پایان رابطه عاطفی؛ سوالاتی که باید از خودتان بپرسید
۸۰۵۹۲۱
۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۶
۷۸۲۱ 
چه زمانی باید تصمیم به جدایی بگیریم؟ برای این که بعد‌ها پشیمانی به سراغ مان نیاید، قبل از هر تصمیم گیری، باید از خودمان سوالاتی را بپرسیم. اگر شما هم در این شرایط گیر افتاده اید و می‌خواهید تصمیم درست را بگیرید، قبل از هر تصمیمی سوالاتی را که در ادامه برایتان آورده ایم، از خودتان بپرسید.

برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: خداحافظی یکی از سخت ترین کارهاست، به خصوص اگر با فردی باشد که زمانی عشق زندگی مان بوده است. این کار در برخی شرایط آنقدر سخت است که ممکن است تاثیر منفی اش را برای همیشه در زندگی مان بگذارد. البته جدا شدن از آدم هایی که در زندگی ما هستند، امری طبیعی ست.

مهم نیست که چقدر وقت و انرژی مان را برایشان گذاشته ایم، ما در طول عمرمان با آدم های زیادی آشنا می شویم و آنها را ترک می کنیم. بنابراین جدایی امری غیر قابل اجتناب است که باید با آن کنار بیاییم.

اما چه زمانی باید تصمیم به جدایی بگیریم؟ برای این که بعدها پشیمانی به سراغ مان نیاید، قبل از هر تصمیم گیری، باید از خودمان سوالاتی را بپرسیم. اگر شما هم در این شرایط گیر افتاده اید و می خواهید تصمیم درست را بگیرید، قبل از هر تصمیمی سوالاتی را که در ادامه برایتان آورده ایم، از خودتان بپرسید.

جدایی

دلیل جدایی من چیست؟

این سوال یکی از مهمترین ترین سوالاتی ست که باید از خودتان بپرسید. برای جواب دادن به این سوال، به خودتان زمان دهید. آیا طرف مقابل تان از شما سواستفاده می کند؟ آیا لحظه های غم و اندوه شما بیشتر از شادی تان است؟ آیا هیچ راهی برای ماندن ندارید؟ اگر پاسخ این سوالات را به خودتان دادید و در نهایت دیدید که هیچ راهی برای ماندن در آن رابطه ندارید، بهتر است شریک زندگی تان را نیز در مورد تصمیمی که گرفته اید، آگاه کنید.

آیا پس از جدایی، من همان آدم قبلی می مانم؟

برخی از آدم ها بعد از جدایی از عشق زندگی شان، آدم دیگری می شوند. این افراد به دلیل وابستگی که به رابطه عاطفی شان داشتند، هویت شان را گم می کنند. آنها زمانی که در رابطه بودند، دور همه علاقمندی های خود، دوستان و حتی خانواده شان را خط کشیدند، در واقع آنها به هدف نزدیکی به عشق زندگی شان، از همه چیز دور شدند.

به همین دلایل است که آنها پس از اتمام رابطه، خودشان را از یاد می برند. بنابراین قبل از این که تصمیم به جدایی بگیرید، از خودتان بپرسید آیا پس از جدایی، باز هم همان آدم سابق خواهید بود.

5 سال دیگر در کنار این آدم چگونه خواهم بود؟

همه ما زمانی که در رابطه ای عاطفی هستیم، در مورد آینده خود با آن فرد خیالپردازی می کنیم. اما هر رابطه ای به 2 راه ختم می شود، یا ما با آن فرد آینده ای خواهیم داشت، یا این که از او جدا می شویم. قبل از این که تصمیمی برای آینده تان بگیرید این سوال را از خودتان بپرسید که آیا دوست دارید که 5 سال دیگر هم در کنار این فرد بمانید؟ زمان آدم ها را تغییر می دهد، بنابراین بهتر است در مورد تصمیمی که برای آینده می گیرید بسیار عمیق تر بیاندیشید.

آیا این آدم مرا خوشحال می کند؟

اگر شما در یک رابطه سالم باشید، مطمئنا حس خوبی دارید و اکثرا خوشحال اید. درست است که هیچ رابطه ای کامل نیست و گاهی اوقات هم اختلاف نظرهایی رخ می دهد اما این دعواها هم باید به گونه ای سازنده باشد به طوری که رابطه تان را مستحکم تر کند.

جدا از ان بحث های سازنده، شما باید در رابطه حس خوبی داشته باشید. اگر احساس می کنید که اکثر اوقات نگران و ناراحت هستید، مجبور به ادامه رابطه نیستید و بهتر است که هر چه زودتر این موضوع را با طرف مقابل تان مطرح کنید.

آیا من در این رابطه آدم بهتری هستم؟

ما آدمها بسیار مغروریم، ما دوست نداریم که خودمان را تغییر دهیم مگر در شرایط خاص. به عنوان مثال زمانی که ما در رابطه ای عاطفی به سر می بریم، به دلیل علاقه ای که به طرف مقابل مان داریم حاضریم برخی از رفتارهایمان را تغییر دهیم. از خودتان بپرسید که آیا این رابطه از شما فردی بهتر ساخته یا خیر؟

اگر زمانی که با عشق زندگی تان هستید، سعی می کنید که رفتارهای بدتان را کنار بگذارید و از خودتان فردی بهتر بسازید، بدانید که شما در رابطه ای سالم به سر می برید اما اگر احساس می کنید که این رابطه برای شما جز غم و اندوه چیز دیگری ندارد، بهتر است که در مورد ادامه آن تجدید نظر کنید.

جدایی

آیا او را همانگونه که هست دوست دارم؟

عشق واقعا پیچیده است. زمانی که ما عاشق می شویم، به اصطلاح عامیانه کور می شویم و رفتارهای آزاردهنده طرف مقابل مان را نمی بینیم. در واقع دوست داریم او را همانگونه که خودمان می پسندیم تصور کنیم. اما این را هم باید بدانیم که آدم ها به سختی تغییر می کنند. آیا شما این آدم را همانگونه که هست دوست دارید؟ آیا می توانید در آینده رفتارهای او را تحمل کنید؟

اگر به این رابطه پایان ندهم، در آینده پشیمان خواهم شد؟

این که اجازه دهید کسی که دوستش دارید از شما جدا شود، سخت است اما بهتر است که به آینده خود نگاه کنید. آیا اگر به رابطه با این فرد ادامه دهید، در آینده پشیمانی به سراغ تان خواهد آمد؟ اگر پاسخ شما مثبت است یا حتی در مورد آن شک دارید، بهتر است که در مورد رابطه تان تجدید نظر کنید. اگر امروز سختی بکشید، بهتر از این است که تمام عمرتان را حسرت بخورید.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:27 - 1397/09/19
دارم از شوهرم جدا میشم فقط به دلایل اقتصادی.خیلی ناراحتم
پاسخ ها
user
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
بشو بشو
بدون نام
Romania
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
نکنید این کارو.. تحمل سختی ها دو نفره راحت تره. من الان که تو 45 سالگی هستم و تنها موندم می بینم چه کار اشتباهی کردم جدا شدم. الان هم مشکل اقتصادی و تحمل می کنم هم تنهایی رو
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
دلیل اقتصادی دلیل خوبی برای طلاق نیست دوست عزیز
شاه اسد
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۸
خاجدانشوتحمل کنیددرست میشه
Iran, Islamic Republic of
11:27 - 1397/09/19
دارم از شوهرم جدا میشم فقط به دلایل اقتصادی.خیلی ناراحتم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
ان‌شاءالله که مشکلِ همه، از جمله شما، حل بشه...
ان‌شاءالله که هیچ روزی هیچ‌کسی غمگین نباشه.
mim
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
ولی من جدا نمیشم.
یه روز خوب میاد...
صبر باید کرد...
بانوی دی
United Arab Emirates
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
منم گاهی به خاطر مشکلات مالی به طلاق فکرمیکنم .
حتی چندین بار به همسرم پیشنهادجدایی دادم ولی قبول نکرد.
یک مدت طولانی رفتم خونه ی پدرم بعدفهمیدم که مشکل مالی هرجا باشیم هست تاآخرعمر، تصمیم گرفتموبرگشتم خونه
هیچ جا خونه ی خودم نمیشه
Iran, Islamic Republic of
15:04 - 1397/09/20
من هنوز ازدواج نکردم. ولی یکیو خیلیییییییی دوس دارم بهش گفتم ولی اون دوسم نداره
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
خخخخخ چه رمانتیک
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج