مرغ تا دو ماه دیگر ارزان نمی‌شود
۸۰۷۰۱۸
۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۳
۸۹۴۹
رئیس اتحادیه صنف پرنده و ماهی تهران، با تشریح دلایل افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ در بازار، گفت: قیمت مرغ امروز به کیلویی ۱۲۶۰۰ تومان رسیده است و اگر شرایط فراهم باشد ۱.۵ ماه دیگر قیمت پایین می‌آید.

خبرگزاری فارس: طی چند ماه گذشته افزایش قیمت مرغ و تخم‌مرغ در بازار شتاب بیشتری گرفت و به رغم اینکه تولید این گونه محصولات در داخل کشور انجام می‌شود و مسئولان بارها گفته‌اند در تولید این دو محصول کشور خودکفا است اما قیمت‌ها روز به روز بالا رفت و مصرف‌کنندگان را در فشار و تنگنا قرار داد.

مهدی یوسف‌خانی رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی تهران به خبرنگار گفت: قیمت مرغ در بازار کیلویی ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان و ران مرغ کیلویی ۱۱ هزار و ۶۰۰ تومان است که روزانه تقریباً ۲۰۰ تومان افزایش قیمت داشته است.

یوسف‌خانی دلایل افزایش قیمت مرغ در بازار را بالا رفتن قیمت جوجه یک روزه، بالا رفتن قیمت نهاده‌ها و افزایش کرایه حمل و شیطنت واردکنندگان خوراک دام عنوان کرد.

رئیس اتحادیه صنف پرنده و ماهی تهران گفت: در حال حاضر ورودی مرغ به کشتارگاه‌ها ۳۰ درصد کم شده است و تهیه مرغ به سختی انجام می‌شود و تولیدکنندگان هر قیمتی که دوست داشته باشند به کشتارگاه‌ها می‌دهند.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل افزایش قیمت مرغ بالا رفتن قیمت جوجه یک روزه است، گفت: قیمت جوجه یک روزه از ۱۲۰۰ تومان به ۲۸۰۰ تومان رسیده و حدود ۲۵۰ درصد افزایش داشته است.

یوسف‌خانی دلیل بالا رفتن قیمت جوجه یک روزه را پایین بودن تولید عنوان کرد و گفت: طی ماه‌های گذشته مرغ‌های مادر به علت بیماری معدوم شدند و از سوی دیگر تخم‌مرغ‌های مادر و نطفه‌دار با افزایش ارز به خارج از کشور صادر شدند که در مجموع کاهش تولید جوجه یک روزه و افزایش قیمت آن را رقم زد.

وی با بیان اینکه بالا بودن قیمت نهاده‌ها هم تولید مرغ را کاهش داد، گفت: قیمت نهاده‌هایی مثل ذرت و سویا در روزهای گذشته افزایش داشته، هر کیلوگرم سویا از ۲۲۰۰ تومان به ۲۷۰۰ تومان و ذرت از ۱۲۰۰ به ۱۵۰۰ تومان رسیده است. با توجه به اینکه ۷۰ درصد قیمت تمام شده محصولات پروتئینی به خوراک آنها بستگی دارد بنابراین قیمت تمام شده تولید بسیار بالا رفت.

رئیس اتحادیه صنف پرنده و ماهی تهران بالا بودن کرایه حمل را دلیل دیگری برای بالا رفتن قیمت مرغ در بازار عنوان کرد و گفت: هزینه کرایه حمل یک کامیون ۱۰ تنی از بندر به تهران از ۲ میلیون به ۶ میلیون تومان رسیده است.

یوسف‌خانی همچنین گفت: در دو ماه گذشته به دلیل مشکلاتی که در بارگیری کامیون‌ها از بندر وجود داشت مرغداران اقدام به جوجه‌ریزی نکردند چون آنها واقعاً نگران بودند که آیا می‌توانند خوراک آنها را تأمین کنند؟ و همین عاملی شد تا امروز تولید مرغ کاهش و قیمت در بازار افزایش یابد.

وی در پاسخ به اینکه آیا مشکلات کامیون‌داران رفع شده آنها اقدام به بارگیری می‌کنند؟ گفت:گرچه بارگیری انجام می‌شود اما قیمتی که آنها می‌خواهند تقریباً ۲.۵ تا ۳ برابر شده واین هزینه تولیدکنندگان را افزایش داده است.

رئیس اتحادیه صنف پرنده و ماهی تهران شیطنت واردکنندگان نهاده‌ها را هم از دیگر عوامل افزایش قیمت مرغ در بازار عنوان کرد و گفت: واردکنندگان نهاده اجازه نمی‌دهند تا خوراک دام به راحتی در اختیار تولیدکنندگان قرار بگیرد و آنها با شیطنت می‌خواهند با قیمت بالاتری بفروشند.

یوسف‌خانی ابراز امیدواری کرد اگر جوجه‌ریزی مناسب انجام شود، نهاده‌ها به موقع تأمین و با قیمت مناسبی در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد طی یک و نیم ماه آینده قیمت مرغ در بازار متعادل شود.

از یوسف‌خانی درباره دلیل افزایش قیمت تخم‌مرغ در بازار سؤال شد، گفت: کاهش تولید این محصول دلیل اصلی افزایش قیمت در بازار است، معدوم‌سازی فارم‌های تولیدی به دلیل شیوع آنفلوانزا باعث شد تولید این محصول کاهش یابد.

وی در پاسخ به اینکه آیا تزریق تخم‌مرغ‌های وارداتی شرکت پشتیبانی امور دام قیمت را متعادل نکرد؟ گفت: ورود تخم‌مرغ‌های وارداتی به بازار به قیمت ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان تأثیر گذاشت و قیمت هر شانه تخم‌مرغ را تا ۲۰ هزار تومان پایین آورد اما زمانی که پشتیبانی امور دام دو روز توزیع را انجام نمی‌دهد قیمت بالا می‌رود.

یوسف‌خانی اضافه کرد: تزریق قطره‌چکانی تخم‌مرغ به بازار تأثیری در پایین آوردن قیمت ندارد و از هر ۱۰ نفر شاید یک نفر دسترسی به این تخم‌مرغ‌های با توزیع ارزان داشته باشند و به همین دلیل قیمت در بازار متعادل نمی‌شود.

قیمت تخم‌مرغ در بازار به شانه‌ای ۲۵ هزار تومان رسیده است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:24 - 1397/09/20
به حال مسئولین چه فرقی دارد؟
....
Iran, Islamic Republic of
23:52 - 1397/09/20
خودتین .. تا دوماه دیگه عیده تازه بخاطر عید دوباره گرون میشه مردم کاری کنید اینا آدم نمیشن اینا ازصهیونیسم بدترن باور کن کافرا از اینا خوبن ....
Iran, Islamic Republic of
23:53 - 1397/09/20
انشالا همهشون مثل همین مرغها بشن وسر همهشون راببرند تاملت ازدستشون راحت بشن
United Arab Emirates
23:53 - 1397/09/20
اره نبایدم کم بشه اینقدر حقوقا رفت بالاایرادی نداره اصلا...
Canada
23:59 - 1397/09/20
خروسها دیگر از مرغها خبرینخواهد بود تا دو ماه دیگر غیرتتان کجاست
Iran, Islamic Republic of
00:05 - 1397/09/21
با این تیتراژ خبر آب به آسیاب دشمن میریزید به جای امید بخشی به مردم حداقل هر چیزی را تیتر نکنید
Iran, Islamic Republic of
00:36 - 1397/09/21
روحانی کابینت رو جمع کن استعفا بده کشتی مارو ...
Iran, Islamic Republic of
00:47 - 1397/09/21
چون هوا سرده می توانند مدت بیشتری مرغ را نگه دارند
مرگ بر تمامی کسانی باد که مردم را به ای فلاکت وبدبختی انداختند
Netherlands
00:50 - 1397/09/21
دولت بیکفایت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
اقا چرا سانسور کردید من یک ساعت پیش گفتم بزک نمیر بهار میاد کمبوزه با خخخخخخخخخخخخخخخخخ میاد
Iran, Islamic Republic of
01:48 - 1397/09/21
کاش داخل ایرانی نبودم وداخل کشورهایی مثل افغانستان و عراق و سوریه بدنیا امده بود درسته اونجا جنگه ولی مردم خار وخفت نمیکشیدن مسولان کشوردارن با مردم مثل ارباب رفتارمیکنند پدرما انقلاب کردن که ریشه ارباب ورعیتی ازبین بره ولی نرفتش فقط شکلش بدترشده
Iran, Islamic Republic of
02:31 - 1397/09/21
پس مردم فهمیدن دلار ارزون کردید به خاطر کسری بودجه هست بعدش ....
Iran, Islamic Republic of
06:45 - 1397/09/21
عمرا اگه تو این مملکت چیزی ارزون شود همه سیاه نمایه
Iran, Islamic Republic of
07:24 - 1397/09/21
بزک نمیر بهار میاد کمبوزه با خخخخخخخخخخ میاد
Iran, Islamic Republic of
09:33 - 1397/09/21
مردم دیگر هیچ هیچ هیچ هیچ انتظاری از این مسئولین ندارند.هر کاری دلشان میخواهد بکنند
Iran, Islamic Republic of
10:10 - 1397/09/21
برای من دیگه فرقی نمیکنه گرون یا ارزون ...بچه دارم..وظیفه دارم بگیرم باهر وضعی که هست...اما خدا از باعث وبانیش نگذره...امین.
Iran, Islamic Republic of
10:10 - 1397/09/21
برای من دیگه فرقی نمیکنه گرون یا ارزون ...بچه دارم..وظیفه دارم بگیرم باهر وضعی که هست...اما خدا از باعث وبانیش نگذره...امین.
Iran, Islamic Republic of
10:45 - 1397/09/21
خب خسته نباشید وزیر وزرا....
Iran, Islamic Republic of
10:50 - 1397/09/21
گرونترش نکنید.شما چیا تا الان ارزون کردید فقط لطف کنید اگه بهتون بر نمیخوره لطفا گرونترش نکنید.
Iran, Islamic Republic of
11:01 - 1397/09/21
مردم عزیزلطفا تا دو ماه دیگر مرغ نخورید ارزان میشه خدا یا مرگ مسئولین ،بی عرضه،بی لیاقت ،را هرچه زودتر عنایت فرما نسلشان را از روی زمین بردار با این سیاست بلبشو شان
Iran, Islamic Republic of
21:10 - 1397/09/26
هیچ زمانی دیگر ارزان بشو نیست چون 90% نهاده های مرغ وابسته به دلار وخارج است والکی وعده ندهید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج