کپی ۱میلیون آلبوم موسیقی بر روی اسپری رنگ
۷۸۷۹۷۸
۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۱
۲۲۹۶
محققان برای نمایش قدرت فناوری های حدید یک میلیون کپی از یک آلبوم موسیقی را فشرده کرده و دی ان ای آنها را در درون اسپری های نقاشی گنجاندند.

خبرگزاری فارس: محققان برای نمایش قدرت فناوری های حدید یک میلیون کپی از یک آلبوم موسیقی را فشرده کرده و دی ان ای آنها را در درون اسپری های نقاشی گنجاندند.

یک گروه موسیقی انگلیسی به نام مسیو اتک امسال آلبوم موسیقی جدید خود را در قالب مولکول های دی ان ای عرضه کرد.

حالا قرار است این دی ان ای ها به قوطی های اسپری رنگ منتقل شده و در آنها جای داده شوند. بنابراین هر اسپری رنگی که بدین شیوه تولید شده حاوی حدود یک میلیون کپی از آلبوم مذکور خواهد بود.

کپی ۱میلیون آلبوم موسیقی بر روی اسپری رنگ

طی سال های اخیر دانشمندان به طور مرتب به دنبال یافتن راه هایی به منظور ذخیره سازی حجم بالایی از اطلاعات بر روی دی ان ای بوده اند. در سال 2012 یک استاد دانشگاه هاروارد برای اولین بار محتوای یک کتاب را کدگذاری کرد و در درون یک دی ان ای گنجاند.

نتیجه این تحقیقات ذخیره سازی 70 میلیارد کتاب در قالب فایل های اچ تی ام ال بر روی یک گرم دی ان ای بود که دستاوردی بی سابقه محسوب می شود.

به تازگی محققان سوئیسی هم دست به اقدامی مشابه زده اند و ذخیره سازی آلبوم موسیقی Mezzanine بر روی دی ان ای نیز توسط آنها صورت گرفته است. فایل های دیجیتال این آلبوم ابتدا به رشته ای قابل ذخیره سازی بر روی دی ان ای تبدیل شد و سپس با ایجاد تغییراتی شیمیایی بر روی نمونه دی ان ای ذخیره شد. وزن آلبوم یاد شده حداقل 0.1 میکروگرم است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:20 - 1397/08/01
وما همچنان بر ملتها مرگ میگوییم و دنده عقب رو به جهالت میرویم،
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج