پلاسکویی‌ها باید از مالیات معاف شوند
۸۱۸۷۷۷
۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۹
۳۷۱۴ 
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک اعلام کرد براساس قانون و مصوبه هیات وزیران، کسبه آسیب‌دیده پلاسکو باید از مالیات معاف می‌شدند و اگر تعدادی مشمول این قانون نشده‌اند به اتاق اصناف تهران مراجعه کنند تا به مشکلات‌شان رسیدگی کنیم.

خبرگزاری ایسنا: رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک اعلام کرد براساس قانون و مصوبه هیات وزیران، کسبه آسیب‌دیده پلاسکو باید از مالیات معاف می‌شدند و اگر تعدادی مشمول این قانون نشده‌اند به اتاق اصناف تهران مراجعه کنند تا به مشکلات‌شان رسیدگی کنیم.

۳۰ ام دی ماه ۱۳۹۵ آتش سوزی در ساختمان پلاسکو اتفاق افتاد و پس از چند ساعت این ساختمان ۱۵ طبقه تجاری قدیمی فرو ریخت اما همچنان کسبه این ساختمان منتظر تحقق وعده‌هایی هستند که مسولان از همان زمان تاکنون برای ساخت پلاسکو و جبران خسارت وارد شده به آن‌ها، داده بودند.

پیش از این نیز مجتبی درودیان- رئیس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان - گفته بود: اگرچه عملیات گودبرداری ساختمان پلاسکو با توجه به استحکام بسیار بالای پایه‌های بتنی و پی این ساختمان بسیار زمان‌بر بوده است اما اجرای عملیات ساخت این ساختمان با تاخیر انجام می‌شود و هنوز گوبرداری آن هم تکمیل نشده است در حالیکه پیمانکار می‌توانست با تعدادی کارگر و تجهیزات بیشتر این زمان را کوتاه‌تر کند.

در این رابطه ابوالقاسم شیرازی - رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک - به ایسنا گفت: عملیات اجرای ساخت پلاسکو در حال انجام است و بنیاد مستضعفان به این پروژه ورود پیدا کرده است اما اگر تاخیری در این زمینه بوجود آمده است اعضای شورای پلاسکو و بنیاد مستضعفان می‌توانند دقیق‌تر درباره علت آن صبحت کنند اما مهمتر این است که کار ساخت پلاسکو آغاز شده است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا همچنان برخی از کسبه دیده آسیب دیده پلاسکو با مشکل مواجه هستند و به عنوان مثال تعدادی از آنها به دلیل معاف نشدن از مالیات ممنوع‌الخروج هستند افزود: اینگونه نیست و اگر کاسبی از پلاسکو ممنوع‌الخروج شود دیگر کسبه نیز چنین دغدغه‌ای دارند.

شیرازی ادامه داد: البته اتاق اصناف ایران و وزارت اقتصاد و امور دارایی مسئله معافیتهای مالیاتی آنها را پیگیری کرده و می‌کنند و اگر کسبه‌ای از ساختمان پلاسکو مشمول این قانون نشده باید به اتاق اصناف ایران مراجعه کند چرا که اتاق همواره مدافع آنها بوده است.

از آنجا که طبق قانون آنها باید از مالیات معاف شوند اگر به اتاق اصناف ایران مراجعه کنند می‌تواند با مشاوران مالیاتی و حقوقی که اتاق دارد از این حقوقشان بهره‌مند شوند.

با توجه به اینکه هیئت وزیران در ۸ بهمن ۱۳۹۵ مصوبه‌ای ابلاغ کرد که براساس آن کسبه آسیب دیده پلاسکو باید مشمول قانون معافیت مالیاتی می‌شدند، وزارت اقتصاد و امور دارایی، سازمان امور مالیاتی و دیگر دستگاه‌های متولی و نظارتی باید این مصوبه را اجرایی کنند تا دیگر پس از دو سال از این حادثه فعال اقتصادی و کسبه پلاسکو نگران و نارضی از اجرایی نشدن این قانون نباشد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:08 - 1397/10/22
روح آتشنشانان عزیز مون شادو یادشان گرامی حادثه بسیارتلخی که هیچ وقت ازیاد ملت ایران نخواهد رفت.
Iran, Islamic Republic of
08:08 - 1397/10/22
رانتی جدید ،تبعیض جدیدی،فسادی دیگر،چاق کردن جدیدبرای یک عده قلیل.عقل کل ها چرا تعادل رابهم میزنید.اگر دلتان میسوزد وام کم بهره مدت دار بدهیدتاآن آسیب دیده هم برخیزد.
Iran, Islamic Republic of
13:01 - 1397/10/22
روح اتش نشانان عزیزشجاع وطن وهم وطن شادولی پللسکوییها نامردی کردن مابرای اینها کارپیراهن میدوختیم ونسبتاخوبم کارمیکردیم ولی افغانها اومدن قیمت پایین تردادن وپیراهن۷تومانی و۵تومان میدوزیم اخرسال تسویه بدین صابکارپیشنهاددادن وصابکارم سال بعدگفت باید۵تومان بدوزین مثل افغانها ووماگفتیم صرف نمیکنه قبول نکردیم درستشم همین بودومنطقی وموجب بیکاری چنتاتولیدیهاکارگرهای ایرانی شدن وچنتاخانواده...وعوضش افغانها مشغول کارشدن وتوهمه شغلهای اینکارهاروکردن که موجب بیکاری ایرانیاشدن وموجب خرابی اقتصاد...بیکاری وفقرنجومی بی ابی جرم وجنایت وفسادنااکنی ناامیدی عواقب بودنشون ودولت چندطرف ضررمیزنه هم هزینشون میده منابع پول بودجه وهم شغلامون کار وطمع زیادمغازه چندمیلیاردیشون ازبین رفت ووبه قول نمایندگان مجلس یعنی چی که بیش از۳ملیون افغانی فقط توکارساختمانی اشغال کردن وچندبرابران توشغلهای دیگه واین یعنی بودجه بالا۲۰۰سال مملکت ومردم هزینشون میش..
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج