راز لگد انداختن جنین در رحم مادر کشف شد
۸۰۲۸۲۶
۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۵
۱۲۹۲۵
محققان با اندازه گیری امواج مغزی چند جنین راز لگدانداختن های مکرر آنها را کشف کرده اند و معتقدند هدف آنها از این کار شناسایی و درک ابعاد مختلف بدن خودشان است.

خبرگزاری مهر: انجام این بررسی به پزشکان کمک می کند تا بتوانند از روش های بهتری برای بررسی وضعیت بدن نوزادان نارس استفاده کنند.

پژوهش یادشده توسط دانشمندان انگلیسی انجام شده و برای انجام آن حرکات بدنی و به خصوص لگدانداختن های جنین های گوناگون با استفاده از روشی موسوم به الکتروانسفالوگرافی مورد بررسی قرار گرفت. در این روش فعالیت الکتریکی بخش های مختلف مغز اندازه گیری شده و این فعالیت ها بر روی کاغذ ثبت می شوند.

راز لگد انداختن جنین در رحم مادر کشف شد

جنین های یادشده بین ۳۱ تا ۴۲ هفته سن داشته اند و تحقیق یادشده ثابت کرده هر بار که یکی از آنها دست خود را تکان می داده الگویی از امواج مغزی سریع در نیمکره سمت چپ مغز آن تولید می شده است. تکرار این حرکات به پزشکان امکان می دهد تا نقشه ای از وضعیت بدن جنین ترسیم کنند و از میزان رشد و سلامت آن مطمئن شوند. جنین هم با حرکاتی از این دست برای شناسایی و درک اجزای مختلف بدن خود اقدام می کرده است.

همین الگو در مورد لگدانداختن های نوزادان نیز وجود دارد و ظاهرا جنین برخی حیوانات مانند موش هم از همین روش برای شناسایی جسم خود استفاده می کند.

تحقیقات تازه حاکیست امواج مغزی یادشده در نوزادانی که به صورت بسیار نورس متولد می شوند بسیار قوی تر است و روال طبیعی آن است که انتشار این امواج در آستانه تولد نوزاد متوقف شوند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Japan
00:03 - 1397/09/11
نوزاد با اینکارش می گوید منو دارید بد بخت می کنید با این گرانی ها نه شیر خشک می توانم بخورم ونه پوشک وچیزهای دیگر
Iran, Islamic Republic of
08:12 - 1397/09/11
وای من بچم سه ماه دیگه بدنیا میاد اااه در بساط ندارم محصولاتم به خاطر باران بی موقع و یا نباریدن بارون از بین رفت چطور من سکته نمیکنم دارم اخبار برترینها میخونم از همین جا سلام میکنم به بچم سلام بدبخت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج