مهدی چمران: تهران تعطیل است
۸۰۲۲۴۹
۰۸ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۵
۱۳۴۶۲ 
رئیس سابق شورای شهر تهران گفت: در دوره جدید شورای شهر یک سری شعار‌ها داده شد که باعث شدند شهر تعطیل شود و الآن نیز شهر تعطیل است.

خبرگزاری تسنیم: مهدی چمران رئیس سابق شورای شهر تهران در نشست شورای عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: انتخابات شورای شهر در این دوره به‌شدت تحت تأثیر انتخابات ریاست جمهوری قرار گرفت و اعضای این شورا کنار رئیس جمهور رأی آوردند و این در حالی است که امروز مردم هنوز اسم اعضای شورای شهر به‌جز یکی دو نفر را نمی‌شناسند.

رئیس سابق شورای شهر تهران با بیان اینکه در دوره جدید شورای شهر یک سری شعار‌ها داده شد که باعث شدند شهر تعطیل شود و الآن نیز شهر تعطیل است و اگر کاری هم انجام می‌شود به‌خاطر سرعت کار‌ها در دوره قبل بوده، افزود: اگر وضع به همین شکل پیش برود باید شاهد توقف‌های بیشتری در شهر تهران باشیم.

وی با ابراز اینکه امروز شهر تهران حالت بلاتکلیفی و انتظار دارد، اظهار کرد: کار‌های شورا بیشتر تبلیغاتی است به‌گونه‌ای که یکی از همفکران این آقایان گفته بود "این لپ‌تاپ‌ها را کنار بگذارید و کار کنید".

رئیس سابق شورای شهر تهران با اشاره به شعار‌های داده‌شده در خصوص صدور حکم شهردار جدید تهران تصریح کرد: حکم قالیباف ظرف 15 روز و حکم احمدی‌نژاد ظرف 20 روز صادر شد؛ این گونه نبود که در این مدت از کار کردن خبری نباشد.

وی با بیان اینکه آنچه در سامانه شفافیت شورای شهر است آن موقع هم بود، تصریح کرد: نظارت و حسابرسی شهرداری وظیفه شوراست، با وجود این، باید حسابرس‌های مورد قبول و قسم‌خورده‌هایی که شناخته‌شده هستند برای حسابرسی مورد استفاده قرار گیرند و ما این حسابرسی را انجام داده‌ایم و نتیجه آن را در سطح شورای شهر خوانده‌ایم.

رئیس سابق شورای شهر تهران افزود: قانون پول‌شویی سال‌هاست تصویب شده، با وجود این، اگرچه در شهرداری پولشویی نیست، چون درآمدهایش مشخص است، ولی ما این مورد را هم بررسی کرده‌ایم، از این رو ما در شورای شهر وقت می‌گذاشتیم تا حسابرس‌ها خلاصه‌ای از حسابرسی‌هایی را که انجام داده‌اند قرائت کنند. ما برخی‌ها را نیز به سازمان بازرسی و قوه قضاییه می‌فرستادیم و می‌گفتیم که مثلاً این شرکت تخلف کرده است.

وی گفت: ما با قرارگاه خاتم الانبیا(ص) قرارداد می‌بستیم، چون قرارگاه توانمند بود در هر حال کسی جز قرارگاه خاتم توانایی ساخت پل صدر را نداشت، با وجود این، تونلی را که کارفرمای دیگری ساخته بود هنوز هم شهرداری بر سر آن دعوا دارد.

چمران اظهار کرد: قرارگاه خاتم الانبیا هم توانمند است و به ما کمک هم می‌کرد؛ به‌گونه‌ای که الآن میلیارد‌ها تومان از شهرداری طلب دارد، همان طور که از دولت طلبکار است و این کار بدی نیست، البته ما پیمانکاران دیگری داشتیم که برای شهرداری کار کرده‌اند.

وی با ابراز اینکه "در گذشته مناقصه‌ها و مزایده‌ها به‌گونه‌ای بود که خودشان پیمانکاران را انتخاب می‌کردند و ما جلوی این را گرفتیم"، تصریح کرد: شهر تهران در موضوع شفافیت مالی و شهرسازی برنامه‌ای نداشت، اما ما در شورای شهر برنامه 20ساله، برنامه 5ساله و چشم‌انداز 20ساله تعیین کردیم.

هم‌چنین شهر تهران طرح جامع نداشت و هر کسی کاری می‌خواست با تصویب شهردار انجام می‌داد؛ از این رو ما ظرف دو سال طرح جامع تهران را با کمک 28 مهندس مشاور به اتمام رساندیم و الآن تمام این شهر دارای طرح تفصیلی است.

وی با اشاره به اینکه تراکم‌فروشی در دهه 70 رونق گرفت و هر کسی که پول بیشتری می‌داد آپارتمان بالاتر می‌رفت، اظهار کرد: شورای شهر گذشته در شفافیت کار کرد و شعار نداد، ولی تبلیغات ما ضعیف بود.

رئیس سابق شورای شهر تهران با اظهار اینکه "طرح جامع تهران در شورای عالی شهرسازی کشور به‌تصویب رسیده و هم‌چنین ما در جریان آماده‌سازی این طرح، 4 جلسه با رئیس جمهور وقت جلسه برگزار کردیم"، تصریح کرد: الآن اگر کسی یک طبقه اضافه بفروشد، تخلف کرده و باید به دادگاه برود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 26
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:49 - 1397/09/08
راست میگه بنده خدا , از اون افتضاحات زمان ایشون دیگه خبی نیست , واقعا چی میخوای آقای چمران ؟؟؟ چند سالته ؟؟؟ برو پدرجان استراحت کن بذار جوانها مشغول شوند خجالت هم نمیکشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
چند وقت دیگه میفهمی دار و دسته هاشمی چه به سر تهران میارن،اون وقت قدر قالیباف میدونین
دروغ شناس
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
تا زمانی که شما هستین تهران که چه عرض کنم ایران هم تعطیل است.
تا شما ودولت برنامه ریزی و آینده نگر نباشید همین است دست از فامیل بازی بردارید.
بدون نام
United Arab Emirates
۰۴:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
چقد تو معلوم الحالی قشنگ دگر پرده فتاده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
مگه اینایی‌که‌الان رای بهشون‌دادین جوون هستن؟!
ما هم می گیم شما ها رای دادین، فقط حرفمون اینه، حالا که رای دادین پاش وایسین، نه اینکه هر روز تو کشور یه تجمع داشته باشین و برای کشور هزینه ایجاد کنین!!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
چمران و گندکاریهاش در شهر , با اون شهردار خالیباف که هر گندی میزد پوشش میداد رو تاریخ یادش نمیره , افتصحات شهرسازی و بدهیهای 40 هزار میلیاردی که از خودشون بجا گذاشتند سالهای سال آثار و بدبختیهاش برجا خواهد ماند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
واقعا مصداق عینی این جمله چمران و قالیباف نبوده ؟؟؟::

حجت الاسلام ابوترابی در نماز جمعه تهران گفتند :

Iran, Islamic Republic of
23:51 - 1397/09/08
حرف چرند زدن کنتور نداره , این آدم فاصله رای خودش با نفر بالایی اش یک میلیون و پانصد هزار رای کمتر بوده اومده اینجوری هم رجزخوانی میکنه , آقای چمران زمان شما شورای شهر به شورای شهرداری تبدیل شده بود یادمون نرفته , برو بابا جون دیگه جایی تو مدیریت شهری نداری
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
چند وقت دیگه همه چی معلوم میشه ....
بدون نام
United Arab Emirates
۰۴:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
نمیریی وطن پرست .کار چاق کن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
ما هم می گیم شما ها رای دادین، فقط حرفمون اینه، حالا که رای دادین وجود داشته باشید و پاش وایسین
نه اینکه هر روز خود شما که با رایتون کشورو به اینجا رسوندین، تو کشور یه تجمع داشته باشین و برای نظام هزینه ایجاد کنین!!!
Iran, Islamic Republic of
00:05 - 1397/09/09
مردم راچه فرض کردی بابا مردم رای دادن
Iran, Islamic Republic of
00:13 - 1397/09/09
شماها واقعا عرضه یکی مث چمران و قالیباف رو ندارین
پاسخ ها
دروغ شناس
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
اینها همه یک کرباس هستن بنشین تاریخ را بخوان‌.
Iran, Islamic Republic of
00:20 - 1397/09/09
مردم تهران به لیست امید رأی دادند که اصلاحطلبند و کار بلد نیستند و توانایی تعیین یک شهردار خوب هم ندارند و در گمتر از دو سال سه بار شهردار عوض شده ، چمران واقعا رییس خوبی بود و قالیباف شهردار خوب
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
مواظب باش معلومه ساقی ت جنس خوب بهت نمیده
Iran, Islamic Republic of
00:22 - 1397/09/09
چند سال رئیس شورای شهر بودید چه گلی به سر تهران و مردم زدید که حالا انقدر ایراد می گیرید ، باور ندارید این نتیجه مدیریت غلط شما و دوستانتان در گذشته است .
United States
00:58 - 1397/09/09
برو ... چه گلی به سر مردم تهران زدی ...
Iran, Islamic Republic of
01:42 - 1397/09/09
حق با شماست شورای فعلی از نیاوران نشین ها هستند و تا حالا در میدان عمل کاری نکردند ولی شما هم بخاطر برادر گرانقدر به اینجا رسیدی و الا خودت بیستر تعطیلی
به کارنامه کاری خودت هم نظری بکن
Canada
06:59 - 1397/09/09
برو به آخرتت برس ...دنیا دیگه برات رای نداره
Iran, Islamic Republic of
07:57 - 1397/09/09
چمران بااون شورا وقالیباف و قرارگاه تهران را غارت کردند
Iran, Islamic Republic of
08:46 - 1397/09/09
آب رو بریز همونجا که شهردارتون میگفت چمران
Iran, Islamic Republic of
09:18 - 1397/09/09
اقای چمران کاش در صداقت درستی نگاه به کشور و بیت‌المال وشجاعت مثل مرحوم دکتر چم ران بودی همانطور کهسگوت کردی و قالیباف تمام باغها و از جمله منطقه ۲۲ را به تلی از اجر و اهن تبدیل کرد و محیط زیست تهران را نابود و حتی به پارک چیتگر رحم‌نکرد انتظار داری اکنون پارکها را به شماها بدهند ‌درختانش را قطع کنی و جایش سازه علم‌کنی تو‌به‌مردم‌تهران خیلی جفا‌و ظلم کردی بر اثر مماشات با شهردا سابق
Iran, Islamic Republic of
09:48 - 1397/09/09
از بعضی کامنتها پیداست، یه عده چقدر سوختن خخخ!!!
Iran, Islamic Republic of
10:49 - 1397/09/09
خدا رحمت کنه مصطفی رو که شهید شد و تو به نون و نوایی رسیدی
Iran, Islamic Republic of
19:54 - 1397/09/09
چمران میخواد بگه : به من ... کمک کنید چند سر عائله دارم به من رای بدید !!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج