واکنش بهزیستی به برخورد ناشایست با ۲ کودک کار
۸۱۹۱۸۱
۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۸
۹۶۷۱ 
رئیس اورژانس اجتماعی کشور از پیگیری سازمان بهزیستی درمورد وضعیت دو کودک کار که از سوی فردی که به ظاهر کارمند شهرداری کرمان بوده مجبور به خوردن گل‌هایشان شده بودند، خبر داد و گفت: کارمند خاطی از شهرداری کرمان اخراج شده است.

خبرگزاری ایسنا: رئیس اورژانس اجتماعی کشور از پیگیری سازمان بهزیستی درمورد وضعیت دو کودک کار که از سوی فردی که به ظاهر کارمند شهرداری کرمان بوده مجبور به خوردن گل‌هایشان شده بودند، خبر داد و گفت: کارمند خاطی از شهرداری کرمان اخراج شده است.

رضا جعفری در گفت‌وگویی با بیان اینکه امروز فیلمی از کودکان کار و خیابان که از سوی فردی در شهرداری کرمان مجبور به خوردن گل‌هایشان شده‌اند منتشر شده، گفت: فیلم مذکور و نحوه برخورد این مامور با هیچ‌کدام از مبانی حقوق انسانی سازگار نیست و احساسات عمومی را جریحه‌دار کرده است.

وی با بیان اینکه واقعه اخیر توسط یکی از کارمندان شهرداری کرمان انجام شده است، افزود: به دنبال اقدامات اورژانس اجتماعی برای احقاق حق و برخورد با کارمند خاطی، کارمند متخلف از شهرداری اخراج شده است.

جعفری در ادامه اظهار کرد: به دنبال هتک حرمت و نقض حقوق انسانی کودکان کار و خیابان به عنوان آسیب‌پذیرترین قشر اجتماعی، سازمان بهزیستی خواستار برخورد قضایی با فرد خاطی است. در عین حال سازمان بهزیستی بر این اصل علمی و منطقی باور دارد که کنترل و کاهش پدیده کودکان کار و خیابانی نه از طریق برخورد قهری و سلبی بلکه شناسایی و مدیریت علل و پیدایش این آسیب اجتماعی در حال گسترش، امکان پذیراست.

رئیس اورژانس اجتماعی کشور تصریح کرد: برخورد قهری سبب شیوع سایر آسیب‌های اجتماعی می‌شود، این درحالیست که عامل اصلی این دست آسیب‌ها، فقر معیشتی خانواده کودکان، ورود کودکان اتباع خارجه فاقد اسناد هویتی، توانمندسازی خانواده، کنترل مهاجرت‌ها، کمک به ادامه تحصیل کودکان و کاهش آسیبهای مرتبط با حضور و کار کودکان در خیابان است.

جعفری با بیان اینکه سازمان بهزیستی پیگیری‌های حقوقی مربوط به این کودک آزاری را انجام می‌دهد، تصریح کرد: همکاران ما در قوه قضاییه همواره در مورد این نوع موضوعات در کنار سازمان بهزیستی بوده‌اند و در مورد این اتفاق نیز سازمان بهزیستی پیگیری‌های حقوقی لازم را انجام می‌دهد.

به گفته وی در حال حاضر بیش از 11 هزار کودک کار خیابانی از طریق 81 مرکز در دو بخش شبانه روزی و روزانه از انواع خدمات حمایتی، آموزشی، بهداشتی - درمانی، حرفه آموزشی و فرهنگی - هنری استفاده می‌کنند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:08 - 1397/10/23
ترا بخدا اگر وجدان دارید مسئولین عزیز اون کارمند بیمار روانی را قبل اخراج ترا به ناموس مادرتان وادار کنید گل با ساقه بخورد تا ببیند با آن طفل معصومها چه کرده
Iran, Islamic Republic of
00:10 - 1397/10/23
درود بر هم وطنان مظلوم ایران ویران.چه کمیته ای چه آشی چه کشکی.این همه کمیته تشکیل دادید میدید بی نتیجه مونده این کمیته ها حق ماموریتشونو کی میده فرداها اینو چه جوری از یقه ما میگیرد شرم باد بر سران بی غیرت این آب و خاک مرگ بر ظالمان بی وجدان الاهی که گوسفندوارتر بشوید وبا چشم علفخواریتان را ببینیم .
Iran, Islamic Republic of
00:27 - 1397/10/23
تف تو ذات ماموران قلچماق شهرداری
این شهرداری ها ماجراشون تموم شدنی تیست!؟!؟؟
Iran, Islamic Republic of
01:39 - 1397/10/23
علاوه بر اخراجش میباستن بجای گل ،گ،،،بکنن تو دهن این نامرد بعد اخراجش کنن.نامرد بی عاطفه
France
01:54 - 1397/10/23
چه شاهکار کردن اخراجش کردن تنبه بزرگتر از کناه اگه من جای مسولین بودن باید اون نامرد عدای گاو وحشی در میورد وگلهای اونها به زور از دستشون میخور
تاهمه بدونن چه مسولین مغروری این مملکت اداره میکنن حتی از سر
طفل یتیم هم دست بردار نیستن
Iran, Islamic Republic of
02:08 - 1397/10/23
به بهزیستی کل کشور، روش وبنیان دفاع ازاحقاق حقوق معلولین غلط می باشد ، انگار مسولین دل شان میخواد بخاطر حقوق خیلی کم ، معلولین عزیزکه ولی نعمت خداهستند دست گدایی دراز کنند بجای حقوق شان صدقه بگیرند مثل ماهیانه 100 وهشت تومن زجر آور شرم آور ؟؟؟؟؟!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
05:56 - 1397/10/23
حیف این هم بودجه که برای بهز یستی جرج میشی به
جای رسیدن به این کارها بخدا فقط حقو ق میگیرن
Iran, Islamic Republic of
06:54 - 1397/10/23
سلام.
دست مسئولان درد نکند. بعنی آنها یکبار هم این کودکان را ندیده اند تا اینکه از سوی آن کارمند مورد تحقیر واقع شوند؟! واقعا عجیب است!
آن کارمند خاطی هم را مورد تفقد قرار دهید که با عمل ناشایستش هم موجب بیکاری خودش شد و هم باعث دیدن این دو کودک کار و هم باعث بالا رفتن بیلان کار مسئولان!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج