قاسمی: نگاه ایران به اسرائیل تغییر نمی‌کند
۸۱۵۰۶۸
۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۸
۱۴۰۲۴
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با تاکید بر این که نگاه و سیاست جمهوری اسلامی ایران نسبت به رژیم اشغالگر غیرقابل تغییر است، تصریح کرد که رژیم صهیونیستی و ایالات متحده آمریکا تلاش دارند توجه کشورهای اسلامی را از موضوع فلسطین دور کنند.

خبرگزاری تسنیم: بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در خصوص برخی مطالب منتشر شده در تعدادی از رسانه‌های عربی و فضای مجازی در ارتباط با نگاه جمهوری اسلامی ایران به رژیم اشغالگر صهیونیستی با تاکید بر این که نگاه و سیاست جمهوری اسلامی ایران نسبت به این رژیم نامشروع غیرقابل تغییر است، اظهار کرد:

در چند روز اخیر شاهد سفر دو هیئت فلسطینی به تهران و دیدار آنها با مقامات ارشد کشورمان بودیم و همواره هم تماس و رایزنی بین ایران و گروه های فلسطینی وجود داشته و این موضوع جدیدی نیست.

سخنگوی وزارت خارجه افزود: با توجه به اهمیت آرمان فلسطین و نگاه جمهوری اسلامی ایران به این موضوع، تماس‌ها و رایزنی‌ها بین ایران و گروه‌های فلسطینی که بعضا در مورد همه مسائل نیز یکسان فکر نمی‌کنند به صورت منظم و مستمر وجود دارد.

قاسمی در بخش دیگری از صبحت‌های خود با انتقاد از بی‌توجهی برخی کشورهای اسلامی نسبت به موضوع فلسطین و بی تفاوتی آنها نسبت به جنایت رژیم صهیونستی در حق مردم مظلوم این منطقه تصریح کرد: رژیم صهیونیستی و ایالات متحده آمریکا در تماس با کشورهای عربی و اسلامی تلاش کرده اند که ضمن ایجاد اختلاف و درگیری بین کشورهای اسلامی و تضعیف جایگاه جهان اسلام؛ توجه آنها را از موضوع فلسطین دور کنند و آرمان فلسطین از الویت اول کشورهای اسلامی خارج کنند.

وی با بیان این که البته هیچ اشغالگر و متجاوزی در طول تاریخ نتواسته به اهداف نامشروع خود دست پیدا کند و این شامل رژیم صهیونیستی نیز خواهد شد، ادامه داد:

همان طور که اشاره شد در طی سالهای اخیر آمریکایی ها و صهیونیستی ها با ایجاد برخی از بحرانها تلاش کرده اند که درگیری و تنش بین کشورهای اسلامی را افزایش دهند و جهان اسلام را مشغول به خود کنند که نمونه این موضوع، تحولات و درگیری های است که در کشورهایی همچون لیبی، سوریه و یمن شاهد آن بوده ایم.

کشورهایی که عمدتا طی ده های گذشته از آنها به عنوان جبهه مقاومت و پایداری در برابر رژیم صهیونیستی ها یاد می شد ولی اکنون این کشورها بر اساس سیاست های زیرکانه دشمنان جهان اسلام با مشکلات عدیده ای روبه رو هستند. چنان که در نتیجه این سیاستها در حال حاضر شاهد وجود نزاع داخلی و عدم توسعه یافتگی اجتماعی و اقتصادی در جهان اسلام هستیم.

سخنگوی وزارت خارجه در بخشی دیگری از مصاحبه خود با ایسنا، با بیان این که عدم درایت و واقع‌بینی برخی از حاکمان کشورهای منطقه و جهان اسلام در ایجاد چنین شرایطی موثر بوده، گفت:

امیدواریم که با ایجاد وحدت در جهان اسلام و هم‌زیستی مسالمت‌آمیز کشورهای منطقه با یکدیگر این زمینه فراهم شود که بار دیگر شاهد موضعی واحد از سوی کشورهای اسلامی نسبت به آرمان فلسطین و جنایت‌های رژیم صهیونیستی شویم چنان که با همکاری کشورهای اسلامی حقوق مردم فلسطین اعاده شود و آوارگان به سرزمین خود بازگردند و مردم فلسطین بتوانند دولتی واحد و فراگیر به پایتختی قدس شریف ایجاد کنند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
00:46 - 1397/10/12
بابا دیگه تو رو خدا این دوتا رو ول کنبد.مردم ایران دارند نابود میشن.....بیه تا کی
Luxembourg
02:02 - 1397/10/12
نگاه مردم تغییر کرده نسبت به شماها مسئولین
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
دقیقا .مهم اینه که نگاه مردم تغییر کنه که کرده
Iran, Islamic Republic of
07:58 - 1397/10/12
پس ظریف که می‌گفت ما خواهان نابودی اسراییل نیستیم دروغ میگفت؟
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
تنها یادگار این دوران که در تاریح از ان سخنها خواهن گفت .دروغگویی این سلسله هست .دروغ دروغ ودروغ. میراث انها حواهد بود
Iran, Islamic Republic of
08:12 - 1397/10/12
مهم اینه که نگاه مردم فرق کنه .خححح
Iran, Islamic Republic of
08:15 - 1397/10/12
نگاهتان به مردم چی فکر میکنید ما برده شما هستیم
Iran, Islamic Republic of
08:22 - 1397/10/12
از مردم هم پرسیدین که نگاهشون اینجوره یا نه
Iran, Islamic Republic of
04:31 - 1397/10/13
اسرائیل غاصب وکودک کش است ونبایدبه آن اعتمادکرد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج