جراحی زیبایی بینی؛ قیمت سال ۹۹ و جدیدترین انواع آن
۷۹۸۲۰۵
۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
۷۲۸۸۵۴
محتوای حمایت‌شده
جراحی زیبایی بینی یکی از رایج‌ترین جراحی‌هایی است که امروزه به‌خصوص در کشور ما انجام می‌شود. هزینه عمل بینی در ایران بسته به نوع بینی و منطقه جغرافیایی بین ۲ تا ۲۰ میلیون تومان متفاوت است. جراحی زیبایی بینی به دو روش باز و بسته انجام می‌شود.

برترین ها: جراحی زیبایی بینی پرتقاضاترین جراحی زیبایی صورت می‌باشد که امروزه رواج بسیار یافته است. هرچند جراحی زیبایی بینی به صورت تخصصی و حرفه‌ای در بخش جراحی گوش و حلق و بینی آموزش داده می‌شود. با این حال جراحان بسیاری در این زمینه فعالیت می‌کنند. با افزایش آگاهی عمومی، تمایل واجدین شرایط، جراحی زیبایی بینی برای انجام این عمل توسط جراح گوش، حلق و بینی افزایش یافته است و بیشتر بیماران به دنبال عمل جراحی زیبایی بینی با حفظ عملکرد طبیعی بینی می‌باشند.

جراحی زیبایی بینی؛ قیمت سال ۹۹ و جدیدترین انواع آن

جراحی زیبایی بینی؛ قیمت سال ۹۹ و جدیدترین انواع آن

جهت ارتباط مستقیم با دکتر محمدجواد هجرتی در واتساپ پیغام بگذارید.

طی جراحی زیبایی بینی می‌توان علاوه بر جنبه‌های زیبایی انحراف داخل بینی، انسداد ناحیه دریچه داخلی بینی، شاخک‌های بزرگ و پولیپ بینی را نیز عمل جراحی کرد که باعث بهبود و نتیجه مطلوب جراحی و تنفس طبیعی و راحت بعد از عمل می‌شود.

در رینوپلاستی مدرن حفظ اسکلت بینی و عدم آسیب بافتی داخل بینی بسیار مهم محسوب می‌شود. این امر نیازمند تبحر حوصله و دقت بالا حین عمل جراحی توسط جراح متخصص گوش، حلق و بینی میباشد

برای اکثریت علاقمندان به زیبایی بینی هدف از این عمل جراحی اصلاح شکل ظاهری و داخلی بینی بدون باقی ماندن اثر جراحی و حفظ استایل طبیعی بینی است.

عمل جراحی بینی به چند روش صورت می‌پذیرد؟

به طور کلی عمل جراحی زیبایی و پلاستیک بینی یا رینوپلاستی به دو شیوه عمل جراحی باز و بسته انجام می‌شود:

در صورتیکه بینی به لحاظ ظاهری و داخلی مشکات متعددی نداشته باشد می‌توان به روش بسته عمل جراحی را انجام داد. در این روش برش پوستی زده‌نمی‌شود و برش‌های جراحی در داخل بینی انجام می‌شود.

تورم بعد از عمل در جراحی بسته کمتر از جراحی باز است و بهبود سریعتر دارد، اما دسترسی جراح به طی عمل به قسمت‌های مختلف بینی کمتر است.

جراحی زیبایی بینی؛ قیمت سال ۹۹ و جدیدترین انواع آن

جراحی زیبایی بینی؛ قیمت سال ۹۹ و جدیدترین انواع آن

جهت مشاهده نمونه‌ها از اینستاگرام بازدید نمایید.

@drhejratii

در روش باز، برش جراحی از روی پوست جلو بینی داده می‌شود. چه در روش باز و چه در روش بسته پس از انجام برش‌های جراحی پوست بینی از سطح استخوان‌ها و غضروف‌های بینی جدا می‌شود تا جراح بتواند تغییرات لازم را روی آن انجام دهد. سپس در صورت لزوم قوز بینی برداشته می‌شود و قسمت استخوانی بالای بینی تراشیده و باریک می‌شود.

پس از آن غضروف‌های نوک بینی نیز در صورت لزوم اصلاح می‌شوند، به نحوی که عیوب بینی برطرف شوند و بینی زیباتر شود و متناسب با شکل صورت شخص باشد. هر یک از این دو روش نکات مثبت و منفی خاص خود را دارد و در انتخاب هر یک از آن‌ها سلیقه و مهارت جراح و معیارهای متعددی دخالت دارد.

مزیت جراحی بینی به روش بسته:

 • زمان عمل کوتاه‌تر است.
 • برش پوستی‌ در ناحیه کلوملا را ندارد.
 • تورم بعد از عمل کمتر است.

مزیت‌ جراحی بینی به روش باز:

 • دید بهتر جراح
 • توانایی برای انجام عمل در بینی‌‌های مشکل
 • سهولت در گذاشتن گرافت‌های غضروفی و استخوانی یا پروتز‌ها

انواع مدل جراحی زیبایی بینی

عمل بینی طبیعی

اکثریت آقایان و نیز بسیاری از خانم ها این مدل بینی را می پسندند. منظور از بینی طبیعی این است که اشکالات ظاهری بینی مانند قوز بینی، افتادگی نوک بینی، انحراف ظاهری، پهنای نوک بینی به نحوی وضع شوندکه بینی در عین حال که زیبا تر و شکیل تر می شود، ظاهری به اصطلاح “عملی” و “مصنوعی” پیدا نکند.

جراحی زیبایی بینی؛ قیمت سال ۹۹ و جدیدترین انواع آن

جراحی زیبایی بینی؛ قیمت سال ۹۹ و جدیدترین انواع آن

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۷۸۵۷۱۹

۰۹۳۸۳۸۴۳۰۶۲

عمل بینی نیمه فانتزی

تقریبا نیمی از خانم های متقاضی عمل جراحی زیبایی بینی خواهان بینی نیمه فانتزی هستند.

منظور از بینی نیمه فانتزی مدلی است که ضمن حفظ تناسب سایز و شکل بینی با سایر اجزای صورت نوک بینی کمی از حالت طبیعی سربالاتر و قوس پشت بینی نیز کمی بیشتر باشد.

در این مدل پهنای بینی از روبرو و سایز سوراخ ها نیز کمی از حالت طبیعی باریکتر خواهد بود.

در این مدل نیز بینی ظاهر غیر طبیعی و “عملی” ندارد نوک بینی بیش از حد بالا نرفته و ظاهر به اصطلاح “خوکی” پیدا نمی شود و همچنین قوس پشت بینی به حالت “سرسره ای” تبدیل نمی شود.

جراحی زیبایی بینی؛ قیمت سال ۹۹ و جدیدترین انواع آن

جراحی زیبایی بینی؛ قیمت سال ۹۹ و جدیدترین انواع آن

جهت مشاهده نمونه‌ها از اینستاگرام بازدید نمایید.

@drhejratii

مدل های غیر طبیعی بینی

برخی از متقاضیان عمل جراحی زیبایی بینی خواهان مدل های غیر طبیعی بینی هستند. از مشخصات این مدل ها بالا رفتن زیاد نوک بینی، قوس بیش از اندازه در پشت بینی فرو رفتگی زیاد ناحیه پره های بینی و کوچک شدن زیاد سایز بینی است. نتیجه این عمل ها این است که بعد از عمل در نگاه اول ظاهر غیر طبیعی و به اصطلاح “عملی” بینی مشهود و نمایان است.

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی جزو جراحی‌های مهم و حساس بینی محسوب می‌شود. در رینوپلاستی مدرن با اسکلت بینی نتایج  رضایت بخشی از بینی گوشتی به دست می‌آید. مشاوره قبل از عمل این بیماران بسیار مهم است و نیازمند بررسی دقیق بینی و توقعات بیمار و پتانسیل بینی جهت بهبود است.

جراحی زیبایی بینی؛ قیمت سال ۹۹ و جدیدترین انواع آن

جراحی زیبایی بینی؛ قیمت سال ۹۹ و جدیدترین انواع آن

جهت ارتباط مستقیم با دکتر محمدجواد هجرتی در واتساپ پیغام بگذارید.

هزینه جراحی زیبایی بینی

هزینه جراحی زیبایی بینی شامل بخش‌های مختلف هزینه پزشکی مانند جراح، پزشک بیهوشی کلینیک جراحی، پرسنل اتاق عمل، لوازم مصرفی و دارویی و... است که هزینه پزشک جراح طبق توافق پزشک و بیمار متقاضی تعیین می‌گردد.

و هزینه های بعد از عمل نیز شامل:

 • ویزیت ماه اول، هر هفته
 • ویزیت سال اول، هر سه ماه
 • ویزیت سال دوم، هر ۶ ماه

دستمزد جراح بینی استخوانی ممکن است به چندین میلیون برسد که بسته به شرایط هر جراح متفاوت است. دستمزد های ارائه شده توسط جراحان مختلف، ممکن است با توجه به نوع عمل مورد نیاز نیز متفاوت باشند. این امر منصفانه است، چرا که عمل های پیچیده تر، به تخصص، مهارت و زمان بیشتری در اتاق عمل نیاز خواهند داشت.

نکات قبل از جراحی بینی

 • آسپرین و داروهای مشابه آن مانند پروفن دست‌کم دو هفته پیش از عمل نباید مصرف شوند زیرا تمایل به خونریزی را افزایش می‌دهند.
 • در صورت سرماخوردگی ویروسی لازم است عمل جراحی به مدت چند هفته به تعویق بیفتد.
 • هدف هر عمل زیبایی بهبود بخشیدن به وضع ظاهری است نه رسیدن به زیبایی کامل و مطلق.
 • دو هفته قبل و بعد از عمل جراحی نباید سیگار کشید.
 • 8 ‌ساعت قبل از عمل نباید چیزی خورد.
 • در صورت مصرف داروهای گیاهی باید با پزشک خود مشورت کنید.
 • در مشاوره قبل از عمل زیبایی بینی علاوه بر انتظارات و توقعات بیمار به مسائل مربوط به سلامت عمومی بیماری‌های زمینه‌ای میزان فعالیت بدنی و رضایت همسر و والدین توجه می‌شود.

جراحی زیبایی بینی؛ قیمت سال ۹۹ و جدیدترین انواع آن

هزینه های قبل از جراحی شامل موارد زیر می باشد:

 • سی تی اسکن
 • آزمایش خون
 • عکس آتلیه

نکات بعد از عمل جراحی زیبایی بینی

 • در 24 ساعت اول پس از عمل بینی بهتر است در جهت کاهش تورم دور چشم از کیسه یخ روی چشم‌ها استفاده شود.
 • طی چند هفته پس از جراحی بینی برای بهتر شدن تنفس می‌توان روزانه در چند نوبت با محلول سرم نمکی، داخل بینی را شست‌وشو داد.
 • تا دو هفته پس از عمل زیبایی بینی سعی شود از تخلیه ترشحات بینی با فشار خودداری شود.
 • رفتن به مسافرت بعد از 5 تا 7 روز بعد از عمل بلامانع است.
 • در هفته‌های اول پس از عمل لازم است از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری شود.
 • طی روزهای اول پس از عمل جراحی بینی از هرگونه ضربه به بینی باید پرهیز شود. به‌عنوان مثال هنگام خواب باید طاق باز خوابید.
 • هنگام خوابیدن سعی شود نیم‌تنه بالاتر از پاها قرار گیرد تا ورم کمتری در ناحیه صورت ایجاد شود.
 • در هفته‌های اول پس از عمل بینی لازم است از فعالیت‌های بدنی شدید و ورزش‌های سنگین اجتناب شود.
 • از خوردن غذاهایی که به جویدن طولانی نیاز دارند در هفته‌های اول باید پرهیز شود.
 • در هفته اول پس از عمل سعی شود عطسه با دهان باز انجام شود و از حرکات شدید صورت هنگام خنده و نیز از گریه اجتناب شود.
 • شستن صورت یا حمام کردن به شرطی که پانسمان روی بینی خیس نشود بلامانع است.
 • استفاده از لنزهای تماسی چشم و مواد آرایشی روز بعد از عمل بلامانع است.

جراحی زیبایی بینی؛ قیمت سال ۹۹ و جدیدترین انواع آن

جراحی زیبایی بینی؛ قیمت سال ۹۹ و جدیدترین انواع آن

جهت مشاهده نمونه‌ها از اینستاگرام بازدید نمایید.

@drhejratii

پاسخ به سوالات متداول

دوستم با یک و نیم میلیون بینی خود را عمل کرده و بسیار از نتیجه راضی است آیا می توانم به پزشک او اطمینان کنم؟

این ارزانی می تواند علل مختلفی داشته باشد. گاهی اوقات عمل جراحی بینی با هزینه حتی یک میلیون تومان در بیمارستانهای آموزشی تهران توسط رزیدنت ها انجام می شود.

یکی دیگر از علل ارزانی هزینه جراحی زیبایی بینی آشنایی با کارمندان یا پزشکان برخی کلینیک هایی زیبایی است. این کافیست تا برای انجام جراحی زیبایی بینی خود فقط مبلغ ناچیزی بین یک تا دو میلیون تومان بپردازید؛ مبلغی که اگر از کارمندان آن مرکز باشید، به پرداخت هزینه های وسایل مورد استفاده در اتاق عمل و شیرینی پزشک محترم ختم می شود.

از آنجایی که عمل بینی بسیار عمل حساسی است و در صورت عدم موفقیت عوارض جبران ناپذیری در پی دارد عمل های ارزان قیمت تحت نظر افراد بی تجربه توصیه نمی شود.

سن مناسب برای جراحی زیبایی بینی

در جراحی بینی محدودیت سنی مشخصی وجود دارد و توصیه می‌شود قبل از سن تعیین شده این عمل انجام نشود چرا‌که می‌تواند مشکلاتی را برای افراد به همراه داشته باشد. سن عمل جراحی زیبایی در دختران از سن 15 سالگی ودر پسران از سن 17 سالگی به شرط رشد كامل جسمی وفكری وداشتن انگیزه كافی فرد امكان‌پذیر است.

چه کسانی نباید عمل جراحی انجام دهند؟

عمل جراحی پلاستیک و زیبایی بینی در اطفال، افراد مسن و کسانی که بیماری‌هایی مانند سرطان، بیماری‌های خونی، عیوب انعقادی و امراض ناتوان‌کننده مزمن، عفونت‌های حاد، بیماری‌های روانی و قلبی شدید دارند، ممنوع است.

جراحی زیبایی بینی؛ قیمت سال ۹۹ و جدیدترین انواع آن

چه کسانی به جراحی بینی نیاز دارند؟

تقریبا 27 درصد به جراحی بینی نیاز دارند، البته به خود شخص بستگی دارد. مواردی مثل کجی ‌بینی، بزرگی یا قوز بینی، انحراف بینی، یا زائده‌ای در بینی داشته باشد.

آیا هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی متفاوت است؟ بالاتر است یا پایین تر؟

عوامل مختلفی در هزینه جراحی زیبایی بینی تاثیر گذار هستند از جمله تغییراتی که نیاز است در جراحی زیبایی بینی انجام شود ، نوع بینی ،نوع پوست بینی ، داشتن و یا نداشتن پولیپ بینی و …، با توجه به اینکه فاکتورهای مختلفی در هزینه جراحی بینی تاثیر گذار هستند به طور دقیق نمی توان بیان کرد هزینه جراحی بینی استخوانی ( پوست نازک ولی غضروفها محکم ) چقدر است.

آیا می توانم قسمتی از هزینه جراحی بینی را از بیمه گیرم؟

اگر قصد شما از انجام عمل جراحی بینی، اصلاح نحوه ی عملکرد آن و رفع نواقصی چون انحراف تیغه ی بینی و مشکلات تنفسی است، بیمه قسمتی از هزینه عمل بینی (و یا حتی همه ی آن) را پوشش خواهد داد. حتما قبل از انجام جراحی پلاستیک بینی، با شرکت بیمه ی خود هماهنگی های لازم را انجام دهید چرا که برخی از این شرکت ها نیاز به تایید قبل از انجام عمل بینی دارند.

جراحی زیبایی بینی؛ قیمت سال ۹۹ و جدیدترین انواع آن

جراحی بینی که تنها با هدف زیبایی انجام شود، معمولا توسط شرکت های بیمه پوشش داده نمی شوند.

به هر حال ثابت کردن این شرایط به موسسه بیمه می‌تواند دشوار باشد و اغلب لازم است این وضعیت مورد تایید کارشناسان بیمه قرار گیرد.

در اکثر موارد موسسات بیمه، هزینه صاف کردن تیغه بینی را تحت پوشش خود قرار می‌دهند. به این عمل جراحی در اصطلاح سپتوپلاستی (septoplasty) گفته می‌شود. تایید وجود انحراف در تیغه بینی با معاینه آن توسط پزشک با استفاده از ابزارهای مخصوص امکان‌پذیر است.

هزینه عمل ترمیمی بیشتر از عمل بار اول است؟

گاهی نتیجه مورد نظر در جراحی بینی حاصل نمی شود و نیاز به جراحی مجدد است. در صورت نیاز به جراحی مجدد توصیه می شود حداقل یک سال بعد جراحی دوم انجام شود. معمولا هزینه جراحی ترمیمی از جراحی زیبایی بینی برای بار اول بیشتر است.

جراحی زیبایی بینی؛ قیمت سال ۹۹ و جدیدترین انواع آن

به گفته ی دکتر محمدجواد هجرتی، متخصص و جراح گوش، حلق و بینی جراحی ترمیمی بینی طیف وسیعی دارد. اگر کار مختصر مانند برداشتن پره های بینی یا گذاشتن غضروف باشد و یا در مواردی که بخواهیم ترمیم را با استفاده از تزریق مایع یا ژل انجام دهیم، ترمیم به صورت سرپایی و در مطب انجام می شود و هزینه بستگی به جراح و هزینه عمل جراحی اول می تواند از چند صد هزار تومان تا چند میلیون باشد، زیرا هزینه برای هر فرد متفاوت است. اما در رابطه با یک عمل جراحی ترمیمی کامل یعنی در مواقعی که در جراحی قبلی نقص واضحی وجود داشته باشد، باید یک عمل جراحی کامل انجام شود و معمولا هزینه بالای ۱۰ میلیون تومان است مگر اینکه بینی نقص زیادی نداشته باشد.

باید به این نکته توجه داشت که عمل دوم به علت چسبندگی عمل اول به خصوص غضروف که جراح را به برداشتن از غضروف گوش یا دنده و حتی غضروف اشعه دیده پیوندی ملزم می کند معمولا هزینه بیشتری نسبت به عمل اول دارد.

دکتر محمدجواد هجرتی - متخصص و جراح گوش، حلق و بینی

جراحی زیبایی بینی؛ قیمت سال ۹۹ و جدیدترین انواع آن

دکتر هجرتی از جراحان پر سابقه در زمینه جراحی زیبایی و ترمیم بینی می‌باشند که سطح بالایی از رضایتمندی بیماران ایشان پس از جراحی‌ها بیانگر کیفیت جراحی‌های ایشان است.

جراحی زیبایی بینی؛ قیمت سال ۹۹ و جدیدترین انواع آن

جهت ارتباط مستقیم با دکتر محمدجواد هجرتی در واتساپ پیغام بگذارید.

به گفته بیماران ایشان کیفیت اعمال جراحی ایشان بسیار بالاست و علاوه بر رضایت از نتیجه عمل زیبایی کیفیت تنفس بعد عمل بهبود چشمگیر داشته داشته است و دچار آبریزش بینی و مشکلات تنفسی نشده‌اند. در بررسی بیماران ایشان بعد از عمل متناسب بودن اندازه و مدل بینی با فرم صورت بیمار عمل شده و قرینه سازی عالی دو طرف بینی و رعایت و اجرای جزئیات به بهترین نحو مشاهده شده است.

همچنین اصلاح مشکلات بینی‌های استخوانی و عیوب نوک بینی و رفع افتادگی و قوز بینی و باقی نماندن جای بخیه و اثر عمل جراحی در اطراف بینی نکات حائز اهمیت و نگرانی اصلی بیماران مراجع هستند که توسط دکتر هجرتی و تیم همکار ایشان به دقت و کامل انجام می‌گیرد.

اگر شما عمل جراحی بینی انجام داده اید، تجربه خودتان را از قسمت نظرات برایمان ارسال کنید.

جراحی زیبایی بینی؛ قیمت سال ۹۹ و جدیدترین انواع آن

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۷۸۵۷۱۹

۰۹۳۸۳۸۴۳۰۶۲

جراحی زیبایی بینی؛ قیمت سال ۹۹ و جدیدترین انواع آن

جهت مشاهده نمونه‌ها از اینستاگرام بازدید نمایید.

@drhejratii

جراحی زیبایی بینی؛ قیمت سال ۹۹ و جدیدترین انواع آن

تهران، ونک، خیابان صانعی، ساختمان پزشکان نشاط، طبقه ۵، واحد ۱۴

مطالب مرتبط
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج