قاسمی: ایرانِ بعد از ترامپ با قبل از ترامپ تفاوتی ندارد
۷۸۹۵۲۴
۰۵ آبان ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۷
۹۶۰۵
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، گفت: به نظر می‌رسد، ترامپ از شرایط منطقه، تاریخ و ویژگی‌های مردم آن و تحولات سالیان اخیر در این‌سوی عالم، آگاهی لازم را ندارد و مشاورین شناخته شده او هم متاسفانه بی‌توجه به منافع ملت آمریکا و با ارائه اطلاعات غلط دریافتی از برخی گروه‌های تروریستی و علاقه‌مند به درگیرکردن آمریکا در منطقه خاورمیانه، موجب تخریب وجهه ترامپ و منافع مردم آمریکا می‌شوند.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، گفت: به نظر می‌رسد، ترامپ از شرایط منطقه، تاریخ و ویژگی‌های مردم آن و تحولات سالیان اخیر در این‌سوی عالم، آگاهی لازم را ندارد و مشاورین شناخته شده او هم متاسفانه بی‌توجه به منافع ملت آمریکا و با ارائه اطلاعات غلط دریافتی از برخی گروه‌های تروریستی و علاقه‌مند به درگیرکردن آمریکا در منطقه خاورمیانه، موجب تخریب وجهه ترامپ و منافع مردم آمریکا می‌شوند.

بهرام قاسمی در گفت‌وگویی در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات جدید ترامپ در مورد ایران در مصاحبه با روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال » گفت: متاسفانه رییس جمهور آمریکا به بیان برخی داستان های تکراری، نادرست و بی بنیان علیه ایران سخت عادت کرده است، البته ما می دانیم ترک عادت تا حدی دشوار است ولی با کمی تلاش امکان پذیر است.

این دیپلمات ارشد کشورمان ادامه داد: تجربه نشان می دهد که باید دید آقای ترامپ در کدامین هنگام، زمانه و روز و ساعت به اظهار نظر می پردازد، چرا که این موضوع در برخی از مواقع، چرایی و چگونگی مواضع او را روشن می کند.

قاسمی در همین چارچوب به اظهارات ترامپ مبنی بر این که ایران قبل از حضور وی در کاخ سفید در حال گرفتن همه “جا”، یعنی جاهایی مثل سوریه و یمن بوده است، اشاره کرد و گفت:

احتمالا، ایشان “کشور” و “جا” را بر اثر مشاورت‌های آقای بولتون اشتباه گرفته اند، بی شک سوریه و یمن دو کشور در این منطقه هستند که یکی از آنها چند سال پیش مورد تهاجم تروریست های دست آموز شرکای ایالات متحده آمریکا قرار گرفت، تهاجمی که هدفش این بود که سوریه را تصرف و حاکمیت آن را سرنگون کند و داعش و النصرة را بر ان حاکم کند و یمن هم کشور دیگری است که مورد تجاوز یک هم پیمان بسیار نزدیک و دوست داشتنی آمریکا قرار گرفته و روز و شب، مردم آن زیر بمباران تسلیحات ایالات متحده و دوستانش آرام و قرار ندارند، تاکنون هزاران زن، کودک و انسان بیگناه مظلومانه در این جنگ نامقدس و تحمیلی مرگ را در آغوش کشیده اند و دیگران پر شماری هم در قحطی، گرسنگی، بیماری، فقر و مرگ تدریجی غوطه ور هستند.

سخنگوی وزرات امور خارجه با بیان این که ترامپ باید تاکنون آموخته باشد که ایران نه بدنبال گرفتن “جایی” بوده است و نه به کشور دیگری تجاوز کرده است، تصریح کرد:

او احتمالا نام ایران را با دیگر کشور و گروه های تروریستی آشنای خود اشتباه گرفته است، ایران در هیج دوره ای در چند صد ساله اخیر به خاک و سرزمین دیگران تجاوز نکرده و به یک وجب خاک دیگران چشمداشتی نداشته و نخواهد داشت، ایران قبل از حضور ایشان هم “جایی” را نگرفته بود، که بعد از آمدن ایشان و خروج او از برجام حالا از آن خارج شده باشد یا سیاست های خود را تغییر دهد.

وی با بیان این که سیاست های منطقی و اصولی ایران در امور منطقه کاملا شفاف و آشکار است، افزود: ایران بی تردید همان کشور سابق با تمامی مشخصه های خود است، دقیقا همان کشوری است که قبل از ریاست جمهوری ترامپ بود، بی هیچ تغییری در سیاست های منطقه ای خود.

قاسمی، بار دیگر با تاکید بر این که سیاست های منطقه ای ایران همان سیاست مبارزه با افراط گرایی و تروریسم، تلاش برای ایجاد صلح و امنیت در منطقه و تحقق رشد و توسعه در تمامی کشورهای خاورمیانه است، در بخشی دیگر از صحبت های خود با ایسنا با بیان این که ایران به درخواست دولت سوریه، برای مبارزه با تروریسم و ارائه کمک مستشاری در این کشور حضور پیدا کرده است، افزود:

ایران در هیچ کشوری نیروی نظامی عملیاتی نداشته و ندارد گرچه نیروهای مستشاری ایران در کمک به دولت سوریه در راستای مبارزه با تروریسم نقش اساسی و مهمی ایفا کرده اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این که به نظر می رسد، ترامپ از شرایط منطقه، تاریخ آن و ویژ گی های مردم و تحولات سالیان اخیر در این سوی عالم آگاهی لازم را ندارد و مشاورین شناخته شده او هم متاسفانه بی توجه به منافع ملت آمریکا و با ارائه اطلاعات غلط دریافتی از برخی گروه های تروریستی و علاقه مند به درگیر کردن آمریکا در این منطقه، موجب تخریب وجهه ترامپ و منافع مردم آمریکا می‌شوند، ادامه داد:

توصیه آن است که او هر چه بیشتر به مسائل واقعی منطقه با توجه به اتفاقات و تحولات صورت گرفته در آن آشنا شود و بار دیگر تاریخ را مورد بررسی قرار دهد، چرا که مردم جهان انتظار ندارند رییس کشوری که خود را قدرت جهانی می داند، بدون داشتن آگاهی لازم این گونه سخن بگوید.

این دیپلمات ارشد کشورمان با تاکید بر این که گفته های کنونی ترامپ، احتمالا آرزوهای ساده انگارانه ای است که داشته و دارد و بی تردید تعبیر ناشدنی باقی می ماند، ادامه داد:

ایران بر اساس منافع ملی خود و با رعایت تمام قواعد و ضوابط بین المللی و به عنوان کشوری متعهد به تمام ساز و کارهای بین المللی، در جهت دفاع از کیان خود در برابر بدخواهان و معاندین تلاش خواهد کرد و برای تثبیت صلح و امنیت در منطقه و مبارزه با افراط گرایی و تروریسم در کنار ملت و دولت های منطقه که علاقه مند به همکاری با ایران هستند، می ایستد.

وی در پایان با بیان این که دیگر نمی توان با صرف هزینه های گزاف افکار عمومی دنیا را برای همیشه به انحراف کشاند، گفت: زمان نشان داده و خواهد داد که دوستان واقعی ملت ها و دولت های منطقه در برابر یورش و هجوم دیگران و تروریست های ضد بشری، کدام ملت ها و کشورها هستند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 32
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
05:17 - 1397/08/05
ترامپ کیلوی چنده ..تا زمانی که سپاه هست کشور ایران مشکلی ندارد انشالا
پاسخ ها
بدون نام
Turkey
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
پول مفت را بالا میکشد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
خیلی جو گیر شدی ...
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
شاه هم به نیروی گاردش خیلی می نازید مردم را دست کم گرفت سرنگون شد
Iran, Islamic Republic of
06:50 - 1397/08/05
این حرف نشون میده که چقدر بی فکر و بی خبر از اوضاع فاجعه بار مردم هستین یا اینکه خودتونو زدید به اون راه، جای تأسف داره
Iran, Islamic Republic of
07:01 - 1397/08/05
برای اربابان خیر ولی برای رعیت خیلی ، شماها ککتون هم نمیگزه
Iran, Islamic Republic of
07:17 - 1397/08/05
من اقای قاسمی رو تکذیب میکنم
Iran, Islamic Republic of
07:17 - 1397/08/05
بهرام که گور میگرفتی همه عمر دیدی که چگونه گور بهرام گرفت
United States
07:18 - 1397/08/05
اگر فرقی ندارد جواب بدید ، چرا قیمت ها اینقدر بالا رفته از رب گوجه تا هر چیزی که به چشم نمیاد گران شده تا کی دروغ؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
07:38 - 1397/08/05
اشتباه نکن گور پدر ترامپ احمدی نژاد مثل شیر در تمام صحنه ها حضور داشت و مردم خیلی راحت تر بودن
اگر مردم الان خیلی درگیر اقتصاد و بیکاری هستن مقصر بی تدبیری روحانی است آمریکا را مقصر ندانید
روحانی فقط حرف میزند عملی نمیکند چرا چون اصلا مدیریت او صفر است که با معاون خود هم مشکل دارد.
Iran, Islamic Republic of
07:59 - 1397/08/05
چه فرقی کرده تازه بهتر م شده ببین چقدر فراوانی وارزانی وجود داره نماینده جون چشماتو بمالی میبینی اینارو
Iran, Islamic Republic of
08:11 - 1397/08/05
برای مسولين فرق نمیکنه حتی ده سال ديگه تحریم بیشتر بشه.. برای هفت نسل بعدشون پول جمع کردن
Iran, Islamic Republic of
08:14 - 1397/08/05
برای شما فرقی نداره ولی پدر ما رو دراورده
Iran, Islamic Republic of
08:16 - 1397/08/05
دلار 3800 تومانی از نظر تو با دلار 14500 تومانی فرقی نداره ؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
08:23 - 1397/08/05
توهم زدی آم بهرام . ما هم گوش مخملی
Iran, Islamic Republic of
08:43 - 1397/08/05
یارو انگار ایران زندگی نمیکنه همه جنسها سه برابر شده
United Arab Emirates
08:55 - 1397/08/05
توایران شما بله اتفاقی نمیافته
اما توایران ما مردم معمولی که تو جناح بازیهاتون شریک نشدیم ونخواهیم شد خیلی وقته گرونی وتورم شروع شده وبدتر هم خواهد شد
Germany
09:11 - 1397/08/05
شاید واسه مردم خیلی فرق نکنه ولی واسه شماهای.... فرق میکنه.این گرونی و رکود هن بیشترین دلیلش یه مشت كاسب وتاجر ... گرونی ارز خارجی همش دست دولت حقه بازه
Iran, Islamic Republic of
09:15 - 1397/08/05
ایران نه بلکه شملها که ثروتمند شدید فرقی براتون نمیکنه
Iran, Islamic Republic of
09:31 - 1397/08/05
تو کجا زندگی میکنی. معلومه. ما نون نداریم بخوریم. اینو بفهم
Iran, Islamic Republic of
10:52 - 1397/08/05
اینا جیب خودشونو نگاه میکنن اصلا به فکر مردم نیستن....
Iran, Islamic Republic of
11:10 - 1397/08/05
دروغ نگو قیمت ارزچهاربرابره قیمت همه اجناس سه برابره دیگه دروغ بسه کسی برای حرفای شما تره خورد نمیکند.
United States
23:33 - 1397/08/06
برای شما فرقی نداره برای ما زمین تا اسمان
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج