حمال طلا؛ طنزی سیاه زیرپوست شهر
۸۱۴۷۷۹
۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶
۲۹۴۳ 
«حمال طلا» ساخته تورج منصوری ،مدیر فیلمبرداری مشهور ایرانی در بخش نگاه نو جشنواره فیلم فجر حضور دارد. این فیلم پیشتر در جشنواره های بین المللی حضور موفق داشته است.در جشنواره پوسان به نمایش درآمده،در جشنواره فیلم های ایرانی زوریخ نیز به نمایش دربیایید.

دنیای تصویرآنلاین: «حمال طلا» ساخته تورج منصوری ،مدیر فیلمبرداری مشهور ایرانی در بخش نگاه نو جشنواره فیلم فجر حضور دارد. این فیلم پیشتر در جشنواره های بین المللی حضور موفق داشته است.در جشنواره پوسان به نمایش درآمده،در جشنواره فیلم های ایرانی زوریخ نیز به نمایش دربیایید.

حمال طلا؛ طنزی سیاه زیرپوست شهر

داستان درباره رضا است که شغلش جابه جایی طلا از کارگاه به فروشگاه هاست.او یک روز مطابق هر روز محموله را تحویل می‌گیرد اما گروهی گانگستر او را کتک می‌زنند و طلاها را از او می‌دزدند.صاحب مال از او می‌خواهد طلاها را برگرداند یا تاوانش را بدهد.اما رضا راهی برای بازگردندان مال یا پولی ندارد.او از دوستش لویی شنیده که زیر یک توالت قدیمی الماسی گرانبها وجود دارد…..

منتقد جشنواره پوسان،کیم یانگ-وو درباره فیلم می‌نویسد:«حمال طلا با مضمونی منحصربفرد،داستانی باضرباهنگ تند و کاراکترهای اثرگذار تصور تماشاگر از سینمای ایران را بهم می‌ریزد. برخلاف ایرانی که به واسطه رسانه های خارجی می شناسیم،تهرانِ این فیلم هیچ تفاوتی با کلانشهرهای بزرگ ندارد،پر از آدم‌های طماع،تنش ومادی گرایی است.با وجودی که حمال طلا دومین فیلم تورج است،بی نقصی ومهارتی که در فیلم به چشم می آید به طور طبیعی از همکاری او با فیلمسازان برزگ ایرانی(درمقام مدیر فیلمبرداری) ناشی شده است.»

حمال طلا اولین فیلم تورج منصوری است که خارج از ایران به نمایش عمومی درآمده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج