نتیجه دلخواه حاصل نشود.

در عوض در ‌‌این جنس لمینت دندان، قبل از نصب تغییر کمتری روی دندان اعمال می‌شود و دندان‌ها به تراش کمتری نیاز دارند (اگر شر‌‌ایط دندان فرد مناسب باشد، بدون تراش انجام می‌شود).

لمینت دندان، قیمت سال ۹۸ + ویدئو

مراقبت‌های بعد از نصب لمینت دندان

بعد از ‌‌اینکه درمان انجام شده و لمینت بر روی دندان نصب شد، لازم است زمان بیشتری نسبت به قبل صرف بهداشت دهان و دندانتان نمائید.

بهتر است درباره استفاده از دهان شویه زمانی که لمینت دندان دارید، تامل بیشتری کنید. استفاده بی رویه از دهان شویه‌هایی که محتوی فلور‌‌اید هستند می تواند روی لمینت‌ها تاثیر بگذارد پس بهتر است در ‌‌این باره با پزشک خود مشورت نمائید.

از دیگر مشکلات شایعی که ممکن است بعد از گذشت مدت زمانی نسبتا طولانی پس از نصب لمینت دندان پیش بیاید، تغییر رنگ است. البته دامنه ‌‌این تغییر رنگ بسیار به سبک زندگی شما مربوط می‌شود. استفاده از دخانیات و یا نوشیدن مداوم قهوه و چای می‌تواند ‌‌این روند را سرعت بخشد.

لمینت‌های دندانی بسیار ظریف و شکننده‌اند. لذا بایستی از نوشیدن مایعات بسیار گرم یا بسیار سرد، جویدن مواد غذ‌‌ایی سفت و سخت مانند آب نبات و شکستن آجیل و تخمه و ... خودداری نمایید و مراقب برخی عادات مانند نگه داشتن مداد بین دندان‌ها یا گاز زدن سیب و ...  که سبب تخریب واحد لمینت می شوند نیز باشید.

هزینه‌های جانبی لمینت دندان

باید در نظر داشته باشید که ‌‌این قیمت ها، تنها هزینه مستقیم لمینت دندان است و نکته‌ای که ش‌شاید کار شما را بر‌‌ای برآورد دقیق هزینه لمینت دندان سخت کند همین هزینه‌های جانبیست. به عنوان نمونه بر‌‌ای لمینت دندان به روش غیر مستقیم، از شروع تراش دندانتان تا آماده‌شدن لمینت شما نیاز به یک روکش موقت دارید. به تمام ‌‌این هزینه ها باید هزینه ویزیت، نسخه پزشک و اسکن دندان را هم اضافه کنید.

حال شاید تنها ‌‌این سوال در ذهن شما بی پاسخ مانده باشد که با توجه به تعرفه ثابت، علت تفاوت قیمت لمینت دندان در مطب‌های گوناگون چیست؟ بر‌‌ای پاسخ به ‌‌این سوال باید گفت بر اساس تعرفه قیمت ۹۸ لمینت دندان در تهران، بستگی به نوع لمینت (لمینت سرامیکی یا کامپوزیت دندان) ، زمان صرف شده و بعضاً منطقه جغرافیایی مطب دندان پزشکی دارد.

بلیچینگ دندانی

بلیچینگ، سفیدکردن دندان‌ها روشی کاملاً محافظه کارانه بر‌‌ای اصلاح بدرنگی دندان‌ها می باشد که با استفاده از مواد خاص روشن‌کننده بر روی دندان‌ها اقدام به پراکندن رنگ‌ه‌‌ای تیره داخل دندان می نم‌‌ایید و رنگ دندان را روشن‌تر می کنند. نت‌‌ایج ‌‌این روش درمانی برگشت‌پذیر و ممکن است پس از چند سال نیاز به تکرار درمان باشد، معمولاً پس از بلیچینگ مختصری حساسیت دندانی رخ می دهد که در صورت استفاده از تکنیک درست به هنگام کار ‌‌این حالت بزودی برگشت‌پذیر می باشند.


بلیچینگ معمولاً به دو صورت در مطب و یا در منزل انجام می‌شود روش در مطب سریع‌تر و بیشتر تاثیرگذار است و نتایج جالب‌تر است. روش در منزل قدری کندتر می باشد هر چند انجام هر دو روش به صورت مکمل همدیگر، نتایج عالی‌تر می باشد.

بایستی توجه نمود قبل از بلیچینگ کلیه پوسیدگی‌ها و جرم‌ها از روی دندان‌ها برداشته شوند و یا چنانچه مشکلات لثه‌ای مانند تحلیل‌های لثه ‌‌ای وجود دارد رفع بشه، یا در حین کار با ملاحظات خاص محافظت از لثه به خوبی انجام شود.

نکته قابل توجه در ‌‌این تکنیک عدم هر گونه تراش و یا دستکاری در بافت دندان می باشد و با حفظ کل ساختمان دندان به صورت اولیه و دست‌نخوره رنگ دندان اصلاح می‌شود.

‌‌ایمپلنت‌های دندانی

‌‌ایمپلنت‌های دندانی یکی از برترین خدمات در حوزه‌ی دندانپزشکی نوین می باشد. 


‌‌ایمپلنت‌های دندانی پین‌هایی از جنس تیتانیوم خالص و سازگار با بدن می باشند که در فضاهای خالی محل ازدست‌رفتن دندان‌ها کاشته‌شده و پس از گذشت زمان یعنی جهت اتصال ‌‌این پین‌ها با استخوان (بین ۵ - ۴ ماه) روکش روی آنها نصب شده و جایگزین دندانه‌‌ای از پست رفته می شوند.

امروزه یکی از متنوع‌ترین مواد در دندانپزشکی ‌‌ایمپلنت‌های دندانی می باشند. برحسب ویژگی‌های سطح ‌‌ایمپلنت، شرکت سازننده، طرح ‌‌ایمپلنت قیمت‌های متفاوتی داشته و کیفیتی نسبتاً متفاوت دارند.

برترین ویژگی ‌‌ایمپلنت‌های دندانی عدم آسیب به دندان‌های مجاور و جایگزین دندان ازدست‌رفته می‌باشد یعنی برخلاف بریج‌ه‌‌ای پروتز ثابت نیاز به تراش دندان‌های پایه جهت جایگزین دندان ازدست‌رفته نمی‌باشد. 

با استفاده از ‌‌ایمپلنت‌های دندانی می‌توان پروتزه‌های متحرک و نامناسب را به حالتی بند متحرک و ثابت تبدیل کرد که سبب بهبود و استفاده از پروتز و رضایت بیمار می گردد.

لازم به ذکر است ‌‌این درمان نیز مانند سایر درمان‌های دندانپزشکی نیازمند مراقبت ویژه می باشد تا طول عمر بیشتری داشته باشد. 

جز چند مورد خاص هیچ‌گونه منع مطلق بر‌‌ای استفاده از ‌‌ایمپلنت در بیماران نمی باشد که یکی از موارد آن بیماران مبتلا به مشکلات فلج مغزی، صرع و مشکلات روانی می باشد در بیماران دیابتی، با ملاحظات خاص کاربرد دارد .

برخی موارد دیگر هم‌چون بیماران دار‌‌ای دندان قروچه، ساییدگی شدید دندان، نیز نیاز به توجه خاص و رفع عادات مذکور و سپس ‌‌ایمپلنت می باشد.


لمینت دندان، قیمت سال ۹۸ + ویدئو

دکتر ساسان سبحانی 

جراح و دندانپزشک

‌‌ایمپلنت، زیبایی و طراحی لبخند

لمینت دندان، قیمت سال ۹۸ + ویدئو
 
لمینت دندان، قیمت سال ۹۸ + ویدئو
همین حالا تماس بگیرید
شعبه دولت 
 
شعبه پیروزی
۰۲۱-۷۷۱۷۶۶۹۱
 
لمینت دندان، قیمت سال ۹۸ + ویدئو
شعبه پیروزی
شعبه دولت
لمینت دندان، قیمت سال ۹۸ + ویدئو
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج