سفیدکردن دندان؛ از بلیچینگ تا لمینت
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۸۰۰۸۵۰
۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۳
۱۵۱۸۶۶
محتوای حمایت‌شده
سفید کردن دندان بهترین راه برای زیباسازی لبخند است که بلیچینگ، لمینت و کامپوزیت دندان بهترین روش آن به حساب می‌آیند.

برترین ها: داشتن دندان‌های سفید تاثیر مستقیم بر زیبایی ظاهر دارد. بلیچینگ، کامپوزیت و لمینت از اصلی‌ترین روش‌های سفید کردن دندان‌ها هستند، اما آیا با عوارض آن‌ها آشنا هستید؟

وقتی کسی که برای اولین بار شما را می‌بیند، متوجه زردی دندان‌هایتان شود، ممکن است حتی در وهله نخست خجالت زده شوید یا موقع گرفتن عکس دندان‌ها و در نهایت لبخند خود را پنهان کنید،اما در نهایت خود را به خاطر عدم رسیدگی به موقع یا عدم رعایت بهداشت دندانهایتان سرزنش کنید.

بعضی از افراد هر چند بار که در روز دندان‌‌هایشان را مسواک بزنند، به دلیل عاداتی چون نوشیدن قهوه و چای یا سیگار کشیدن، دندان‌هایشان لکه‌دار و زرد است. دندان‌های زرد یا مایل به قهوه‌ای در بیشتر موارد نشان‌دهنده‌ی وجود یک مشکل بزرگ‌تر است: لثه‌های ناسالم، نازک شدن مینای دندان و عدم رعایت بهداشت دهان و دندان. درست است که سفید کردن دندان‌ها به محافظت از دندان‌ها و لثه‌ها در برابر پوسیدگی و بیماری‌هایی چون التهاب لثه کمکی نمی‌کند، اما همه‌‌ی ما می‌خواهیم دندان‌های سفید و درخشان داشته باشیم.

بنا به گزارش یک دندان‌پزشک در وب‌سایت Dentistry IQ، «تصور اشتباهی وجود دارد که دندان‌های سفید را معادل دندان‌های سالم می‌داند، درصورتی‌که رنگ دندان ارتباط کمی با سلامت آن دارد، به هر حال برداشت مصرف کننده این است که دندان‌های سفید نشانه‌ی یک دهان سالم است و این برداشت درستی است.»

سفیدکردن دندان؛ از بلیچینگ تا لمینت

جهت مشاوره با کلینیک دندانپزشکی آرمانی فرشته و

بهرمندی از ۲۰ درصد تخفیف در خدمات کلیک کنید.

روش‌های سفید کردن دندان

برای سفید کردن دندان می توانید از روش هایی طبیعی با موادی که دسترسی به آنها آسان است نیز استفاده کنید. اما در برخی موارد ممکن است زردی دندان‌ها به حدی باشد که برای سفید کردن آن‌ها نیاز به درمان‌های اساسی‌تری داشته باشید. به طور کلی 3 رو ش اصلی برای سفید کردن دندان‌ها وجود دارد که این سه روش به شرح زیر می‌باشند:

هر یک از این روش‌ها به نوبه خود دارای مزایای بسیار زیادی هستند و انتخاب یکی از این روش‌ها به عنوان بهترین روش کار چندان ساده‌ای نیست. کامپوزیت دندان نسبت به دو روش دیگر، علاوه بر داشتن ماندگاری بالاتر، هزینه مناسب‌تری دارند و به همین خاطر نیز امروزه بسیاری از افراد از این روش برای اصلاح طرح لبخند و سفید کردن دندان‌ها کمک می‌گیرند. در ادامه به معرفی بیشتر این سه روش خواهیم پرداخت:

کامپوزیت دندان

کامپوزیت‌ها موادی سفید رنگ هستند که روی دندان‌ها قرار می‌گیرند و باعث سفید شدن دندان‌ها می‌شوند. بر خلاف لمینت دندان‌ها در روش کامپوزیت، دندان‌های فرد تراش داده نمی‌شود و ماده کامپوزیت مستقیما روی دندان فرد قرار می‌گیرد. از کامپوزیت علاوه بر سفید کردن دندان‌ها، برای بستن فاصله میان دندان‌ها و مرتب کردن نیز استفاده می‌شود.

کامپوزیت دندان در مدت زمان کوتاه‌تری انجام می‌شود و هزینه کمتری نسبت به لمینت‌های دندانی دارند. تبحر دندانپزشکی که دندان‌های شما را کامپوزیت می‌کند و همچنین مرغوب بودن برند کامپوزیت، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و می‌تواند تاثیر به سزایی بر زیبایی دندان‌های شما و همچنین سالم ماندن لایه زیرین داشته باشد.

سفیدکردن دندان؛ از بلیچینگ تا لمینت

مزایای کامپوزیت دندان

 • هزینه کمتر نسبت به لمینت دندان
 • ساخته شدن سریع کامپوزیت‌ها در یک جلسه
 • عدم نیاز به تراشیدن دندان‌ها
 • اگر به درستی انجام شود از دندان‌ها محافظت می‌کند

معمولا از ونیر کامپوزیت برای ترمیم و زیبایی دندان های پیشین و دندان‌هایی که درگیر جویدن و گازگرفتن نیستند استفاده می‌شود. بهتر است از دندان های جلو برای شکستن آجیل استفاده نکنید.

سفیدکردن دندان؛ از بلیچینگ تا لمینت

سفیدکردن دندان؛ از بلیچینگ تا لمینت

همین حالا جهت رزرو وقت تماس بگیرید.

۰۲۱-۲۲۰۲۷۳۴۵

۰۲۱-۲۲۰۲۷۳۱۵

بلچینگ دندان

برای سفید کردن دندان ها که در اصطلاح پزشکی به بلیچینگ دندان معروف است از یک ماده مؤثر سفید کننده که بر روی مینای دندان عوارض سوء و مخرب نداشته باشد استفاده می شود و روشهای مصرف این ماده بر روی دندان باعث تغییراتی در روشهای درمانی آن شده است.

در برخی از نقاط یا نواحی رنگ پریده بر روی سطح دندان که به دلیل مشکلات ساختاری در مراحل تشکیل دندان بوجود آمده است یا نشان دهنده مراحل اولیه پوسیدگی دندانی است یا نواحی رنگی به دلایل مشکلات و شرایط حین رشد بیمار، از این روش درمانی نمی توان بهره برد.

دو روش کلی برای سفید کردن دندان وجود دارد: در روش اول بیمار می تواند در منزل بعد از قالب گیری توسط دندانپزشک و درست کردن قالبهایی متناسب با قوس فکی و آموزش نحوه استفاده آن، ماده مؤثر را درون قالب قرار داده و بر روی دندان ها به مدت معینی در طول روز قرار دهد. این روش بین یک تا چهار هفته و بطور میانگین سه هفته طول می کشد و پس از طی این مدت، دندان ها درجاتی سفیدتر می شوند.

سفیدکردن دندان؛ از بلیچینگ تا لمینت

سفیدکردن دندان؛ از بلیچینگ تا لمینت

جهت مشاهده نمونه‌های بیشتر از اینستاگرام بازدید نمایید.

dr.arashrahmani@

روش دوم: در مطب دانپزشک با انواع دستگاههای تاباننده نور بر روی ماده مؤثر سفید کننده که حاوی گیرنده های نوری است عمل سفید کردن دندان ها را انجام می دهد.

نوع دیگر سفید کردن دندان ها در مطب، بدون کاربرد دستگاههای مولد نور یا لیزر است که صرفاً ماده مؤثر سفید کننده پس از آماده سازی، بر روی دندان ها قرار گرفته و در مدت زمان کمتر از یک ساعت، اثر سفیدکنندگی خود را اعمال می نماید. در روشهای سفید کردن دندان ها در مطب، ممکن است نیازبه تکرار درمان در یک یا چند جلسه دیگر باشد و در همان جلسه اول نتیجه مطلوب حاصل نشود.

سفیدکردن دندان؛ از بلیچینگ تا لمینت

معایب و مزایای سفید کردن دندان ها را بشناسید

شاید مهم ترین مزیت استفاده از این نوع درمان ها ارتقای زیبایی فرد در هنگام لبخند و در برخی افراد افزایش اعتماد به نفس آنها در روابط اجتماعی است، اما جالب است بدانید که سفید کردن دندان ها با معایب و عوارض جانبی نیز می تواند همراه باشد.

سفید شدن و تغییر رنگ دندان ماندگار نیست و بعد از مدتی، رنگ دندان به رنگ اولیه آن نزدیک می شود که می تواند باعث بروز تحریکات عصب دندان و افزایش حساسیت در دندان ها شود.

عادات غذایی بیمار از جمله مصرف مواد غذایی رنگی نظیر چای، قهوه، نوشابه های رنگی، استعمال دخانیات و عدم رعایت دقیق بهداشت دهانی می تواند عامل زودتر از دست دادن نتایج درمان سفید کردن دندان ها باشد.

سفیدکردن دندان؛ از بلیچینگ تا لمینت

سفیدکردن دندان؛ از بلیچینگ تا لمینت

همین حالا تماس بگیرید.

۰۹۱۰۲۸۲۸۷۵۴

لمینت دندان

یکی از روش های سفید کردن دندان ها لمینت کردن آن هاست:

لمینت دندان (لامینت) یا ونیر لایه‌ای از مواد همرنگ دندان یا مواد سفید رنگ هالیوودی است که برای اصلاح فرم، شکل، رنگ و طول دندان‌ها یا بستن فاصله بین دندان‌ها و درمان دندان‌های شکسته روی دندان قرار داده می‌شود.

به علت تراش بسیار کم و ایجاد زیبایی فوق‌العاده ونیر‌ها اولین طرح درمان در دندان‌های قدامی محسوب می‌شوند. درواقع این لایه همرنگ دندان‌ها بوده که باعث اصلاح فرم و رنگ دندان‌ها شده و اگر دندان‌ها با فاصله در کنار هم باشند فاصله را بسته و بر روی دندان‌هایی که شکستگی دارند انجام می‌گیرد.

سفیدکردن دندان؛ از بلیچینگ تا لمینت

موارد استفاده لمینت سرامیکی در درمان:

 • شکستگی دندان
 • بدرنگی دندان
 • ترک خوردگی
 • کجی و بدشکلی دندان
 • جایگزین ارتودنسی (در برخی موارد)

چه افرادی نمیتوانند از لمینت دندان استفاده کنند؟

یکی از شرایط مهمی که هست نبودن عادت های دهانی بیمار است که دندان قروچه میتواند باعث شکستگی های لمینت شده و به مرور زمان به آن آسیب وارد کند.

کسانی که پوسیدگی های وسیع روی دندانهایشان دارند. در این صورت انجام لمینت سرامیکی دندان و کامپوزیت دندان برای این افراد به بعد از برطرف کردن پوسیدگی یا عفونت لثه هایشان موکول میشود.

کسانی که سایش مینای دندان شدیدی دارند و بافت مینای دندان آنها کافی نیست. برای این گونه افراد معمولا به جای لمینت دندان مجبور به استفاده از انواع روکش دندان هستیم.

روش انجام کار به چه صورت است؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که در این مورد مطرح می‌شود این است که در هنگام استفاده از لمینت دندان آیا دندان اصلی را باید تراش داد؟ جواب این سوال باز می‌گردد به نوع و شکل و فرم دندانی که قرار است بر روی آن کار شود.

گاهی نیاز است تا کمی سطح دندان توسط دکتر دندانپزشک تراش داده شود و گاهی هم ممکن است اصلا نیازی به این کار نباشد. در کل اگر هم قرار باشد تراشی بر روی دندان‌ها ایجاد شود باید بدانید حجم آن نسبت به زمانی که می‌خواهید روکش بر روی دندان‌ها قرار دهید بسیار کمتر است

مراحل درمانی لمینت دندان

 • دندانپزشک متخصص با تجربه بالا و دقت نیم میلیمتر از دندان را می تراشد.
 • لبه های دندان را میزان می کند.
 • از دندان های موردنظر قالب می گیرد. و برای آماده سازی به لابراتوار می فرستد.
 • پس از اماده شدن لمینت را با چسب مخصوص و دقت بالا روی دندان می چسباند.

تفاوت لمینت دندان با ایمپلنت

خیلی‌ها لمینت دندان را با ایمپلنت دندان اشتباه می‌گیرند در صورتیکه این دو کاملا از یکدیگر مجزا هستند و برای موارد خاص خودشان به کار می‌روند. ایمپلنت یک روش کاشت دندان به جای دندان‌های کشیده شده است در حالی که لامینت به منظور زیباسازی و فرم‌دهی به بد شکلی‌ها و بد رنگی‌های دندان استفاده می‌شود.

مزایای لمینت کردن دندان‌ها

هر روش درمانی و ترمیمی مزایا و معایب خاص خودش را دارد. برای مزایای زیباسازی دندان‌ها با روش لامینت موارد زیر را می‌توان عنوان کرد:

 • زیبایی چشمگیر و طبیعی
 • مقاومت بسیار بالا
 • بدون نیاز به بی‌حسی
 • انجام درمان تنها در ۲ جلسه

معایب لمینت دندان

احتمال جدا شدن از دندان : در صورتی که دندان پزشک خلاف اخلاق حرفه ای از چسب بی کیفیت استفاده کند,ممکن است لمینت از دندان جدا شود که در این حالت نیاز است تا مجدد به دندانپزشک مراجعه شود تا درصورت امکان مجدد روی دندان نصب شود.

غیرقابل بازگشت بودن: به دلیل تراشیده شدن روی دندان امکان برگشتن به حالت اول ممکن نیست ( امکان برداشتن لمینت)

نیازمند مراقبت مانند دندان طبیعی: نوشابه گازدار ,قهوه ,سیگار و قلیان می تواند باعث رنگ گرفتن لمینت در طولانی مدت شود که بایست با مسواک ,نخ دندان و… از آنها مراقبت کرد.

حساسیت های مدت دار بعد از درمان : درمان لمینت هم مانند بقیه ی درمان های ترمیم دندان با حساسیت گرما و سرما روبروست و بعداز مدت زمانی این حساسیت از بین رفته و از بین رفته.

سفیدکردن دندان؛ از بلیچینگ تا لمینت

طول عمر دندان لمینت شده

در بیشتر موارد افراد سوال میکنند که ممکن است لمینت از دندان جدا شود و یا در مرور زمان پوسیده شود که باید گفت لمینت که به درستی نصب شود و طراحی دقیقی داشته باشد هیچوقت از دندان جدا نمیشود ولی اگر به درستی نصب و طراحی نشود احتمال جداشدنش وجود داشته.

اگر محیط دهان با تغییرات گرما و سرما روبرو شود باعث جداشدن لمینت شده و باید کارهای مراقبتی لازم را انجام داد تا از آسیب رسیدن به آن جلوگیری گردد. از گاز زدن و جویدن ته دیگ ها و میوه های سفت باید خودداری کرد و مراقبت های لازم انجام گیرد تا عمر لمینت دندان افزایش پیدا کند.

دندانی که روی آن ترمیم لمینت انجام شده به همان اندازه پوسیده میشود که دندان طبیعی میپوسد و به همان اندازه که به دندان طبیعی اهمیت بهداشتی داده میشود باید به دندان درمان شده نیز داد تا سالم بماند.

لمینت به عنوان پوششی است که فقط روی دندان را در بر گرفته و اگر بهداشت دهان رعایت نشود باعث ایجاد پلاک میکروبی در آن شده و پوسیده شود و باید آن را از پشت ترمیم کرد.

بهترین راه سفید کردن دندان چیست؟

با در نظر گرفتن نوع دندان‌ها و حجم فرسودگی دندان‌ها بهتر است با در ابتدا با دنداپزشک صحبت کنید و بهترین راهکار موجود را انتخاب کنید. اینکه بهترین راه سفید کردن دندان کدام است سوالیست که برای همه افراد پاسخ واحدی ندارد، شاید شما از آن دسته افرادی باشید که با بکارگیری روش‌های خانگی مشکلات زردی دندانتان حل شود اما در دیگر افراد میزان پوسیدگی به قدری باشد که چاره جز لمینت دندان نباشد.

هزینه سفید کردن دندان

هزینه سفید کردن دندان به روش انتخابی شما برای سفید کردن ددان‌ها بستگی دارد. بدیهی است که روش‌های مختلف سفید کردن می‌توانند هزینه‌های متفاوتی داشته باشند. لمینت دندان معمولا هزینه بیشتری نسبت به کامپوزیت دندان دارد، البته لازم به ذکر است که انواع لمینت دندان نیز خود می‌توانند دارای هزینه‌های متفاوتی باشند.

اگر قصد سفید کردن دندان‌هایتان را دارید، لازم است در مرحله اول به یک دندانپزشک زیبایی مراجعه کنید. متخصص زیبایی دندان‌ها پس از بررسی دندان‌های شما و مشکلات آن‌ها بهترین روش را به شما پیشنهاد خواهد داد. شما نیز می‌توانید با آگاهی نسبت به تمام نکات در رابطه با روش‌ها، بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

کلینیک تخصصی دندانپزشکی آرمانی فرشته

با ما خاص لبخند بزنید

 • ایمپلنت توسط متخصص
 • یک روزه
 • با گارانتی مادام العمر
 • شناسنامه دار
 • با شرایط اقساط

خدمات کلینیک

 • ایمپلنت (کاشت دندان)
 • لمینت دندان
 • کامپوزیت دندان
 • جراحی و پروتز دندان (ثابت و متحرک)
 • ارتودنسی دندان
 • زیبایی و اصلاح طرح لبخند (ونیر کامپوزیت و لمینت دندان) به صورت اقساط
 • مشاوره و ویزیت رایگان

با پرکردن فرم زیر از ۲۰ درصد تخفیف تا پایان تیر ماه بهرمند شوید.

جهت مشاوره رایگان کلیک کنید.

سفیدکردن دندان؛ از بلیچینگ تا لمینت

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۲۲۰۲۷۳۴۵

۰۲۱-۲۲۰۲۷۳۱۵

۰۹۱۰۲۸۲۸۷۵۴

سفیدکردن دندان؛ از بلیچینگ تا لمینت

جهت مشاهده نمونه‌های بیشتر از اینستاگرام بازدید نمایید.

dr.arashrahmani@

سفیدکردن دندان؛ از بلیچینگ تا لمینت

خیابان ولیعصر، بعد از پل پارک وی، اول خیابان فیاضی (فرشته)، جنب مسجد فرشته، پلاک ۱۴۲، طبقه دوم، واحد۶

بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کالابرد_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر