سرنوشت متفاوت قاتلان سرخابی‌ها در جی‌لیگ
۸۰۴۷۰۱
۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۹
۳۳۰۰ 
این هفته‌ها در لیگ ژاپن برای چند مدعی کسب سهمیه لیگ قهرمانان از اهمیت خاصی برخوردار بود.

خبرورزشی: رقابت‌های جی‌لیگ در فصل ۲۰۱۸ از هفته‌ها قبل قهرمان جدید خود را شناخته بود. کاواساکی فرونته با اختلاف امتیاز فاحش، چهار هفته زودتر نامش را به عنوان قهرمان جدید ژاپن به ثبت رساند تا این هفته‌ها تنها برای چند مدعی کسب سهمیه لیگ قهرمانان از اهمیت خاصی برخوردار باشد.

یکی از این تیم‌ها، اما برای فوتبال‌دوستان ایرانی به خصوص پرسپولیسی‌ها نامی آشنا داشت، چون چند هفته قبل در ورزشگاه مملو از تماشاگر آزادی تهران جشنی ۱۰۰ هزار نفری برای کسب اولین جام قهرمانی آسیا برپا کرده بود.

کاشیما آنتلرز که تمام توان خود را صرف قهرمانی در لیگ قهرمانان کرده بود بعد از بالا بردن این جام آسیایی در بازگشت به رقابت‌های جی‌لیگ سه بازی با طعم «مرگ و زندگی» پیش رو داشت تا یک بار دیگر سهمیه حضور در معتبرترین تورنمنت باشگاهی آسیا به عنوان یکی از سهمیه‌های پلی آف ژاپن را دریافت کند.

زیکو مدیرفنی برزیلی باشگاه کاشیما در کنار گو اویوا برترین مربی سال ۲۰۱۸ آسیا در این بازی‌ها هرچه در توان داشتند صرف کردند و در نهایت با دو برد یک- صفر و تساوی صفر- صفر در هفته پایانی مقابل ساگنا توسا به آنچه نیاز داشتند رسیدند تا در پایان هفته سی و چهارم جی‌لیگ با رسیدن به امتیاز ۵۶ و اختلاف یک امتیازی نسبت به کونسادول ساپورو جایگاه سوم جی‌لیگ را به خود اختصاص دهند.

عنوانی که به نسبت فصل قبل یک رده سقوط را نشان می‌داد، اما با این وجود کسب سهمیه آخر پلی آف لیگ قهرمانان در کنار دفاع از عنوان قهرمانی توانست رضایت طرفداران پرشور گوزن‌ها را جلب کند. تیمی که لقب قاتل سرخ‌های پایتخت ایران را به خود اختصاص داد و مانع جشن بزرگ پرسپولیسی‌ها در راه رسیدن به اولین جام آسیایی شد.

به این ترتیب سال رؤیایی کاشیما آنتلرز با کسب سهمیه آسیا به پایان رسید تا قهرمان آسیا غایب بزرگ فصل آتی این رقابت‌ها لقب نگیرد، اتفاقی که باعث شد طرفداران این تیم بار دیگر شاهد جشن و پایکوبی جالب توجهی در استان ایباراکی و در حاشیه ورزشگاه زیبای کاشیماساکر باشند.

اما اتفاقات این فصل جی‌لیگ به همین جا ختم نشد، چون برخلاف موفقیت‌هایی که قاتل پرسپولیس ثبت کرد، قاتل استقلال در فینال جام باشگاه‌های آسیا سال ۱۹۹۹ با اتفاقات تلخی روبه‌رو شد تا در لبه پرتگاه سقوط قرار بگیرد.

جوبیلو ایواتا یکی از باشگاه‌های صاحب‌نام و پرافتخار جی‌لیگ در روز پایانی جی‌لیگ مغلوب قهرمان این فصل یعنی کاواساکی فرونته شد تا جشن قهرمانی این تیم توأم شود با ایستادن جوبیلو در رده شانزدهم جدول رده‌بندی، جایگاهی که باعث شد این تیم آبی آسمانی‌پوش و پرطرفدار برای اولین بار برای ماندن در سطح اول رقابت‌های باشگاهی ژاپن کارش به پلی آف بقا بکشد.

قاتل استقلال حالا برای ماندن در جی‌لیگ باید به مصاف یکی از تیم‌های دسته دوم ژاپن در بازی مرگ و زندگی برود بلکه روز‌های تلخی که تجربه کرد و برای طرفدارانش رقم زد پایانی خوش داشته باشد.

مکث

با موفقیتی که کاشیما در سه هفته پایانی جی‌لیگ بعد از رسیدن به اولین جام آسیایی به دست آورد، گوزن‌های ایباراکی اولین تیم ژاپنی لقب گرفتند که به عنوان مدافع عنوان قهرمانی می‌توانند در لیگ قهرمانان از عنوان خود دفاع کنند، چون پیش از این تیم‌های مثل اوراواردز و گامبااوزاکا نتوانسته بودند این اتفاق را رقم بزنند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج