وزارت خارجه: ایرانی‌ها فعلا به گرجستان سفر نکنند
۸۰۶۴۴۸
۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳
۲۳۶۵۸
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان می‌گوید شهروندان ایرانی در صورت عدم نیاز و عدم اجبار، در شرایط فعلی از رفتن به گرجستان خودداری کنند، تا بتوان در سازوکاری مشخصی علت و چرایی مسائلی که دولت گرجستان برای اتباع ایرانی فراهم کرده است، بررسی شده و حل شود.

خبرگزاری تسنیم: بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در واکنش به اعتراضات ضددولتی هفته‌های اخیر در فرانسه و مقابله شدید نیروهای امنیتی فرانسه با معترضان به سیاست‌های اقتصادی مقامات پاریس گفت: مسائلی که در فرانسه طی هفته‌های اخیر در جریان است، جریانی موسوم به جلیقه زردها است. این موضوع یک بحث داخلی کشور فرانسه است و ما کمتر علاقه‌مند هستیم درباره مسائل داخلی کشورها صحبت کنیم. همچنین علاقه‌مند هستیم که این کشورها یاد بگیرند که در مسائل داخلی سایر کشورها ورود نکنند. بگذارند مسائل میان مردم و دولت‌ها در حوزه مسائل داخلی دنبال شود.

وزارت خارجه: ایرانی‌ها از سفر به گرجستان خودداری کنند

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان ادامه داد: اما به هر حال ما در هفته‌های گذشته شاهد خشونت‌های سنگین در پاریس و شهرهای دیگر فرانسه بودیم. تصاویری که در سطح جهان منتشر شد تصاویر نامطلوبی بود که حکایت از خشونت داشت و منجر به مجروح شدن تعدادی از شهروندان فرانسوی شد که به نظر می‌رسد ، دولت فرانسه باید بیشتر خویشتن‌داری کند و از اعمال زور و برخورد خشن با مردمی که برای خواسته‌هایشان اعتراض کرده‌اند، خوددداری کند.

قاسمی که با رادیو تهران گفتگو می‌کرد، افزود: با توجه به اینکه فرانسه مدعی این است که مهد دموکراسی است، در مورد چنین مسائلی باید بیشتر توجه داشته باشد و امیدواریم مسائل با گفت‌وگو و مسالمت آمیز حل شود و شاهد خشونت از سوی پلیس نباشیم.

وی در پاسخ به این سوال که در ناآرامی‌های تهران در سال 88، کشورهای اروپایی از جمله فرانسه سفیرهای ایران را احضار می‌کردند و اعتراض می‌کردند و اخبار آن را نشر می‌دادند، آیا جمهوری اسلامی ایران چنین رفتار متقابلی دیپلماتیک را در برنامه دارد گفت: با دولت‌ها در تماس هستیم و مواضع خود را اعلام می‌کنیم. ما همواره منتقد رفتارها برخی از دولت‌های اروپایی بودیم و به خاطر رفتارهای دوگانه و استاندارهای دوگانه و سیاسی‌دیدن همه چیز و استفاده ابزاری در مسائل سیاسی در مورد سایر کشورها این نقد را داشته‌ایم.

سخنگوی وزارت خارجه ادامه داد: اگر در گذشته هم دولت‌هایی مثل فرانسه، در مورد مسائل ایران (که البته مسائلی مانند فرانسه را در ایران نداشتیم) اظهارنظرهایی داشتند ما آنها را دخالت تلقی کردیم.

قاسمی افزود: امروز می‌گوییم دخالت در مسائل داخلی کشورها نمی‌کنیم، اما باید دولت‌ها بیاموزند این شرایط در کشورها می‌تواند در نوسان باشد و کشورها باید از نُرم، بین‌المللی پیروی و مسائل را سیاسی نکنند و مسائل دوگانه خود را دنبال نکنند و توصیه ما به فرانسه این است که مسائل را با درایت و هوشمندی و عدم زور جلو ببرند.

قاسمی درباره برنامه وزارت امور خارجه برای پناهجویان ایرانی همچنین برخورد گرجستان با یک خانم ایرانی گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران درباره همه ایرانیان در همه نقاط جهان سیاست مشخص و روشن است. حمایت از حقوق مسلم ایرانیان در قبال سایر کشورها و سایر دولت‌ها است. تا جایی که ممکن است، وزارت امور خارجه از طریق سفارتخانه‌ها در کشورهای مختلف جهان حقوق شهروندان ایرانی را دنبال می‌کند.

وی ادامه داد: با حساسیت ویژه‌ای برای بعضی از مشکلاتی که در مرزهای هوایی و زمینی گرجستان برای برخی از ایرانیان به وجود آمده است در تهران و تفلیس دنبال می‌کنیم. طی چند روز گذشته سفیر گرجستان به وزارت امور خارجه احضار شد و برنامه‌های دیگری هم را در دستور کار داریم. موضوع را با جدیت دنبال می‌کنیم برای ما این مسائل بسیار حساس است. درباره خانمی که اخبار ش در رسانه‌ها پخش شد از دیروز با جدیت در حال بررسی هستیم.

در تفلیس سفارت ما ماموریت گرفته که به طور مشخص این موضوع را پیگیری کند. مسائل را دنبال خواهد کرد. طی هفته‌های گذشته تعدادی از شهروندان از این مرزهای هوایی و زمینی گرجستان دیپورت شدند که من رفتار و سیاست دولت گرجستان را مورد انتقاد قرار می‌دهم. هنگامی که سفیر گرجستان را احضار کردیم، نارضایتی خود را اعلام کردیم و برنامه‌های دیگری در دستور کار داریم که طی دو روز آینده اعلام می‌شود.

سخنگوی وزارت خارجه خطاب به تمام شهروندان برای رفتن به گرجستان گفت: در صورت عدم نیاز و عدم اجبار در شرایط فعلی از رفتن به گرجستان خودداری کنید، تا ما بتوانیم در سازوکاری مشخصی علت و چرایی اینکه دولت گرجستان برای اتباع ایرانی فراهم کرده است را بررسی و حل کنیم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 62
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1397/09/19
یعنی اعتراض های ایران با اونها فرقی نداره،یعنی اونها هم زیر میگیرند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
ممنون از راه حل که زحمت کشیدید ارائه دادید.دیگه همه جای جهان منفور شدیم بهتره دیگه هیچ جا نریم
بسیجی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
مسافرت های غیر ضروری ارز کشور را نابود می کند ارزی که در تولید استفاده می شود
بدون نام
United States
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
ایرانی جماعت میرن گند می زنند بعد می اندازند تقصیر حکومت...شاید هم اینقدر هجوم بردند اونجا که گرجیها حس کردند دارند کشورشون رو از دست میدن.همون حسی که ایرانیها در مورد افغانیها دارند
محمد
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
یعنی همه جا باید این فرهنگ زیبا و اصیل ۲۵۰۰ ساله آریایی تون رو به نمایش بذارید؟ بعضی وقتا تعجب میکنم که چطوری با امثال شماها شدیم هشتاد یا هشتاد و پنج میلیون نفر! بفکر خودت باش هموطن و یا اگه نیستی به فکر هموطن و وطنت باش که داری آبروشونو بدجور میبری. نمیدونم کی یا کیا روی شما ها تاثیر میذارن که انقدر متحجر میشید البته میدونم و میدونم با تحریک کیا هم خودتونو و هم مردم کل کشور رو میندازید توی بدبختی اما دو حالت بیشتر نداره و یا میدونید و روی حماقت و اشتباه بزرگتون پافشاری میکنید یا نمیدونید و بدون اینکه دنبال فهمیدن حقیقت باشید باز هم روی حرفتون پافشاری میکنید که نشان از بی فکری داره. در هر صورت به فکر خودتون باشید و بیش از این خودتونو از مردم دور نکنید.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
این هنوز خبر نداره که ایرانیها به گرجستان سفر نمیکنن فرار میکنن به گرجستان بخاطر وضعیتی رو به وخامت کشور بعد نظرم میده !!
Iran, Islamic Republic of
14:19 - 1397/09/19
ایرانی ها سفر نکنند،ایرانی ها گوشت و مرغ نخورن،ایرانی ها ماشین خوب سوار نشن،ایرانی ها خانه مناسب نداشته باشند،ایرانی ها زیاد راه نروند،ایرانی ها نفس نکشند،ایرانی ها بمیرن،تمام
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
وقتشه دیگه به خودمون بیایم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
انقدر برای لایک گرفتن حرفای شعاری و عامه پسند نزنید . خب پس بگه چی؟بگه شما هم بزنینشون؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
غر غر غر غر غر غر
اه خستمون کردید
خیلی ام ایران جای خوبیه
اگه دوس ندارید میتونید برید ازینجا
بدون نام
Romania
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
اینجا سفر نکنن.. جاهای دیگه هم که کلا راهمون نمی دن.. از باب عزت ایران و ایرانی درخواست ها را رد کردن آقای رئیس جمهور ..
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1397/09/19
مردم فرانسه اگه بدبختی مردم ایران و داشتن کل فرانسه رو آتیش میزدن
Iran, Islamic Republic of
14:25 - 1397/09/19
شما عرضه برخوردرا ندارید چرا که عزت پاسپورت ایرانی را فروخته اید این اولین با نیست ‌قبلادر جده در منا در ترکیه و جاهای دیگر چکار کردید ‌؟
Iran, Islamic Republic of
14:30 - 1397/09/19
قانون اساسی را فیلتر کردن.اگر معامله شود هر ظلمی بی اعتراض خواهد بود.ما به شما کار نداریم شما هم مثل ما با ادب باشید و چشم پوشی کنید.مهم است انسانها بی پناه باشند بهترین است.
علم حماقت
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1397/09/19
وااای چ پروووو...پلیس خویشتنداری کنه؟؟؟؟نکنه مثل شما باید باشن!!!کشته هم دادیم توو بازار ک مردم اعتراض کردن پلیس ریخت زد و نابود کرد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
واای چه احمق...این داره میگه وقتی این غلط رو خود غربیها می کنند دیگه مدعی نشن...و باور کنید غرب دلش برای احمقهای ایران نسوخته.وگرنه تحریمشون نمی کرد
Iran, Islamic Republic of
14:36 - 1397/09/19
اوخی،فرانسه علیه مردم خشونت میکنه،ولی شما هرچی ک مامیخوایم فقط میگید چشم حتما و بعد برامون فراهم میکنید،چقدر اونا بدبختن،ما تو اوج خوشبختی زندگی میکنیم ...
پاسخ ها
N.A.J.A
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
لایک
الهه مومنی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
احسنت حرف دل مردم را زدی.البته به جزچندصدهزارنفری که دارن ما بقیه را بی ابرو وبی حیثیت دردنیا نشان میدهند
Iran, Islamic Republic of
14:42 - 1397/09/19
چقدر بدبخت و خار و ذلیل شدیم ک ی مملکت نخودی ک فقط70سال نوکر روسهابودن الان دارن باماهمچین رفتاری میکنن .
عزت و افتخار و شکوهمندی برای این ملت ب ارمغان اوردید واقعا ممنونیم
پاسخ ها
N.A.J.A
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
لایک
N.A.J.A
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
باز هم لایک
بدون نام
United Arab Emirates
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
خودتون به ارمغان اوردید !!! بلایی که مردم سر خودشون اوردن !
Iran, Islamic Republic of
14:50 - 1397/09/19
اگر واقعا هدف شما حمایت از شهروندانتان است نباید میگذاشتید اینقدر در دنیا بیاعتبار شوند وبه خاطر بی ارزش شدن پولشان در جهان مورد توهین وذلت قرار گیرن که یک عراقی بی نسب بگوید قیمت زنانتان از قیمت یک ماهی ارزانتر است تف برویتان
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
دمت گرم اون ماهی فروش خیلی مرده باچاقوجوابشوداداماالان زندان دولت حمایت کردبردغذامجانی بده ای خاک وقتی یکی رگ غیرتش بادمیکنه اینطورجوابشومیدن
Iran, Islamic Republic of
14:52 - 1397/09/19
خیالتون راحت گرجستان که هیچ مردم پول ندارن با تاکسی تا سر خیابون برن علی برکت الله....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
نه بابا من و شما نداریم خیلیا دارن برو ببین چه پولهایی خرج میکنن
Iran, Islamic Republic of
14:57 - 1397/09/19
امریکا و اروپا ویزا نمیدن گرجستان داغون ادم شد سو مدیریت و دائم جرو بحث و دعوا همین میشه اعتبار و شخصیت از بین میره
Iran, Islamic Republic of
14:58 - 1397/09/19
ما چقدر بدبختیم کشورما به نود کشور دنیا بدون ویزا مسافرت میکردیم با احترامی که شایسته ایرانی است .حالا....
پاسخ ها
خاله بتول
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
حالا با ویزا تف کف دستمون نمیندازن
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1397/09/19
باش.کجابریم...موندیم پاسپورت به دست دلارهم فراوان توجیبمون.....شماچقدربه فکرمردمی اخه...خداخیرات بده...مردم جایی نریدااااا افرین
Iran, Islamic Republic of
15:14 - 1397/09/19
تصاویری که در سطح جهان منتشر شد تصاویر نامطلوبی بود که حکایت از خشونت داشت ..... چه خنده داره . انگار خودشون معترضها رو نوازش كردن . اگر خودم نديده بودم باور نميكردم
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1397/09/19
هی روزگار ایرانیا به کجا رسیده...
Iran, Islamic Republic of
15:31 - 1397/09/19
آخی توی ایران وقتی اعتراض میشه از مردم با گل و شیرینی استقبال می کنم. خیلی رودارید،خیلیییییی
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1397/09/19
کوروش بزرگ کجایی که ببینی با ایران و ایرانی چه میکنند!!؟
Iran, Islamic Republic of
15:41 - 1397/09/19
توفرانسه همه بیمه کامل وانولعربیمه رادارن؟
Iran, Islamic Republic of
15:57 - 1397/09/19
لیاقت ما ملت فهیم همینه. نوش جانمون. مثل چی دارن ملت در میرن
Romania
16:03 - 1397/09/19
مسائل دوگانه خود را دنبال نکنند...
عجب... خدایا چی باید گفت.. فقط موندم اینها چرا فکر می کنن ما یه مشت احمقیم؟
Iran, Islamic Republic of
16:05 - 1397/09/19
از خدا میخوام همون قدر که باعث بی اعتبار و بیارزش شدن این ملت در نزد جهانیان شدین ،خداوند شمازو برای همیشه بی اعتبار کنه
United States
16:08 - 1397/09/19
کجا پیگیری کردین؟مملکت رو به گند کشیدین
Iran, Islamic Republic of
16:14 - 1397/09/19
لطفا چاپ کنید... یک ساله کارگران حقوق نگرفتن تعدادی از نماینده اونهارو میگیرید و به زندان میندازید که چرا می گید ما حقوقمان را میخواهیم بعد مردم فرانسه بخاطر چن سنت افزایش بنزین که اونهم دولتش عقب نشینی کرد هنوز دارن مبارزه میکنن لطفا مقایسه کنید با ما...
Iran, Islamic Republic of
16:20 - 1397/09/19
منظور مسافرت های غیر ضروری هست که ارز کشور را نابود می کند ارزی که که در راه تولید کالای باکیفیت ایرانی استفاده می شود .
Iran, Islamic Republic of
16:28 - 1397/09/19
ایرانی ها شدن هم رده افغانی ها تو دنیا ، خاک توسر مسولین
Iran, Islamic Republic of
16:53 - 1397/09/19
خجالت بکشید .امارات (دبی)167 کشور بدون ویزا می توانند سفر کنند برای ایرانیا کرجستان هم نمی نوانند بروند
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1397/09/19
مقصر خود مردم اند که پا میشن میرن اونجا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
تو این طویله بمونیم پس؟
Iran, Islamic Republic of
18:05 - 1397/09/19
توی صداوسیما میلی میدیدم که خبرنگارایرانی راحت ازمعترضین فرانسه خبرتهیه وراحت بامردم معترض صحبت میکردندوازاون مهم تربهش اجازدادندبامردم حرف بزنه آیا ما گذاشتیم اونابامردم معترض داخل کشورراحت حرف بزنندنمونه اش اتفافات سال ۸۸.مافقط لاپوشانی وانکارکردن راسرمشق قراردادیم
Iran, Islamic Republic of
19:03 - 1397/09/19
وای که اگه این اتفاق توی کشورای عربی اتفاق افتاده بود دوستان روشنفکر وسلبریتی های عزیز میترکوندن فضای مجازی رو
Iran, Islamic Republic of
19:41 - 1397/09/19
این است اقتدارملی تازه میگن اینجا نرید اونجا نرید بمونید همینجا تا از گرده تون بیگاری بکشیم واسه اقا زاده ها
Iran, Islamic Republic of
22:55 - 1397/09/19
ما مدتهاست که دیگه زندگی نمیکنیم چه برسه به سفر.
Iran, Islamic Republic of
23:31 - 1397/09/19
خدایا به چه روزی افتادیم. یه زمانی ایرانی رو روی سر میذاشتن همجای دنیا حالا به چه فلاکتی افتادیم
قدر ندونستیم ما ملت حالا باید بکشیم حقمونه
Iran, Islamic Republic of
23:59 - 1397/09/19
بیشتر ایرانیا هرجا می رن گند می زن کارای که تو کشور ایران راحت انجام بدن می رن تو کشور های همسایه گند می زن معلومه راهمون نمی دن خوب
Iran, Islamic Republic of
00:12 - 1397/09/20
تقصیر خودمونه که برای خودمون ارزش قایل نمیشیم ک به کشورهای عقب افتاده ذهنی و تمدنی مثل گرجستان سفر مب کنیم ، این اصلاحات رفتاری باید درون گرا باشد.
Iran, Islamic Republic of
03:25 - 1397/09/20
گرجستان که بخشی از خاک ما بود، ما را به خاک خودمون راه نمیده، جالبه
Iran, Islamic Republic of
04:06 - 1397/09/20
مکرون مشکلات را پذیرفت هی میخواد بره ازاده بج گرجستان فرانسه که بهتره ؛ الان پیامک زده به دولت پاییز گفته اینقدر فکر کردم روی حرفای شما که موهاش ریخت و شرایط را پذیرفتم فقط از ترس ایران بیائید در آغوشم ( خودشو گفته زنشو نرید بغل کنید )
Iran, Islamic Republic of
06:55 - 1397/09/20
عجب رویی دارید شما بخدا...
لابد اون مرتیکه نفهمی که اون خانوم و از رو پست مخابرات هل داد پایین و کل دنیا دیدن من بودم...
France
07:52 - 1397/09/20
سانسورچی میمیرد نظر مخالف نمیپذیرد
Iran, Islamic Republic of
09:09 - 1397/09/20
ای بابا من میخواستم امروز برم گرجستان برای همیشه اقامت بگیرم . بلیطمو چیکار کنم حالا؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج