کشوری که تمیزترین اسکناس های دنیا را دارد!
۷۹۷۱۹۳
۲۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵
۸۳۷۰ 
حتماً به یاد دارید که در دوران کودکی وقتی به اسکناس یا سکه‌های پول دست می‌زدید، پدر و مادرها می‌گفتند دست‌های خود را بشویید. این یک توصیه درست و به جا بود چون همه می‌دانند که اسکناس‌های پول در دست هزاران نفر می‌چرخد و معلوم نیست که چه میکروب‌ها و باکتری‌هایی روی این برگه‌های با ارزش اما کثیف جمع شده‌اند.

وبسایت لست سکند:حتماً به یاد دارید که در دوران کودکی وقتی به اسکناس یا سکه‌های پول دست می‌زدید، پدر و مادرها می‌گفتند دست‌های خود را بشویید. این یک توصیه درست و به جا بود چون همه می‌دانند که اسکناس‌های پول در دست هزاران نفر می‌چرخد و معلوم نیست که چه میکروب‌ها و باکتری‌هایی روی این برگه‌های با ارزش اما کثیف جمع شده‌اند. به نظر شما تمیز‌ترین و بهداشتی‌‌ترین اسکناس‌ها را کجا می‌توان پیدا کرد؟ منظور ما اسکناس‌های تازه در بانک‌ها نیست، سوال این است که فکر می‌کنید اسکناس کدام کشور پاکیزه‌تر باشد؟

اسکناس‌های کونای کرواسی
در یک تحقیق جالب انجام شده مشخص شد که فقط تعداد محدودی از گونه‌های انواع باکتری روی اسکناس‌های کونای کرواسی وجود دارد در حالی که در مقایسه با دیگر اسکناس‌های در گردش دیگر کشورها این مقدار آلودگی بسیار کمتر است. این اسکناس‌های مورد آزمایش از منابع مختلف مثل بانک‌ها، فروشگاه‌‌ها و ... جمع آوری شدند که انتظار می‌رود مقدار زیادی باکتری و انواع میکروب‌های دیگر را از دست‌های هزاران نفر در خود جمع کرده باشند.

کشوری که تمیزترین اسکناس های دنیا را دارد!

این طور که مشخص شد کونای کرواسی پول کثیفی نیست. در این تحقیق حتی دیده شد که ۳۰ درصد اسکناس‌ها در حد کاملاً تمیز هستند و هیچ میکروارگانیسم مقاومی ندارند. فقط یک سری باکتری‌ها که روی پوست انسان زندگی می‌کنند و یک گونه‌ی باکتری مضر به نام Klebsiella روی این اسکناس‌ها مشاهده شد.

کشوری که تمیزترین اسکناس های دنیا را دارد!

نتایج این تحقیق که به طور مشابه روی اسکناس‌های سایر کشورها هم انجام شده است نشان داد که اکثر باکتری‌های مضر و بیماری‌زا که روی اکثر اسکناس‌ها به راحتی پیدا می‌شود روی کونای کرواسی خیلی کمتر از حد انتظار هستند. اسکناس‌های مورد استفاده در این تحقیق با این که ظاهری کهنه و از کار افتاده داشتند اما در مقایسه، آلوده به تعداد کمتری گونه‌های بیماری‌زا بودند.

کشوری که تمیزترین اسکناس های دنیا را دارد!

این تحقیق توسط گروهی از دانشجویان دانشکده پزشکی اوسییک انجام شده است. در همین رابطه دکتر sc. Domagoj Drenjančević که راهنمای این تحقیق بوده است اظهار داشت: «کشورهای دیگر هم می‌توانند از فرمول‌های مشابهی برای تولید اسکناس‌های خود استفاده کنند تا از تبدیل شدن پول ملی به منبع آلودگی و ناقل گسترش دهنده باکتری‌های مضر در ابعاد بزرگ جمعیتی جلوگیری کنند. »

کشوری که تمیزترین اسکناس های دنیا را دارد!

پول ‌به شکل اسکناس و سکه یکی از راه‌های مهم پخش شدن تعداد زیادی از بیماری‌های واگیردار است اما نتیجه‌ی این تحقیق منتشر شده می‌تواند خیال اهالی کرواسی را تا حدودی راحت کند. البته نباید توصیه‌های شستن دست‌ها بعد از دست زدن به پول و همینطور استفاده درست از پول برای تمیز نگهداشتن را از یاد ببریم.

کشوری که تمیزترین اسکناس های دنیا را دارد!

افزایش گونه‌های باکتریایی مقاوم به آنتی‌بیوتیک‌های موجود تبدیل به یک چالش جدی شده است، به همین دلیل مهم‌ترین کاری که می‌شود در حال حاضر کرد دوری از هرگونه آلودگی و تمیز نگه‌داشتن همه چیز برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های ناشی از این گونه‌های مقاوم است.

انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1397/08/25
وای چقد خوب
من عاشق اسکناس هستم
البته تمیز باشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
همون کثیفاشو بده به من
Iran, Islamic Republic of
23:32 - 1397/08/25
ببخشید
فعالیت شما در بخش سرگرمی در روز بسیار کم شده است
قدیم 5 تا 6 تا آیتم میگذاشتید
حالا 10 ساعت است هیچ چیزی نگذاشتید
Iran, Islamic Republic of
09:16 - 1397/08/26
پول ایران چی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
اینا ریال هایذما رو ندیدن وگرنه همچین حرفی نمیزدن
Iran, Islamic Republic of
02:53 - 1397/08/27
من ی هزاری نصفه دارم تو کمدم .نزدیک سه ساله نگهش داشتم بلکه ی نصفه هزاری دیگ ببینم بچسبونمشون بهم برم دو نخ سیگار بگیرم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج