توضیح درباره افزایش بودجه وزارت امور خارجه
۸۱۲۶۱۴
۰۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۷
۵۹۴۴
بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: وزارت امور خارجه افزایش بودجه هزینه‌ای به آن مفهوم که برای دیگر سازمان‌ها متصور است ندارد، این میزان هم که در بودجه در نظر گرفته شده است صرفا به دلیل افزایش نرخ ارز است.

اعتمادآنلاین: بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه  با اشاره به افزایش دو برابری بودجه وزارت امور خارجه بیان کرد: وزارت امور خارجه، بخش اساسی و کلانی از هزینه‌هایش اعم از تمامی هزینه‌های بیش از یکصد و چهل نمایندگی در جهان، اعم از سفارت و یا کنسولگری‌ها را که شامل حقوق پرسنل محلی و رسمی، هزینه‌های مربوط به املاک ملکی یا حتی اجاره بهای برخی ساختمان‌ها و آب و برق، تلفن و حق بیمه است.

او همچنین افزود: بسیاری هزینه‌های جاری و متداول و حق عضویت همه سازمان‌های بین‌المللی را که جمهوری اسلامی ایران در آنها عضویت دارد ... پرداخت می‌کند؛ یعنی اگر ما عضو سازمان بهداشت جهانی یا ILo و....یونسکو، فائو (سازمان جهانی خاروبار)، یا سازمان ملل و ... هستیم حق عضویت سالانه همه این سازمان‌های بین‌المللی را باید وزارت امور خارجه پرداخت کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه با توجه به تغییر نرخ ارز که الان باید از سامانه نیما خریداری شود و نسبت به گذشته خیلی افزایش پیدا کرده؛ یعنی چیزی حدود دو برابر و نیم نسبت به سال گذشته شده است، افزود: بر همین اساس بودجه وزارت امور خارجه که ریالی تخصیص داده می‌شود، باید افزایش پیدا می‌کرد تا بتواند در مبادله و تبدیل به ارز آن هم در سامانه نیما و با قیمت جدید یورو و ارزهای دیگر خارجی، هزینه‌های جاری خود را تامین و جبران کند.

قاسمی با بیان این موضوع که این افزایش بودجه در هزینه‌ کرد وزارت امور خارجه افزایش محسوب نمی‌شود در ادامه تاکید کرد: یعنی در واقع وزارت امور خارجه افزایش بودجه هزینه‌ای به آن مفهوم که برای دیگر سازمان‌ها متصور است ندارد، این میزان هم که در بودجه در نظر گرفته شده است صرفا به دلیل افزایش نرخ ارز است. بنابراین به نظر می‌آید میزان بودجه تغیر اساسی نداشته است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:46 - 1397/10/05
بودجه وازت خارجه را افزایش می دهند و از طرفی بودجه وزارت دفاع را کاهش، لابد میخواهند تو وزارت خارجه امنیت بسازند برای ایران.
Iran, Islamic Republic of
18:41 - 1397/10/05
مگر ما با چند کشور در دنیا ارتباط کاری وفعال داریم .اصلا اعتبار گذرنامه ایر انیها در دنیا رتبه چندم را دارد ? وهزاران سوال دیگر بابت بالا بردن هزینه وزارت خارجه ......بغیر از چند کشور راستی سفارت ایران مثلا در کشورهای اروپایی وعربی چه گلی به سر ما زدن ..???
Iran, Islamic Republic of
19:03 - 1397/10/05
شما نه مذاکره بلدید و نه مذاکره می کنید فقط حیف و میل می کنید.
Iran, Islamic Republic of
19:53 - 1397/10/05
واقعا درست میگه قاسمی بودجه وازرت که مربوط به خود دولته باید دو برابر بشه ولی بودجه برای دفاع از مملکت باید به نصف کاهش پیدا کنه واااااقعا که
Iran, Islamic Republic of
21:55 - 1397/10/05
بودجه که اضافه شد حقوق شما هم چند برابر میشه خوشحال باش مردم اگر چیزی ندارند به شما که مربوط نیست
Iran, Islamic Republic of
00:54 - 1397/10/06
وزارت خارجه چه کار مهمی انجام داده که بودجه اش را دو برابر کرده اند ؟ برجام شکست خورده افتخار آنهاست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج