دیوار کوتاه خانم بازیگر؛ همه چیز تقصیر «پانته‌آ بهرام» است!
۷۹۰۱۸۰
۰۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۴
۱۵۶۶۶ 
اتهام: پایبندی به قرارداد!
نخستین نفر منوچهر هادی، کارگردان دلدادگان، بود که به صحبت‌های پانته‌آ بهرام واکنش نشان داد و تلویحا اتفاقات پیش‌آمده را گردن پانته‌آ بهرام انداخت که «یکی از بازیگران اصلی ما در فینال کار با ما همراه نشد که مجبور شدیم فیلمنامه را تغییر دهیم و در نبود ایشان بهترین فینالی که می‌شد نویسنده کار بنویسه و ما بگیریم همین بود.»

روزنامه شهروند - پولاد امین: روز گذشته گزارشی چاپ شد با این مضمون که پانته‌آ بهرام، بازیگر سریال دلدادگان، در پستی اینستاگرامی با نشان‌دادن اعتراض به تغییر، یا به‌گفته این بازیگر سانسور پایان این سریال به تلویح خبر از مشکلات مالی این سریال نیز داده است.

این پست اینستاگرامی در کوتاه‌زمانی در شبکه‌ها و کانال‌ها دست‌به‌دست شد، اما در همین حد نماند و پای افراد دیگری را هم وارد کارزار کرد. نخستین نفر منوچهر‌ هادی، کارگردان دلدادگان، بود که به صحبت‌های پانته‌آ بهرام واکنش نشان داد و تلویحا اتفاقات پیش‌آمده را گردن پانته‌آ بهرام انداخت که «یکی از بازیگران اصلی ما در فینال کار با ما همراه نشد که مجبور شدیم فیلمنامه را تغییر دهیم و در نبود ایشان بهترین فینالی که می‌شد نویسنده کار بنویسه و ما بگیریم همین بود....»

پایبندی به قرارداد، اتهام پانته‌آ بهرام

اما پایان سریال قرار بود چگونه باشد که الان سر تغییراتش جنجال به‌ پا شده است؟

پانته‌آ بهرام گفته بود که «پایان افسانه این نبود، اگر بدقولی صداوسیما نبود! افسانه برای نجات پسرش، توسط‌ هاتف کشته می‌شد و...» این ماجرا را دیگر بازیگر پروژه، شاهرخ استخری هم تلویحا تأیید می‌کند: «ارغوان نباید تیر می‌خورد، خانم بهرام نازنین درست می‌گن، یه سه تا نقطه هم آخر جمله‌شون گذاشتن که اگه اجازه بدین یکى از اون نقطه‌ها رو هم من بگم، بله قرار بود افسانه توسط‌ هاتف کشته بشه ولی ٢ تا صدای شلیک شنیده می‌شد که یکیش گلوله ناقابلی بود که افسانه به ‌هاتف می‌زد....

حالا که می‌بینیم چه اتفاقی قرار بود بیفتد، متوجه می‌شویم اتفاق عجیب‌وغریبی هم قرار نبوده رخ دهد. قرار نبوده یک‌باره سریال ارتقا پیدا کند و بشود خانه پوشالی. ماجرای کناره‌گیری پانته‌آ بهرام اما انصافا ماجرای مهم‌تری است...

بازیگری که منوچهر‌ هادی از او گلایه دارد، پانته‌آ بهرام است؛ ایفاگر یکی از اصلی‌ترین نقش‌های سریال که کینه کهنه‌اش موتور محرک درام سریال است. این بازیگر که در پست خودش نیز با الصاق هشتگ #مسائل_مالی نشان داده بود که قصد ندارد وجود و بروز مشکل مالی با تهیه‌کننده را انکار کند، ظاهرا چون تهیه‌کننده نتوانسته بوده تعهدات مالی سریال را نسبت به ایشان برآورده کند، در روزهای پایانی سر فیلمبرداری حاضر نشده و غیبت ایشان هم برای منوچهر ‌هادی و بابک کایدان چاره‌ای نگذاشته مگر تغییردادن پایان‌بندی سریال.

درواقع می‌شود گفت که همه دردسرها سر کمبودهای مالی پروژه پیش آمده است. شاهرخ استخری هم آن را تأیید می‌کند: «قضاوت نمی‌کنم شما رو خانم بهرام، ای کاش می‌موندین و همه تیم با هم پایان بهتری رو برای سریالی که مردم دوست داشتن رقم می‌زدیم.»

حسرت تهیه‌کننده، کارگردان و البته شاهرخ استخری که «کاش خانم بهرام این چند روز را هم تحمل می‌کرد»، یعنی که این بازیگر از قراردادش تخطی نکرده؛ و گرنه واکنش منوچهر‌ هادی و دیگر همکاران پانته‌آ بهرام تا این حد مهربانانه نبود. موضعی که ایرج محمدی، تهیه‌کننده سریال نیز با عواملش اشتراک دارد که در کافه‌سینما به نقل از جوان آمده: «از آنجایی که صداوسیما به‌ عنوان یک نهاد مهم مدتی است با مشکل مالی روبه‌رو است، این مشکل مالی به سریال ما نیز منتقل شد و همین باعث شد که ما نتوانیم از پس تأمین خواسته‌های مالی خانم پانته‌آ بهرام برآییم و قطار خانواده دلدادگان به خاطر مشکلات مالی به ایستگاه آخر نرسید.»

حالا پانته‌آ بهرام در فضای مجازی متهم شماره یک ماجرا است. بازیگری با کارنامه‌ای تحسین‌شده و درجه‌یک که سر آخرین کارش شاید یک‌بار برای همیشه خواسته طبق قراردادش عمل کند. حالا او متهم است که دست کارگردان را در پوست گردو گذاشته و یک سریال را زمین زده است. البته مفاد قرارداد این بازیگر مشخص نیست، اما از سوی دیگر موضعگیری همدلانه و مهربان منوچهر ‌هادی و ایرج محمدی نشان از این دارد که این بازیگر چیزی بیش از تعهداتی که ابتدای کار به او داده شده، نخواسته که اگر این‌گونه نبود الان رسانه‌ها پر بودند از اتهام حرفه‌ای نبودن به بازیگری که تا همین‌جای کار هم یکی از معدود دلایل سطح قابل‌ قبول سریال بوده است.

پایبندی به قرارداد، اتهام پانته‌آ بهرام

پانته‌آ بهرام البته حاضر نمی‌شود با رسانه‌ای خاص صحبت کند و همه را وعده می‌دهد به گفت‌وگو با یکی از خبرگزاری‌ها- تا تمام نشریات و رسانه‌ها پاسخ سوالاتشان را بگیرند. اما پرسشی که اتفاقا نه پانته‌آ بهرام، بلکه تهیه‌کننده و کارگردان و البته مدیران صداوسیما باید پاسخ دهند این است که چرا باید اجازه دهند بازیگری که جز توقع پایبندی به تعهدات طرف مقابل گناه دیگری نداشته، زیر سوال برود. آیا کناره‌گیری پانته‌آ بهرام را نباید به‌ عنوان گام آغازین حرفه‌ای‌گری در صداوسیما اتفاقا مورد تشویق قرار داد؟ رسانه‌ای با درآمدهای نامحدود تبلیغاتی که اغلب برنامه‌هایش را به اسپانسرها سپرده، با ردیف بودجه مصوب و... چرا نباید به تعهداتش در قبال برنامه‌سازانش عمل کند؟

راستی منوچهر ‌هادی و ایرج محمدی آیا در صورت پاس‌نشدن چک‌های دستمزد خودشان نیز تا این‌حد مدارا می‌کردند و همکاران‌شان را به مدارا تشویق می‌کردند؟

انتشار یافته: 37
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:35 - 1397/08/06
سلام به نظر من که این سریال عالی بود دست همه عزیزان زحمتکش درد نکنه
Iran, Islamic Republic of
13:42 - 1397/08/06
بله شاید نظر شما در مورد پاس نشدن چک قابل قبول باشه ؛ ولی به نظر من همه چیز که پول نیست... الان مردم انتظار یه فیلم خوب رو داشتن و این در کارنامه زندگی پانته آ بهرام اثر میزاره یعنی مردم تا پایان عمر با انگشت نشونش میدن که این همون افسانه است که با نقشش تفاوتی نداشت
United Kingdom
15:22 - 1397/08/06
جالبه بعد از اینکه ارغوان ، هاتف رو با میله زد، امیر به جای اینکه به عنوان یه مامور پلیس، هاتف رو گیر بندازه و زنگ بزنه تا پلیس بیاد دستگیرش کنه فرار کرد!!!! ابنم تقصیر خانم پانته آ بهرامه؟؟!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
نیومدن پلیس ها چی ؟!اصلا خیلی خنده داره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
واقعا ااااااا
چطور به ذهن من نرسید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
اصلا فرارش به کنار اینا میتونستن قبل از فرار دستوپا هاتف رو ببندن یا اسلحه رو ازش بگیرن ولی اینکارم نکردن خیلی سوتی دادن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
آفرین نظرتون کاملا درست هست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
همیشه همینه
Iran, Islamic Republic of
15:31 - 1397/08/06
بدون وجود شخصیت ایشون هم میتونست یه پایان قابل درک داشته باشه اگه شما عرضه شو داشتی ... مخصوصا این حرفو میزنن که سریال مزخرف و بی سر و تهشون رو بندازن گردن یه نفر که فقط حقشو میخواسته
Iran, Islamic Republic of
16:11 - 1397/08/06
اگه همون آرش مجیدی و لیندا کیانی رو پیر میکردن ..خیلی بهتر بود تا بجاش پانته آ بهرام رو بیارن. .....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
گریم شون میکردن که بعد امثال شما بیاید این دفعه به گریم شون گیر بدید؟!
ماشالا اکثر ایرانی هم که فقط میخوان به یه چیز گیر بدن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
نظر منم همینه
رها
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۰
پیر کردنشونم دیدیم تو سریال ستایش و کیمیا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
آره
سنبل
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۸
اصلا مدل این سریال این اجازه رو نمیداد اگه این جوری میکردن تو بخش دوم همش لو میرفت و در ضمن صورت افسانه هم به نظر میومد بعد از سوختگی جراحی شده بود پس باید تغییر میکرد.
Iran, Islamic Republic of
16:21 - 1397/08/06
خانم بهرام وامثال اون که همش مردم مردم میکنن ای کاش بخاطر دل مردم تا اخر سریال میموندن
Iran, Islamic Republic of
20:00 - 1397/08/06
واقعا درد مملکت و مردم سریال دلدادگانه! !!!!کارگردان و بازیگر و ....همه پولشونو میکیرن و حالشون رو میکنن!!! از تورم و فلاکت و گرانی و .... رسیدیم به منوچهر و افسانه و هاتف و ......!!! خاک بر سر ما!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
واقعا خاک بر سر تو و امثال تو .
چرا نمیفهمی مقاله ای که نوشته شده راجع به برخورد یک بازیگر با عوامل فیلمه و کاملا منطقیه که مردم بیان نظرشونو بگن.نمیدونم چرا شماها فقط تلاش میکنین مردمو نا امید کنین و درد بزارین رو درد مردم.حالم از آدمایی مثل شما که جایگاه هیچ بحثی رو نمیدونن بهم میخوره.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
عالی بود سریال فقط اخرش خیلی بد تموم شد(((۰۰۰۰
Iran, Islamic Republic of
01:21 - 1397/08/07
پانته آ بهرام عالی بازی کرد به خصوص با وجود بازی های سردو مصنوعیه دیگر بازیگران.به نظرم اعتبار سریال به بازی ایشون بود.درخواستشون کاملا منطقی بوده
Iran, Islamic Republic of
08:02 - 1397/08/07
من نمیفهمم کجای پست خانم بهرام میگه که سریال رو سانسور کردن؟؟؟؟؟ گفته پایان این نبود اگه بدقولی صدا و سیما نبود و بعد هم هشتگ زده مسایل مالی
این پست کاملاً همونطور که خود ایشون هم گفته کاملاً شفاف و روشنه کسانی که مسأله سانسور رو از حرف ایشون برداشت کرده اند واقعاً مشکل مغزی دارند!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
آخه از وقتی جناب ژوله چالش سانسور در صداوسیما رو به راه انداخت همه دلشون میخواد یه خودی نشون بدن
Iran, Islamic Republic of
11:55 - 1397/08/07
درسته كه خانم بهرام حقشو مي خواسته
اما اي كاش خانم بهرام عزيز به خاطر مردم كه اين سريالو دوست داشتن و به خاطر همكارانشون كه زحمت كشيدن تا اين سريال كار خوبي از آب در بياد مدارا مي كردن تا اين سريال خوب و دوست داشتني پايان بهتري داشته باشه
ممنون از همه عوامل دست همه تون درد نكنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
امثال این خانم فقط شعار مردم دوستی میدن وگرنه شعورشو ندارن اینا فقط بنده پولن
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1397/08/07
نالايقي خودشون رو در ساخت سريال ميندازن گردن بازيگرا
جالبه كه تاحالا تو كلي از سريال هاي خارجي هم اين اتفاق افتاده كه بازيگر يهو از سريال كناره گيري كنه ولي كدومشون انقدر آبكي تموم شدن؟؟
Iran, Islamic Republic of
16:28 - 1397/08/07
کاربر مهرآسا ببخشید اشتباهی منفی دادم.. فقط دلم میخواست ببینم اگه خانم بهرام حضور داشتن چه پایان درخشانی برا سریال رقم می‌خورد.. یه سریال دور از معنا با یکسری بازی مصنوعی و ملال آور، کمدی هم نبود بخندیم.. بخدا مردم فرق سریال خوب رو از بد تشخیص میدن یه کم روی فیلمنامه ها و بازیها وقت بذارید، اگه سریال خوب نمیتوانید بسازید نسازید میزنیم شبکه پویا..
Iran, Islamic Republic of
00:42 - 1397/08/08
اينا هنرمند نيستن اينا پول پرستن به خاطر پول گروكشي مي كنن و سريال را داغون مردم هم كه هيچي مهم نيستن قلب يخي رو يادتون رفته ؟؟
Iran, Islamic Republic of
10:06 - 1397/08/08
بله عالی بود ولی آخرش مسخره به تمام معنا بود. افسانه در عرض نیم ساعت رسید لب مرز!!!!!!!! اما مالک و زنش نرسیدن کردان!!!!!! ارغوان به اون طرز تیر خورد و زنده موند!!!! و راننده هاتفو تو اون جاده خلوت ندید!!!!!!!!!!! و با اون سرعت زیرش کرد!!!!! خلاصه طنز خوبی بود آخرین قسمت
United Arab Emirates
14:06 - 1397/08/11
واقعا نمی دونم چی بگم ۵۹ قسمت نشستیم پای سریال دلدادگان منتظر صحنه اخر بودیم که افسانه با امیر رو به رو بشه بعد با چند تا اهنگ تموم میشه هیچ وقت یادم نمیره کار زشته خانم بهرام رو . بعدش همیشه بازیگرا میگن نصف زندگی ما مردم هستن خوب اگه راست میگی وایسا کارت رو انجام بده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج