درخواست بررسی علت فوت وحید صیادی نصیری
۸۰۸۶۵۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸
۷۲۵۴ 
سخنگوی حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر پیگیری علت فوت یک زندانی در قم در این کمیسیون، اعلام کرد درخواست برای بازدید از زندان فشافویه را امروز به کمیسیون حقوقی ارائه می‌دهد.

خبرگزاری ایرنا: سخنگوی حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر پیگیری علت فوت یک زندانی در قم در این کمیسیون، اعلام کرد درخواست برای بازدید از زندان فشافویه را امروز به کمیسیون حقوقی ارائه می‌دهد.

حسن نوروزی، نماينده رباط كريم اعلام کرد: من امروز درخواست بازدید از زندان فشافویه را به کمیسیون حقوقی-قضایی مجلس ارائه می‌دهم.

او همچنین در پاسخ به سؤالی درباره فوت يك زنداني به نام وحید صیادی نصیری در قم گفت:‌ این موضوع برای هفته پیش است و هفته پیش هم هفته سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه بود. من هم از طریق رسانه‌‌ها این خبر را شنیدم. اما الان که به کمیسیون بروم درخواست می‌دهم برای این اتفاق بیایند توضیح دهند و این موضوع را پیگیری می‌کنم.»

قانون را درست می‌کنیم تا آمار زندانیان کم شود

نوروزی با بیان اینکه «ما در کمیسیون حقوقی-قضایی روی طرح کاهش آمار زندانیان کار می‌‌کنیم» اضافه کرد: یک زمانی ما ۲۳۰ هزار زندانی داریم و برای سرکشی از اوضاع زندان‌ها می‌رویم و سپس گزارش مي‌دهيم كه وضعیت خوب بود یا نه. اما مسئولان زندان‌ها به ما می‌گویند شما به ما برای ۱۵۰ هزار زندانی فضا دادید، اما ۲۳۰ هزار زندانی داریم و از ما درخواست هم دارید. بنابراین ما می‌خواهیم ابتدا اصل قانون را درست کنیم تا آمار زندانیان کم شود.

سخنگوی كميسيون حقوقي-قضايي مجلس اظهار کرد: ما با این طرح دنبال کاهش آمار زندانیان هستیم تا بعد از آن بتوانیم از قوه قضاییه انتظار داشته باشیم.

او توضیح داد: طبق یکی از مواد طرح کاهش آمار زندانیان هر دو هفته یکبار رئیس کل دادگستری استان، رئیس کل زندان استان و دادستان مرکز استان از زندان‌های تحت نظارت خود بازدید خواهند داشت تا بتوانند بر اوضاع زندان‌ها کنترل داشته باشند.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:22 - 1397/09/25
لعنت بر برترینهای سانسور چی!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج