محل دفن زباله‌ها و عقاب‌های آشغالی
۷۹۹۲۶۹
۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹
۶۷۰۰
در فاصله ۵۰ کیلومتری همدان و ۱۰ کیلومتر مانده به شهر «ملایر» و پس از پشت سر گذاشتن شهر «جوکار» در میان تپه‌های کنار جاده راهی فرعی و مسیری خاکی، پرواز دسته‌جمعی عقاب‌ها به چشم می‌خورد. مکانی بی‌نام و نشان و کوهی از زباله که به محلی دنج برای پرواز عقاب‌ها و البته تعداد زیادی زباله‌گرد تبدیل شده است.

خبرگزاری ایسنا: در فاصله ۵۰ کیلومتری همدان و ۱۰ کیلومتر مانده به شهر «ملایر» و پس از پشت سر گذاشتن شهر «جوکار» در میان تپه‌های کنار جاده راهی فرعی و مسیری خاکی، پرواز دسته‌جمعی عقاب‌ها به چشم می‌خورد. مکانی بی‌نام و نشان و کوهی از زباله که به محلی دنج برای پرواز عقاب‌ها و البته تعداد زیادی زباله‌گرد تبدیل شده است. «اینجا محل دفن زباله‌ها در شهرستان ملایر است».

به گفته معاون فرماندار ملایر، محل دفن زباله در شهر ملایر استاندارد وجود ندارد و روستاهای اطراف در این زمینه اظهار نارضایتی دارند؛ بنابراین باید روند مکان‌گُزینی و دفن بهداشتی و استانداردسازی زباله‌های شهر ملایر سرعت گیرد. در ناحیه فعلی به علت منابع غذایی و کثرت جوندگان، با عقاب‌های دشتی مواجه هستیم و امکان تغییر زیست‌بوم عقاب‌ها وجود ندارد اما با تغییر سایت پسماند ملایر، می‌توان شاهد بهبود زیست‌بوم عقاب‌ها بود.

از سوی دیگر، همزمان با شروع مهاجرت پرندگان، عقاب‌های آفریقایی با ورود به شهر قم در نزدیکی تالاب بهشت معصومه قم در کنار سایت البرز - که محل دفن زباله‌های استان قم است - مستقر می شوند. از آنجا که سایت البرز قم محل دفن زباله‌های استان است، به محل مناسبی برای تغذیه این عقاب‌ها تبدیل شده و این پرندگان شکاری تا آغاز فصل گرم در این مکان باقی می‌مانند.

عقاب‌های آشغالی

عقاب‌های آشغالی

عقاب‌های آشغالی

عقاب‌های آشغالی

عقاب‌های آشغالی

عقاب‌های آشغالی

عقاب‌های آشغالی

عقاب‌های آشغالی

عقاب‌های آشغالی

عقاب‌های آشغالی

عقاب‌های آشغالی

عقاب‌های آشغالی

عقاب‌های آشغالی

عقاب‌های آشغالی

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:35 - 1397/08/30
خیلی از زباله ها قابل بازیافت است، مردم باید زباله های پلاستیکی و فلزی و کاغذی و ... را به ضایعاتی ها بفروشند تا هم کمک هزینه ای برای خودشان باشد و هم طبیعت آلوده نشود.
Iran, Islamic Republic of
14:55 - 1397/08/30
مرحوم خانلری چشم وا کن ببین زمونه ای شده که عقاب هم همسفره کلاغ ها شده (شعر عقاب - پرویز خانلری)
Germany
01:17 - 1397/09/01
اگر همه دانشمندان جمع مي شدندا نميتونستند اين همه عقاب يك جا جمع كنند،،،
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج