غرضی: این دوره راحت‌تر از دهه ۶۰ می‌گذرد
۷۹۵۴۵۴
۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
۲۰۵۶ 
رقیب روحانی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم گفت: ملت هیچ‌گاه علیه منافع کشور و جامعه اقدام نمی‌کند اما امیدوارم مقاومت مردم به تصحیح مدیریت بینجامد.

ایلنا نوشت: رقیب روحانی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم گفت: ملت هیچ‌گاه علیه منافع کشور و جامعه اقدام نمی‌کند اما امیدوارم مقاومت مردم به تصحیح مدیریت بینجامد.

سید محمد غرضی با اشاره به سخنان برخی از مسئولان در خصوص مشابهت‌های شرایط امروز ایران با شرایط تحریم‌های زمان جنگ گفت: امروز با استناد به برخی صحبت‌ها برخی به دنبال تفکیک وزارت خانه‌ها هستند که این مساله در زمان جنگ هم صورت گرفت، اما موثر واقع نشد.

وی ادامه داد: مشکل ما مدیریت است که هم آن زمان خیلی توانمند نشد و هم امروز و مشکل ما در دهه ۶۰ هم همین بود که اتفاقات منجر شد که بار بر دوش مردم تحمیل شود. در اوایل جنگ و در سال‌های ۵۹ و ۶۰ اگر معیار قیمت دلار باشد؛ قیمت آن ۳۰ تا ۳۵ تومان بود که در اواخر جنگ با افزایش ۵ برابری به قیمت ۱۵۰ تومان رسید و در این دوره نیز همان وضع پیش آمده و همواره مدیریت است که زیر سوال می‌رود. مردم و قاعده جامعه همواره تحمل کرده است و صاحبان امتیاز در شرایط بحرانی برای خود منبع غیرمنطقی به دست آورده‌اند. من این دوره‌ها را این گونه تشریح می‌کنم که مردم در انقلاب خود پایدار هستند.

وزیر پست، تلگراف وتلفن در دهه شصت گفت: برای مثال در زمان قاجار وقتی روسیه شمال کشور و انگلیس جنوب کشور را گرفته بود مردم انقلاب مشروطه را به وجود آوردند و در زمانی که متفقین کشور را در زمان جنگ دوم جهانی تصرف کردند، من شاهد بودم که گاهی نان برای خوردن وجود نداشت، مردم ایستادند و نفت را ملی کردند و همینطور در دوره‌های مختلف این مردم بودند که برای کشورشان استادگی کردند.

وی ادامه داد: مردم کشورشان را دوست دارند و برایش جان می‌دهند. در دوره جنگ وضع مردم نگران‌کننده بود؛ شبکه گاز در زمان وزارت من شکل گرفت اما کفایت از گرانی و تورم نمی‌کرد. الان هم ظرف کمتر از یک سال نرخ ارز از ۳۰۰۰ تومان به ۱۲۰۰۰ تومان و بالاتر رسیده و مردم تحمل می‌کنند.

غرضی گفت: این درحالی است که گروه‌های داخلی و خارجی به مردم فشار می‌آورند تا اراده مردم شکننده شود. این ملت اما نشان داده‌اند که توانایی فوق فشارها را دارد و اعمال قدرت می‌کند. این ملت علیه منافع کشور و جامعه اقدام نمی‌کنند و این دوره بسیار راحت‌تر از دهه ۶۰ خواهد گذشت اما امیدوارم مقاومت مردم به تصحیح مدیریت بینجامد؛ اگر راه مدیران به قاعده جامعه نیست باید تغییر کنند تا مردم رضایت داشته باشند.

وی در خصوص مولفه‌های مدیریت بحران در وزارت‌خانه‌ها گفت: متاسفانه در زمان جنگ هم خیلی مدیریت‌ها موثر نبود و مقاومت مردم چاره‌ساز شد. معمولا مدیریت‌های دولتی ما بیش از درآمد هزینه کردند و به مردم فشار آوردند و این مدیریت‌ها با این عملکرد قادر به کسب رضایت مردم نیستند چراکه مدیریت‌ها زیر سوال هستند. تا این مدیریت‌ها و روش اداره کشور عوض نشود، چه تحریم باشیم و چه تحریم نباشیم گرانی بر جامعه تحمیل می‌شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
United Kingdom
11:27 - 1397/08/20
راس میگه
واسه مسئولین خیلی بهتر میگذره
Iran, Islamic Republic of
11:39 - 1397/08/20
براي شما كه قطعاً راحت تره! مديريت شما رو هم موقع جنگ ديديم كه به اخطارهاي فرماندهان ارتش درباره فعل و انفعالات نيروهاي عراقي گوش نكردي تا اينكه كار از كار گذشت و عراق حمله كرد
Iran, Islamic Republic of
11:49 - 1397/08/20
بله جناب غرضی دهه شصت دلارهای شما هفت تک تومانی بود نه حالا که بیست هزاره؟!!ماهی چند دلار پس انداز کردی که چنین تزی ارائه میدهید
Iran, Islamic Republic of
12:01 - 1397/08/20
ما ماباماشما مسولین فرق میکنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۰
هموطنان عزیز اینا خبر ندارن ملت با چه ذلتی زندگی میکنن واگر هم میدونن خییلی بی تفاوتن مگه ما ازخودمان هیچی نداریم این همه گرانی تو این مملکت هیچی تولید نمیشه همه ازحارج میاد همه دلار میخورند لعنت به این دلار و لعنت براونایی که باد لار بازی زندگی مردمو جهنم کرده اند مگه ما فولاد نداریم مگه ما گندم نداریم مگه ما طلا نداریم مگه ما کشاورزی نداریم مگه ما دامداری نداریم مگه ما تومملکت کارگر و مهندس نداریم مگه ما هزاران شهید که خونشان رابه پای این کشور داد دن و امروز این خونها علنا زیر پا گذاشته شد ه آن چه چیزی شیرینتر از جان آدم هست ...یه کارگر ماهی یک ونیم میلیون پول میگیره اونم تا وسط ماه تموم میشه کجاین اونایی که چندصد میلیونی حقوق میگیرن ...
United States
12:16 - 1397/08/20
خدا نسلتونو نابود کنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۱
به حق 14 معصوم
Iran, Islamic Republic of
12:36 - 1397/08/20
برای شما ودیگر مسئولین ومرفهین بیدرد بعله!
Iran, Islamic Republic of
12:51 - 1397/08/20
برای مسئولین همه چیز خوبه مردم هم مهم نیستن لااقل عذرخواهی کنید یا حداقل همدردی کنید واقعا روزگار سخت میگذره
United Arab Emirates
13:01 - 1397/08/20
برای شما مسئولین بله ما ملت داریم زجر می کشیم
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1397/08/20
شماکه زیرفشارنیستین..ماهم که مجبوریم تحمل میکنیم
Iran, Islamic Republic of
13:44 - 1397/08/20
خداروشکر تو رییس جمهور نشدی
وگرنه از ۸۵ میلیون نفر ، نصفشون کارتن خواب شده بودن
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1397/08/20
خدایا این ها را هدایت کن .
Iran, Islamic Republic of
21:37 - 1397/08/20
شب سمور گذشت و لب تنور گذشت....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج